7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Spalio 18 - 25 d. | ARCHYVAS
„Ad Astra“
„Ad Astra“
Žvaigždučių: 4

Ad Astra

Klifordas Makbraidas (Tommy Lee Jones) paliko Žemę, kai jo sūnui Rojui buvo šešiolika. Klifordas išvyko ieškoti visatoje tolimų civilizacijų. Netoli Neptūno jo kosminis laivas dingo iš radarų. Po keliolikos metų Rojus (Brad Pitt) turi vykti į kosmosą, kad išgelbėtų Žemę nuo artėjančios katastrofos. Tai bus ne tik ekspedicija į tamsos centrą, bet ir ekstremali šeimos traumų terapija. Vieno originaliausių šių dienų kino režisierių Jameso Gray’aus („Jardai“, „Kartą Niujorke“) filme taip pat vaidina Ruth Negga, Liv Tyler, Donaldas Sutherlandas, Johnas Ortizas, Gregas Brykas (Brazilija, Kinija, JAV, 2019).

„Auksinė pirštinė“
„Auksinė pirštinė“
Žvaigždučių: 4

Auksinė pirštinė

Prieštaringiausias šiųmetės Berlinalės filmas ir kartu režisieriaus Fatiho Akino komentaras dėl vis didėjančio filmų apie žudikus maniakus populiarumo. ...Vakarų Vokietija, 8-asis dešimtmetis. Tipiškas nevykėlis Fricas Honka (Jonas Dassler) nieko gyvenime nepasiekė ir leidžia nuobodžius vakarus Hamburgo bare „Der goldene Handschuh“ („Auksinė pirštinė“). Čia jis susipažįsta su savo aukomis – prostitutėmis, kurias kviečiasi į namus ir ten žiauriai nužudo. Fatihas prievartą rodo labai realistiškai: Honkos daromas blogis neturi jokios dviprasmiškos auros. Kartu režisierius neleidžia traktuoti savo pasakojimo tik kaip praeities istorijos (tegu ir autentiškos), nes filmo veikėjo mizoginiškos ir ksenofobiškos tirados, deja, žadina nerimą ir dabar. Taip pat vaidina Marcas Hosemannas, Uwe Rodhe, Dirkas Bohlingas, Margarete Tiesel, Katja Studt. (Vokietija, 2019)

„Bėglys“
„Bėglys“
Žvaigždučių: 2

Bėglys

Prieš penkiolika metų vadovaujamas savo tėvo, pulkininko Rodino, Andrejus mokėsi specialiojoje mokykloje, kurioje paaugliai rengiami tapti užsienio žvalgybos agentais. Kai eksperimentas baigėsi, Andrejus liko Europoje ir stengėsi neprisiminti praeities. Bet kartą jam paskambino tėvas, kurį visi laikė žuvusiu. Jis pranešė, kad paskelbta Andrejaus medžioklė. Kas nusprendė jį sunaikinti, neaišku. Andrejus suranda merginą, su kuria kartu mokėsi, ir bando išsiaiškinti, kas jį įvėlė į negailestingą šnipų žaidimą. Kareno Oganesiano filme vaidina rusų žvaigždės Aleksandras Petrovas, Vladimiras Maškovas, Svetlana Chodčenkova, Konstantinas Lavronenka. Dalis filmo sukurta Rygoje, Jūrmaloje ir Kaliningrade. (Rusija, 2019)

„Dauntono abatija“
„Dauntono abatija“
Žvaigždučių: 3

Dauntono abatija

Ekrane – 1927-ieji (praėjo metai po šeštojo televizijos serialo sezono pabaigos įvykių). Filmo, kuriame susipina drama, komedija ir meilės istorija, herojai rengiasi didžiausiam išbandymui – karalienės vizitui. Michaelo Englerio filme vaidina Hugh Bonneville’is, Jimas Carteris, Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith, Imelda Staunton (D. Britanija, 2019).

„Dvynys“
„Dvynys“
Žvaigždučių: 3

Dvynys

Garsaus kinų režisieriaus Ango Lee filmo herojus Henris (Will Smith) – samdomas žudikas, pasirengęs išeiti į užtarnautą poilsį. Netikėtai jis tampa agento, sugebančio numatyti kiekvieną Henrio žingsnį, taikiniu. Filme taip pat vaidina Mary Elizabeth Winstead, Clive’as Owenas, Benedictas Wongas. (Kinija, JAV, 2019)

„Džokeris“
„Džokeris“
Žvaigždučių: 4

Džokeris

Rugsėjį Venecijos „Auksiniu liūtu“ apdovanotas Toddo Phillipso filmas rodo „Betmeno“ piktadario priešistorę. ...Gotamas, 9-ojo dešimtmečio pradžia. Komikas Arturas Flekas gyvena kartu su sergančia motina, nuo mažens jį mokiusia „vaikščioti su šypsena veide“. Bandydamas dovanoti žmonėms džiaugsmą ir nešti pasauliui gėrį, Arturas susiduria su žmonių žiaurumu ir pamažu prieina išvadą, kad pasaulis gaus iš jo ne šypseną, o piktadario Džokerio grimasą. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Joaquinas Phoenixas, taip pat vaidina Robertas De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marcas Maronas, Billas Campas (JAV, Kanada, 2019).

„Jie“
„Jie“
Žvaigždučių: 2

Jie

Grupė jaunuolių Helovino vakarą išsirengia į „Siaubo kambario“ atrakcioną. Netrukus draugai supranta, kad pateko ne į žaidimų kambarį, o po klounų kaukėmis slepiasi ateiviai iš kito pasaulio. Scotto Becko ir Bryano Woodso filme vaidina Katie Stevens, Willas Brittainas, Lauryn Alisa McClain, Andrew Caldwell, Shazi Raja. (JAV, 2019)

„Po vedybų“
„Po vedybų“
Žvaigždučių: 3

Po vedybų

Barto Freundlicho filmo herojė Izabelė (Michelle Williams) paskyrė gyvenimą našlaičių namams, kurie atsidūrė ties bankroto riba. Ji sužino, kad padėti gali turtinga amerikietė: Teresa (Julianne Moore) pasirengusi skirti didelę sumą. Moterys susitinka Niujorke, bet viskas keičiasi, kai Izabelė atsitiktinai pamato Teresos vyrą (Billy Crudup). Ji dar nežino, kad kažkas pradėjo žaidimą svetimais likimais, kuriame tiesa gali būti pavojingesnė už melą. (JAV, 2019)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas