7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Sausio 21 - 28 d. | ARCHYVAS
„Agentės 355“
„Agentės 355“
Žvaigždučių: 2

Agentės 355

Didžiosios pasaulio žvalgybos agentūros seka tarptautinės nusikalstamos organizacijos, planuojančios pasaulinį išpuolį ir keliančios grėsmę žmonijos saugumui, pėdsakais. Nė viena agentūra neturi galimybių pasipriešinti šiai naujai grėsmei. Todėl iš geriausių ir dažnai priešiškų žvalgybos tarnybų agenčių sukuriama tarptautinė slapta supergrupė kodiniu pavadinimu 355. Ją sudaro nepaprastų gebėjimų ir įgūdžių turinčios agentės: amerikietė Meisė Braun (Jessica Chastain), vokietė Marija (Diane Kruger), buvusi britų agentūros MI6 darbuotoja ir kompiuterių specialistė Chadija (Lupita Nyong’o), psichologė iš Kolumbijos Grasiela (Penélope Cruz) ir paslaptingoji kinų agentė Lin Mi Šeng (Fan Bingbing). Moterims teks susivienyti ir įveikti visus skirtumus, kad išgelbėtų žmoniją nuo Trečiojo pasaulinio karo. (Kinija, JAV, 2022)

„Didžioji laisvė“
„Didžioji laisvė“
Žvaigždučių: 4

Didžioji laisvė

1945 m. Hansas (Franz Rogowski) per stebuklą išgyveno nacių koncentracijos stovykloje ir neprarado gyvenimo džiaugsmo, tačiau naujai susikūrusios Vokietijos Federacinės Respublikos valdžia neketina toleruoti jo ir į jį panašių žmonių. Hansas yra homoseksualus, o Trečiojo reicho baudžiamojo kodekso 175 straipsnyje numatyta, kad kitokios seksualinės orientacijos asmenys turi būti įkalinami. Dėl to Hansas dešimtmečius vis patenka į nelaisvę. Kalėjime jis susipažįsta su Viktoru (Georg Friedrich), homofobu, atliekančiu bausmę už žmogžudystę. Su kiekvienu nauju susitikimu vyrų santykiai keičiasi – nuo pradinės antipatijos iki to, ką galima pavadinti meile. Po beveik ketvirčio amžiaus, kai Hansas tai atgauna, tai praranda laisvę, Vakarų Vokietijos valdžia nusprendžia gėdingą įstatymą panaikinti. Ar Hansas sugebės išgyventi naujoje realybėje, kurioje jam nereikės žvalgytis per petį? (Austrija, Vokietija, 2021)

„Drive My Car“
„Drive My Car“
Žvaigždučių: 5

Drive My Car

Aktorius ir teatro režisierius Jusukė Kafuku (Hidetoshi Nishijima) prieš dvejus metus neteko žmonos Oto (Reika Kirishima). Nors dar nėra visiškai susitaikęs su šiuo asmeniniu smūgiu, jis sutinka statyti Čechovo pjesę „Dėdė Vania“ Hirošimos festivaliui. Čia Kafuku susipažįsta su Misaki (Toko Miura), kuri paskiriama jam kaip vairuotoja. Santūri jauna moteris vežioja menininką į darbą ir iš darbo raudonu automobiliu „Saab 900“. Keliaudami kartu, jie nenoriai pradeda vienas kitam atsiverti. Ryûsuke Hamaguchi filmas sukurtas pagal Haruki Murakami apsakymą „Vyrai be moterų“. (Japonija, 2021)

„Gucci mados namai“
„Gucci mados namai“
Žvaigždučių: 4

Gucci mados namai

Ši istorija sukėlė šurmulį ne tik mados pasaulyje. 1995 m. „Gucci“ paveldėtojo Maurizio Gucci (Adam Driver) nužudymas pateko į visų laikraščių antraštes. Netrukus žmogžudyste apkaltinama buvusi Maurizio žmona Patrizia Reggiani (Lady Gaga). Nors ji iš visų jėgų ginasi ir tvirtina esanti nekalta, į viešumą iškyla vis daugiau naujų detalių – slaptas vyro romanas, keršto troškimas ir finansinė priklausomybė. Prasideda teismo procesas, kurio metu paaiškėja: tai Patrizia pasamdė profesionalų žudiką. Filmas sukurtas pagal Saros Gay Forden romaną „Gucci mados namai. Sensacinga žmogžudystės, pamišimo, žavesio ir godumo istorija“. Ridley Scotto filme taip pat vaidina Jaredas Leto, Salma Hayek, Alas Pacino, Jeremy Ironsas, Jackas Hustonas ir kt. (JAV, Kanada, 2021)

„King’s Man. Pradžia“
„King’s Man. Pradžia“
Žvaigždučių: 3

King’s Man. Pradžia

Filmas pasakoja šnipų organizacijos „Kingsman“ priešistorę. Jaunąjį Konradą (Harris Dickinson) su slaptu britų šnipų pasauliu supažindina Oksfordo hercogas (Ralph Fiennes). Jie sutinka daugybę istorinių asmenybių: britų generolą Herbertą Kitchenerį (Charles Dance) ir serbų žudiką Gavrilą Principą (Joel Basman), taip pat paslaptingą ir ne mažiau pavojingą rusą Grigorijų Rasputiną (Rhys Ifans), kuris kartu su Ganytoju (Matthew Goode) ir monarchais Jurgiu V, Vilhelmu II bei Nikolajumi II (visus vaidina Tomas Hollanderis) rezga sąmokslą, galintį pražudyti pasaulį. Konradas ir hercogas turi išgelbėti žmoniją, o tam jie pasitelkia ne tik nepaprastą įrangą, bet ir ypatingus kovos įgūdžius. (D. Britanija, JAV, 2021)

„Košmarų skersgatvis“
„Košmarų skersgatvis“
Žvaigždučių: 4

Košmarų skersgatvis

Kai charizmatiškasis Stantonas Karlailas (Bradley Cooper) keliaujančiame cirke susipažįsta su neįprasta pora, – ateitį spėjančia Zena (Toni Collette) ir jos vyru, buvusiu telepatu Pitu (David Strathairn), – jis nusprendžia pakeisti savo nelaimingą gyvenimą. Kartu su ištikima ir kilniaširde Moli (Rooney Mara) Stantonas ketina pasinaudoti Niujorko elito naivumu, kad praturtėtų. Naujai įgytos žinios greitai tampa bilietu į sėkmę, o vyras – žymiu „pranašautoju“. Tačiau netrukus Stantonas žengia per toli, kai, paveiktas paslaptingos psichiatrės (Cate Blanchett), nusprendžia apgauti pavojingą finansų magnatą (Richard Jenkins). Tai tamsi istorija, paremta Williamo Lindsay Greshamo romanu tuo pačiu pavadinimu. (JAV, 2021)

„Margarita – Šiaurės karalienė“
„Margarita – Šiaurės karalienė“
Žvaigždučių: 3

Margarita – Šiaurės karalienė

1402-aisiais Margarita (Trine Dyrholm) pasiekė tai, ko anksčiau nesugebėjo joks vyras. Jai pasitelkus savo diplomatinius gebėjimus, Danija, Norvegija ir Švedija tapo taikia sąjunga, kurią valdyti patikėta įvaikintam sūnui Erikui (Morten Hee Andersen). Nors sąjungą puola priešai, Margarita pradeda planuoti Eriko ir anglų princesės santuoką. Aljansas su Anglija turėtų užtikrinti sąjungos, kaip besikuriančios Europos galios, statusą. Tačiau rengiamas sąmokslas, galintis sužlugdyti Margaritą ir viską, kuo ji tiki. (Danija, Švedija, Norvegija, Islandija, Čekija, Lenkija, 2021)

„Matrica. Prisikėlimas“
„Matrica. Prisikėlimas“
Žvaigždučių: 3

Matrica. Prisikėlimas

Tai naujas mokslinės fantastikos serijos „Matrica“ filmas, kuriame Keanu Reevesas ir Carrie-Anne Moss sugrįš kaip Neo ir Trinity, nors jų personažai mirė ankstesniame filme „Matrica. Revoliucijos“. Naujausiame filme taip pat pasirodys jaunas Morfėjus, kurį vaidina Yahya Abdul-Mateenas II („Akvamenas“, „Sergėtojai“). Be to, sugrįžta iš ankstesnių filmų pažįstami Niobė (Jada Pinkett Smith), Merovingas (Lambert Wilson) ir agentas Džonsonas (Daniel Bernhardt). Apie siužetą kol kas žinoma mažai, bet į praeitį nebus grįžtama. Spekuliacijos ir gandai vis dėlto sukasi apie keliones laiku, apsikeitimą kūnais, naująją Matricą, kurią gali tekti net apsaugoti, ir metasiužetą, kuriame pirmieji trys filmai egzistuoja kaip „Matrica. Prisikėlimas“ dalis. Iš Lanos Wachowski filmo anonso susidaro įspūdis, kad galime tikėtis daug specialiųjų efektų. (JAV, 2021)

„Paryžius. 13-as rajonas“
„Paryžius. 13-as rajonas“
Žvaigždučių: 4

Paryžius. 13-as rajonas

Naujausio Jacques’o Audiard’o filmo veiksmas vyksta tarp Paryžiaus dangoraižių ir daugiabučių esplanadų, socialistų sumanytoje 7-ojo dešimtmečio utopijoje, kurią prarijo ateities dykuma. Griežtos brutalistinės architektūros fone personažų jausmai ir kūnai atrodo itin trapūs ir pažeidžiami. Emili (Lucie Zhang) ieškojo kambarioko, bet rado meilę be atsako. Kamilis (Makita Samba), išgyvenantis gedulą, bėga nuo savo jausmų, kol susipažįsta su Nora (Noémie Merlant), kuri yra apsėsta Amber (Jehnny Beth), paslaptingos merginos, dirbančios pornografijos portale. Šis pasaulis nėra skirtas laimei, bet vis tiek gali pasisekti. (Prancūzija, 2021)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas