7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Spalio 19 - 26 d. | ARCHYVAS
„Jonukas“
„Jonukas“
Žvaigždučių: 4

Jonukas

Dar vienas filmų apie Mikę Pūkuotuką, sukurtų pagal A.A. Milne’o knygą, tęsinys. Mažasis Jonukas suaugo, įsimylėjo, vedė, pateko į Antrojo pasaulinio karo frontą... Jis (Ewan McGregor) ne tik įsitaisė raukšlių, bet ir jaučiasi visiškai sutrikęs. Visas dienas leidžia darbe, nesirūpina šeima, o gyvenimas eina pro šalį. Jis net pamiršo Mikę Pūkuotuką ir kitus vaikystės draugus. Tačiau jie nepamiršo Jonuko. Vieną dieną Mikė Pūkuotukas pasirodo Londone... Režisierius Marcas Forsteris, nepaisant kai kurių scenarijaus duobių, sugebėjo perkelti į filmą Milne’o knygų magiją. Taip pat vaidina Hayley Atwell, Bronte Carmichael (JAV, 2018). (Vilnius, Panevėžys)

„Namo su laikrodžiais paslaptis“
„Namo su laikrodžiais paslaptis“
Žvaigždučių: 3

Namo su laikrodžiais paslaptis

Paauglys Luisas Barnveltas po tėvų mirties patenka į nuošalų ekscentriško dėdės Džonatano namą. Netrukus berniukas supranta, kad dėdė užsiima įvairių rūšių magija ir nori įspėti dingusio juodosios magijos meistro Aizeko Izardo paslaptį. Meistras sukūrė laikrodį, rodantį, kiek laiko liko iki apokalipsės. Laikrodis paslėptas milžiniško namo mūruose. Jį reikia rasti, nes tai vienintelis būdas sustabdyti artėjančią katastrofą. Nors režisierius Eli Rothas išgarsėjo kruvinais siaubo filmais, šįkart jam pavyko sukurti visai patrauklų fantastinį filmą paaugliams pagal Johno Anthony Bellairso romaną. Pagrindinius vaidmenis atlieka Jackas Blackas, Cate Blanchett, Owenas Vaccaro, Kyle’as MacLachlanas, Renee Elise Goldsberry, Colleen Camp (JAV, 2018). (Vilnius)

„Rajone“
„Rajone“
Žvaigždučių: 3

Rajone

Olgos Zujevos debiutinio filmo veikėjai – du draugai iš Vladivostoko. Vova (Ilja Malaninas) ir Kisa (Danila Kozlovskis) labai nori būti turtingi. Kisa nusiteikęs ryžtingiau, todėl imasi visų gangsterio Šamilio (reperis Nigativas) užduočių, tarp jų ir sumušti  moteris. Vova šiek tiek doresnis – muštis už pinigus jis pasirengęs tik pogrindiniuose mūšiuose, su merginomis elgiasi gražiai. Todėl jam dėmesį rodo iškart dvi – pradedanti aktorė Sofija (Angelina Strečina) ir turtinga paveldėtoja Lida (filmo režisierė Olga Zujeva). Netobulas, bet savaip žavus ir lyriškas filmas sukels daugybę prisiminimų – ir apie Guso Van Santo herojus (Zujeva ir operatorius Fiodoras Liassas praleido daug laiko JAV), ir apie rusiškų kriminalinių jaunimo dramų „pacanus“, ir apie nesenstančius „brendimo romanus“ (Rusija, 2018). (Vilnius, Klaipėda)

„Siaubo festas“
„Siaubo festas“
Žvaigždučių: 3

Siaubo festas

Trys draugės susitinka Helovino išvakarėse ir nusprendžia jį atšvęsti pramogų parke, kuriame vyksta populiarus siaubo festivalis. Tačiau kaukėtam žudikui maniakui ši šventė – ne tik siaubo karnavalas, bet ir mirtinų žaidimų aikštelė. Jis žudo visiems matant, tik įaudrinta minia nesuvokia, kad tai vyksta iš tikrųjų. Kai žudiko dėmesį patraukia Natali (Amy Forsyth), Bruk (Reign Edwards) ir Teilor (Bex Taylor-Klaus), merginos greit supranta, kad pagalbos nėra iš ko laukti. Teks kovoti pačioms. Gregory Plotkino filmas – dovanėlė Helovino, kraujo upių ir lavonų kalnų kine gerbėjams (JAV, 2018) (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Sunkūs laikai viešbutyje „El Royale“
Sunkūs laikai viešbutyje „El Royale“
Žvaigždučių: 3

Sunkūs laikai viešbutyje „El Royale“

Septyni nepažįstami žmonės, iš kurių kiekvienas turi niūrią paslaptį, susitinka apgriuvusiame „El Royale“ viešbutyje prie Tahou ežero, ties Nevados ir Kalifornijos valstijų riba. Vieną ilgą naktį kiekvienas iš jų sulauks galimybės būti išganytas, kol neprasidėjo tikras pragaras. Drew Goddardo filme vaidina Jeffas Bridgesas, Chrisas Hemsworthas, Jonas Hammas, Dakota Johnson ir Cynthia Erivo. (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas)

„Super Džonis smogia“
„Super Džonis smogia“
Žvaigždučių: 3

Super Džonis smogia

Reklaminis šio Davido Kerro filmo šūkis: „Intelektas ne visada puošia vyrą“. Jį iliustruoja visa naujo filmo apie garsųjį Rowano Atkinso personažą eiga. Super Džonio tyrimas prasideda, kai mižiniška kibernetinė ataka atskleidžia visus slaptuosius Didžiosios Britanijos agentus, ir tai tik problemų pradžia. Dabar slaptosios tarnybos gali pasinaudoti tik Super Džoniu. Šis, neseniai pažeminus jo pareigas, dėsto mokykloje, bet yra kviečiamas demaskuoti patyrusį programišių, keliantį grėsmę šalies saugumui. Kad jo misija pasisektų, Džonis turi išnaudoti visas savo galimybes. Filme taip pat vaidina Benas Milleris, Olga Kurylenko, Emma Thompson, Jake’as Lacy, Miranda Hennessy (D. Britanija, Vokietija, Prancūzija, 2018). (Vilnius, Kaunas)

„Taip gimė žvaigždė“
„Taip gimė žvaigždė“
Žvaigždučių: 3

Taip gimė žvaigždė

Pagrindiniai filmo veikėjai – populiari, bet jau vystanti kantri muzikos žvaigždė Džeksonas (Bradley Cooper) ir puikiu balsu apdovanota dainininkė Aly, kuriai stinga pasitikėjimo savimi (Lady Gaga filme pasirodo tikru vardu ir pavarde Stefani Germanotta). Džeksonas nusprendžia merginą paversti garsenybe ir dar esant progai ją įsimyli. Tačiau jų ryšio išbandymu tampa tai, kad Aly karjera sparčiai kyla aukštyn, o Džeksono stovi vietoje. Režisūrinis aktoriaus Bradley Cooperio debiutas – jau ketvirta klasikinio 1937 m. filmo versija. Pirmojoje pagrindinius vaidmenis kūrė Janet Gaynor ir Fredricas Marchas, 1954-ųjų – Judy Garland ir Jamesas Masonas, 1976-ųjų versijoje – Barbra Streisand ir Krisas Kristoffersonas. Naujajame filme išgirsime specialiai jam parašytą muziką, kuri atliekama „gyvai“ (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Vakarinė mokykla“
„Vakarinė mokykla“
Žvaigždučių: 2

Vakarinė mokykla

Pardavėjas Tedis nebaigė mokyklos, bet po daugelio metų susipažinęs su Liza apsimeta esąs daug turtingesnis ir labiau išsilavinęs. Kai melas subliūkšta, Tedis nusprendžia rasti naują darbą, bet tam jam reikia išlaikyti nelemtą mokyklos baigimo egzaminą. Jis atsiduria vakarinėje mokykloje, kur mokytojai Kerei, regis, pavyks sužadinti Tedžio žinių troškulį. Malcolmo D. Lee  filme vaidina Keithas Davidas, Tiffany Haddish, Kevinas Hartas (JAV, 2018). (Vilnius)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas