7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Vasario 15 - 22 d. | ARCHYVAS
„Apgaulinga ramybė“
„Apgaulinga ramybė“
Žvaigždučių: 2

Apgaulinga ramybė

Matthew McConaughey personažo gyvenimas – karšta Karibų saulė, ištikimas laivas ir rizika. Vienintelė jo mylėta moteris ištekėjo už milijardieriaus ir gyvena viloje Majamyje. Tačiau staiga ji vėl atsiranda jo gyvenime ir maldauja apsaugoti. Steveno Knighto filme taip pat vaidina Anne Hathaway, Diane Lane, Jasonas Clarke’as Jeremy Strongas (JAV, 2019). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

„Belos kelionė namo“
„Belos kelionė namo“
Žvaigždučių: 3

Belos kelionė namo

Charleso Martino Smitho filmas – pasakojimas apie kalytę Belą, kuri nubėgo net 600 kilometrų, kad sugrįžtų pas savo šeimininką Luką, medicinos studentą. Kelyje į namus Belos laukė daug nuotykių ir susitikimų – su įvairiais žmonėmis ir net su liūtuku. Belą įgarsino Bryce Dallas Howard, filme taip pat vadina Ashley Judd, Jonahas Haueris-Kingas, Edwardas Jamesas Olmosas, Barry Watsonas, Alexandra Shipp (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Dogman“
„Dogman“
Žvaigždučių: 4

Dogman

Niūri Matteo Garrone („Gomora“, „Pasakų pasaka“) pasaka, nuvainikuojanti mitą apie Didžiąją Italiją, – vienas svarbiausių pernykščių Europos filmų, Kanuose pelnęs prizą geriausiam aktoriui Marcello Fonte, o rudenį – ir tris Europos kino akademijos apdovanojimus. Tai pasakojimas apie „mažą žmogų“ – nedidelio miestelio šunų kirpėją, kuris pastoja kelią vietiniam banditui. Visi miestelėnai žino, kad Marčelas nenuskriaustų net musės. Jis mėgsta savo darbą, augina dukrelę ir retkarčiais prekiauja kokainu. Kai narkomanas Simonė norės dar kartą pasinaudoti Marčelo naivumu, šis turės pagaliau pasipriešinti. Tikroji istorija, tapusi filmo pagrindu, daug žiauresnė, bet Garrone tvirtina, kad jį visada labiau domino konflikto psichologija, žiaurumo ištakos. Pasak režisieriaus, šiame filme jam buvo svarbus veikėjas, kuris iš visų jėgų priešinasi nuodingai aplinkai (Italija, Prancūzija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Favoritė“
„Favoritė“
Žvaigždučių: 4

Favoritė

Kino snobų favoritas graikas Yorgos Lanthimos („Omaras“) šį filmą kūrė Didžiojoje Britanijoje. Jis perkels į XVIII a. pradžios Angliją. Šalis kariauja su Prancūzija, bet karalienės dvaro dėmesys sutelktas į ančių lenktynes ir naujieną – rinkoje pasirodžiusius ananasus. Karalienė (Olivia Colman) nuolat serga, o šalį valdo jos artima draugė ledi Sara (Rachel Weisz). Ji atsidavusi karalienei. Dvare atsiranda nauja tarnaitė Abigailė (Emma Stone) ir iškart sužavi Sarą. Kai Sarą vis labiau įtraukia karas ir politikos klausimai, Abigailė užima jos vietą šalia karalienės. Lanthimosas šią cinišką kostiuminę dvaro intrigų istoriją papasakojo temperamentingai ir nevengdamas pikto humoro (Airija, JAV, D. Britanija, 2018). (Vilnius)

„Keršto kelias“
„Keršto kelias“
Žvaigždučių: 3

Keršto kelias

Neatpažįstamai dėl filmo pasikeitęs aktorius už tai giriamas ir laikomas filmo privalumu. Bet ką daryti, jei tai vienintelis filmo privalumas? Taip atsitiko ir su Karyn Kusamos kriminaline drama, kurioje pagrindinį Los Andželo detektyvės Erin vaidmenį sukūrė Nicole Kidman. Jos herojė atrodo labai pavargusi, po akimis – tamsūs ratilai, ją muša nusikaltėliai, su ja pykstasi paauglė duktė. Erin slegia kaltės jausmas ir ji pradeda savo keršto kelią. Įdėmus žiūrovas jau po pusvalandžio susigaudys, kas ir kaip, bet režisierė vis nenuleidžia akių nuo Kidman veido ir nori šokiruoti netikėta atomazga. Taip pat vaidina Toby Kebbellis, Tatiana Maslany (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Marija, Škotijos karalienė“
„Marija, Škotijos karalienė“
Žvaigždučių: 3

Marija, Škotijos karalienė

Britų teatro ir kino režisierės Josie Rourke filmas – spalvingas pasakojimas apie škotų karalienę Mariją Stiuart, kuri būdama šešiolikos tapo Prancūzijos karaliene. Po dvejų metų tapusi našle ji nusprendė pasipriešinti tradicijai ir atsisakyti naujų vedybų. Grįžusi į Škotiją Marija Stiuart susigrąžino sostą, tačiau kitai Anglijos karalienei Elžbietai I tai nepatiko. Dvi stiprios moterys pradėjo kovą dėl valdžios ir nė viena nenorėjo nusileisti. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Saoirse Ronan ir Margot Robbie, taip pat vaidina Jackas Lowdenas, Joe Alwynas, Davidas Tennantas, Guy Pearce’as, Ianas Hartas (D. Britanija, 2019). (Vilnius, Panevėžys)

„Šaltas kraujas“
„Šaltas kraujas“
Žvaigždučių: 3

Šaltas kraujas

Hanso Petterio Molando filmas „Metų pilietis“ (2014), matyt, sužavėjo ne tik europiečius bei „Scanoramos“ žiūrovus. Tad režisieriui buvo pasiūlyta perkurti filmą ir perkelti jo veiksmą į prašmatnią slidinėjimo bazę Kolorade. Čia sniego valytoju dirba Nelsas (Liam Neeson). Kai vietinio narkotikų barono įsakymu bus nužudytas jo sūnus, paprastas žmogus Nelsas nuspręs savo jėgomis šaltakraujiškai susidoroti su narkotikų karteliu ir neleis niekam pastoti kelio. Taip pat vaidina Emmy Rossum, Julia Jones, Laura Dern, Williamas Forsythe’as, Tomas Batemanas, Elysia Rotaru (JAV, D. Britanija, 2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Silvio“
„Silvio“
Žvaigždučių: 4

Silvio

Naujojo Paolo Sorrentino („Didis grožis“, „Jaunystė“) filmo veikėjas – buvęs italų premjeras, milijardierius, žiniasklaidos magnatas ir skandalistas Silvio Berlusconi. Režisierius tvirtina pasakojantis išgalvotus ir galbūt tikrai buvusius įvykius, bet tai nėra biografinis filmas. Pasak jo, „Berlusconi – tai fenomenas. Socialinis ir psichologinis.“ Šį fenomeną Sorrentino analizuoja kartu su aktoriumi Toni Servillo, stengdamiesi suprasti, ar galima turėti viską – meilę, pinigus, valdžią ir pripažinimą. Taip pat vaidina Kasia Smutniak, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci (Italija, Prancūzija, 2018). (Vilnius)

„Stiklas“
„Stiklas“
Žvaigždučių: 3

Stiklas

Regis, pastaraisiais metais M. Nighto Shyamalano filmai džiugino tik ištikimiausius režisieriaus gerbėjus. „Stiklas“ baigia trilogiją, kurią pradėjo „Nepalaužiamasis“ ir pratęsė „Skilimas“. Naujame filme laukia susitikimas su Jamesu McAvoy’umi, kurio veikėjas šuoliuoja tarp daugybės tapatybių, su Bruce’u Willisu, atradusiu savyje antgamtinių jėgų po traukinio avarijos, ir su Samueliu L. Jacksonu, kuris visai ne toks trapus, kaip atrodo. Jie visi atsidurs vienoje ligoninėje... (JAV, 2018) (Vilnius, Kaunas)

„T-34“
„T-34“
Žvaigždučių: 2

T-34

Didelio biudžeto filmas paaugliams apie Antrąjį pasaulinį karą. Jo veikėjas, jaunesnysis leitenantas Ivuškinas (dabartinė rusų kino žvaigždė Aleksandras Petrovas), ir visas tanko T-34 ekipažas kovoja su daug gausesniais vokiečiais. Atsidūręs nelaisvėje, koncentracijos lageryje, Ivuškinas susitiks su senu priešininku Jageriu, kuris pasiūlys tankistui poligone tapti gyvu taikiniu. Šis sutiks ir suplanuos drąsų pabėgimą. Galiausiai Ivuškinas ir Jageris susidurs ant tilto, vokiečių miestelyje prie Čekoslovakijos sienos. Kas nugalės, tikriausiai nereikia aiškinti. Aleksejaus Sidorovo („Mūšis su šešėliu“, „Brigada“) filme taip pat vaidina Antonas Bogdanovas, Jurijus Borisovas, Irina Staršenbaum (Rusija, 2018). (Vilnius)

„Žalioji knyga“
„Žalioji knyga“
Žvaigždučių: 4

Žalioji knyga

Kas galėjo pagalvoti, kad „Buko ir dar bukesnio“ režisierius Peteris Farrelly atsidurs tarp prestižinių premijų kandidatų. Naująjį jo filmą amerikiečių kritikai išrinko geriausiu, o užsienio – įteikė jam du „Auksinius gaublius“. Vienu jų apdovanotas Mahreshala Ali vaidina pasaulinio garso juodaodį muzikantą, kuris pasamdo vairuotoju ir apsaugininku buvusį sportininką, italų kilmės Tonį (Viggo Mortensen), kad šis jį lydėtų turnė po JAV Pietų valstijas. Ekrane – 1962-ieji ir rasinė segregacija dar nepanaikinta. Tačiau tikrais įvykiais paremtas filmas kalba apie iki šiol skausmingas problemas. Taip pat vaidina Linda Cardellini, Sebastianas Maniscalco, Dimiteris D. Marinovas, Mike’as Hattonas (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas