7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Balandžio 30 - Gegužės 7 d. | ARCHYVAS
„Mainai su žudiku“
„Mainai su žudiku“
Žvaigždučių: 2

Mainai su žudiku

Iš psichiatrinės gydyklos pabėga Mėsininku pramintas žudikas (Vince Vaughn). Jo rankose – antikvarinis kinžalas. Kitą vakarą jis užpuola paauglę Mili (Kathryn Newton) ir netrukus ši atsibus svetimame – žudiko – kūne, o Mėsininkas – jaukiame Mili kambaryje ir su malonumu eis į mokyklą, supratęs, kad paauglės kūnas gali būti nebloga slėptuvė. Mergina turi tik 24 valandas, kad sugrįžtų į save. Christopherio Landono filmas – siaubo komedija paaugliams, visiškai nepretenduojanti į originalumą. Kita vertus, filmas rodo, koks kartais gali būti nepatogus nuosavas kūnas, nes Mili nepasitiki savimi ir kenčia patyčias. Pabuvusi vyro kūne ji supras, kaip svarbu nugalėti kompleksus. Taip pat vaidina Katie Finneran, Celeste O’Connor, Alanas Ruckas, Misha Osherovichius, Dana Drori. (JAV, 2021)

„Mortal Kombat“
„Mortal Kombat“
Žvaigždučių: 3

Mortal Kombat

Dar vienas filmas populiaraus žaidimo gerbėjams. Kovotojai keliauja į Raideno šventovę, kad pasirengtų „Mortal Kombat“ turnyrui. Koulas neturi supratimo apie savo kilmę ir nežino, kodėl valdovas pasiuntė jam savo geriausią kovotoją iš kito lygmens. Nerimaudamas dėl šeimos, Koulas treniruojasi kartu su patyrusiais kovotojais. Jiems visiems teks susigrumti su priešais iš ano pasaulio. Kova lems visatos likimą. Simono McQuoido filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Tadanobu Asano, Maxas Huangas, Jessica McNamee, Joshas Lawsonas, Ludi Linas, Sisi Stringer. (JAV, Australija, 2021)

„Nuostabioji moteris 1984“
„Nuostabioji moteris 1984“
Žvaigždučių: 3

Nuostabioji moteris 1984

Šįkart populiaraus komikso ekranizacija perkels į 9-ąjį dešimtmetį. Diana (Gal Gadot) vis dar ilgisi per Pirmąjį pasaulinį karą žuvusio Styvo, kovoja su smulkiais nusikaltėliais ir dirba muziejuje. Dieną ji gelbsti pasaulį, bet naktį lieka viena. Ji nesensta. Susipažinusi su nauja kolege Barbara (Kristen Viig), kuri atrodo visiška nevykėlė, net nemokanti avėti aukštakulnių, ir kuriai pavesta tirti naujus artefaktus, Diana tarp jų randa stebuklingą kristalą, pildantį norus. Deja, pasekmės gali būti ne tokios, kokių tikėtasi, bet kristalą medžioja ir verslininkas Maksvelas Lordas, turintis daug piktų ketinimų ir norintis tapti galingiausiu žmogumi. 2020-aisiais numatyta filmo premjera buvo vis atidėliojama, todėl dabar groteskiškas populistas verslininkas, kurio prototipas neabejotinai yra Donaldas Trumpas, ko gero, nesulauks deramo atgarsio. Scenografijos, kostiumų ir šukuosenų egzaminą režisierė Patty Jenkins ir jos filmavimo grupė išlaikė gerai, bet pasakojimo klišės ir kiti stereotipai bado akis. (JAV, D. Britanija, Ispanija, 2020)

„Perspektyvi mergina“
„Perspektyvi mergina“
Žvaigždučių: 4

Perspektyvi mergina

Tragiški įvykiai sugriovė Kasandros (Carey Mulligan) ateitį, tad jauna mergina dabar siekia keršyti visiems, kas atsiduria jos kelyje. Anksčiau apie filmo heroję visi sakydavo, kad ji – perspektyvi jauna mergina, bet dabar jos gyvenime niekas nėra taip, kaip atrodo. Kasandra gudri, protinga, o naktimis gyvena kitokį gyvenimą. Tačiau netikėtas susitikimas suteiks jai šansą atsiskaityti su praeitimi. Be abejo, Kasandra tuo pasinaudos. Už geriausią originalų scenarijų ką tik „Oskaru“ apdovanotą režisūros srityje debiutuojančios aktorės Emerald Fennell filmą vieni vadina meistriškai sukonstruotu, bet banaliu satyriniu filmu apie kerštą toksiškam vyriškumui, kiti žavisi filmo moralu. Taip pat vaidina Adamas Brody, Clancy Brownas, Jennifer Coolidge, Laverne Cox, Timothy E. Godwinas. (D. Britanija, JAV, 2020)

„Siela“
„Siela“
Žvaigždučių: 4

Siela

Geriausio animacinio filmo „Oskaru“ ką tik apdovanotas Pete’o Doctero filmas kalba apie svarbiausius dalykus. Jo herojus muzikos mokytojas Džo Gardneris nusivylė savimi, nes jam nepavyko tapti profesionaliu džiazo muzikantu. Netikėtai Džo gauna šansą išpildyti svajones, tačiau patenka į avariją ir atsiduria aname pasaulyje. Džo nepasirengęs mirti ir pabėga ten, kur jaunos dvasios dar tik rengiasi gyventi. Viena jų, keistuolė Nr. 22, nusprendžia padėti Džo apgauti dausų biurokratiją ir grįžti į Žemę. Svajoti linkęs žiūrovas ar žiūrovė filme įžvelgs išmintį džiaugtis akimirka ir kitais mažais dalykais bei sėkmės mito dekonstrukciją, ciniškas žiūrovas (-ė) – paskatinimą džiaugtis tuo, ką turi, ir atsisakyti fantazijų. Taip pat „Oskarą“ pelnė filmo muzikos kūrėjai Trentas Reznoras, Atticus Rossas, Jonas Batiste’as. (JAV, 2020)

„Sniego daugiau nebus“
„Sniego daugiau nebus“
Žvaigždučių: 3

Sniego daugiau nebus

Kartu su operatoriumi Michału Englertu režisuoto Małgorzatos Szumowskos („Veidas“, „Kūnas“) filmo pagrindinis veikėjas – Lenkijoje dirbantis ukrainietis Ženia (Ukrainoje gimęs britų aktorius Alecas Utgoffas). Jis yra masažuotojas. Uždarame kvartale gyvenantys turtingi klientai pasitiki Ženia – patiki jam ne tik savo kūnus, bet ir paslaptis bei nerimą. Pamažu Ženia virsta šių žmonių guru, tačiau, regis, jam niekas nedaro įspūdžio. Būdamas visiems vienodai jautrus, jis turi ne tik gydančias rankas, bet ir paslaptį, kuria nenori dalytis su pasauliu. Szumowska sako: „Filme kalbame apie šiuolaikinio žmogaus, europiečio būseną. Tuose žmonėse žioji dvasingumo skylė. Žiūrime į visuomenę, kuri tarsi viską turi, bet kartu jaučia tuštumą. Ir tada ieško naujo nuodėmklausio: masažuotojo, kosmetologės, kieno nors, žinančio stebuklingą dietą.“ (Lenkija, Vokietija, 2020).

„Tėvas“
„Tėvas“
Žvaigždučių: 4

Tėvas

Ana (Olivia Colman) nori rūpintis aštuoniasdešimtmečiu tėvu, kurį suvaidino „Oskaru“ už geriausią vyro vaidmenį apdovanotas Anthony Hopkinsas. Tėvo elgesys išduoda prasidėjusią demenciją, bet jis nori likti savarankiškas. Tėvo dienos – kartais geresnės, kartais ne tokios geros, jis gali būti kaprizingas, atsisakyti dukters siūlomų slaugytojų. Ana mato, kaip tėvas pamažu gęsta, ir negali su tuo susitaikyti. Režisierius Florianas Zelleris, kuriam scenarijų padėjo rašyti garsus britų dramaturgas Christopheris Hamptonas (abu pelnė „Oskarą“ už geriausią adaptuotą scenarijų), sulaukė pagyrimų, kad perteikia Alcheimerio ligą lyg „iš vidaus“, sergančiojo akimis. (D. Britanija, Prancūzija, 2020)

„Ugnis“
„Ugnis“
Žvaigždučių: 2

Ugnis

Aleksejaus Nužnyj filmas pasakoja apie ugniagesius gelbėtojus, kuriais ir Lietuvoje pasitikima labiausiai. Filmo herojai – tikri didvyriai, tačiau visus šio monumentalaus, specialiųjų efektų prigrūsto filmo siužeto posūkius, deja, galima nuspėti iš anksto, net jei ir neteko matyti Michaelo Bay’aus „Armagedono“. Ugniagesys veteranas Sokolovas (Konstantin Chabenskij) jaudinasi dėl dukters Katios (Stasia Miloslavskaja), kuri pamilo pasipūtėlį Iljiną (Ivan Jankovskij). Tačiau kai jie išvyks į pavojingą užduotį, Katiai kils grėsmė prarasti juos abu. (Rusija, 2020)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas