7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Edin Karamazov (gitara / liutnia, Bosnija ir Hercegovina)

Lokys, liūtas ir šakelė

 

Jau trečią kartą vyksiančio festivalio „Lokys, liūtas ir šakelė“ idėja paprasta – pristatyti Lietuvos žiūrovui savitą mąstymą ir viziją turinčių, naujų temų ir personažų, o kartais ir pačių savęs ieškančių režisierių filmus. Tai ir politiniai pareiškimai, kritikuojantys diktatūrą, ir pasišaipymai iš savos visuomenės, kurios dalimi yra patys režisieriai, ir žmogiškosios draugystės, humanizmo, jautrumo ieškojimas atbukusiame dabartiniame pasaulyje.

 

Šiemet programoje – dvylika filmų. „Lokio, liūto ir šakelės“ programos sudarytojai Giedrei Krikščiūnaitei buvo svarbu ne tik parodyti meistrus, perteikti jų kūrybos bangavimą ar kreives, bet ir pažvelgti, prie kokių temų jie grįžta, ar ieško naujų, kartu stengtasi atrasti ir pristatyti naujus balsus, išdrįstančius kalbėti sava kalba ir taip išsiskiriančius iš „bendros opinijos“ ar trendy temas besirenkančios masės.

Kino vakarai Vilniaus geto likvidavimo sukakčiai

Rugsėjo 23-iąją Lietuvoje minėsime Vilniaus geto antinacistinio pasipriešinimo ir geto likvidavimo 80 metų sukaktį. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus (VGŽIM) šiuos įvykius įprasmins daugybe renginių, tarp kurių – dokumentinė programa „Kino istorijos žydų istorijos muziejuje“, ją lydinčios diskusijos.

„Samsara“ iš „Taip toliau“

Spalio mėnesį kino teatruose pasirodys ypatingas filmas – pasak jo leidėjų, panašaus dar niekas nėra matęs. Ispanų menininko ir kino režisieriaus Lois Patiño „Samsara“ nukelia į tolimuosius Laosą ir Tanzaniją. Šis kūrėjas savo darbuose dažnai tyrinėja žmogaus ir jo aplinkos santykį, o kūriniuose kviečia jų stebėtojus kontempliatyviai patirčiai. „Samsara“ – tai bandymas pasitelkiant trijų dalių kūrinio struktūrą vizualizuoti reinkarnaciją, sielos kelionę iš vienos gyvybės formos į kitą.

  < PUSLAPIS IŠ 269  >>> Archyvas