7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

NMKČDM inf.

„Čiurlionio portfelyje“ – Juozo Zikaro modernizmas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus  (V. Putvinskio g. 55, Kaune) rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 15 val. kviečia į 7-tojo kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ numerio rubrikos „Čiurlionio portfelis“ pristatymą Osvaldo Daugelio bibliotekoje. O portfelyje šį kartą – paties Juozo Zikaro modernizmas.

Rengėjų inf.

Vaikai prie ekranų – kaip žinoti, ką jiems rodyti?

Mokyti vaikus stabtelėti ir įsigilinti, o ne tiesiogiai priimti matomus dalykus – vertingo įgūdžio lavinimas. Gintarės Gilaitienės – festivalio BLON edukacinių programų koordinatorės – teigimu, to moko kokybiškas kinas, keliantis rūpimus klausimus ir priverčiantis į juos pažvelgti iš skirtingų pusių. Edukologė ir kino edukatorė pasakoja, kodėl kokybiškas kinas vaikams prilygsta sveikam, o ne greitam maistui, ir kaip tokius filmus atskirti tėvams.

„Peliukai“
„Peliukai“
Rengėjų inf.

Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kelia sparnus į Italiją

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose jau dvyliktus metus rengiamas tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis šiais metais pirmąjį kartą vyks keliose šalyse – Lietuvoje ir Italijoje.

LNDT inf.

Prano Domšaičio galerija Klaipėdoje lankytojams atvers „Miesto sodą“

Rugpjūčio 4 d. 16 val. LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) pristato lauko ekspoziciją „Miesto sodas“ ir jos atidarymą lydinčią edukacinę programą šeimoms.

Pastatų komplekso viduje tarsi salos tyvuliuoja žaliosios oazės. Kitados čia buvo auginamos daržovės. Šiandien  ̶ išpuoselėtas sodas, kuriame galima mėgautis lėtu tempu, apmąstymais, augalija ir jos skleidžiamais kvapais. Toliau už jo sienų driekiasi urbanistinis peizažas.

Rengėjų inf.

Baltijos šalių autorių knygiukai prabilo ukrainiečių kalba, apkeliavo aplink pasaulį, pasirodė didžiuosiuose knygų mugėse

Šiemet trijų Baltijos šalių skaitymo skatinimo ir vaikų literatūros sklaidos organizacijos – „Vaikų žemė“, IBBY Latvija ir Estijos vaikų literatūros centras – subūrė 36 rašytojus ir iliustruotojus, sukūrusius 18 knygiukų, skirtų 6–10 metų vaikams. Žmogaus teisių ir įvairovės temomis sukurti knygiukai išversti į 13 kalbų, pristatyti devyniuose tarptautiniuose literatūros renginiuose, skaitomi Meksikoje, Singapūre, Seule bei daugelyje kitų pasaulio šalių ir padėjo nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams pažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaikų literatūros kūrėjus.

(AV17) inf.

„Kūrybinės – edukacinės dirbtuvės jaunimui: skulptūra ir ready-made kūryboje“

Tęsdama ilgametį su Lietuvos mokiniais vykdytą projektą „Kasdieniai objektai kūryboje“, liepos mėnesį galerija (AV17) organizavo kūrybines-edukacines dirbtuves, ir kvietė prisijungti 16–29 metų Ukrainos jaunimą. Įvairių sričių Lietuvos kūrėjai vedė užsiėmimus, kurių metu dalyviai susipažino su pagrindinėmis skulptūros ir ready-made technikomis, kūrė objektus pritaikant kasdienius ir ypatingų priemonių nereikalaujančius metodus ir naudojant jau egzistuojančius daiktus ar antrines žaliavas. Ši tema skatino visiems prieinamą saviraiškos būdą, kurį gali tęsti ir pasibaigus užsiėmimams. Kūrybinės dirbtuvės buvo paremtos dailės terapijos metodais, suteikė galimybę pažinti meną, atspindėti, išreikšti ir lengviau priimti emocijas. Užsiėmimai buvo orientuoti į savęs pažinimą per kūrybinę veiklą, nes tai yra universalus įrankis komunikuoti be žodžių ne tik sau pačiam, bet ir kitiems.

Užsiėmimai su Aurelija Maknyte
Užsiėmimai su Aurelija Maknyte

Miško festivalyje - savaitės rezidencija menininkams ir kino dirbtuvės jaunimui

Rugpjūčio 6-12 dienomis  Miško festivalis kviečia  įvairių krypčių menininkus, kuratorius, rašytojus ir atlikėjus į savaitės kūrybinę rezidenciją Šimonių girioje (Anykščių raj.),  o jaunus  (15-19m.) kino kūrėjus – į kino dirbtuves.  Šiemet ypatingai laukiami menininkai ir paaugliai iš Ukrainos .  Abi stovyklos įsikurs miškais apsuptoje XIX amžiaus sodyboje Inkūnuose,  per 20 kilometrų nuo artimiausio miesto ir spartaus internetinio ryšio.

LNDM inf.

Kūrybiniai užsiėmimai šeimoms Pamario galerijoje

Iki rugsėjo 25 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) veikia dvi parodos – „Šviesų ir spalvų vizijos. Lino Julijono Jankaus peizažai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“ ir grafikės Jūratės Stauskaitės „Paukščiai. Piešiniai, 1990–2022“. Šių parodų apsuptyje įvairaus amžiaus lankytojai visą rugpjūčio mėnesį bus kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu LNDM edukatoriai kvies atidžiau pažvelgti į parodose pristatomus kūrinius, išbandyti įvairias dailės technikas, žaisti žaidimus ir kūrybiškai praleisti laiką kartu.

  PUSLAPIS IŠ 15  >>> Archyvas