7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Skelbimai

VISKAS, KAS SUSIJĘ SU KULTŪRA

Praneškite čia viską, kas gali būti aktualu menu ir kultūra besidomintiems žmonėms. Tegu informacija apie konkursus, kūrybines dirbtuves, muzikos, vaidybos ar piešimo pamokas, seminarus, stovyklas, rezidencijas, plenerus, ekskursijas ar kitus kultūrinius renginius pasiekia reikalingus žmones. 
Jūsų informacija tampa matoma, kai ją patvirtina administratorius.
 
SKELBTI
InformuojaIeškoSiūloParduodaPerkaDovanoja
Nėra nuotaukos
Konkursas

IV DRAMATURGŲ KONKURSAS ALYTAUS MIESTO TEATRE

Lapkričio 9- 25 dienomis Pietų Lietuvos regionas vėl taps teatrinio gyvenimo epicentru. Čia vyksta didžiausias rudens kultūrinis įvykis - teatrų festivalis COM•MEDIA, orientuotas į komedijos žanro naujienas. Kasmet festivalis atsinaujina, pernai pasiūlęs naują produktą, skirtą jaunajai auditorijai - scenos meno įvykių sesiją COM•MOON•A, šiemet jis dar plačiau atveria duris ir pristato vaikų dieną COM@ (Kometa). Festivalio produktų perimetro išplėtimas, programos žanrų, veiklų, formato įvairovė plečia ir augina žiūrovų auditoriją, o pats festivalis COM•MEDIA jau yra tapęs kokybę garantuojančiu kultūriniu reiškiniu ir siekia būti modernios komedijos forpostu festivalių kultūroje. Dar viena, neatskiriama festivalio dalis - respublikinis dramaturgų konkursas, šiemet vyksiantis ketvirtąjį kartą. Konkurse gali dalyvauti visi norintys pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedinius dramos žanro kūrinius. Amžiaus, kūrybinės patirties cenzo nėra. Darbus vertina komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai. Festivalio metu vyksta geriausių, komisijos atrinktų, penkių pjesių „Dramaturgų dienos“ skaitymai, kuriuos rengia įvairių teatrų aktoriai. 1- 3 vietos laimėtojams įteikiamos piniginės premijos. Pjesių konkursui laukiama iki 2018 m. rugpjūčio mėn. 31 d. Darbus PDF formate siųskite el.paštu: info@alytausteatras.lt ir vieną egz. adresu Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus. Dramaturgų konkurso nuostatai: http://alytausteatras.lt/teatras/skelbimai/ Maloniai kviečiame dalyvauti!
Nėra nuotaukos
Meno kūrinys

Sonetai Shake - speare „Tavo sielos veidrodis“ 2018-05-04 18:30val.

Tu manai, kad sonetai – sena, nuvalkiota, melomanų terpė? Nieko panašaus. V. Šekspyro sonetai dabar - po 400 metų kelionės, įgauna kur kas didesnę prasmę, nes tai yra užkoduotos pranašystės ateičiai. Įsivaizduok, staiga tu atsidūri tamsiame kambaryje, nuo to ir prasideda spektaklis. Tamsoje esi tik tu, tavo mintys ir tavo siela – tai, nuo ko tu kasdien bandai pabėgti, tampa neišvengiama, tu privalai išgirsti savo kvėpavimą, įsiklausyti į savo jausmų paradoksą ir atvirai su savimi pakalbėti apie gyvenimo ir mirties santykį. Nuo ko pradėsi? Kartu su Užupio dramos teatro aktoriais bandysi pamatyti savo sielos veidrodį, kuris išsaugojo visas tavo išraiškas, tavo nesuprastas dramas ir nori jas grąžinti. Atėjo laikas. Tau veiksmas prasidės už salės durų - nieko nematai, neturi savo telefono rankoje, girdi tik tylą ir sonetų išmintį, pradedi girdėti ir save. Salės durys atsiveria į nežinomybę, mistiką, filosofijos pasaulį. Tu tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvausi veiksme skaitydamas sonetus, jausdamas ir matydamas Renesanso laikų ornamentus, siluetus, spalvas, bandydamas suprasti skirtingas to pačio soneto reikšmes. Šekspyro sonetus skaitys aktoriai Indrė Minderienė, Povilas Liubinas, Daiva Stankevičiūtė, Saulius Čėpla, kuriant foną džiazo atlikėjui įspūdingoje freskomis išpuoštoje salėje, alsuojančioje Renesanso dvasia. Spektaklyje sonetai nuskambės ne tik kaip eilės, bet ir kaip dialogai, monologai ir dramos. Sonetai keičia tave, keičia visus. Teatras šį spektaklį rekomenduoja: Renesanso žmonėms, žmonėms, jaučiantiems sielos alkį, tiems, kurie ieško savo kelio, ieško šviesos, spalvų, bendravimo.