7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Liepos 28 - Rugpjūčio 4 d. | ARCHYVAS
„Barbė“
„Barbė“
Žvaigždučių: 4

Barbė

Garsiosios lėlės Barbės (Margot Robbie) gyvenimas netenka pusiausvyros, kai mintys apie mirtį sutrikdo jos nerūpestingą gyvenimą rožinėje Barbių šalyje. Norėdama tapti tokia, kokia buvo anksčiau, ji kartu su savo gražuoliu Kenu (Ryan Gosling) keliauja į žmonių pasaulį, kuriame, netikėtai, galioja visai kitokios taisyklės. Filmas laviruoja tarp švelnios sistemos kritikos, savęs atradimo istorijos, kultūrų susidūrimo komedijos ir miuziklo, taip atliepiant gerbėjų poreikius, ir kartu ironiškai bei kritiškai žvelgia į Barbių kosmosą. Kartais kiek padrikas rezultatas primena postmodernistinį koliažą, kuriame yra ne tik metapokštų ir paviršutiniškų įgalinimo gestų, bet ir išradingų idėjų bei taiklios situacijų komedijos momentų. („Barbie“, rež. Greta Gerwig, JAV, D. Britanija, 2023)

„Jis gyvena viduje“
„Jis gyvena viduje“
Žvaigždučių: 2

Jis gyvena viduje

Sielą graužianti demoniška būtybė maitinasi neigiama žmonių energija. Yra tik vienas būdas pabaisai suvaldyti: uždaryti ją į stiklainį ir maitinti žalia mėsa. Bent jau taip savo geriausiai draugei pasakoja jauna moksleivė. Samida (Megan Suri) iš pradžių nusiteikusi skeptiškai, bet galiausiai yra priversta patikėti. Buvo galima tikėtis, kad „Jis gyvena viduje“, sukurtas filmo
„Pradink“ prodiuserių, taps gaivaus oro gūsiu siaubo žanre: siužetas, paremtas hinduizmo kultūra, gana retas reiškinys. Tačiau tai, kas turėjo būti nauja, galiausiai atrodo kaip kažkas iš praeities. („It Lives Inside“, rež. Bishal Dutta, JAV, 2023)

„Kalbėk su manimi“
„Kalbėk su manimi“
Žvaigždučių: 3

Kalbėk su manimi

Tarp Australijos jaunimo kyla ažiotažas – rengiami spiritizmo seansai, kurių metu mirusiųjų dvasios persikelia į dalyvių kūnus ir gali ten išbūti ne ilgiau kaip 90 sekundžių. Kai per vieną iš ritualų našlaitė susiduria su savo traumuojančia praeitimi, įvyksta lemtingas lūžis. Tai antgamtinis siaubo filmas, besiremiantis žaisminga jaunimo aplinkos dinamika ir pasakojantis apie traumą, kaltę bei vienatvę. Net jei siužetas kiek painiojasi ir yra perkrautas, filmas geba kukliomis priemonėmis sukurti bauginančių efektų. („Talk to Me“, rež. Danny Philippou, Michael Philippou, Australija, D. Britanija, JAV, 2023)

„Mano nusikaltimas“
„Mano nusikaltimas“
Žvaigždučių: 4

Mano nusikaltimas

Paryžius, XX a. 4-asis dešimtmetis. Prie pradedančios aktorės, vykstant perklausai, priekabiauja teatro prodiuseris, kuris iškart po to nužudomas. Aktorės draugė, advokatė, įtikina ją prisipažinti, nes teisme būsianti išteisinta dėl savigynos. Dėl visuomenės dėmesio abi moterys staiga išgarsėja, tačiau taip pat patiria netikėtų apgaulės pasekmių. Filmu François Ozonas atiduoda duoklę Holivudo aukso amžiui ir screwball komedijoms. Puikus aktorių ansamblis sukuria aukščiausio lygio karikatūras, tačiau nekvestionuoja esminių teiginių apie vyrų ir moterų santykius rimtumo. („Mon crime“, rež. François Ozon, Prancūzija, 2023)

„Openheimeris“
„Openheimeris“
Žvaigždučių: 4

Openheimeris

Biografinis filmas apie fiziką J. Robertą Oppenheimerį, kuris laikomas „atominės bombos tėvu“ ir kuriam XX a. 6-ajame dešimtmetyje teko teisintis dėl savo komunistinės praeities bei vėlesnių abejonių dėl bombos. Šuoliuojant per herojaus gyvenimą, filmas pasakoja apie tai, kaip dėl profesinių ambicijų Oppenheimeris vis labiau pasinėrė į mokslinius tyrimus ir nepaisė savo kūrinio griaunamųjų pasekmių. Rimtumas, su kuriuo Christopheris Nolanas žvelgia į savo objektą, kartais apsunkina dialogus, tačiau mitinio krūvio filmui suteikia įspūdingi vaizdai (operatorius Hoyte Van Hoytema) ir garso takelis (kompozitorius Ludwigas Göranssonas). Įtampą kuria Cilliano Murphy vaidyba ir žinojimas, kad teorija galiausiai virs katastrofa. („Oppenheimer“, rež. Christopher Nolan, JAV, D. Britanija, 2023)

„Venecijos šmėklos“
„Venecijos šmėklos“
Žvaigždučių: 3

Venecijos šmėklos

Kennethas Branagh vėl atlieka detektyvo Erkiulio Puaro vaidmenį trečiojoje Agathos Christie ekranizacijoje. Šįkart imtasi „Helovino vakarėlio“. Erkiulis Puaro nori pasitraukti į pensiją Venecijoje, tačiau netikėtai apsilanko spiritizmo seanse, kuris baigiasi tragiškai. Filmas kamerinę istoriją apie žudiko paieškas praturtina gotikinio siaubo elementais ir leidžia racionaliai mąstančiam herojui pasvarstyti, ar vis dėlto neegzistuoja antgamtinis pasaulis. Nepaisant kai kurių atmosferiškų scenų, filme negebama sukurti įtampos, tam nepadeda ir perdėta aktorių vaidyba bei nevykę gąsdinimai. („A Haunting in Venice“, rež. Kenneth Branagh, JAV, D. Britanija, Italija, 2023)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas