7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Birželio 24 - Liepos 1 d. | ARCHYVAS
„Aš esu Zlatanas“
„Aš esu Zlatanas“
Žvaigždučių: 3

Aš esu Zlatanas

Švedijoje gimęs Zlatanas Ibrahimovićius, imigrantų iš Balkanų sūnus, nuo mažens žavėjosi vienu dalyku – futbolu. Talentingas berniukas užsibrėžė tikslą tapti profesionaliu futbolininku. Sulaukus vienuolikos metų, futbolo treneriai pastebėjo Zlatano (Dominic Andersson Bajraktati) talentą ir taip prasidėjo įspūdinga jo karjera: nuo „Malmės FF“ ir galiausiai nuo 17 metų (Granit Rushiti) Amsterdamo „Ajax“ klube. Paskui buvo tokie klubai kaip Turino „Juventus“, Milano „Inter“, „Barcelona“, „Paris Saint-Germain“, „Manchester United“ ir „AC Milan“. Tačiau Zlatanas Ibrahimovićius nepamiršta, ką reiškia augti „problemiškame“ rajone. Net ir būdamas milijonierius sportininkas, jis savo namais visada vadins skurdų Malmės Rosengardo rajoną... („Jag är Zlatan“, rež. Jens Sjögren, Švedija, Danija, Nyderlandai, 2021)

„Asas Maverikas“
„Asas Maverikas“
Žvaigždučių: 3

Asas Maverikas

Dėl konfliktų su vadovybe lėktuvų pilotas Maverikas (Tom Cruise) taip ir nepasiekė aukštumų kariniame jūrų laivyne. Vietoj medalių jam buvo skiriami drausminiai papeikimai. Dar kartą peržengus ribą, Maverikas be ceremonijų perkeliamas į senąją elitinę skraidymo mokyklą „Top Gun“. Ten jis turi ruošti jaunuosius pilotus neįmanomai misijai: reikia sunaikinti neįvardintos užsienio šalies branduolinę programą. Pasiruošti liko mažiau nei trys savaitės. Cruise’ui į komandą teks suburti geriausius pastarųjų metų absolventus, kad misija nevirstų savižudybe. Iš Josepho Kosinskio filmo reikėtų tikėtis daug nostalgijos, specialiųjų efektų ir grynojo eskapizmo. („Top Gun: Maverick“, rež. Joseph Kosinski, Kinija, JAV, 2022)

„Blogiausias žmogus pasaulyje“
„Blogiausias žmogus pasaulyje“
Žvaigždučių: 3

Blogiausias žmogus pasaulyje

Trisdešimtmetė Julija (Renate Reinsve) kupina gyvenimo energijos, bet susidūrė su dilema. Ji ištekėjusi už Akselio (Anders Danielsen Lie), talentingo komiksų autoriaus, tačiau jųdviejų požiūris į bendrą ateitį šiek tiek skiriasi. Atsitiktiniame vakarėlyje sutikusi Eiviną (Herbert Nordrum) ir praleidusi su juo naktį, Julija ima svarstyti, ar šis jaunesnis, labiau savimi pasitikintis ir šiek tiek pašėlęs vaikinas nėra būtent tai, ko jai reikia gyvenime. („Verdens verste menneske“, rež. Joachim Trier, Norvegija, Prancūzija, Švedija, Danija, 2021)

„Elvis“
„Elvis“
Žvaigždučių: 4

Elvis

Ne vienos kartos mitu tapusio Elvio Presley’o (Austin Butler) istorija pasakojama iš jį atradusio vadybininko Tomo Parkerio (Tom Hanks) perspektyvos. Filme bandoma gilintis į Presley’o ir Parkerio santykių dinamiką, trukusią daugiau nei 20 metų. Amerikos kultūrinių permainų ir sukrėtimų laikotarpį įkūnijusio dainininko gyvenime taip pat netrūko aistrų – nuo audringos meilės žmonai Priscillai (Olivia DeJonge) iki ekstravagantiško gyvenimo būdo ir nesugebėjimo susidoroti su milžiniška šlove. Bazas Luhrmannas kaip visada kuria barokišką reginį, o Presley rodo ne tik kaip „Rokenrolo karalių“, bet ir kankinį, Amerikos pilietinių teisių veikėją, kuris savo muzika ir siūbuojančiais klubais pagydė tautą. („Elvis“, rež. Baz Luhrmann, Australija, JAV, 2022)

„Juodas telefonas“
„Juodas telefonas“
Žvaigždučių: 3

Juodas telefonas

Tai Joe Hillo apsakymo tuo pačiu pavadinimu ekranizacija. Istorija paimta iš apsakymų rinkinio „XX amžiaus vaiduokliai“ („20th Century Ghosts“). Drovų, bet protingą trylikametį Finį (Mason Thames) sadistas žudikas (Ethan Hawke) pagrobia ir įkalina garso nepraleidžiančiame rūsyje, iš kurio, regis, nėra išsigelbėjimo. Kai ant rūsio sienos pakabintas atjungtas telefonas pradeda skambėti, Finis supranta, kad girdi ankstesnių žudiko aukų balsus. Jie nori padaryti viską, kad berniuko neištiktų jų likimas. („The Black Phone“, rež. Scott Derrickson, JAV, 2021)

„Murena“
„Murena“
Žvaigždučių: 4

Murena

Įtampa tarp nerimastingos, nervingos paauglės Julijos (Gracija Filipović) ir jos autoritariško tėvo Antės (Leon Lučev) paaštrėja, kai į namus Kroatijos saloje atvyksta senas šeimos draugas. Kol Antė bando sudaryti sandorį, kuris gali pakeisti jo ligšiolinį gyvenimą, Julija iš įtakingo svečio ima tikėtis kai ko daugiau. Laisvės atmosfera, kurią vyras įnešė į namus, susipina su geismu ir smurtu. Kanų kino festivalyje „Auksinės kameros“ apdovanojimą už geriausią debiutą pelniusi „Murena“ – tai psichologinė drama, kur į paviršių iškyla dažnai nutylimas tėvų smurtas prieš vaikus. („Murina“, rež. Antoneta Alamat Kusijanović, Kroatija, Brazilija, JAV, Slovėnija, 2021)

„Vikingas“
„Vikingas“
Žvaigždučių: 3

Vikingas

Siaubo filmų „Ragana“ ir „Švyturys“ režisierius Robertas Eggersas laikomas vienu labiausiai žadančių šių dienų kino kūrėjų. Naujasis jo filmas – tai holivudiškai puošniai ir brangiai nufilmuota saga apie X a. vikingus, kurioje vaidina vienos žvaigždės. Alexanderis Skarsgårdas įkūnija islandų princą Amletą, siekiantį atkeršyti už tėvo mirtį. Filme taip pat vaidina Nicole Kidman, Willemas Dafoe, Anya Taylor-Joy, Ethanas Hawke ir į kiną grįžtanti dainininkė Björk. Kaip sakė pats Eggersas, filmas paremtas senovės skandinavų sagomis apie kerštingą princą, kurios įkvėpė Williamo Shakespeare’o „Hamletą“. („The Northman“, rež. Robert Eggers, JAV, 2022)

„Viskas iškart ir visur“
„Viskas iškart ir visur“
Žvaigždučių: 3

Viskas iškart ir visur

Evelin Vang (Michelle Yeoh) gyvenimas susiklostė ne taip, kaip ji kadaise įsivaizdavo. Ji – sunkiai besiverčianti skalbyklos savininkė, turinti bėdų su mokesčiais ir šeima. Vyras nori skirtis, tėvas jos išsižadėjo prieš daugelį metų, o dukra pasirodo esanti lesbietė. Tačiau Evelin gauna raktą į multivisatą – susikertančių pasaulių tinklą. Dabar ji gali gyventi tūkstančius gyvenimų ir būti kuo tik nori – garsia aktore, kovos menų meistre, operos diva ir net dangaus dievybe. Tačiau grėsmę multivisatai kelia paslaptinga būtybė, su kuria Evelin turės susikauti. Kas žino, gal ji taip pat susidoros su didžiausia iš visų blogybių – savo mokesčiais. („Everything Everywhere All at Once“, rež. Dan Kwan, Daniel Scheinert, JAV, 2022)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas