Kino namai „Romuva“ jungiasi prie „Kaunas 2022“ Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos II-ojo veiksmo „Santaka“ renginio ir gegužės 21 d. kviečia jaunuosius kino entuziastus atrasti animaciją ir atskleisti savo kūrybinį potencialą. Edukacinės dirbtuvės „Animacijos laboratorija“ padės pažinti animacijos istoriją: nuo populiariausių dabar kino ekranuose ir televizijoje rodomų animacinių filmų iki pačių animacijos ištakų, kuriose minimas Kaune kūrusio Vladislovo Starevičiaus vardas. Dalyviai išbandys savo jėgas animacijos kūrime. Su unikaliomis, V. Starevičiaus filmų įkvėptomis, boružės ir elniaragio animacijos lėlėmis, pasinaudodami sustabdyto kadro animacijos technika, dalyviai galės pasimatuoti animatoriaus profesiją ir sukurs trumpus filmukus.
Gegužės 23 – birželio 3 d. Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos patalpose Parko g. 67 (buvęs Vilniaus technologijų ir verslo centras) veiks šiųmečių mokyklos absolventų baigiamųjų darbų paroda. Joje eksponuojami tapybos, grafikos, animacijos, fotografijos darbai, jaunųjų kūrėjų šiuolaikinio meno projektai.
Kovo 30–31 dienomis LITEXPO parodų rūmuose vyks Lietuvos švietimo bendruomenei skirtas svarbiausias metų renginys – 11-oji švietimo inovacijų paroda MOKYKLA 2022.
Šia proga LNDM muziejų šeima pristatys ir dideliems, ir mažiems patrauklias edukacines programas. Kviečiame aplankyti mus jungtiniame Lietuvos muziejų asociacijos 1.26 stende (1 salė) ir pasisemti kūrybiškumo!
„Būtybių tyrėjos kabinetas“: rašytoja, paroda, vaikai
Nors dauguma Lietuvos muziejų ir kuratorių vis dažniau pagalvoja apie mažuosius parodų lankytojus, aktualių, įdomių, informatyvių, kokybiškų į vaikus orientuotų parodų vis dar labai trūksta. O parodų, skirtų išimtinai vaikams, Lietuvoje nėra daug, todėl kiekviena jų – ypatingas įvykis, keliantis susidomėjimą.
Paslaptingą ir artimą šiuolaikinės knygos vaikams ir teatro ryšį galės pajausti atėję į Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) „Vaikų knygų klubą“. Jis skirtas 11-12 metų vaikams, skaitantiems įvairias knygas rusų kalba. Pirmasis klubo susitikimas vyks teatro Mažojoje salėje lapkričio 21 d., sekmadienį, 13 val.
Arba kuratorystės svarba pasakojant Ievos Naginskaitės istoriją
Prieš Vėlines, spalio 28 d., Vilniuje teko apsilankyti keturių parodų atidarymuose. Žiūrovus pakvietė Vilniaus paveikslų galerija su lenkų kuratorės Elizos Ptaszyńskos kuruojama pirmąja išsamesne Stanislovo Bohušo-Sestšencevičiaus (1869–1927) paroda, jaunosios kartos tapytojos Vitos Opolskytės (g. 1992) personalinė paroda (pristatė „The Rooster Gallery“), galerijoje „Arka“ atidaryta XII tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Vizitinė kortelė“ (ir tekstilės menininkės Indrės Biekšaitės paroda „Ei“) bei dvinarė labai mažai žinomos dailininkės Ievos Naginskaitės (1921–2012) kūrybos retrospektyva „Ką padarė žirklės“ Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51).
Ansamblio „Degam“ spektaklis „Saldainių lietus“ teatre „Pradžia“
Ko reikia, norint sėkmingai kurti teatrą vaikams? Spindinčių aktorių akių. Sceninio veiksmo lengvumo ir žaismės. Ne per sudėtingo ir išradingo scenarijaus, įsimenančios muzikos, spalvų, gebėjimo įtraukti mažuosius į veiksmą. Ir, žinoma, meilės jiems. Jei visa tai yra ir spektaklis režisieriaus profesionaliai sustyguotas, jaunieji žiūrovai džiūgauja ir atgalinis ryšys – garantuotas.
Tėvai, norintys atvesti savo atžalas į spektaklius Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, dažnai nustemba renginio išvakarėse negavę bilietų į vaikams skirtus spektaklius. Taip, tuo būtina pasirūpinti iš anksto! Ir neabejotinai verta tai padaryti. Apie tai, kokią įtaką vaikų ateičiai turi ankstyva pažintis su opera bei kitais teatro žanrais, išsamiau kalbamės su muzikos pedagoge, edukologijos mokslų daktare Emilija Sakadolskiene.