7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Gruodžio 6 - 13 d. | ARCHYVAS
„Džokeris“
„Džokeris“
Žvaigždučių: 4

Džokeris

Rugsėjį Venecijos „Auksiniu liūtu“ apdovanotas Toddo Phillipso filmas rodo „Betmeno“ piktadario priešistorę. ...Gotamas, 9-ojo dešimtmečio pradžia. Komikas Arturas Flekas gyvena kartu su sergančia motina, nuo mažens jį mokiusia „vaikščioti su šypsena veide“. Bandydamas dovanoti žmonėms džiaugsmą ir nešti pasauliui gėrį, Arturas susiduria su žmonių žiaurumu ir pamažu prieina išvadą, kad pasaulis gaus iš jo ne šypseną, o piktadario Džokerio grimasą. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Joaquinas Phoenixas, taip pat vaidina Robertas De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marcas Maronas, Billas Campas (JAV, Kanada, 2019).

„Ištraukti peiliai“
„Ištraukti peiliai“
Žvaigždučių: 4

Ištraukti peiliai

Per 85-ąjį gimtadienį savo prabangiame dvare nužudomas garsus kriminalinių romanų autorius. Nužudymą imasi tirti kruopštus detektyvas Benua Blanas. Jis iškart atsiduria gausių rašytojo šeimos narių melo ir apgavysčių pinklėse. Riano Johnsono filme detektyvą vaidina senokai ekrane matytas Danielis Craigas, jo partneriai – Chrisas Evansas, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Donas Johnsonas, Michaelas Shannonas, Christopheris Plummeris. (JAV, 2019)

„Kokaino baronas“
„Kokaino baronas“
Žvaigždučių: 3

Kokaino baronas

Kai iš Meksikos per JAV į Kanadą vežtas kokaino krovinys nepasiekia tikslo, narkotikų kartelio vadeiva siunčia savo geriausius pagalbininkus išsiaiškinti, kurioje logistikos grandinės dalyje kilo problemų. Pagrindinius vaidmenis Jasono Cabello filme sukūrė Nicolas Cage’as ir Laurence’as Fishburne’as. (JAV, 2019)

„Nuostabi epocha“
„Nuostabi epocha“
Žvaigždučių: 4

Nuostabi epocha

Pasimetęs naujųjų technologijų epochoje, besiilgintis namų telefonų, popierinių knygų ir ūsų, komiksų piešėjas Viktoras (Daniel Auteuil) netikėtai gauna pasiūlymą keliauti laiku. Viktoras mielai jį priima, juolab kad santuoka byra, o žmona Mariana (Fanny Ardant) visai nebeprimena nuostabios merginos, kurią jis kadaise įsimylėjo. Tad Viktoras pasirenka 8-ąjį dešimtmetį, kad vėl galėtų įžengti į barą „Belle Epoque“, laisvai užsirūkyti ir laukti, kada pasirodys gražuolė Mariana. Atkurtoji epocha Viktorui atrodo daug tikresnė už dabartį, kurioje viskas tapo virtualu. Nicolas Bedos filme taip pat vaidina Guillaume’as Canet, Doria Tillier, Pierre’as Arditi, Denis Podalydèsas. (Prancūzija, 2019)

„O tada mes šokome“
„O tada mes šokome“
Žvaigždučių: 4

O tada mes šokome

Skandalą Gruzijoje sukėlęs, bet Švedijos pristatytas „Oskarui“ Levano Akino filmas pasakoja apie šokėją Merabą. Kaip ir partnerė Mari, jis nuo mažens kasdien repetuoja su Gruzijos nacionaliniu ansambliu, laukdamas galimybės sužibėti didžiojoje scenoje. Į ansamblį atėjęs naujas narys Iraklijus tampa pagrindiniu Merabo konkurentu, kartu ir didžiausia jo aistra. Pasak gruzinų, šokdamas vyras negali parodyti savo silpnybės. Šiame filme šokis, muzika, maistas ir kraštovaizdis tampa tapatybės atradimo istorijos fonu. Vaidina Levanas Gelbakhianis, Bachia Valishvilis, Ana Javakishvili. (Švedija, Gruzija, Prancūzija, 2019)

„Srovių karas“
„Srovių karas“
Žvaigždučių: 3

Srovių karas

Ilgokai neišleistas į ekranus Michaelo Mitnicko filmas pasakoja apie Thomo Alvos Edisono ir George’o Westinghouse’o konkurencinę kovą, kurios pasekmė bus ne tik elektra, bet ir dėl jos atsiradęs naujas modernus pasaulis. Benedictas Cumberbatchas vaidina Edisoną – mokslininką, bet kartu egocentriką, manantį, kad tikslas pateisina priemones. Michaelo Shannono suvaidintas Westinghouse’as, įtakingas verslininkas, regis, labiau linkęs į susitarimus. Tačiau kai prireiks, jis elgsis taip pat kaip varžovas. Abu vyrus sieja nuoširdus susižavėjimas mokslu ir suvokimas, kad tai ir yra civilizacijos garvežys. Kur du pešasi, visada atsiras ir trečias. Šįkart tai bus Nikola Tesla (Nicholas Hoult). (JAV, 2017)

„Žinutė“
„Žinutė“
Žvaigždučių: 4

Žinutė

Pagrindinis Klimo Šipenkos filmo herojus – dvidešimt septynerių Ilja. Jis kalėjo septynerius metus, nes buvo melagingai apkaltintas narkotikų platinimu. Išėjęs į laisvę Ilja supranta, kad ankstesnis jo gyvenimas sugriautas. Anksčiau jis nesirengė keršyti žmogui, pasiuntusiam jį į kalėjimą, bet kitos išeities nėra. Ilja gauna Piotro išmaniojo telefono prieigą, gali matyti viską, kas vyksta jo gyvenime, ir net laikinai tapti Piotru... Filmas sukurtas pagal vieno garsiausių šiuolaikinių rusų rašytojų Dmitrijaus Gluchovskio („Metro“) romaną. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Aleksandras Petrovas, Kristina Asmus, Ivanas Jankovskis. (Rusija, 2019)

„Zombi vaikas“
„Zombi vaikas“
Žvaigždučių: 4

Zombi vaikas

Haičio vudu ir juodoji magija Paryžiaus internatinėje mokykloje. Bertrand’as Bonello filme sujungė du siužetus: pirmąkart 1962 m. Haityje mediciniškai patvirtinto zombifikacijos atvejo – Clairviuso Narcisse’o istoriją ir jo anūkės nuotykius Paryžiaus elitinėje mergaičių mokykloje. Bet šis siaubo filmas kartu yra ir postkolonijinė refleksija. Bonello nekuria politinės alegorijos, jis tyrinėja vudu kultūrą nuo pradžių iki postkolonijinių apraiškų šiuolaikinėje Prancūzijoje. Paryžietiškoje filmo dalyje vudu atsispindi populiariosios kultūros koduose ir figūrose, kurias žinome iš begalės B klasės filmų. (Prancūzija, 2019)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas