7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Sausio 27 - Vasario 3 d. | ARCHYVAS
„Babilonas“
„Babilonas“
Žvaigždučių: 3

Babilonas

Nebyliojo kino eroje ambicinga aktorė ir meksikietis padavėjas sparčiai kyla karjeros laiptais. Tačiau Holivude įsitvirtinus garsui, šlovės saulė virsta negailestinga kova dėl išlikimo. Staiga senosios žvaigždės tampa nebereikalingos, nes jų balsai per ploni, o vaidyba per daug ekspresyvi. Atrodo, kad naujausiame Damieno Chazelle’o filme visko tiesiog per daug ir režisieriui sunku sutelkti dėmesį. Personažas keičia personažą, tačiau nė vienas jų neįgauna gylio. Žmogiškosioms dramoms skiriama per mažai vietos, kad jos galėtų sujaudinti, o pompastika neišvengiamai veda nuovargio link. Vaidina Margot Robbie, Bradas Pittas, Tobey Maguire’as, Diego Calva, Olivia Wilde ir kt. („Babylon“, rež. Damien Chazelle, JAV, 2022)

„Fabelmanai“
„Fabelmanai“
Žvaigždučių: 5

Fabelmanai

Pirmasis Steveno Spielbergo filmo „Fabelmanai“ epizodas, kai 1952-ųjų gruodį mama Micė (Michelle Williams) ir tėvas Bertas (Paul Dano) aiškina pirmąkart į kino teatrą išsirengusiam penkiamečiam Semui (Mateo Zoryan), kas yra kinas, iškart suformuluoja dvi pagrindines filmo temas. Kaip Bacho ar Beethoveno kūriniuose, kuriuos skambina mama, abi temos bei jų kaita yra savaip muzikinės „Fabelmanų“ formos pagrindas. Spielbergas visą filmą, kurio veiksmas apima daugiau nei dešimt metų, varijuoja Semo tėvų ir santykių su jais, kino kaip būdo pažinti ir suprasti save bei kitus temomis. Spielbergas neslepia, kad pasakoja apie save, tad „Fabelmanai“ – tarsi šeimos albumo vartymas. („The Fabelmans“, rež. Steven Spielberg, JAV, Indija, 2022)

„Kairo sąmokslas“
„Kairo sąmokslas“
Žvaigždučių: 3

Kairo sąmokslas

Žvejo sūnus Adamas (Tawfeek Barhom) netikėtai gauna valstybinę stipendiją prestižiniame al Azharo universitete Kaire. Iš pradžių atrodo, kad laukia tradicinis auklėjimo romanas – pasakojimas apie ambicingą jaunuolį, kuris atsidūręs svetimoje aplinkoje mokosi naujų gyvenimo taisyklių ir išminties, bet Kanuose už geriausią scenarijų apdovanoto filmo veiksmas greit priverčia atsisakyti panašių lūkesčių. Mirus al Azharo didžiajam imamui, prasideda politinė kova dėl jo vietos, joje dalyvauja ne tik religiniai veikėjai, bet ir prezidentūra, saugumo struktūros. Ją ir stebime naivaus Adamo, tampančio politinio žaidimo sraigteliu, akimis. Žaidimas žiaurus ir kruvinas, kupinas aliuzijų į naujausius Egipto politinius įvykius, mat virš šalies vis dar sklando Musulmonų brolijos šešėlis. („Walad Min Al Janna“, rež. Tarik Saleh, Švedija, Prancūzija, Suomija, Danija, 2022)

„Korsažas“
„Korsažas“
Žvaigždučių: 3

Korsažas

Tai ne istorinis filmas, nors jo herojė – Sisi vadinta Austrijos ir Vengrijos imperatorė Elžbieta, o greičiau fantazija apie moterį, bandančią išsilaisvinti iš laiko, žmonių ir papročių jai primetamo tabu korseto. Gražuolė ir elegantiškumo įsikūnijimas Sisi dar būdama gyva tapo populiariosios kultūros heroje, iškart sukeliančia asociacijas su įmantriomis ilgų plaukų šukuosenomis, liekna talija ir žirgais. „Korsaže“ tai taip pat visaip apžaidžiama, kartais nebijant ironijos ar primerkto žvilgsnio iš dabarties. Bet, nepaisant gana žaismingo požiūrio į istoriją ir jos personažus, Vicky Krieps vaidina tragišką moterį: jos Sisi bijo laiko tėkmės ir vienatvės, nemoka mylėti savo vaikų, vis labiau tolsta nuo tikrovės, kuri jai nepriimtina, nes yra tik negyvų aukštuomenės taisyklių rinkinys. („Corsage“, rež. Marie Kreutzer, Austrija, Prancūzija, Liuksemburgas, Vokietija, 2022)

„Liūdesio trikampis“
„Liūdesio trikampis“
Žvaigždučių: 3

Liūdesio trikampis

Jauna modelių pora, išgyvenanti krizę, leidžiasi į kruizą su dekadentiškais itin turtingais žmonėmis ir užpuolus piratams atsiduria negyvenamoje saloje, kurioje staiga pasikeičia ankstesnė socialinė hierarchija. Rubenas Östlundas vėl kuria satyrą (ir vėl nuskina Kanų „Auksinę palmės šakelę“), tik šįkart apie socialinę nelygybę ir nusistovėjusius elgesio modelius, kartu bandydamas parodyti kapitalizmo apgaulingumą. Vietomis tai daroma pernelyg prikišamai, tačiau dėl puikių aktorių ir negailestingo požiūrio į žmogiškąsias ydas filmą iš dalies galima apibūdinti kaip socialiai kritišką komediją. Vaidina Harrisas Dickinsonas, Charlbi Dean, Woody Harrelsonas, Zlatko Buričius ir kt. („Triangle of Sadness“, rež. Ruben Östlund, Švedija, Prancūzija, D. Britanija, Vokietija, Turkija, Graikija, 2022)

„Meniu“
„Meniu“
Žvaigždučių: 3

Meniu

Jauna pora (Anya Taylor-Joy ir Nicholas Hoult) kartu su kitais svečiais lankosi atokioje saloje esančiame išskirtiniame gurmaniškame restorane. Tačiau garsus virtuvės šefas Slovikas (Ralph Fiennes) paruošė ypatingą meniu. Kuo ilgiau trunka puota, tuo grėsmingesnė tampa situacija kompanijai, atsidūrusiai bepročio gniaužtuose. Nors Sloviko žiaurumas nevirsta blogio karikatūra ir yra susijęs su gilia melancholija bei nusivylimu. „Meniu“ – juodojo humoro kupinas siaubo trileris, kuriame parodoma šiuolaikinio vartojimo spektaklio tuštuma. („The Menu“, rež. Mark Mylod, JAV, 2022)

„Salų tyla“
„Salų tyla“
Žvaigždučių: 4

Salų tyla

Katalonų režisierius Albertas Serra kuria totalų ir hipnotizuojantį kiną. Šįkart jis išsirengė į Taitį, kur driekiasi ties saldaus sapno ir košmaro riba egzistuojanti erdvė. Vedliu po šį prarastąjį rojų tampa Benoît Magimelio suvaidintas komisaras, valdantis archipelagą prancūzų valdžios vardu. Jis stengiasi būti tarpininku tarp Prancūzijos ir vietinių, kurie pradeda baimintis, kad salose bus atnaujinti branduoliniai bandymai. Taip „Salų tyla“ ima įgyti politinio kriminalinio filmo formą. Ironijos ir dekadentiškos atmosferos persunktame pasakojime daug nuorodų į kino istoriją. („Tourment sur les îles“, „Pacifiction“, rež. Albert Serra, Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Portugalija, 2022)

„Šventasis voras“
„Šventasis voras“
Žvaigždučių: 4

Šventasis voras

Tai trileris apie žudiką maniaką. Jo prototipas siautėjo 2000-aisiais viename šventame musulmonams Irano mieste. Ali Abbasi laikosi žudiko gaudymo siužeto, nors jau filmo pradžioje paaiškėja, kas jis, ir „Šventojo voro“ tema pamažu tampa žudiką palaikanti visuomenė. Ją matome pagrindinės filmo herojės, žurnalistės Rachimi (Zahra Amir Ebrahimi Kanuose apdovanota už geriausią moters vaidmenį), akimis. Atvykusi į svetimą miestą, ji iškart pasineria į nerimo ir religinės veidmainystės pritvinkusią atmosferą: viešbutis nenori priimti be vyriškio palydos atvykusios moters – išgelbsti tik žurnalistės pažymėjimas. Rachimi greit supranta, kad policija, kaip ir religinė valdžia, nesuinteresuota pagauti žudiko, nes jis žudo prostitutes. Tos moterys visuomenei yra bevertės, jų išsižada net šeimos. („Holy Spider“, rež. Ali Abbasi, Danija, Vokietija, Švedija, Prancūzija, 2022)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas