7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Birželio 28 - Liepos 5 d. | ARCHYVAS
„Anna“
„Anna“
Žvaigždučių: 3

Anna

Vakar ji buvo narkomanė Maskvoje, šiandien – didžiausių Paryžiaus mados namų modelis, o Milane ji – negailestinga žudikė. Bet kas iš tikrųjų yra Anna Poliatova? Dviguba agentė? Būti modeliu – tik vienas kelio į tikrąjį tikslą etapas. Grožiu ji naudojasi kaip pavojingu ginklu. Annai paklūsta galingiausi vyrai ir gražiausios moterys, ji žino paslaptis, kurių nesapnavo paprasti mirtingieji. Atsidūrusi dviejų galingiausių žvalgybų kovos sūkuryje, Anna supranta, kad yra verta tiek, kiek vertos jos paslaptys. Naujame Luco Bessono filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Sasha Luss, Helen Mirren, Luke’as Evansas, Lera Abova (Prancūzija, JAV,2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

„Dar vakar“
„Dar vakar“
Žvaigždučių: 3

Dar vakar

Dar prieš mėnesį Džekas (Himesh Patel) buvo nevykėlis, o dabar jis – superžvaigždė. Milijonai žmonių klausosi jo dainų, bilietai į jo koncertus išperkami akimirksniu. Kas atsitiko? Tiesiog vieną rytą Džekas atsibudo pasaulyje, kuriame niekas nebeprisimena „The Beatles“ dainų. Džekas yra vienintelis. Filmų apie dainininkus ir muzikantus pastaraisiais metais prigaminta daug, bet šį sukūrė britų režisierius Danny Boyle’as, visada garsėjęs originaliais sumanymais. Taip pat vaidina Lily James, Kate McKinnon, Edas Sheeranas, Anna de Armas (D. Britanija, 2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Devym kažkelinti“
„Devym kažkelinti“
Žvaigždučių: 3

Devym kažkelinti

10-ojo dešimtmečio Kalifornija: kompaktinės plokštelės dar neišstūmė audiokasečių, riedlentininkų dar nerodo MTV, o trylikametį Styvį vis dar laiko vaiku ir mama, ir vyresnysis brolis. Kad įrodytų, koks yra kietas, Styvis susideda su gerokai vyresniais riedlentininkais ir krečia vieną kvailystę po kitos. Jis pats nepastebi, kaip vakarėliai ir pasilinksminimai keičiasi, o vaikystė neišvengiamai tampa paauglyste. Pagrindinius vaidmenis nostalgiškame Jonah Hillo filme sukūrė Katherine Waterston, Lucas Hedgesas, Sunny Suljicas, Alexa Demie, Liana Perlich, Na-kelis Smithas (JAV, 2018). (Vilnius)

„Domino“
„Domino“
Žvaigždučių: 3

Domino

Naujas amerikiečių kino klasiko Briano De Palmos filmas pasakoja apie Europoje tvyrančią terorizmo grėsmę. Du Kopenhagos policininkai medžioja dėl jų kolegos mirties kaltą kažkokį Imraną. Jie nesuvokia, kad tapo klastingo CŽV plano aukomis. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nikolajus Coster-Waldau, Carice van Houten, Guy Pearce’as (Danija, Prancūzija, Ispanija, Belgija, Olandija, 2019). (Vilnius, Panevėžys)

„Muzika tavo rankose“
„Muzika tavo rankose“
Žvaigždučių: 3

Muzika tavo rankose

Muzika buvo ta tema, apie kurią Matjė Malinskis nedrįso kalbėti su savo priemiesčio draugeliais. Smulkūs kartu su jais padaryti nusikaltimai beveik atvedė jį prie kalėjimo vartų. Tačiau Matjė likimą pakeitė Nacionalinės konservatorijos direktorius, įrašęs jį į pianistų konkurso dalyvių sąrašą. Taip Matjė atsidūrė naujame pasaulyje, kuriame galioja kitos taisyklės, kuriame jį moko grafienė, kuriame jis įsimyli Aną. Kad laimėtų konkursą, visi jie turi nugalėti savo prietarus. Ludovico Bernard’o filme vaidina Lambert’as Wilsonas, Kristin Scott Thomas, o pagrindinį vaidmenį sukūrė Vilniuje tragiškai mirusios aktorės Marie Trintignant sūnus Jules’is Benchetrit (Prancūzija, 2017). (Vilnius, Panevėžys)

„Nuodinga rožė“
„Nuodinga rožė“
Žvaigždučių: 3

Nuodinga rožė

Šio trilerio veikėjas Karsonas Filipsas (John Travolta) kadaise buvo futbolo žvaigždė, o dabar jis – privatus detektyvas. Į jo rankas patenka iš pirmo žvilgsnio paprastas tyrimas apie dingusiuosius be žinios. Tačiau netrukus tyrimas pasisuka netikėta linkme – aiškėja, kad su žiauriais nusikaltimais susijusi seniai dingusi detektyvo duktė. George’o Gallo filme taip pat vaidina Brendanas Fraseris, Famke Janssen, Morganas Freemanas, Peteris Stormare’as (JAV, Italija, 2019). (Vilnius)

„Rocketman“
„Rocketman“
Žvaigždučių: 4

Rocketman

Naujo Dexterio Fletcherio filmo premjera įvyko šiemet Kanuose. Biografinio pasakojimo objektu tapo dar vienas populiarus dainininkas – filmas pasakoja neįtikėtiną vieno didžiausių roko ir popmuzikos atlikėjų Eltono Johno gyvenimo istoriją. Vaikinas iš nedidelio miesto tapo tarptautine žvaigžde. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Taronas Egertonas, filme taip pat vaidina Jamie Bellas, Richardas Maddenas, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones (JAV, D. Britanija, 2019). (Vilnius, Panevėžys)

„Skausmas ir šlovė“
„Skausmas ir šlovė“
Žvaigždučių: 5

Skausmas ir šlovė

Naujas Pedro Almodovaro filmas – apie garsų kino režisierių Salvadorą, kuris negali susidoroti su ligomis ir skausmu. Žvelgdamas į praeitį jis prisimena vaikystę, pirmąjį susižavėjimą, sudėtingus santykius su motina. Salvadoras negali gyventi nekurdamas. Tik kūryba sulydo prisiminimus ir dabartį. Šis ryškių spalvų ir jausmų filmas, be abejo, autobiografinis, tačiau pasakojimas apie save – tik viena iš gausių šio kūrinio briaunų. Už Salvadoro vaidmenį Antonio Banderas šiemet Kanuose pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą. Taip pat vaidina Asieras Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Penelope Cruz, Nora Navas, Julieta Serrano (Ispanija, 2019). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Vaikų žaidimai“
„Vaikų žaidimai“
Žvaigždučių: 2

Vaikų žaidimai

Vieniša motina Karen dovanoja sūnui Endžiui lėlę, apie kurią svajoja visi vaikai. Tačiau greitai tampa aišku, kad Endis gavo šį tą daugiau nei žaislą. Larso Klevbergo siaubo filme vaidina Aubrey Plaza, Brianas Tyree Henry, Gabrielis Batemanas (JAV. 2019). (Vilnius)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas