7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

NMKČDM inf.

Vasarinė edukacija „Skaityti parodą“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, nuo liepos 21 d. kviečiame į smagią vasarinę edukaciją „Skaityti parodą“. 

Užsiėmimo metu vos per valandą susipažinsime su  visomis galerijos parodomis. Dirbdami komandomis, spręsdami galvosūkius, skaitydami slaptą raštą bei keliaudami paslaptingu raidžių labirintu skriesime aplink galeriją ir mokysimės „skaityti“ parodą. Pastebėti kiekvieną kūrinio detalę, skirti meno rūšis, stilius, įminti kūriniuose koduojamas prasmes ar ieškoti šių prasmių net parodų pavadinimuose. 

Rengėjų inf.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus g. 39, Vilnius) visą vasarą veiks paroda-instaliacija „Svajonių pieva“

Jau tradicija tampa, kad vasaros metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje eksponuojami mažųjų ateities kūrėjų (3-6 m.) – Galeriuko edukacijų lankytojų - darbeliai, kurie, su menininkų pagalba, tampa įspūdinga temine instaliacija. 

 

„Svajonių pieva“ kviečia kūrybiškai pažvelgti, pajusti ar išgirsti lauko pievą. Prisėsti ir pasvajoti, stebėti pievos gyvenimą, užuosti jos kvapus ir išgirsti garsus. Prigulti ir pajusti žolės stiebelius šiurenantį vėją bei žaidžiančius saulės spindulius. Netikėtai aptikti paunksmėje čiurlenantį upelį, jo atspindžius danguje. O tarsi pievos horizonte matomi miražai vaizduotę kurstys mažųjų kūrėjų darbeliai. 

Rengėjų inf.

Nemokama elektroninė knyga „Kalba vaikai“ kviečia dažniau kalbėtis su savo vaikais

Birželio 1 d. visuomenei bus pristatyta nemokama elektroninė pokalbių su vaikais knygelė „Kalba vaikai“. Joje – vaikų mintys, kurios privers nusijuokti, o kartais ir susimąstyti ar nusistebėti, negi vaikai tikrai apie tai kalba? 

Ar penkiamečiai galvoja apie Dievą? Galvoja! Bet tai netrukdo po dešimties sekundžių paklausti kito svarbaus klausimo "Mama, kur gyvena Kalėdų Senis?" Dar sužinosite, kad keturmečiams rūpi, kas yra meilė, ir kaip atrodo vilkų kakai. Stebėsitės šešiamečio sumanumu į šešiametės klausimą "Ar nori mane vesti?", duoti ko gero vienintelį teisingą atsakymą: "Ne. Kai užaugsiu, tada nuspręsiu". Visi dialogai tikri ir nesumeluoti. Knygų autorė ir žurnalistė Jolita Zykutė užfiksavo pokalbius 2016-2020 m. „Tikiuosi, kad vaikų samprotavimus skaitantys suaugusieji stabtels ir bent akimirkai prisimins, jog vaikai pasaulį mato kitaip. Nes jie – vaikai. Jeigu tai dažniau atsimintume, būtume jiems kantresni ir atlaidesni,“  – sako J.Zykutė.

Goda Dapšytė

Kasdienio pasaulio formos

Spektaklis kūdikiams „Čia tu? Čia aš!“

Nors spektakliai jauniausiai publikai – kūdikiams – vis populiarėja, Lietuvoje juos kuria gana glaudus kūrėjų ratas. Praėjusiais metais jį papildė Klaipėdos jaunimo teatras. Spektaklį „Čia tu? Čia aš!“ drauge su kolegomis čia sukūrė šio teatro aktorė Evelina Šimelionė.

Scena iš spektaklio „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Scena iš spektaklio „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Evelina Šimelionė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Gytis Šimelionis ir Donatas Želvys spektaklyje „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Evelina Šimelionė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Gytis Šimelionis ir Donatas Želvys spektaklyje „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 11  >>> Archyvas