7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Balandžio 20 - 27 d. | ARCHYVAS
„Floridos projektas“
„Floridos projektas“
Žvaigždučių: 4

„Floridos projektas“

Vienas garsiausių pernykščių filmų, kurį sukūrė Seanas Bakeris – prieš porą metų telefonu filmuotų „Mandarinų“ autorius. Režisierius ir vėl rodo atstumtųjų pasaulį. Veiksmas rutuliojasi pigiame motelyje. Čia apsistoja į „Disneilendą“ atvykę turistai, kuriems ne pagal kišenę geras viešbutis, čia gyvena sunkiai galą su galu suduriančios vienišos motinos, menkai apmokami darbininkai ir prostitutės. Šios keistos vietos vadybininkas Bobas (Willemas Dafoe – vienintelis profesionalus aktorius filme) yra kantrus geros širdies žmogus. Pagrindinės filmo herojės – mažoji Munė (Brooklynn Prince) ir jos mama Halė (Bria Vinaitė). Akivaizdu, kad Halę motinystė ištiko per anksti. Ji myli mergaitę, bet negali atsikratyti senų įpročių ir pasiekti socialinės globos darbuotojas tenkinančios stabilizacijos. Tačiau Bakeris jokiu būdu nekuria depresijon varančio pasakojimo apie pralaimėjusius herojus, skurdą ir kančią, jis leidžia į šį pasaulį pasižiūrėti mažosios Munės – įžūlios, bet entuziazmo kupinos mergaitės akimis (JAV, 2017). (Vilnius, Panevėžys)

„Griaunantys viską“
„Griaunantys viską“
Žvaigždučių: 3

Griaunantys viską

Primatologas Deivisas (Dwayne Johnson) laikosi toliau nuo žmonių, bet jis užmezgė stiprų ryšį su Džordžu – protinga gorila, kuria rūpinasi nuo pat gimimo. Deja, nepavykus genetiniam eksperimentui ši romi beždžionė virto gigantišku įtūžusiu žvėrimi. Netrukus paaiškėja, kad ir kiti gyvūnai mutavo panašiai. Šie žvėrys keliauja per Šiaurės Ameriką, viską naikindami savo kelyje. Deivisas susivienija su bendruomenės atstumta genų inžiniere Keit (Naomie Harris), kad rastų priešnuodį. Kartu jis stengiasi užkirsti kelią pasaulinei katastrofai ir išsaugoti tą siaubą keliančią būtybę, kuri dar neseniai buvo jo draugas. Brado Peytono filme taip pat vaidina Malin Akerman, Jake’as Lacy, Joe Manganiello, Jeffrey Deanas Morrisas, Marley Shelton (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Meilės mokestis“
„Meilės mokestis“
Žvaigždučių: 3

Meilės mokestis

Apkaltintas, kad nesumokėjo mokesčių, Marianas atsiduria priešais mokesčių inspektorę Klarą. Tada jis supranta, kad išvakarėse bandė ją merginti, bet tik sėkmingai sužadino Klaros  antipatiją. Marianas įsitikinęs, kad mergina bandys jam atkeršyti, todėl bando gelbėtis gana neįprastai: apsimeta, jog teikia moterims palydos paslaugas. Tačiau Klara nesirengia juo iškart patikėti... Jei iki šiol nematėte nė vienos lenkų romantinės komedijos, būsite maloniai nustebinti. Pagrindinius vaidmenis Bartłomiejaus Ignaciuko filme sukūrė Grzegorzas Damięckis, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska (Lenkija, 2018). (Vilnius)

„Oazė: žaidimas prasideda“
„Oazė: žaidimas prasideda“
Žvaigždučių: 4

Oazė: žaidimas prasideda

Naujas Steveno Spielbergo filmas perkels į optimistiškai nenuteikiančius 2045-uosius. Pasaulis degraduoja ir vis labiau smenga chaose. Žmonės atranda nusiraminimą tik virtualioje realybėje OASIS. Čia jo ieško ir Veidas (Tye Sheridan). Čia galima keliauti, patirti nuotykių ir būti kuo tik užsinorėsi. OASIS kūrėjas ekscentriškas genijus Džeimsas (Mark Rylance) ieško savęs verto paveldėtojo. Vyksta trijų etapų konkursas, kurio laimėtojas įgis milžiniškus turtus ir visišką kontrolę. Veidas tarsi legendų Parsifalis ir jo draugai priima iššūkį rasti lobius. Tačiau fantastiškame pasaulyje, kuris kupinas ir netikėtumų, ir pavojų, jų laukia už konkursą svarbesnis uždavinys. Jie turi apsaugoti OASIS. Taip pat vaidina Olivia Cooke, Benas Mendelsohnas, T.J. Milleris, Simonas Peggas, Hannah John-Kamen (JAV, 2018). ). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

„Tylos zona“
„Tylos zona“
Žvaigždučių: 4

Tylos zona

Šeima gyvena fermoje JAV provincijoje. Jų gyvenimas neturėtų skirtis nuo kitų panašių šeimų, tačiau šie žmonės gyvena name, kuriame pilna pabaisų, reaguojančių į kiekvieną garsą. Veikėjai sukūrė specialią gestų sistemą, kad nereikėtų kalbėtis. Vienintelis būdas išgyventi – nekelti triukšmo, bet kaip to pasiekti name, kur yra vaikų? Šio siaubo filmo režisierius Johnas Krasinskis pats vaidina šeimos tėvą, jo žmona Emily Blunt – motiną. Taip pat vaidina Millicent Simmonds, Noah Jupe’as, Cade’as Woodwardas, Leonas Russomas (JAV, 2018). ). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Vaiduoklių žemė“
„Vaiduoklių žemė“
Žvaigždučių: 3

Vaiduoklių žemė

Po tetos mirtie Kolina (Mylene Farmer) paveldėjo jos namą. Tačiau pačią pirmą naktį šiame name jai ir dviem dukterims teks kautis už gyvenimą. Košmariškos nakties drama paveikia visą šeimą, tačiau seserų likimai klostysis skirtingai. Betė (Crystal Reed) tapo populiarių siaubo romanų autore, Vera (Anastasia Phillips) vis labiau grimzta į beprotybę. Praėjus šešiolikai metų, šeima vėl susirenka namuose, kurių Vera ir Kolin niekad ir neapleido. Netrukus prasideda keisti įvykiai... Šį siaubo filmą sukūrė Pascalis Laugier, taip pat vaidina Emilia Jones, Taylor Hickson, Robas Archeris, Adamas Hurtigas (Kanada, Prancūzija, 2018). (Vilnius)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas