7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Birželio 15 - 22 d. | ARCHYVAS
„Artemis. Žudikų viešbutis“
„Artemis. Žudikų viešbutis“
Žvaigždučių: 3

Artemis. Žudikų viešbutis

Filmo platintojai UAB „Acme Film“ gal ir neprivalo žinoti, kad pavadinime minima „Artemis“ yra Artemidė – senovės graikų medžioklės ir gamtos deivė, bet vertėjams tokios žinios vis dėlto privalomos. Tačiau lietuviškas pavadinimas puikiai iliustruoja mūsų kino kultūrą, nepatenkančią į lietuvių kalbos saugotojų dėmesio lauką. Kita vertus, vienintelis paaiškinimas, kodėl originalų pavadinimą „Hotel Artemis“ reikėjo versti būtent taip, matyt, toks: tai rodo platintojų požiūrį į potencialius žiūrovus, kurie laikomi kvailiais. Todėl būtų gerai ir platintojams, kaip filme rodomiems pavojingiausiems Los Andželo nusikaltėliams, gyvenantiems netolimoje ateityje, 2028 m., kreiptis į pagrindinę veikėją – rūsčią medicinos seselę (Jodie Foster), turinčią viešbutį „Artemidė“. Čia ypatingo klubo nariai gali slapta pasigydyti ir pailsėti. Tačiau pora atsitiktinių klientų atsiveda su savimi nusikaltėlių vadeivą, kuris trokšta gauti pavogtą daiktą. Teks su juo pavargti, nes viešbutyje draudžiami visi ginklai, juolab kad seselė įtaria, jog vienas klientas rengiasi nužudyti kitą. Šis filmas – režisūrinis scenaristo Drew Pearce’o debiutas, jame taip pat vaidina Dave’as Bautista, Sofia Boutella, Jeffas Goldblumas (JAV, D. Britanija, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Aš graži“
„Aš graži“
Žvaigždučių: 2

Aš graži

Renė kiekvieną dieną skausmingai patiria, ką reiškia būti vidutinybe Niujorke – mieste, kuriame pirmenybė teikiama gražiems ir turtingiems. Viskas pasikeičia, kai sporto klube Renė nukrinta nuo treniruoklio ir susitrenkia galvą. Atgavusi sąmonę ji pasižiūri į veidrodį ir nepatiki savo akimis: jos kojos – lieknos ir įdegusios, plaukai – šilkiniai, o skruostai – idealios formos. Iš tikrųjų kitiems Renė visai nepasikeitė. Tačiau įsitikinusi savo idealiu grožiu Renė patiria tikrą metamorfozę ir tampa pasitikinčia, drąsia moterimi. Jos energija daro įspūdį visiems, o pirmiausia saldžiam vaikinui Itanui (Rory Scovel) ir Renė viršininkei (Michelle Williams). Tačiau darydama karjerą kosmetikos firmoje Renė vis dažniau ima žiūrėti į kitus iš aukšto. Šią didaktišką, bet pozityvaus mąstymo gerbėjus tikrai įkvepiančią komediją sukūrė Abby Kohn ir Marcas Silversteinas (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas)

„Dėl visko kalta meilė“
„Dėl visko kalta meilė“
Žvaigždučių: 2

Dėl visko kalta meilė

Sėkmingas verslininkas Žoslynas (filmo režisierius Franckas Dubosc’as) yra mergišius ir melagis. Kad suviliotų žavią moterį, jis apsimeta esąs neįgalus, tačiau vieną dieną sužino, kad mylimoji turi neįgalią seserį. Filme taip pat vaidina Elsa Zylberstein, Alexandra Lamy, Gerard’as Darmonas, Claude’as Brasseuras (Prancūzija, 2018). (Vilnius)

„Fotojuostelė“
„Fotojuostelė“
Žvaigždučių: 3

Fotojuostelė

Marko Raso kelio filmo siužetas nelabai originalus: garsus fotografas (Ed Harris) mirtinai serga. Jo paskutinis noras – kartu su sūnumi (Jason Sudeikis) vykti į Kanzasą, kur dar liko fotolaboratorija, ryškinanti „Kodachrome“ juosteles. Su sūnumi fotografas susipyko prieš daugelį metų. Į kelionę kartu vyksta ir slaugė (Elizabeth Olsen). Žiūrovų laukia daug sentimentų, juoko ir, žinoma, ašarų. (JAV, 2018). (Vilnius)

„Iš meilės Pablui“
„Iš meilės Pablui“
Žvaigždučių: 2

Iš meilės Pablui

Biografinis Fernando Leono de Aranoa filmas pasakoja apie Pablo Escobarą – narkotikų kartelio vadeivą ir turtingiausią visų laikų nusikaltėlį, vadintą kokaino imperatoriumi. 9-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis pavertė Kolumbiją klestinčios prievartos šalimi. Tačiau ambicinga Kolumbijos televizijos žurnalistė Virginia Vallejo nusprendė susipažinti su Escobaru. Žurnalistė nusikaltėlį sužavėjo, nors netrukus savo akimis pamatė juodąją šio žmogaus pusę – ryšius su Kolumbijos revoliucionieriais, kokaino pramonės užkulisius ir narkoterorizmo siaubą. Vis dėlto juos abu kažkas siejo ir neleido skirtis. Pagrindinius personažus suvaidino Javieras Bardemas ir Penelope Cruz (Ispanija, Bulgarija, 2017). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Juodraštis“
„Juodraštis“
Žvaigždučių: 3

Juodraštis

Jaunas maskvietis Kirilas (Nikita Volkov) – talentingas kompiuterinių žaidimų dizaineris. Vieną gražią dieną jis suvokia, kad yra ištrintas iš visų, kuriuos pažinojo ir mylėjo, atminties. Kirilas sužino, kad jis pasirinktas svarbiai misijai: turi tapti muitininku tarp paralelinių pasaulių, kurių visatoje dešimtys. Mokestis už ištrintą gyvenimą – nemirtingumas. Ar galės Kirilas įminti šių pasaulių paslaptį ir suprasti, kas juos valdo? Ar tikrai mūsų Žemė – tik „juodraštis“, paralelinis pasaulis, iš tikrųjų neegzistuojantis? Pagal Sergejaus Lukjanenkos („Nakties sargyba“) romaną filmą sukūrė Sergejus Mokrickis („Mūšis dėl Sevastopolio“). Taip pat vaidina Severija Janušauskaitė, Jevgenijus Tkačiukas, Nikita Tarasovas (Rusija, 2018). (Vilnius, Klaipėda)

„Knygų klubas“
„Knygų klubas“
Žvaigždučių: 3

Knygų klubas

Keturios draugės kartą per mėnesį susitinka savo malonumui susikurtame knygų klube. Jos daug gyvenime matė, daug perskaitė ir patyrė, bet „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, pasirodo, gali įkvėpti ir jas. Iš pradžių draugės, nors ir nedrąsiai, leidžiasi užkariaujamos Kristiano Grėjaus geismų. Žinia, gyvenimas trumpas, todėl ponios nusprendžia negaišti laiko ir atrasti naujus meilės veidus. Žinoma, ne kiekvienas kelnėtas padaras yra Grėjus, bet kartais ir tokiam reikia suteikti šansą.... Billo Holdermano komedijoje vaidina Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen ir, nepaisant abejotinos filmo kūrėjų prielaidos, kad grafomanija gali būti tokia paveiki, skleidžia tikrą anų laikų žvaigždžių šviesą. (JAV, 2018). (Vilnius)

„Kol dar neatėjo audra“
„Kol dar neatėjo audra“
Žvaigždučių: 3

Kol dar neatėjo audra

JAV kurto islandų režisieriaus Baltasaro Kormankuro filmo veikėjai – vienas kitą įsimylėję jaunuoliai Tamė (Shailene Woodley) ir Ričardas (Sam Claflin). Jie leidžiasi į kelionę jachta Ramiuoju vandenynu iš Taičio į Kaliforniją. Įsimylėjėliai nenutuokia, kad plaukia tiesiai į vieną galingiausių uraganų istorijoje. Kai iš jachtos neliks beveik nieko, o sunkiai sužeistas Ričardas nebegalės buriuoti, Tamė turės rasti jėgų, kad perplauktų vandenyną ir išgelbėtų mylimąjį (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

„Oušeno 8“
„Oušeno 8“
Žvaigždučių: 3

Oušeno 8

Gary Rosso filmo išeities taškas paprastas: Debė Oušen (Sandra Bullock) su draugėmis rengiasi brangenybių vagystei kasmetiniame mados renginyje „Gala Met“, kuris vyksta Niujorko Metropoliteno meno muziejuje. Tikslas – pavogti šimtus milijonų kainuojantį briliantų vėrinį. Debė apiplėšimą planavo penkerius metus, aštuonis mėnesius ir dvylika dienų. Kad sumanymą įgyvendintų, jai reikia geriausių savo srities specialisčių. Tai priklausys nuo Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Rihannos, Helenos Bonham Carter, Awkwafinos suvaidintų veikėjų, kurios turės išnešti briliantus visiems matant (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas