7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Gruodžio 7 - 14 d. | ARCHYVAS
„Bohemijos rapsodija“
„Bohemijos rapsodija“
Žvaigždučių: 3

Bohemijos rapsodija

Tai pasakojimas apie grupę „Queen“, jos muziką ir vokalistą Freddie Mercury. Laužydama stereotipus grupė sulaukė daugybės gerbėjų visame pasaulyje. Bryano Singerio filmas rodo, kaip grupė pakilo į šlovės viršūnę, bet skandalingas Mercury gyvenimo būdas kėlė daug klausimų. Triumfališkas grupės sugrįžimas „Live Aid“ koncerte ir AIDS sergančio Mercury pasirodymas įėjo į roko muzikos istoriją ir iki šiol įkvepia visus tuos, kurie jaučiasi kitokie. Pagrindinį vaidmenį filme sukūręs Rami Malekas sulaukė gausybės pagyrimų. Filme taip pat vaidina Lucy Boynton, Mike’as Myersas, Gwilymas Lee, Benas Hardy, Josephas Mazzello, Aidanas Gillenas (JAV, D. Britanija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Koletė“
„Koletė“
Žvaigždučių: 3

Koletė

1893-ieji. Jauna maištautoja Gabrielle Sidonie Colette išteka už egocentriško rašytojo ir moterų numylėtinio. Vyras leidžia žmonai rašyti knygas su sąlyga, kad ant viršelio bus jo vardas. Autobiografiškos Gabrielės knygos apie jaunosios Klodinos nuotykius labai populiarios, ir bohemiška pora tampa tikra Paryžiaus aukštuomenės sensacija. Tačiau iš uždaros provincialės salonų liūte tapusi Koletė nori būti pripažinta, ji meta iššūkį ne tik literatūros suvokimui, bet ir visuomenės nuostatoms apie moters seksualumą ir madą. Washo Westmorelando filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Keira Knightley, Dominicas Westas, Eleanor Tomlinson, Fiona Shaw (D. Britanija, JAV, 2018). (Vilnius, Klaipėda, Panevėžys)

„Laimingasis Ladzaras“
„Laimingasis Ladzaras“
Žvaigždučių: 4

Laimingasis Ladzaras

Kylanti Europos kino žvaigždė trisdešimt šešerių italų režisierė ir scenaristė Alice Rohrwacher Kanuose šiemet apdovanota už geriausią scenarijų. „Super 16 mm“ juostoje kurtas filmas pasakoja apie Dievo ir žmonių pamirštame Sicilijos kaimelyje gyvenantį Ladzarą (Adriano Tardiolo), kurį išnaudoja ir baronienė (Nicoletta Braschi), ir kaimiečiai. Šis italų neorealizmą verčiančios prisiminti pasakos veikėjas yra nuoširdžiausio gerumo, kurį visi suvokia kaip kvailumą, įsikūnijimas. Kai Ladzaras priglaus nuobodžiaujantį baronienės sūnų, šis nuspręs pasinaudoti vaikino naivumu ir pasilinksminti. Rohrwacher pasakoja apie šiuolaikinę vergystę, panieką vargšams ir kapitalizmą. Filmo istorija paremta 9-ajame dešimtmetyje Italijoje nuskambėjusiu skandalu, kai markize pasivadinusi dama įkūrė tabako plantaciją ir išnaudojo darbininkus, aiškindama, kad jie jai skolingi. (Italija, Šveicarija, Prancūzija, Vokietija, 2018) (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Mergina“
„Mergina“
Žvaigždučių: 5

Mergina

Vienas garsiausių šių metų Kanų kino festivalio filmų pasakoja apie penkiolikmetę Larą (Victor Polster), kuri svajoja tapti šokėja. Padedama tėvo ji siekia ne tik išsiveržti iš savo kūno (Lara gimė berniuku), bet ir tapti tikra profesionale. „Auksine kamera“ ir „Queer Palme“ Kanuose apdovanotas  debiutinis Lukaso Dhonto filmas – natūralistinis ir žiaurus portretas, bet kartu tai pasakojimas apie paauglius, siekiančius įgyvendinti dažnai pavojingas savo svajones ir pritaikyti pasaulį saviems idealams (Belgija, Olandija, 2018). (Vilnius)

„Namas, kurį pastatė Džekas“
„Namas, kurį pastatė Džekas“
Žvaigždučių: 4

Namas, kurį pastatė Džekas

Ilgai lauktas Larso von Triero filmas vieniems atrodo šedevras, kitiems kelia siaubą. Tai provokuojantis, vizualinių idėjų prigrūstas filmas, kuriame režisierius ieško atsakymų į klausimą, kur slypi gėrio ir blogio ištakos. Von Trieras prisipažįsta, kad sukūrė daug filmų apie geras moteris, o dabar nusprendė papasakoti apie blogą vyrą, nors yra ir tvirtinančių, kad tai tik režisieriaus autoportretas. Filmo veikėjas Džekas (Matt Dillon) – architektas ir kartu žudikas maniakas, jau keliolika metų tobulinantis žudymo „meną“. Tai, kaip jis inscenizuoja nusikaltimo vietą, beveik primena kino režisūrą. Kad sukurtų kino esė apie tai, ką reiškia būti menininku, von Trieras pasitelkė Goethe’s kūrybos motyvus, Williamo Blake’o poeziją, Franciso Bacono, Eugène’o Delacroix ir kitų garsių dailininkų tapybą, Glenno Gouldo bei Davido Bowie muziką ir, žinoma, Dante’s „Dieviškąją komediją“. (Danija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Našlės“
„Našlės“
Žvaigždučių: 4

Našlės

„Oskaro“ laureatas režisierius Steve’as McQueenas („12 vergovės metų“) ir rašytoja, scenaristė  Gillian Flynn („Dingusi“) sukūrė įtampos kupiną trilerį, kurio fone – nusikaltimas, aistra ir korupcija. Keturias filmo herojes sieja tik skola, kurią joms paliko mirę vyrai nusikaltėliai. Moterys neturi kitos išeities, kaip paimti reikalus į savo rankas ir suregzti sąmokslą, kuris leis joms primesti pasauliui savas žaidimo taisykles. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo, Colinas Farrellas, Brianas Tyree Henry, Danielis Kaluuya, Robertas Duvallis, Liamas Neesonas (JAV, D. Britanija, 2018). (Vilnius)

„Šaltasis karas“
„Šaltasis karas“
Žvaigždučių: 4

Šaltasis karas

Už geriausią režisūrą Kanuose apdovanoto Paweło Pawlikowskio melodrama žadina klasikinio kino, kai nespalvotas kadras buvo kupinas įvairių prasmių ir sugebėjo pasakyti labai daug, nostalgiją. Kartu su operatoriumi Łukaszu Żaliu subtiliai stilizuodamas pasakojimą 6-ojo dešimtmečio Europos kino dvasia, Pawlikowskis pasakoja tragišką meilės istoriją. Impulsyvią dainininkę Zulią (Joanna Kulig) ir kompozitorių Viktorą (Tomasz Kot) skiria viskas – išsilavinimas, patirtis, temperamentas, tačiau jie negali vienas be kito. Likimas abu blaško po Berlyną, Paryžių, buvusią Jugoslaviją, Italiją, bet vis sugrąžina į totalitarinę Lenkiją, kur neįmanoma būti savimi ir mylėti, kur menas tampa ideologijos įrankiu, o menininkai verčiami meluoti. Viktoras – vienas iš liaudies ansamblio „Mazurek“, tapusio Liaudies Lenkijos meno „prekės ženklu“, kūrėjų. Panašių ansamblių buvo kiekvienoje sovietinio lagerio šalyje. Jie turėjo demonstruoti pagarbą liaudies menui ir socialistinio realizmo principams. Pawlikowskis šią estetiką išnaudojo meistriškai, paversdamas neva liaudiškus kostiumus ir spalvingus šokius ne tik totalitarinės estetikos ženklu, bet ir įsimenančiu meilės istorijos fonu. (Lenkija, D. Britanija, Prancūzija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Taip gimė žvaigždė“
„Taip gimė žvaigždė“
Žvaigždučių: 3

Taip gimė žvaigždė

Pagrindiniai filmo veikėjai – populiari, bet jau vystanti kantri muzikos žvaigždė Džeksonas (Bradley Cooper) ir puikiu balsu apdovanota dainininkė Aly, kuriai stinga pasitikėjimo savimi (Lady Gaga filme pasirodo tikru vardu ir pavarde Stefani Germanotta). Džeksonas nusprendžia merginą paversti garsenybe ir dar esant progai ją įsimyli. Tačiau jų ryšio išbandymu tampa tai, kad Aly karjera sparčiai kyla aukštyn, o Džeksono stovi vietoje. Režisūrinis aktoriaus Bradley Cooperio debiutas – jau ketvirta klasikinio 1937 m. filmo versija. Pirmojoje pagrindinius vaidmenis kūrė Janet Gaynor ir Fredricas Marchas, 1954-ųjų – Judy Garland ir Jamesas Masonas, 1976-ųjų versijoje – Barbra Streisand ir Krisas Kristoffersonas. Naujajame filme išgirsime specialiai jam parašytą muziką, kuri atliekama „gyvai“ (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas