7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

Mo inf.

Vaikų naktis MO muziejuje – pirmą kartą Lietuvoje

MO siūlo vaikams prisiminimą gyvenimui – naktinę stovyklą muziejuje. Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinama vaikų naktinė stovykla prasidės spalio 25 d. vakarą, jau po muziejaus darbo valandų. Naktinėje stovykloje kviečiami dalyvauti 9–12 metų vaikai.  

Didelio populiarumo susilaukusios vaikų vasaros stovyklos muziejuje padrąsino muziejaus atstovus ieškoti naujų patirčių vaikams ir rudenį. 

VDFF inf.

VDFF filmų programa vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ kviečia pažvelgti giliau

Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programos vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ seansuose laukiami ne tik jaunieji dokumentikos gerbėjai, bet ir jų tėvai bei visi, kurie teberanda bendrą kalbą su savo vidiniu vaiku.

Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
Rengėjų inf.

„Banchetto musicale“ koncertas vaikams ir visai šeimai „Šv. Jackus“

Senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“ rugsėjo 20 d. 17 val. kviečia vaikus ir visą šeimą į koncertą „Šv. Jackus“, kuris vyks švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Čia vokalinė grupė „GŠ ansamblis“ ir Stalo teatras pristatys programą apie Šv. Jackų ir jo stebuklus.

Rengėjų inf.

Moksleivių paroda „M. K. Čiurlionio Vilnius“

Artėjant 145–osioms M. K. Čiurlionio metinėms, M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kartu su partneriais kviečia vilniečius ir miesto svečius naujai atrasti didžiojo menininko kūrybinį ir dvasinį palikimą. Visą mėnesį, nuo rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 27 d. vyks Čiurlioniui skirti koncertai, parodos, susitikimai, konferencijos, sportinės pramogos ir kūrybinės dirbtuvėlės. Vienas šių, mėnesio akcentų, kitą savaitę kvies pamatyti Čiurlionį naujai – jaunųjų menininkų akimis.

Rengėjų inf.

Pirmoji Lietuvoje vasaros stovykla disleksiją turintiems vaikams vyks bibliotekoje

Lietuvos aklųjų bibliotekoje jau rugpjūčio 10 dieną startuoja „Dyslexia centro“ organizuojama vasaros stovykla vaikams, turintiems skaitymo sutrikimą. Disleksija paliečia iki 7 proc. visos populiacijos – tarp 15 mokinių pasitaikys bent vienas, kuriam sunku mokytis skaityti. Vaikas sunkiai atpažįsta raides, sunkiai susieja raidę su garsu, sunkiai dėlioja raides į skiemenis, skiemenis į žodžius, žodžius – į sakinius... Nenuostabu, kad tekstą suprasti sudėtinga, o skaitymas neteikia jokio džiaugsmo. Beje, suaugus disleksija niekur nedingsta – su ja reikia išmokti gyventi. 

NMKČDM inf.

Vasarinė edukacija „Skaityti parodą“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, nuo liepos 21 d. kviečiame į smagią vasarinę edukaciją „Skaityti parodą“. 

Užsiėmimo metu vos per valandą susipažinsime su  visomis galerijos parodomis. Dirbdami komandomis, spręsdami galvosūkius, skaitydami slaptą raštą bei keliaudami paslaptingu raidžių labirintu skriesime aplink galeriją ir mokysimės „skaityti“ parodą. Pastebėti kiekvieną kūrinio detalę, skirti meno rūšis, stilius, įminti kūriniuose koduojamas prasmes ar ieškoti šių prasmių net parodų pavadinimuose. 

Rengėjų inf.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus g. 39, Vilnius) visą vasarą veiks paroda-instaliacija „Svajonių pieva“

Jau tradicija tampa, kad vasaros metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje eksponuojami mažųjų ateities kūrėjų (3-6 m.) – Galeriuko edukacijų lankytojų - darbeliai, kurie, su menininkų pagalba, tampa įspūdinga temine instaliacija. 

 

„Svajonių pieva“ kviečia kūrybiškai pažvelgti, pajusti ar išgirsti lauko pievą. Prisėsti ir pasvajoti, stebėti pievos gyvenimą, užuosti jos kvapus ir išgirsti garsus. Prigulti ir pajusti žolės stiebelius šiurenantį vėją bei žaidžiančius saulės spindulius. Netikėtai aptikti paunksmėje čiurlenantį upelį, jo atspindžius danguje. O tarsi pievos horizonte matomi miražai vaizduotę kurstys mažųjų kūrėjų darbeliai. 

  PUSLAPIS IŠ 12  >>> Archyvas