7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Vasario 21 - 28 d. | ARCHYVAS
„Ema. Piromanė“
„Ema. Piromanė“
Žvaigždučių: 4

Ema. Piromanė

Ema (Mariana Di Girolamo) gyvena Valparaise, dirba manikiūrininke ir šoka eksperimentinių šokių grupėje. Jos draugas (Gael García Bernal) bando tapti šiuolaikiniu choreografu. Jis mano, kad šokėjai turi paklusti jo vizijoms. Emą ir Gastoną skiria dvylika metų. Jie buvo įvaikinę berniuką iš Kolumbijos, bet šis padegė namus ir buvo sugrąžintas į prieglaudą. Ema ir Gastonas tai išgyvena kiekvienas savaip. Čilės režisierius Pablo Larraínas išgarsėjo filmais „Klubas“, „Žaklina“, „Neruda“. Naujasis žada magiškų vaizdų, apmąstymų apie kūną, kuriuo vienu galima pasikliauti, ir apie šokį. (Čilė, 2019)

„Košmarų sala“
„Košmarų sala“
Žvaigždučių: 3

Košmarų sala

Paslaptingasis ponas Rorkas įgyvendina pačias drąsiausias ir slapčiausias svečių svajones sunkiai pasiekiamame prabangiame atogrąžų kurorte. Bet ar jie bus pasirengę įminti salos paslaptį ir išsigelbėti, kai fantazijos virs košmaru? Jeffo Wadlow siaubo filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Michaelas Peña, Maggie Q, Lucy Hale. (JAV, 2020)

„Laimės gėlelė“
„Laimės gėlelė“
Žvaigždučių: 4

Laimės gėlelė

Alisa (už šį vaidmenį pernai Kanuose apdovanota Emily Beecham) dirba korporacijoje, kuri užsiima naujų augalų kūrimu. Ji viena auklėja sūnų. Alisai pavyko išauginti nepaprastą gėlę. Jeigu ją atitinkamai auginsi ir su ja kalbėsies, ji padarys savo globėją laimingą. Nors darbovietė draudžia, Alisa vieną gėlės daigą parsineša namo ir dovanoja sūnui. Austrų režisierės Jessicos Hausner („Lurdas“) filme taip pat vaidina Kitas Connoras, Kerry Fox, Benas Whishaw. (D. Britanija, Austrija, Vokietija, 2019)

„Les Misérables. Vargdieniai“
„Les Misérables. Vargdieniai“
Žvaigždučių: 4

Les Misérables. Vargdieniai

Garsiajame Victoro Hugo romane aprašytame Paryžiaus Monfermėjaus priemiestyje per du šimtmečius niekas nesikeitė: čia ir toliau siautėja policija ir gyvena visuomenės atstumtieji, o nekaltas vaikų pokštas gali tapti revoliucijos pradžia. Debiutantas Ladjas Ly už šį filmą pernai Kanuose pelnė vieną svarbiausių prizų ir buvo nominuotas „Oskarui“. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Damienas Bonnard’as, Alexis Manenti, Djibrilas Zonga, Issa Perica. (Prancūzija, 2019)

„Mažosios moterys“
„Mažosios moterys“
Žvaigždučių: 4

Mažosios moterys

Greta Gerwig („Lady Bird“) perkėlė į ekraną klasikinį Louisos May Alcott romaną. Pagrindine filmo heroje tapo rašytojos alter ego Džo Marč. Ji ir pasakoja keturių seserų Marč, kurios XIX a. JAV nusprendė gyventi savaip, istoriją. Vaidina Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Timothée Chalamet, Laura Dern, Meryl Streep. (JAV, 2020)

„Pareigūnas ir šnipas“
„Pareigūnas ir šnipas“
Žvaigždučių: 5

Pareigūnas ir šnipas

Filmo pagrindas – nuteisto už tėvynės išdavystę prancūzų karininko Alfredo Dreyfuso istorija, XIX a. pabaigoje sukėlusi tarptautinį skandalą ir antisemitizmo bangą, kurią garsiajame savo straipsnyje „Aš kaltinu!“ (toks ir originalus filmo pavadinimas) pasmerkė Emile’is Zola. Kai Dreyfusas nuteisiamas ir išsiunčiamas į kolonijas, naujasis žvalgybos vadas supranta, kad karininko kaltės įrodymai buvo sufabrikuoti, ir nusprendžia bet kokia kaina atskleisti tiesą. Pavaldiniai tam nepritaria. Žvalgybininkas gali prarasti puikiai prasidėjusią karjerą. Romano Polanskio filmas apdovanotas Venecijos kino festivalio prizu už geriausią režisūrą. Vaidina Jeanas Dujardinas, Louis Garrelis, Emmanuelle Seigner. (Prancūzija, Italija, 2018)

„Užgaidų maratonas“
„Užgaidų maratonas“
Žvaigždučių: 3

Užgaidų maratonas

Dašos Čarušos komedijos herojės Marinos (Aglaja Tarasova) troškimai paprasti – ji nori gražių apatinių, pamatyti Paryžių ir pasaulį, ištekėti už mylimo žmogaus, dar nori kvepalų, atiduoti skolą už naujus langus ir surasti pasą, iki kol įvyks vestuvės. Vis dėlto labiausiai ji nori būti laiminga. Tačiau netikėtas susitikimas Marinos planus gerokai pakoreguos. Taip pat vaidina Kirillas Nagijevas, Marija Minogarova, Jana Trojanova, Pavelas Derevianka, Julija Aug, Aleksandras Gudkovas. (Rusija, 2020)

„Ypatingieji“
„Ypatingieji“
Žvaigždučių: 4

Ypatingieji

Naujas prancūzų režisierių Olivier Nakache’o ir Erico Toledano („Neliečiamieji“, „Toks gyvenimas!“) filmas pasakoja apie du geriausius draugus Bruno (Vincent Cassel) ir Maliką (Reda Kateb). Iš pirmo žvilgsnio jų temperamentas, religija, interesai – visiškai skirtingi. Tačiau juos sieja ne tik draugystė, bet ir tai, kad jau dvidešimt metų abu rūpinasi vaikais ir jaunuoliais, turinčiais autizmo sutrikimą. Bruno ir Malikas įsteigė specialias lavinimo įstaigas, kuriose jaunuoliai iš „sudėtingų“ kvartalų profesionaliai rūpinasi medikų sunkiais įvardytais ligoniais. Bet Brunio ir Maliko metodai ne visiems prie širdies. Socialinių paslaugų inspektoriai nori įstaigas uždaryti, tad draugai pradeda nelygią kovą su sistema. (Prancūzija, 2020)

„Zuikis Džodžo“
„Zuikis Džodžo“
Žvaigždučių: 4

Zuikis Džodžo

Režisieriaus Taikos Waititi filmo herojus yra dešimties metų berniukas Džodžo (Roman Griffin Davis), kuris neteko tėvo ir bando rasti vietą pasaulyje. Kiti vaikai iš jo juokiasi ir berniukas sugalvoja įsivaizduojamą draugą – Adolfą Hitlerį, kuris neprimena visiems žinomo fiurerio. Situacija keičiasi, kai berniukas aptinka žydę (Thomasin McKenzie). Ją namuose slapsto mama (Scarlett Johansson). Turėdamas tik išgalvotą draugą, Džodžo turės pats susidoroti su savo aklu nacionalizmu. (Čekija, Vokietija, Naujoji Zelandija, JAV, 2019)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas