7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Spalio 15 - 22 d. | ARCHYVAS
„Kopa“
„Kopa“
Žvaigždučių: 4

Kopa

Franko Herberto epopėjos ekranizacija perkelia į tolimą ateitį. Planeta Arakis, dar vadinama Kopa, yra vienintelė visatoje vieta, kurioje išgaunamas melanžas. Tai vertinga substancija, ne tik galinti pratęsti gyvenimą, bet ir leidžianti keliauti tarp žvaigždžių bei matyti ateitį. Imperatoriaus įsakymu Kopa perduodama valdyti Atridų šeimai. Į Arakį atvyksta kunigaikštis Letas Atridas, jo žmona Džesika ir jų sūnus Polas. Tačiau iki šiol Kopą valdžiusi Harkonenų šeima nesirengia atiduoti planetos savo priešams, nes tas, kas valdo Kopą, valdo visą pasaulį. Denis Villeneuve’o filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Timothée Chalamet, Oscaras Isaacas, Rebecca Ferguson, Zendaya, Joshas Brolinas, Jasonas Momoa, Charlotte Rampling, Javieras Bardemas. (JAV, 2021)

„Kortų skaičiuotojas“
„Kortų skaičiuotojas“
Žvaigždučių: 5

Kortų skaičiuotojas

Viljamo Telo (Oscar Isaac) praeitis tamsi, jis priklausomas nuo lošimo ir  meilės romanų. Viljamas sugeba  išsaugoti šaltą protą ir numatyti kelis ėjimus į priekį. Pradėjęs naują gyvenimą, Viljamas keliauja  keliauja po kazino, žaidžia pokerį ir ir tikisi netrukus išlošti daug pinigų. Vieną dieną jo kelyje pasirodo Kerkas. Susidraugavęs su vaikinu Viljamas mano,  kad gali padėti Kerkui, kuris nori atkeršyti už pražudytą tėvą. Tačiau Kerkas nesileidžia kontroliuojamas ir pradeda traukti Viljamą atgal į tamsą. Amerikiečių scenaristas ir režisierius Paulas Schraderis dažnai rodo tamsą žmogaus viduje ir jo kelionę į pragarą. Ne išimtis ir šis filmas, kurio premjera neseniai įvyko Venecijos kino festivalyje (D. Britanija, Kinija, JAV, 2021).

„Kuponų karalienės“
„Kuponų karalienės“
Žvaigždučių: 3

Kuponų karalienės

Dvi namų šeimininkės sugalvoja rimtą aferą – jos sugebės paprastus maisto kuponus paversti 40 milijonų dolerių. Arono Gaudet ir Gitos Pullapilly filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Kristen Bell, Annie Mumolo, Kirby Howell-Baptiste, Vince’as Vaughnas (JAV, 2021).

„Mažas pasaulis“
„Mažas pasaulis“
Žvaigždučių: 2

Mažas pasaulis

Paslaptingomis aplinkybėmis šalia tėvų namų dingsta mergaitė. Manoma, kad ji pagrobta, o vienintelis įrodymas – apylinkėse pastebėtas rusiškas sunkvežimis. Mergaitės mama (Marieta Żukowska), padedama policininko Roberto (Piotr Adamczyk), leidžiasi į paieškas, bet nesugeba sustabdyti grobikų. Po daugelio metų vis dar sąžinės priekaištų persekiojamas Robertas grįžta prie nesėkme pasibaigusio tyrimo. Susprogdintas namas nuveda jį prie tarptautinės nusikaltėlių grupės. Tuo pat metu Bankoke paauglė Olia (Julia Wieniawa) yra verčiama tenkinti turtingo verslininko įgeidžius. Kas atsitiks, kai likimas suves mergaitę su lenku tyrėju? Filmo režisierius Patrykas Vega kuria populiarius filmus, nuolat patenkančius į blogiausių filmų rinkimus. (Lenkija, 2021)

„Mirtis palauks“
„Mirtis palauks“
Žvaigždučių: 4

Mirtis palauks

Džeimsas Bondas išėjo į pensiją ir mėgaujasi ramiu gyvenimu Jamaikoje. Viskas pasikeičia, kai pasirodo senas Bondo draugas Feliksas Leiteris iš CŽV. Jam reikia pagalbos, tačiau pagrobto mokslininko gelbėjimo misija bus daug pavojingesnė, nei iš pradžių atrodė. Ji nuves agentą 007 pas paslaptingą nusikaltėlį, kuris turi naują, nepaprastai pavojingą technologinį ginklą. Ilgai lauktame Cary Joji Fukunagos filme Bondą paskutinįkart suvaidino Danielis Craigas, jo partneriai – Rami Malekas, Lea Seydoux, Lashana Lynch, Benas Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wrightas, Christophas Waltzas, Ralphas Fiennesas. (JAV, Didžioji Britanija, 2021)

„Paralelinės mamos“
„Paralelinės mamos“
Žvaigždučių: 4

Paralelinės mamos

Dviejų moterų likimai susikerta gimdymo palatoje. Dženisė – sėkmės lydima fotografė, Ana – sutrikusi paauglė. Abi – vienišos, netrukus neplanuotus kūdikius gimdysiančios moterys, kurių susitikimas amžiams pakeis jųdviejų likimus. Naujausią Pedro Almodóvaro filmą kritikai vadina „tamsios Ispanijos istorijos autopsija, perteikta kaip šviesus kūdikių sutiktuvių vakarėlis (angl. baby shower)“. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka režisieriaus mūza, „Oskaro“ laureatė Penélope Cruz, Milena Smit, Rossy de Palma ir Aitana Sánchez-Gijón. Tai aštuntas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Penélope Cruz, Venecijos kino festivalyje apdovanota už geriausią vaidmenį, ir aštuntas, kuriame pasirodo artima Almodóvaro bičiulė aktorė Rossy de Palma. (Ispanija, 2021)

„Paskutinė dvikova“
„Paskutinė dvikova“
Žvaigždučių: 3

Paskutinė dvikova

Prancūzija, XIV amžius. Margarita de Karuž (Jodie Comer) apkaltina Žaką Le Gri (Adam Driver) ją išprievartavus. Jos vyras, riteris Žanas de Karužas (Matt Damon), perduoda bylą grafui  Pjerui d’Alenkonui (Ben Affleck). Tačiau jis yra glaudžiai susijęs su Le Gri ir nori šį reikalą užglaistyti. Grafas atmeta kaltinimus ir pareiškia, kad Margarita išprievartavimą susapnavo. Taigi de Karužas mato tik vieną galimybę – reikalauja, kad jaunasis Prancūzijos karalius (Alex Lawther) surengtų jo ir Le Gri dvikovą iki mirties. Pagal tradiciją, kuri jau seniai nebuvo praktikuojama, dvikova skirta tiesai nustatyti. Nes tikima, kad Dievas padės laimėti tam, kuris kalba tiesą. Tačiau tai darydamas de Karužas rizikuoja ne tik savo, bet ir žmonos gyvybe. Jei jis pralaimės, Margarita bus sudeginta ant laužo už melagingus kaltinimus. Erico Jagerio knygą „The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal, and Trial by Combat“ ekranizavo Ridley Scottas, scenarijų parašė Nicole Holofcener, Benas Affleckas ir Mattas Damonas. (JAV, 2021)

„Piktybinis“
„Piktybinis“
Žvaigždučių: 2

Piktybinis

Jamesas Wanas žada naujovišką siaubo filmą, nors siužetas – visai paprastas. Filmo herojės Medison gyvenimas virsta košmaru, kai sapnuose ji tampa žiaurių žmogžudysčių liudininke. O gal naktinės vizijos iš tikrųjų yra žiauri tikrovė? Ar Medison gali sutrukdyti nusikaltėliams? Pagrindinius vaidmenis atlieka Annabelle Wallis, Maddie Hasson, George’as Youngas. (JAV, Kinija, Rumunija, 2021)

„Rifkino festivalis“
„Rifkino festivalis“
Žvaigždučių: 4

Rifkino festivalis

Mortas Rifkinas (Wallace Shawn) – kinotyros profesorius. Jis nesižavi amerikiečių kino klasikais ir pirmenybę teikia tikriems autoriams, tokiems kaip Ingmaras Bergmanas, Luisas Buñuelis ar Jeanas-Lucas Godard’as. Profesorius taip pasinėręs į autorių kūrybą, kad su žmona, viešųjų ryšių specialiste, atvykęs į San Sebastiano kino festivalį ir toliau mintyse perkuria jų filmus, užuot dalyvavęs kino šventėje. Gal taip yra todėl, kad Rifkinas iki šiol neparašė genialios knygos, kurią jau seniai turėjo užbaigti, ir tai tik stiprina jo neurozes? O gal todėl, kad Rifkino žmona domisi jaunais ir „daug pasiekusiais“? Laimė, Rifkinas sutiks ispanę kardiologę, kuri taip pat nesidžiaugia šeiminiu gyvenimu. Ar jiems pavyks padėti vienas kitam? Bet svarbiausia, ar Rifkinui pavyks grįžti į šiuolaikinį kiną? Woody Alleno filmai – tai visada ir jo meilės prisipažinimas kinui, ir ironiški apmąstymai apie šiuolaikinę šeimą. Šiame taip pat vaidina Christophas Waltzas, Gina Gershon, Louis Garrelis, Elena Anaya. (Ispanija, JAV, Italija, 2020)

„Šang-Či ir dešimties žiedų legenda“
„Šang-Či ir dešimties žiedų legenda“
Žvaigždučių: 3

Šang-Či ir dešimties žiedų legenda

Sudėtinga šeimos istorija – tai ir didelė atsakomybė. Kai tavo tėvas – valdingas nusikaltėlis, turintis magišką ginklą ir siekį žudyti, o motina – legendinės šalies saugotoja, vaikystė baigiasi greitai. Šang-Či (Simu Liu) ir jo seseriai (Meng’er Zhang) vaikystę nutraukė tėčio nuodėmės ir tragiška motinos mirtis. Vaikinas slepiasi San Fransiske ir nori būti nematomas, tačiau praeitis pati ims brautis į jo gyvenimą. Pirmo naujos franšizės apie superdidvyrius filmo ištakos siekia kinų folklorą, jame daug įvairiausių kovų, egzotiškų ginklų, dvikovų, kerinčių peizažų, visai ne tokia paprasta senoji mitologija ir fantastiška fauna. Režisierius Destinas Danielis Crettonas sugeba visu tuo pasinaudoti, bet gal labiau įsimins Wong Kar-wai’aus filmų žvaigždė Tony Leung’as, kurio suvaidintas piktadarys išsiskiria pasitikėjimu savimi, ironija ir charizma. (JAV, Australija, 2021)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas