7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

Karolis Norvila, Goda Simonaitytė, Romas Vikšraitis (viršuje), Nikas Dmitrijevcevas ir Lina Dainienė. P. Lileikio nuotr.
Karolis Norvila, Goda Simonaitytė, Romas Vikšraitis (viršuje), Nikas Dmitrijevcevas ir Lina Dainienė. P. Lileikio nuotr.
Rengėjų inf.

Paroda „Ežiukas – Mažasis Princas kosminiame ūke“, skirta vaiko beribiam kūrybiškumui įprasminti

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus g. 39, Vilnius) veikia paroda „Ežiukas – Mažasis Princas kosminiame ūke“, skirta vaiko beribiam kūrybiškumui įprasminti.

...„Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“( A.de Sent-Egziuperi „Mažasis princas“)...

Jau tradicija tampa, kad vasaros metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje eksponuojami mažųjų ateities kūrėjų (3-6 m.) – Galeriuko edukacijų lankytojų - darbeliai, kurie, su menininkų pagalba, tampa įspūdinga temine instaliacija.

Paroda - iš ciklo „Visai nevaikiškai“ - skirta vaiko beribiam kūrybiškumui įprasminti. Tai vaikų minčių, jausmų, idėjų atspindys darbuose, kuriuos šįkart vienija Mažojo Princo kelionių po visatą ir jo sutiktų herojų tema. Vaikas darbus vertina tik pagal formas, spalvas, tyrinėja aplinką ir atranda savas paraleles su jį supančia aplinka. Nes dažnai vaikų kūrybą kvestionuojame kaip "vaikišką", siekdami pabrėžti, kad ji yra apie nieką, nesusimąstydami, kad gal joje slypi labai konceptualios, globalias problemas siekiančios išspręsti idėjos. Todėl šiuo projektu siūlome į meną pažvelgti vaiko akimis, susitapatinti su jo mąstymu, priimti natūralumą ir nuoširdų jo pasaulį.

Ši meninė instaliacija,  rengiama bendradarbiaujant su „Pojūčių teatro“ kolektyvu, pakvies lankytoją ne tik pamatyti, bet ir pajausti parodą. „Pojūčių teatras“ – tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo teatras, jau daug metų kuriantis vaizduotės keliones, įvairius, žiūrovą įtraukiančius spektaklius ir kūrybines dirbtuves, susijusias su visais įmanomais žmogaus pojūčiais – uosle, skoniu, rega, kvapu, garsu, prisilietimu, judesiu.

„Galeriuko tikslas“ - ugdyti savarankiškai mąstantį, žingeidų naujų meninių formų žiūrovą ir kūrėją, būsimą šiuolaikinio meno galerijos lankytoją ir taip plėsti meno ir kultūros vartotojų auditoriją.

                    

Galerijos direktorė Eglė Kielaitė
                                   

Meno vadovė Jūratė Stauskaitė

Idėjos autorė: Dovilė Stasiulytė
Edukatorės: Dovilė Stasiulytė, Vida Židonienė
Instaliacijos autorė: Šarūnė Pečiukonytė
“Pojūčių teatro” komanda: Karolina Žernytė, Šarūnė Pečiukonytė, Aistė Jančiūtė


Paroda veiks iki rugsėjo vidurio, lankymas nemokamas.
www.vaikugalerija.lt
Tel. +37061446911

Galerijos darbo laikas:
II – V     11 – 18 val

 

VU inf.

Vienintelis pasaulyje Europos mitinių būtybių žemėlapis dabar ir angliškai

Vadovaujami VU Chemijos ir geomokslų fakulteto prof. dr. Giedrės Beconytės, kartografijos magistrantūros studijų programos studentai sukūrė vienintelį pasaulyje Europos mitinių būtybių žemėlapį. Prieš kelis metus pasirodė lietuviška versija, o dabar ir anglų kalba.

Jame įtrauktos ir trumpai pristatytos 213 mitinių būtybių. Mitinė būtybė – tai konkrečios teritorijos tautosakoje minimas padaras, žmonių matytas kaip materialus žmogų, gyvūną ar įvairius gyvūnus primenantis pavidalas. Šiais laikais mitinės būtybės baigia išnykti, todėl žemėlapis gali būti vienintelė vieta, kur jas dar pamatysite. Sukaupti duomenys apima būtybių paplitimo geografiją, gyvenamąją aplinką, būdo bruožus.

Originalūs rankomis piešti paveikslėliai atspindi mitinių būtybių grupėms būdingą išvaizdą. Žemėlapis sudarytas panaudojant šiuolaikines geografinės informacijos technologijas, tačiau jo stilius primena senovinius žemėlapius. Pateikiami ir trumpi būtybių aprašai. Žemėlapio 2013 m. versiją tarptautinio mokslo žurnalo „Journal of Maps“ ekspertai išrinko geriausiu metų žemėlapiu.

Žemėlapio dydis - 62,5 x 83 cm, jį galima įsigyti Vilniaus universiteto leidykloje, o artimiausiu metu bus galimybė rasti ir parduotuvėje mapshop.lt. Leidinio kaina - apie 4 eurai.

(Parengta pagal technilogijos.lt)

Europos mitinių būtybių žemėlapis (angl. The Map of Mythical Creatures in Europe)
Europos mitinių būtybių žemėlapis (angl. The Map of Mythical Creatures in Europe)
Prof. dr. Giedrė Beconytė. E. Kurausko nuotr.
Prof. dr. Giedrė Beconytė. E. Kurausko nuotr.
Vilniaus teatras „Lėlė“

Vilniaus teatre „Lėlė“ prabils nykstančių rūšių atstovai

Balandžio 20, 27, 28 d. Vilniaus teatro „Lėlė“ Mažojoje salėje įvyks paskutinė šio sezono premjera – lėlių spektaklis vaikams „Raudonoji knyga“. Ewos Piotrowskos režisuotame spektaklyje pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę, per žaidimą, per žmogiškus ir teatrinius konfliktus, netgi per paprasčiausią norą išgarsėti skleisis itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema.

Lėlių spektaklis „Raudonoji knyga“. Alberto Roca Macia nuotr.
Lėlių spektaklis „Raudonoji knyga“. Alberto Roca Macia nuotr.
Lėlių spektaklis „Raudonoji knyga“. Alberto Roca Macia nuotr.
Lėlių spektaklis „Raudonoji knyga“. Alberto Roca Macia nuotr.
Rengėjų inf.

Gražiausi Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai vaikams sudėti į rinktinę „Vaikų žemė“

Gegužės 2 dieną 18 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje įvyks neseniai išleistos Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinktinės vaikams „Vaikų žemė“ pristatymas, kuriame dalyvaus knygos iliustratorė Agnė Nananai, kūrėjo duktė Jurga Marcinkevičiūtė ir anūkė Salomėja Bandoriūtė bei „Vėjų teatro“ aktoriai.

KJT inf.

„Čia Tu? Čia Aš!”: muzikinis spektaklis džiuginantis mažiausius

Klaipėdos jaunimo teatras džiaugiasi galėdamas pristatyti pirmąjį spektaklį, skirtą mažiausiems mūsų žiūrovams - kūdikiams. Pirmą kartą spektaklis Klaipėdoje bus rodomas balandžio 14 d. 10 val. ir 11 val. Klaipėdos kultūros fabrike.

Laura Pačtauskaitė

„Triušio Edvardo“ režisierė: norisi parodyti, kad teatras – tai „kieta“ ir į jį verta eiti

2019 m. balandžio 14 d. Lietuvos rusų dramos teatro Didžiojoje scenoje vyks nuostabi premjera – maskvietė Juliana Laikova režisuoja spektaklį „Triušis Edvardas“ pagal amerikiečių rašytojos Kate DiCamillo pasaką „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.

Juliana Laikova. Asmeninio archyvo nuotr.
Juliana Laikova. Asmeninio archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

„Dansema“ pristato spektaklio kūdikiams premjerą Kaune

Šokio spektaklių kūdikiams pradininkė Lietuvoje „Dansema“ šį savo sezoną Lietuvoje baigia su dar viena premjera – muzikinio veiksmo spektakliu „Laikrodininkas“. Paprastai sostinėje į premjeras kviečiantis šokio teatras šįkart  naujausią savo spektaklį vaikams pristatys Kaune.  5-20 mėnesių kūdikiams skirtas pasirodymas buvo įkvėptas laikrodžio mechanizmo dalių – rodyklių, krumpliaračių, žadintuvo skambučio – judėjimo sukeliamų garsų. 

Mantas Stabačinskas spektaklyje „Laikrodininkas“. Rengėjų nuotr.
Mantas Stabačinskas spektaklyje „Laikrodininkas“. Rengėjų nuotr.

Thomo Manno festivalis vėl skelbia jaunimo esė konkursą

Puiki galimybė dalyvauti Nidoje liepą vykstančioje tarptautinėje menų šventėje


Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomenei klausimus. Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas trečius metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema.


Šiųmečio dvidešimt trečiojo Thomo Manno festivalio tema –  „Tėvynių Europa“. Plačiau apie festivalio temą žr.: www.mann.lt
Laukiame esė, kurie iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir kitus susijusius klausimus: ar migracijos ir skaitmeninių tinklų amžiuje žmonėms dar reikia tėvynės? Jei taip – kokios? Ar tėvynė yra tik viena, ar jų gali būti daugiau?   Kas – istorija, rinka, kultūra – yra svarbiausias Europos dėmuo? Ar Europa gali būti tėvynė?


Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir nakvynė), dalyvaus festivalio renginiuose, bus apdovanoti festivalio atminimo ženklais ir Thomo Manno knygomis. Ėsė ir jų vertimai į vokiečių kalbą bus paskelbti Thomo Manno festivalio ir Goethe’s instituto Vilniuje internetinėje svetainėje.


KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti jaunimas nuo 18 iki 26 metų imtinai.

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 000 iki 2 500 žodžių (apie 3–8 psl.). Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos.


– Dalyvių tekstai siunčiami el. paštu ese@mann.lt iki birželio 1 d.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 10 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius.

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260, www.mann.lt

KONKURSĄ REMIA GOETHES INSTITUTAS VILNIUJE

 

 

 

 

 

 

 

Žėrutė Semaškienė

Studentų dizaino idėjos – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinėje

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros, vadovaujamos prof. Sauliaus Jarašiaus, diplomantų darbų paroda ,,Dizainas šiandien ir rytoj‘‘ visą mėnesį buvo eksponuojama Rokiškio – 2019-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinės – kultūros centre. Tai pirmasis šios  aukštosios mokyklos studentų  prisistatymas Šiaurės rytų Lietuvoje. Paroda supažindino su daugiau kaip trisdešimčia bakalauro studijas baigiančių studentų projektų ir darbų. Į vieną vietą sutelkta būsimų dizainerių kūryba parodos lankytojams leido ne tik pažinti čia studijuojančių jaunųjų kūrėjų mąstymo raidą, bet ir reikšmingai praplėtė Rokiškio – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės kultūrinių renginių žemėlapį.


Parodos metu buvo susitikta su Rokiškio miesto ir rajono moksleiviais, dailės ir technologijų mokytojais. Moksleiviams pristatyti daiktinės aplinkos, tarnsporto, buities produktų darbai. Parodos kuratorius prof. Saulius Jarašius vaizdžiai pasakojo, kaip studentai, įgyvendinantys tiek šiuolaikines, tiek ateities produktų idėjas, yra skatinami kūrybiškai mąstyti bei ugdytis konceptualų požiūrį. Akcentuota, jog pagrindiniai gero dizaino kriterijai yra estetika, funkcija, inovatyvumas, socialinė svarba, komfortas, patrauklumas vartotojui. Nesvarbu, koks yra pasirinktas temos objektas – šviestuvas, baldas, reklaminė įranga, buitinis prietaisas, mobilus produktas (pvz., dviratis, automobilis), ekspozicija ar mažoji architektūra, – visuomet ieškoma galimybių gerinti žmogaus aplinką. Prof. Saulius Jarašius priminė, jog nederėtų pamiršti, kad  dizainerio sukurti darbai supa  mus  kasdien, taigi  formuoja   mūsų estetiką.


Parodos metu iš esmės supažindinta su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino programa, kurią pasirinkę studentai  ne tik įgyja  projektavimo ir  svarbiausių grafinio bei medijų dizaino žinių, išmoksta vizualiosios komunikacijos priemonėmis pristatyti savo kūrinį, bet ir mokosi vadybos bei rinkodaros pagrindų. Dizaino katedra, bendradarbiaudama su Lietuvos gamybos įmonėmis, studentams suteikia galimybę realizuoti jų kūrybinius sumanymus.


Parodą rokiškėnams prisistačiusi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedra atsiskleidė kaip aukštoji mokykla, atvira naujų kompetencijų įgijimui, novatoriškam mąstymui ir saviraiškos laisvei.

Žėrutė Semaškienė,
mokytoja, UPC švietimo konsultantė

 

 

  PUSLAPIS IŠ 8  >>> Archyvas