7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Rugsėjo 25 - Spalio 2 d. | ARCHYVAS
„Agentė Ava“
„Agentė Ava“
Žvaigždučių: 3

Agentė Ava

Ava yra samdoma žudikė, protinga, graži ir labai pavojinga. Kai ji nusprendžia susitikti su aštuonerius metus nematytomis motina ir seseria, kažkas į ją pasikėsina. Ava bus priversta kovoti dėl išlikimo. Tate’o Tayloro filme pagrindinį vaidmenį sukūrė Jessica Chastain, taip pat vaidina Johnas Malkovichius, Geena Davis, Colinas Farrellas, Joan Chen. (JAV, 2020)

„Apie begalybę“
„Apie begalybę“
Žvaigždučių: 4

Apie begalybę

Dar viena švedų režisieriaus Roy’aus Anderssono refleksija apie žmogaus gyvenimą gražiame ir žiauriame, banaliame ir ypatingame pasaulyje. Režisierius lyg šiuolaikinė Šahrazada pina pasakojimų mezginius. Kasdienės akimirkos jam tokios pat svarbios kaip istoriniai įvykiai. Įsimylėjėliai iš Marco Chagallo paveikslų kyla virš sugriauto Kelno, pakeliui į gimtadienį, pliaupiant lietui, tėvas stabteli, kad užrištų dukters batų raištelius, paauglės šoka priešais kavinę, o nugalėta armija artėja prie belaisvių stovyklos. Filmas – kartu ir odė, ir aimana, jis rodo begalinę buvimo žmogumi istoriją. (Švedija, Vokietija, Norvegija, Prancūzija, 2019)

„Banksy. Nelegalaus meno iškilimas“
„Banksy. Nelegalaus meno iškilimas“
Žvaigždučių: 3

Banksy. Nelegalaus meno iškilimas

Dokumentinis Elio Espanos filmas apie patį garsiausią gatvės menininką pasaulyje. Jo politiškai angažuotas menas ir akcijos paveikė ne tik šiuolaikinį meną, bet ir visuomeninius judėjimus. Tačiau kas tas žmogus, kuris dangstosi Banksy vardu, iki šiol nežinoma. (D. Britanija, 2020)

„Bilas ir Tomas gelbėja visatą“
„Bilas ir Tomas gelbėja visatą“
Žvaigždučių: 3

Bilas ir Tomas gelbėja visatą

Deano Parisot filmo veikėjai Bilas (Alex Winter) ir Tedas (Keanu Reeves) visada tikėjo pranašyste, kad jų muzika išgelbės visatą nuo pražūties, bet didžiosios dainos jie taip ir nesukūrė. Kai globali katastrofa visai priartėjo, o pasaulyje pradeda keistis laikas ir erdvė, Rufuso Kelio duktė pasiima draugus ateitin, kur jie sužino, kad visatai išgelbėti jiems liko 77 minutės... (JAV, Kanada, Italija, 2020)

„Deivido Koperfildo istorija“
„Deivido Koperfildo istorija“
Žvaigždučių: 4

Deivido Koperfildo istorija

Armando Iannucci („Stalino laidotuvės“) perkėlė į ekraną 1850 m. parašytą Charleso Dickenso romaną apie Deividą Koperfildą (Dev Patel), kurio istorija prasidėjo įvykių kupiname Londone. Čia susipynė dideli pinigai, madingi kvartalai ir visokio plauko verslininkai. Deividas nueis kelią nuo vargšo berniuko iki garsaus rašytojo, jis viską pasieks pats ir bus pasirengęs bet kam, kad taptų mylimas. Režisieriui jo filmo herojus – gyvas epochos, į kurią norisi grįžti, simbolis. Taip pat vaidina Aneurinas Barnardas, Hugh Laurie, Tilda Swinton. (D. Britanija, JAV, 2020)

„Kilpa“
„Kilpa“
Žvaigždučių: 2

Kilpa

Lenkų režisieriaus Patryko Vegos filmų pagrindu dažnai tampa Lenkiją sudrebinę skandalai. Ne išimtis ir šis filmas, kurio herojus – jaunas policininkas Danielius (Antoni Królikowski). Jis sparčiai kyla karjeros laiptais ir netrukus perima populiaraus viešnamio kontrolę, pradeda šalinti iš kelio vieno Karpatų regiono sutenerius. Laikui bėgant jis užmezga santykius su gangsteriais, įgyja didelę įtaką ir įkuria saugią vietą, kur galima užsiimti seksu su merginomis „iš aukščiausios lentynos“. Tačiau iš tikrųjų visuose kambariuose įmontuotos slaptos kameros ir Danielis pelnosi šantažuodamas politikus, šou verslo atstovus bei dvasininkus. Bet užtenka vieno netsargaus žingsnio, kad Danielį pradėtų medžioti įvairios specialiosios tarnybos, tarp jų ir rusų žvalgyba. Iš pat pradžių filmas panardina į kloaką primenančią tikrovę, kurioje pilietis iš valstybės gali laukti tik paties blogiausio. (Lenkija, 2020)

„Kosmobolas“
„Kosmobolas“
Žvaigždučių: 3

Kosmobolas

2071-ieji. Galaktikos karai sugriovė Mėnulį ir pakeitė Žemės klimatą. Maskvoje veši tropiniai miškai, Niujorkas pasidengė ledu. Virš Maskvos kybo milžiniškas tarpplanetinis laivas. Tai stadionas, kuriame vyksta kosmobolo žaidynės. Kosmobolas jungia sportą ir gladiatorių žaidynes, jį gali žaisti tik atletai. Būtent taip vadinami apdovanotieji ypatingais sugebėjimais. Kosmobolu žavisi visi, išskyrus Antoną, kuris svajoja rasti darbą, kad galėtų padėti šeimai. Bet po susitikimo su kosmobolo treneriais paaiškėja, kad vaikinas turi ypatingų galių, ir jis tampa kosmobolo žaidėju. Antonas nežino, kad finalinis žaidimas taps mūšiu dėl Žemės. Džaniko Faizijevo „blokbasteryje“ vaidina Jevgenijus Romanovas, Marija Lisovaja, Viktorija Aglakova, Jevgenijus Mironovas, Michailas Jefremovas, Julija Vins. (Rusija, 2020)

„Šarlis Aznavūras“
„Šarlis Aznavūras“
Žvaigždučių: 3

Šarlis Aznavūras

Prancūzų dainininkas Charles’is Aznavouras (1924–2018) buvo vienas populiariausių XX a. antrosios pusės dainininkų, sukūrė per tūkstantį dainų. 1948-aisiais Edith Piaf jam padovanojo pirmąją kino kamerą. Iki 1982-ųjų jis nufilmavo daugybę valandų kino juostos, kuri ir tapo šio filmo pagrindu. Aznavouras filmavo savo gyvenimą ir fiksavo viską – gyvenimo akimirkas, keliones, draugus, savo meiles. Prieš mirtį nusprendė sukurti šį filmą, kurio originalus pavadinimas „Charles’io žvilgsnis“, ir pasitelkė režisierių Marcą di Domenico. Šis padėjo dainininko nufilmuotiems kadrams virsti jo intymiu kino dienoraščiu. (Prancūzija, 2019) 

„Strelcovas“
„Strelcovas“
Žvaigždučių: 3

Strelcovas

Sulaukęs dvidešimties, jis jau turėjo viską, apie ką galima svajoti, – talentą, pinigų, šlovę ir meilę. Eduardas Strelcovas buvo sovietų futbolo sirgalių numylėtinis, viena ryškiausių žvaigždžių. Kai visi laukė Strelcovo ir Pelé dvikovos pasaulio futbolo čempionate, sportininko likimas buvo sulaužytas, kelias į futbolą atkirstas, regis, viesiems laikams. Strelcovas turės atlikti tai, kas neįmanoma, kad grįžtų į sportą ir įrodytų visiems, jog jis – čempionas. Iljos Učitelio melodramoje pagrindinį vaidmenį sukūrė Aleksandras Petrovas, taip pat vaidina Stasia Miloslavskaja, Aleksandras Jacenka, Vitalijus Chajevas, Asia Domskaja. (Rusija, 2020)

„Švytinti tamsoje“
„Švytinti tamsoje“
Žvaigždučių: 3

Švytinti tamsoje

Jauna ir ambicinga Maria Skłodowska (Rosamund Pike) atvyksta į Prancūziją. Ji svajoja studijuoti Sorbonoje, bet pradžia sunki. Niekas rimtai nežiūri į jaunos moters planus ir teorijas, vyrai pavydžiai saugo prieigas prie mokslo karjeros. Tačiau Skłodowskos genialumas, užsispyrimas ir drąsa netrukus pradeda griauti sienas, o kartu su vyru Pierre’u Curie padaryti atradimai atvers jai kelius ne tik į mokslo panteoną, bet ir į Nobelio premiją. Išgarsėjusios „Persepoliu“ iranietės Marjane Satrapi filme taip pat vaidina Samas Riley, Anya Taylor-Joy, Aneurinas Barnardas. (D. Britanija, Vengrija, Kinija, Prancūzija, JAV, 2019)

„Tenet“
„Tenet“
Žvaigždučių: 4

Tenet

Vienas laukiamiausių šių metų filmų, kurio siužetą Christopheris Nolanas laikė paslaptyje. Filmas prasideda teroro aktu Kijevo operos teatre. Po jo CŽV agentas susivienija su britų žvalgyba, kad duotų atkirtį rusų oligarchui, kuris susikrovė turtus prekiaudamas ginklais. Ginkluotas tik vienu žodžiu „Tenet“ herojus neria į niūrų tarptautinių šnipų pasaulį, kad išgelbėtų žmoniją, bet kad taip atsitiktų, būtina pasinaudoti reiškiniu, leidžiančiu peržengti realaus laiko ribas. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Johnas Davidas Washingtonas, Robertas Pattinsonas, Elizabeth Debicki, Michaelas Caine’as. (Kanada, JAV, D. Britanija, 2020)

„Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“
„Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“
Žvaigždučių: 3

Westwood: pankė, ikona, aktyvistė

Vivienne Westwood paveikė šiuolaikinę madą – karalienė Eližbieta II už nuopelnus madai ir Didžiosios Britanijos garsinimą pasaulyje jai suteikė damos titulą. Karjeros pradžioje Westwood buvo britų mados panko karalienė, ji sugalvojo anarchistiškus grupės „Sex Pistols“ drabužius. Tai avangardinė menininkė, nepripažįstanti kompromisų, kuriai drabužiai – šis tas daugiau nei stilius. Dabar Westwood turi 60 parduotuvių ir projektuoja aukštąją madą. Menininkė per keturiasdešimt metų sukūrė ne vieną pasaulyje garsią stilizaciją. Lornos Tucker dokumentinis filmas – šios moters portretas, kelionė, kuri prasideda vaikyste pokario Derbišyre. Susipažįstame su Westwood gyvenimo istorija, jos aktyvizmu, sužinome apie jos poveikį kultūrai ir kovą dėl prekės ženklo integralumo. Filme daug archyvinės medžiagos, pokalbių su Westwood bendradarbiais. (D. Britanija, 2018)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas