7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Balandžio 19 - 26 d. | ARCHYVAS
„After. Kai mes susitikom“
„After. Kai mes susitikom“
Žvaigždučių: 2

After. Kai mes susitikom

Uoli mokinė ir pavyzdinga duktė Tesa Jang pradeda studijuoti koledže. Ji labai ambicinga, žino, ko nori pasiekti, kuo tapti. Tačiau suplanuotas gyvenimas subyrės kaip kortų namelis, kai Tesa sutiks paslaptingąjį Hardiną Skotą. Jo kūnas išmargintas tatuiruotėmis, žvilgsnis niūrus, o elgesys maištingas. Hardinas įkūnija viską, ko Tesa iki šiol stengėsi išvengti. Tačiau jis atvers Tesai jausmų, geismų ir aistrų pasaulį. Filmą pagal Annos Todd skaitalą jaunimui režisavo Jenny Gage. Vaidina Josephine Langford, Hero Fiennes-Tiffinas, Selma Blair, Jennifer Beals, Peteris Gallagheris (JAV, 2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

„Eteris“
„Eteris“
Žvaigždučių: 3

Eteris

XX a. pradžia, Podolė. Gydytojas (Jacek Poniedziałek) žavisi eteriu – ši substancija malšina skausmą ir atima sąmonę, ji paslaptinga ir mirtinai pavojinga. Kai jo veiklos auka tampa jauna moteris, gydytojas nuteisiamas mirti, tačiau bausmės jam pavyksta išvengti. Jis randa darbą austrų karo tvirtovėje, kuriai vadovauja komendantas (Andrzej Chyra). Gydytojas ne tik užsiima oficialia praktika, bet ir tęsia eksperimentus su eteriu, pasitelkdamas ir gyvuosius, ir su mirusiuosius. Jis nori kuo daugiau sužinoti, kaip eteris leidžia manipuliuoti skausmu, geismu ir kitų žmonių valia. Jo tikslas – užvaldyti žmonių protus. Šioje variacijoje „Fausto“ tema lenkų režisierius Krzysztofas Zanussi tęsia apmąstymus apie gyvenimo prasmę ir moralinę atsakomybę. Taip pat vaidina Zsoltas László, Ostapas Vakuliukas, Maria Ryaboshapka (Lenkija, Ukraina, Vengrija, Lietuva, 2018). (Vilnius, Kaunas)

„Gyvulėlių kapinės“
„Gyvulėlių kapinės“
Žvaigždučių: 3

Gyvulėlių kapinės

Pagal Stepheno Kingo romaną sukurtas filmas pasakoja apie gydytojo Luiso Krido šeimą, kuri iš Bostono persikelia į namą kaime. Šalia namų miške gydytojas aptinka niūrias naminių gyvūnų kapines. Būtent jose Luisas laidoja namiškių numylėtinę katę, patekusią po sunkvežimio ratais. Tačiau ši netektis išprovokuoja siaubingus įvykius, kurie Kridams sako, kad mirusieji turi likti mirę. Kevino Kolscho ir Denniso Widmyerio filme vaidina Jasonas Clarke’as, Johnas Lithgow, Amy Seimetz, Jete Laurence, Hugo Lavoie, Lucas Lavoie (JAV, 2019). (Vilnius)

„Jaunoji žvaigždė“
„Jaunoji žvaigždė“
Žvaigždučių: 3

Jaunoji žvaigždė

Mažame Europos miestelyje gyvenanti paauglė svajoja apie dainininkės šlovę. Tai jai padėtų pabėgti ne tik iš miestelio, bet ir iš nykios kasdienybės. Violeta nusprendžia dalyvauti tarptautiniame konkurse ir pasitikrinti savo talentą bei ambicijas. Masinei lietuvių – „Eurovizijos“ atrankų žiūrovų – auditorijai šis muzikinis Maxo Minghellos filmas turėtų suteikti peno apmąstymams. Filme vaidina Elle Fanning, Zlatko Buričius, Rebecca Hall, Agnieszka Grochowska, Clara Rugaard (JAV, D. Britanija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Meilužės“
„Meilužės“
Žvaigždučių: 3

Meilužės

Trys paprastos Maskvos gyventojos – medicinos seselė, studentė ir aktorė – atsitiktinai susitinka bare ir išsiaiškina, kad visos išsiskyrė su mylimais vyrais, nesugebėjusiais nutraukti santuokos. Merginos nusprendžia jiems atkeršyti. Tačiau kai tikslas jau pasiektas, joms kyla mintis padėti panašioms į save ir demaskuoti dviveidžius meilužius bei neištikimus vyrus. Jelenos Chazanovos komedijoje pagrindinius vaidmenis sukūrė Paulina Andrejeva, Aleksandra Bortič, Julija Aleksandrova, Marija Šalajeva, Sergejus Garmašas, Goša Kucenka, Jurijus Stojanovas (Rusija, 2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Mes“
„Mes“
Žvaigždučių: 4

Mes

Jordanas Peele’as debiutavo siaubo filmu „Pradink!“, tapusiu viena didžiausių pastarųjų metų sensacijų. Naujame filme psichologinio siaubo taip pat su kaupu. Jo herojai – šeima su dviem vaikais – vyksta atostogauti. Netrukus jų name paplūdimyje pasirodo nekviesti svečiai. Filmo veikėjai nustebs, kad nepažįstamieji tokie panašūs į juos. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Lupita Nyong’o, Winstonas Duke’as, Elisabeth Moss ir Timas Heideckeris (JAV, 2019). (Vilnius, Kaunas)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas