7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Skelbimai Paieška
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Rugsėjo 22 - 29 d. | ARCHYVAS
„Apie meilę. Tik suaugusiems“
„Apie meilę. Tik suaugusiems“
Žvaigždučių: 3

Apie meilę. Tik suaugusiems

Prieš porą metų Anna Melikian sukūrė novelių filmą „Apie meilę“, kuris sulaukė didelės sėkmės, todėl dabar pasirodo jo tęsinys. Tai taip pat novelių filmas apie Maskvos gyventojų meilės nuotykius, tik šįkart Melikian yra meno vadovė, o noveles kūrė jauni rusų režisieriai, kuriems žadama šviesi ateitis, – Nigina Saifulajeva, Pavelas Ruminovas, Natalja Merkulova, Rezo Gigineišvilis, Jevgenijus Šeliakinas ir Aleksejus Čupovas. Veiksmas ir vėl perkels į vasaros Maskvą, kur galima rasti kursų, treniruočių, paskaitų pagal savo norą. Filmo herojai – paprasti žmonės, kurių kiekvienas turi savo meilės istoriją. Vaidina Anna Michalkova, Ravšana Kurkova, Johnas Malkovichius, Ingeborga Dapkūnaitė, Goša Kucenka, Fiodoras Bondarčiukas, Viktorija Isakova, Jurijus Kolokolnikovas (Rusija, 2017). (Vilnius, Klaipėda)

„Aukštyn kojom“
„Aukštyn kojom“
Žvaigždučių: 3

Aukštyn kojom

Žinomas muzikos kritikas netenka darbo, o žmona pradeda abejoti jo vyriškumu. Veikėjas, kurį suvaidino pats filmo režisierius Josefas Haderis, turi palikti butą Vienos centre, tačiau tuo nelaimės nesibaigia. Vyras nusprendžia atkeršyti savo darbdaviui, išgalvodamas vis naujus būdus, kaip padaryti jo gyvenimą nepakeliamą. Taip Georgas reaguoja į savo bedarbystę... Komedijos autorius ne tik rodo ne kartą matytas komiškas situacijas, kuriuose galima įžvelgti susižavėjimą viskuo, kas liaudiška ar proletariška, bet ir bando prabilti apie tradicinės žurnalistikos krizę – kritikas netenka darbo dienraštyje, nes niekas nenori skaityti tekstų apie klasikinę muziką. Georgas negali su tuo susitaikyti, bet jis ne Tonis Erdmanas, todėl ir iš filmo neverta laukti ironijos. Taip pat vaidina Pia Hierzegger, Georgas Friedrichas, Jorgas Hartmannas, Crina Semciuc (Austrija, Vokietija, 2017). (Vilnius)

„Baris Sylas: Amerikos sukčius“
„Baris Sylas: Amerikos sukčius“
Žvaigždučių: 3

Baris Sylas: Amerikos sukčius

Amžinai jaunas Tomas Cruise’as Dougo Limano filme persikūnija į realiai egzistuojantį personažą, kurio biografijos užtektų keliems žmonėms. Barry Sealas penkiolikos tapo vienu geriausių Amerikos pilotų, jis kovojo Vietname, dirbo Kolumbijos narkotikų karteliui ir CŽV. Būdamas visai jaunas jis tapo vienų turtingiausių JAV žmonių. Kontrabandininko gyvenimo būdas buvo toks pat ekstremalus kaip ir jo „verslas“. Už jo galvą Pablo Escobaras žadėjo milijoną dolerių. Filmo fonas – didžioji politika, garsios pavardės (JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas)

„Geras laikas“
„Geras laikas“
Žvaigždučių: 4

Geras laikas

„Jų filmai padarys juos legendomis“, – jau dabar neeilinę sėkmę niujorkiečiams Benui ir Joshua Safdie pranašauja kino kritikai. Naujausias brolių filmas buvo pristatytas Kanuose, pelnė apdovanojimą už geriausią muziką, buvo drąsiai pavadintas „naująja klasika“, o kūrėjai greitai užsitarnavo kino vunderkindų vardą. Niujorkiečiai kuria vizualų kino reginį, kurį prisodrina dinamikos, ryškių spalvų, tik jiems būdingo kadro pojūčio ir elektroninės muzikos. „Gero laiko“ garso takelį sukūrė elektroninės muzikos pažiba Oneohtrix Point Never. Robertas Pattinsonas vaidina Konį, kuris po nesėkmingo banko apiplėšimo bando išlaisvinti policijai įkliuvusį jaunėlį, rimtų raidos sutrikimų turintį brolį Niką (Ben Safdie). Jis jaučiasi kaltas, nes įkalbėjo brolį jam padėti apiplėšti banką. Vieną naktį Konis bandys bet kokia kaina patekti pas Niką ir jį išlaisvinti (JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas)

„Madam“
„Madam“
Žvaigždučių: 2

Madam

Turtinga amerikiečių pora Ana ir Bobas Paryžiuje rengia kviestinius pietus. Laukiama anglų, prancūzų ir amerikiečių aukštuomenės. Supratusi, kad prie stalo susės trylika žmonių, prietaringoji Ana prašo tarnaitės Marijos prisijungti prie svečių. Marija turi apsimesti turtinga ispane. Ją įsimyli britas Davidas – meno ekspertas ir kolekcionierius. Amandos Sthers filme vaidina Toni Colette, Harvey’s Keitelis, Josephine de La Baume, Rossy de Palma (Prancūzija, 2017). (Vilnius, Panevėžys)

„Mokytoja“
„Mokytoja“
Žvaigždučių: 3

Mokytoja

1983-ieji. Mokykloje pradeda dirbti bevaikė karininko našlė Marija. Ji atrodo miela ir prašo mokinių ne tik prisistatyti, bet papasakoti, kuo užsiima jų tėvai. Netrukus mokinių bei tėvų gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Mokytoja (Zuzana Maurery) manipuliuoja vaikais, siekia naudos ir paslaugų. Keli tėvai pasipriešina ir kreipiasi į mokyklos direktorę. Ši kviečia susirinkimą, bet dauguma nepritaria siūlymui atleisti mokytoją. Kodėl? Kodėl dauguma tėvų piktai reaguoja į bandymus apkaltinti mokytoją? Rugsėjo 1-osios išvakarėse Jano Hrebejko filmą pasižiūrėti sveika, bet režisieriui filme rodoma situacija yra tik pretekstas pasvarstyti, kodėl žmonės nenori matyti tiesos ir priima „švogerių“ primestas taisykles (Čekija, Slovakija, 2016). (Vilnius)

„Septynios seserys“
„Septynios seserys“
Žvaigždučių: 2

Septynios seserys

Filmas fantastinių trilerių mėgėjams. 2073-ieji. Žemėje gyvena per daug žmonių, įvedama vieno vaiko politika. Bet vienoje šeimoje gimė iškart septynios mergaitės. Tėvai nusprendžia išsaugoti jų paslaptį ir visoms septynioms duoda vieną vardą – Karen Setman. Mergaitės slepiasi bute ir vadinamos septynių savaitės dienų vardais. Taip jos pasirodo ir žmonėse – kiekviena savo dieną, apsimesdamos, kad egzistuoja tik viena Karen. Bet kartą Pirmadienis paslaptingai dingsta... Tommy Wirkolos filme vaidina Glenn Close, Vegaras Hoelis, Stigas Frode Henriksenas, Willemas Dafoe, bet įdomiausia žiūrėti, kaip Noomi Rapace vaidina visas septynias seseris (Belgija, Prancūzija, JAV, D. Britanija, 2017). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

„Stiklo pilis“
„Stiklo pilis“
Žvaigždučių: 4

Stiklo pilis

„New York Times“ apžvalgininkė Jeannette Walls autobiografinėje knygoje aprašė mergaitę, augančią keistoje šeimoje. Jos motina – ekscentriška menininkė, tėvas – alkoholikas. Šeima keliauja po šalį, vaikai nelanko mokyklos, jie gyvena poezijos ir fantazijų kupiname pasaulyje, tėvai daro viską, kad atitrauktų vaikų dėmesį nuo skurdo. Vaizduotė suteikia vaikams vilties ir noro įgyvendinti svajones. Režisierius Destinas Danielis Crettonas pakvietė į filmą žvaigždes – Brie Larson, Naomi Watts ir Woody Harrelsoną (JAV, 2017). (Vilnius)

„Tas“
„Tas“
Žvaigždučių: 3

Tas

Kai Meino valstijos Derio miestelyje pradeda dingti vaikai, grupė jų bendraamžių turi stoti akistaton su didžiausiomis savo baimėmis. Jų kelyje atsiranda piktas klounas Penivaizas – žudikas, besimėgaujantis svetimu skausmu. Andreso Muschietti filmas remiasi Stepheno Kingo knyga. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Jaedenas Lieberheras, Jeremy Ray Tayloras, Sophia Lillis, Billas Skarsgårdas, Finnas Wolfhardas (JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Tulpių karštinė“
„Tulpių karštinė“
Žvaigždučių: 2

Tulpių karštinė

XVII a., Amsterdamas. Dailininkas Janas (Dane DeHaan) gauna užsakymą nutapyti įtakingo turtuolio (Christoph Waltz) ir jo jaunos žmonos Sofijos (Alicia Vikander) portretą. Netrukus dailininkas ir Sofija įsimyli vienas kitą. Pora nori pabėgti ir mano, kad jiems gali padėti Olandijoje siaučianti tulpių karštligė. Dėl tulpių čia visi pasirengę viskam – apgavystėms, melui ir net žmogžudystei. Kostiuminiame Justino Chadwicko filme, kuris kelerius metus laukė, kol bus parodytas kino ekranuose, taip pat vaidina Judi Dench, Cara Delevigne, Jackas O’Connellas, Holliday Grainger, Tomas Hollanderis, (D. Britanija, JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas