7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Rugsėjo 23 - 30 d. | ARCHYVAS
„Baigta!“
„Baigta!“
Žvaigždučių: 2

Baigta!

Filmavimo grupė apleistame gamyklos pastate kuria filmą apie zombius. Procesas stringa, cholerikas režisierius priekaištauja pagrindinei aktorei, kad ji netalentinga, nes jos baimė jo neįtikina. Tačiau tada pasirodo tikri zombiai ir kūrybinei grupei iš tikro tenka baimintis dėl savo gyvybių. Tik režisierius filmuoja su velnišku atsidavimu – juk viskas dėl meno! Regis, Michelis Hazanavicius nusprendė pakartoti japonų zombių komedijos „Zombiai prieš zombius“ („Kamera o tomeru na!“, 2017) sėkmę. Tik su daug didesniu 4 mln. biudžetu ir prancūzų žvaigždėmis Romainu Duris ir Bérénice Bejo. Tačiau, kaip dažniausiai nutinka, perdirbinys nepranoksta originalo. („Coupez!“, rež. Michel Hazanavicius, Prancūzija, Japonija, D. Britanija, 2022)

„Bilietas į rojų“
„Bilietas į rojų“
Žvaigždučių: 1

Bilietas į rojų

George’as Clooney ir Julia Roberts – tobula Holivudo svajonių pora. Tad keista, kad ekrane jiedu dar nė karto nebuvo įsimylėję. Tai turėjo pakeisti Olo Parkerio „Bilietas į rojų“, pretenduojantis į screwball comedy tradiciją. Tačiau „Mamma Mia! Štai ir mes“ režisierius toli gražu nėra toks šmaikštus ir sąmojingas kaip Frankas Capra, Ernstas Lubitschius ar Howardas Hawksas. Žiupsnelis komedijos, pilnas paketas atostogų atmosferos ir visur tik besišypsantys veidai – tokiu mišiniu „Bilietas į rojų“ bando žiūrovams sukurti gerą nuotaiką egzotiškoje aplinkoje (filmo veiksmas vyksta Balyje). Tačiau vienintelis dalykas, kuris šioje dažniausiai skausmingai nejuokingoje vestuvių prevencijos kelionėje primena didžiąją screwball klasiką, yra gerai pažįstamas siužetas apie akivaizdžiai vienas kitam skirtus žmones, kurie filmo pradžioje negali pakęsti vienas kito, o paskui turi 100 minučių, kad susitaikytų (vėl) ir sulauktų neišvengiamos laimingos pabaigos. („Ticket to Paradise“, rež. Ol Parker, JAV, 2022)

„Įvykis“
„Įvykis“
Žvaigždučių: 4

Įvykis

Audrey Diwan filmas – garsios prancūzų rašytojos Annie Ernaux knygos ekranizacija. Jis nukels į 1963-iųjų Prancūziją, kur vis dar draudžiami abortai – už tai galima atsidurti ir kalėjime. Seksualinės edukacijos nėra, o apie „tuos dalykus“ kalbama pašnibždomis. Ana studijuoja prancūzų literatūrą Angulemo universitete. Puikios studentės laukia šviesi akademinė ateitis. Tačiau vieną dieną Ana sužino, kad yra nėščia, ir suvokia, kad motinystė užkirs jai visus kelius. Rizikuodama studijomis, laisve ir net gyvenimu, ji pradės lenktynes su laiku. Filme Anos drama pirmiausia susijusi su nelegalaus aborto aplinkybėmis, vienišumo jausmu ir baime, kad kas nors sužinos apie jos ketinimus. Kartu Ana – tai tvirtos moters, kuri neleis kitiems už ją priimti sprendimų, portretas. Režisierė pripažįsta, kad jai labai rūpėjo ekrane parodyti fizinį herojės patirties aspektą. Ji rodo Aną intymiausiose ir dramatiškiausiose situacijose. Gal todėl taip prieštaringai vertinama ir natūralistinė aborto scena, kurią pasibaigus filmui bus sunku pamiršti. („L’événement“, rež. Audrey Diwan, Prancūzija, 2021)

„Kulkų ekspresas“
„Kulkų ekspresas“
Žvaigždučių: 2

Kulkų ekspresas

„Bullet Train“ – tai traukinys kulka, važiuojantis maršrutu Tokijas – Morioka. Juo važiuoja ir Brado Pitto vaidinamas samdomas žudikas pravarde Boružėlė. Traukinyje jis atsidūrė ne šiaip sau – jo koordinatorė Marija (Sandra Bullock) įkalba paskutinei misijai, o po jos Boružėlė jau galės išeiti užtarnautos pensijos. Tačiau šiuo traukiniu važiuoja ne jis vienas: paaiškėja, kad jame – dar penki samdomi žudikai, turintys įvykdyti savo užduotis. Nors jų objektas ne tas pats asmuo, misijos, regis, susijusios. Taigi kyla egzistencinis klausimas, kas iš traukinio išlips gyvas ir kas jų laukia galutinėje stotyje. Davido Leitcho filmas – tai veiksmo farsas su puikiais aktoriais ir solidžiai surežisuotomis kovų scenomis, tačiau dėl jų filmas, kuriame gausu ironiškų ir metatekstinių pasažų, netampa niekuo daugiau nei bespalviu reginiu. („Bullet Train“, rež. David Leitch, JAV, Japonija, 2022)

„Ne“
„Ne“
Žvaigždučių: 3

Ne

Savo naujausiame filme Jordanas Peele’as toliau originaliai perinterpretuoja siaubo žanro kanoną. Santa Klaritos slėnyje gyvenantys brolis OJ (Daniel Kaluuya) ir sesuo Emeralda (Keke Palmer) valdo žirgų rančą, paveldėtą iš tėvo, žuvusio per nepaaiškinamą anomališką lietų. Darbas sunkus, tad brolis su seseria svarsto parduoti rančą, o kartu ir tėvo palikimą netoliese įsikūrusiam pramogų parkui. Tačiau rančoje pradeda vykti nepaaiškinami dalykai: girdisi keisti garsai, prasideda staigūs elektros sutrikimai ir paslaptingi oro reiškiniai. Situacija dar labiau paaštrėja, kai OJ ir Emeralda nusprendžia pagalbos kreiptis į ekspertus. Nuo šios akimirkos brolis su seseria peržengs ribą ir nebegalės grįžti atgal... („Nope“, rež. Jordan Peele, JAV, Japonija, Kanada, 2022)

„Nesijaudink, brangioji“
„Nesijaudink, brangioji“
Žvaigždučių: 2

Nesijaudink, brangioji

Šeštajame dešimtmetyje Alisa (Florence Pugh) su vyru (Harry Styles) gyvena uždarame kompanijos miestelyje Kalifornijoje, pavadintame „Pergalė“. Kasdieniame gyvenime dominuoja vartojimas, o moterys tenkinasi namų šeimininkių egzistencija. Tačiau pamažu vis daugiau ženklų rodo, kad už idiliško fasado žioji klastinga bedugnė. Olivia Wilde, prieš kelerius metus sukūrusi energingą komediją „Išsilavinimas“ („Booksmart“, 2019), šiame mistiniame trileryje, regis, tempia per sunkų lagaminą. Jos patriarchato ir kontrolės visuomenės kritika prasilenkia su dabartimi ir nepatogiai stovi tokių filmų kaip „Trumeno šou“ bei „Stepfordo moterys“ šešėlyje. („Don’t Worry Darling“, rež. Olivia Wilde, JAV, 2022)

„Ten, kur gieda vėžiai“
„Ten, kur gieda vėžiai“
Žvaigždučių: 1

Ten, kur gieda vėžiai

Šešerių Kaja (Daisy Edgar-Jones), palikta šeimos, viena užauga atšiauriose Šiaurės Karolinos pelkėse. Daugelį metų Barklio įlankos gyventojai į aštrialiežuvę Kają žiūrėjo kreivai. Tačiau mergina patraukia dviejų miestelio jaunuolių dėmesį. Pasirodo, ji yra be galo jautri ir protinga mergina, kuriai trūksta kito žmogaus artumo ir prisilietimo. Tačiau kai vienas vaikinų – Čeisas Endriusas (Harris Dickinson) – randamas negyvas, įtarimai dėl žmogžudystės krenta ant merginos ir nedrąsi Kaja tampa tyrimo taikiniu. Po truputį vis labiau aiškėja, kas iš tikrųjų įvyko. Pasirodo, pelkėje slypi daugybė paslapčių. Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo rašytojos Delios Owens bestselerį, išleistą ir lietuvių kalba. („Where the Crawdads Sing“, rež. Olivia Newman, JAV, 2022)

„Trys tūkstančiai metų troškimų“
„Trys tūkstančiai metų troškimų“
Žvaigždučių: 2

Trys tūkstančiai metų troškimų

Naratologijos profesorė Alitėja (Tilda Swinton) patenkinta ir savimi, ir savo gyvenimu. Ji atvyko į Stambule vykstančią konferenciją ir viename miesto antikvariatų nusipirko suvenyrą – buteliuką. Bandydama jį išvalyti viešbučio kambario kriauklėje, staiga išlaisvina raumeningą džiną (Idris Elba), o šis jai pasiūlo išpildyti tris norus ir tikisi mainais atgauti savo laisvę. Alitėja, puikiai žinanti, kad pasakose ir legendose tokie sandoriai paprastai nesibaigia gerai, mandagiai pasiūlymo atsisako, nes esą ji ir taip laiminga. O džinas pradeda pasakoti Alitėjai savo 3000 metų senumo meilės, nuotykių ir praradimų istoriją. Taip jis nori įrodyti, kad kiekvienas žmogus kažko trokšta ar ilgisi. Pokalbis iš tiesų priverčia moterį vis labiau permąstyti savo požiūrį, kol galiausiai ji priima viską pakeisiantį sprendimą. („Three Thousand Years of Longing“, rež. George Miller, Australija, JAV, 2022)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas