7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Lapkričio 15 - 22 d. | ARCHYVAS
„Auksinė pirštinė“
„Auksinė pirštinė“
Žvaigždučių: 4

Auksinė pirštinė

Prieštaringiausias šiųmetės Berlinalės filmas ir kartu režisieriaus Fatiho Akino komentaras dėl vis didėjančio filmų apie žudikus maniakus populiarumo. ...Vakarų Vokietija, 8-asis dešimtmetis. Tipiškas nevykėlis Fricas Honka (Jonas Dassler) nieko gyvenime nepasiekė ir leidžia nuobodžius vakarus Hamburgo bare „Der goldene Handschuh“ („Auksinė pirštinė“). Čia jis susipažįsta su savo aukomis – prostitutėmis, kurias kviečiasi į namus ir ten žiauriai nužudo. Fatihas prievartą rodo labai realistiškai: Honkos daromas blogis neturi jokios dviprasmiškos auros. Kartu režisierius neleidžia traktuoti savo pasakojimo tik kaip praeities istorijos (tegu ir autentiškos), nes filmo veikėjo mizoginiškos ir ksenofobiškos tirados, deja, žadina nerimą ir dabar. Taip pat vaidina Marcas Hosemannas, Uwe Rodhe, Dirkas Bohlingas, Margarete Tiesel, Katja Studt. (Vokietija, 2019)

„Daktaras Miegas“
„Daktaras Miegas“
Žvaigždučių: 4

Daktaras Miegas

Praėjo daug metų nuo įvykių, kurie parodyti Stanley Kubricko filme „Švytėjimas“. Tada berniukas Denas tapo tėvo beprotystės ir mirties tuščiame viešbutyje liudininku. Suaugęs, bet taip ir neatsikratęs vaikystėje patirtos traumos, Denas Torensas (Ewan McGregor) yra marginalas ir alkoholikas. Jis sutinka mergaitę, turinčią panašių į jo aiškiaregystės gebėjimų. Denas stengiasi paslėpti mergaitę nuo sektos, kurios nariai gaudo ypatingomis galiomis apdovanotus vaikus. Mike’o Flanagano filme taip pat vaidina Rebecca Ferguson, Carlas Lumbly, Zahnas McClarnonas, Emily Alyn Lind, Bruce’as Greenwoodas, Joselin Donahue. (JAV, 2019)

„Devintoji“
„Devintoji“
Žvaigždučių: 3

Devintoji

XIX a. pabaigos Peterburgas masiškai domėjosi okultiniais mokslais ir ezoterika. Anglų mediumė Olivija atvyksta į Rusijos imperijos sostinę gastrolių ir į viešus seansus surenka žmonių minias. Mieste vyksta ritualinės žmogžudystės: gatvėse vagiamos merginos, o jų sužaloti kūnai randami skirtingose miesto vietose. Žmogžudystes tiria jaunas policijos karininkas Rostovas ir jo padėjėjas Ganinas. Su kiekviena nauja auka tyrimas tampa vis painesnis. Įtarimai atveda Rostovą pas Oliviją. Jis tikisi, kad tikras ar tariamas jos sugebėjimas iššaukti mirusiųjų dvasias padės aptikti žudiko pėdsakus. Nikolajaus Chomerikio filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Daisy Head, Jevgenijus Cyganovas, Dmitrijus Lysenkovas, Jevgenijus Kolokolnikovas. (Rusija, 2019)

„Džokeris“
„Džokeris“
Žvaigždučių: 4

Džokeris

Rugsėjį Venecijos „Auksiniu liūtu“ apdovanotas Toddo Phillipso filmas rodo „Betmeno“ piktadario priešistorę. ...Gotamas, 9-ojo dešimtmečio pradžia. Komikas Arturas Flekas gyvena kartu su sergančia motina, nuo mažens jį mokiusia „vaikščioti su šypsena veide“. Bandydamas dovanoti žmonėms džiaugsmą ir nešti pasauliui gėrį, Arturas susiduria su žmonių žiaurumu ir pamažu prieina išvadą, kad pasaulis gaus iš jo ne šypseną, o piktadario Džokerio grimasą. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Joaquinas Phoenixas, taip pat vaidina Robertas De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marcas Maronas, Billas Campas (JAV, Kanada, 2019).

„Midvėjaus mūšis“
„Midvėjaus mūšis“
Žvaigždučių: 3

Midvėjaus mūšis

Rolandas Emmerichas šįkart nusprendė kino ekrane atkurti vieną didžiausių ir strategiškai svarbiausių Antrojo pasaulinio karo mūšių Ramiajame vandenyne, kai 1942-ųjų birželį amerikiečių karinis laivynas nugalėjo japonus netoli Midvėjaus atolo. Filme vaidina Edas Skreinas, Patrickas Wilsonas, Luke’as Evansas, Aaronas Eckhartas, Nickas Jonasas, Woody Harrelsonas, Dennisas Quaidas, Mandy Moore. (JAV, 2019)

„Rojaus kalvos“
„Rojaus kalvos“
Žvaigždučių: 2

Rojaus kalvos

Sveiki atvykę į naują spindintį pasaulį – aukštųjų technologijų salą „Rojaus kalvos“. Turtingos šeimos čia siunčia savo nelabai tobulas dukteris. Kunigaikštienės (Milla Jovovich) vadovaujama mokykla turi jas patobulinti. Grožis, nuolankumas ir skaistumas – tai kelias į naują gyvenimą, tiksliau, į vedybas. Meilė čia – neleistina prabanga. Uma (Emma Roberts) vieną rytą ir atsibunda šioje saloje. Alice Waddington filme taip pat vaidina Danielle Macdonald, Eiza Gonzalez, Arnaud Valois, Liliana Cabal. (Ispanija, 2018)

„Terminatorius: tamsus likimas“
„Terminatorius: tamsus likimas“
Žvaigždučių: 3

Terminatorius: tamsus likimas

Sara Konor (Linda Hamilton) tapo tikra terminatorių medžiotoja ir jau kelis dešimtmečius naikina robotus žudikus iš ateities. Mūsų dienų Meksikoje ji turi apginti dvidešimtmetę Dani Ramos (Natalia Reyes), dirbančią automobilių gamykloje, nuo kurios priklauso žmonijos ateitis. Timo Millerio filme taip pat vaidina Arnoldas Schwarzeneggeris, Mackenzie Davis, Edwardas Furlongas, Gabrielis Luna. (JAV, 2019)

„Troškimų kambarys“
„Troškimų kambarys“
Žvaigždučių: 2

Troškimų kambarys

Christiano Volckmano filmo veikėjai – trisdešimtmečiai Keit (Olga Kurylenko) ir Metas (Kevin Janssens) – nusipirko apleistą namą Merilando užkampyje. Atnaujindami namą jie randa kambarį, galintį pildyti visus norus. Iškart materializuojasi milijonai dolerių, Van Gogho originalas ir nuostabūs drabužiai. Tačiau kai Keit užsinori ilgai laukto kūdikio, ji nesupranta, kas jos laukia... (Prancūzija, Liuksmeburgas, Belgija, 2019)

„Žinutė“
„Žinutė“
Žvaigždučių: 4

Žinutė

Pagrindinis Klimo Šipenkos filmo herojus – dvidešimt septynerių Ilja. Jis kalėjo septynerius metus, nes buvo melagingai apkaltintas narkotikų platinimu. Išėjęs į laisvę Ilja supranta, kad ankstesnis jo gyvenimas sugriautas. Anksčiau jis nesirengė keršyti žmogui, pasiuntusiam jį į kalėjimą, bet kitos išeities nėra. Ilja gauna Piotro išmaniojo telefono prieigą, gali matyti viską, kas vyksta jo gyvenime, ir net laikinai tapti Piotru... Filmas sukurtas pagal vieno garsiausių šiuolaikinių rusų rašytojų Dmitrijaus Gluchovskio („Metro“) romaną. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Aleksandras Petrovas, Kristina Asmus, Ivanas Jankovskis. (Rusija, 2019)

„Zombių žemė: kontrolinis šūvis“
„Zombių žemė: kontrolinis šūvis“
Žvaigždučių: 3

Zombių žemė: kontrolinis šūvis

Pirmoji „Zombių žemė“ jau įgijo kultinio filmo statusą, laikas į ją sugrįžti. Naujame Rubeno Fleischerio filme zombiai sėja chaosą Baltųjų rūmų apylinkėse. Nuo pirmojo filmo laikų atsirado daugybė naujų zombių, o tie, kurie išliko, evoliucionavo. Ir nors su jais kovoti nelengva, kartais filmo veikėjams daug sunkiau pakovoti su savo šeima, ypač jei ji tokia piktybiška ir nesirenkanti priemonių. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Woody Harrelsonas, Jesse’is Eisenbergas, Abigail Breslin, Emma Stone, Rosario Dawson, Zoey Deutch. (JAV, 2019)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas