7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Sausio 17 - 24 d. | ARCHYVAS
„Auksiniu gaubliu“
„Auksiniu gaubliu“
Žvaigždučių: 4

1917

Pirmajam pasauliniam karui artėjant prie pabaigos, du britų eiliniai Šofildas ir Peris gauna rizikingą užduotį, nuo kurios įvykdymo priklausys jų draugų gyvybė. Jie turi prasibrauti per priešo fronto liniją ir perduoti įsakymą, atšaukiantį ataką, kuri negali būti sėkminga. Jei misija nepavyks, gali žūti per pusantro tūkstančio kareivių, tarp jų ir Šofildo brolis. Ką tik „Auksiniu gaubliu“ už geriausią filmą ir režisūrą apdovanotoje Samo Mendeso karinėje dramoje vaidina Deanas-Charlesas Chapmanas, George’as MacKay’us, Andrew Scottas, Richardas Maddenas, Colinas Firthas, Benedictas Cumberbatchas. (JAV, D. Britanija, 2020)

„Invazija“
„Invazija“
Žvaigždučių: 3

Invazija

Iš kitos planetos atskriejęs objektas padalijo gyvenimą į „iki“ ir „po“. Paprasta mergina iš Maskvos Čertanovo rajono Julija Lebedeva turi susitaikyti su bandymų triušio vaidmeniu mokslinėje laboratorijoje, nes ji vienintelė susidūrė su ateiviu. Mokslininkai ir karo specialistai narsto jos jausmus, stengdamiesi suvokti joje augančios galios prigimtį. Bet baisiausia, kad jos ypatingos galios domina ne tik Žemės gyventojus: virš planetos tikrąja to žodžio prasme pakibo įsiveržimo grėsmė. O nugalėti bus galima tik vienu būdu – rasti savyje jėgų išlikti žmonėmis. Fiodoro Bondarčiuko efektų prigrūstame filme vaidina Irina Staršenbaum, Rinalis Muchametovas, Aleksandras Petrovas, Sergejus Garmašas, Olegas Menšikovas, Jekaterina Stepanova. (Rusija, 2019)

„Nuostabi epocha“
„Nuostabi epocha“
Žvaigždučių: 4

Nuostabi epocha

Pasimetęs naujųjų technologijų epochoje, besiilgintis namų telefonų, popierinių knygų ir ūsų, komiksų piešėjas Viktoras (Daniel Auteuil) netikėtai gauna pasiūlymą keliauti laiku. Viktoras mielai jį priima, juolab kad santuoka byra, o žmona Mariana (Fanny Ardant) visai nebeprimena nuostabios merginos, kurią jis kadaise įsimylėjo. Tad Viktoras pasirenka 8-ąjį dešimtmetį, kad vėl galėtų įžengti į barą „Belle Epoque“, laisvai užsirūkyti ir laukti, kada pasirodys gražuolė Mariana. Atkurtoji epocha Viktorui atrodo daug tikresnė už dabartį, kurioje viskas tapo virtualu. Nicolas Bedos filme taip pat vaidina Guillaume’as Canet, Doria Tillier, Pierre’as Arditi, Denis Podalydèsas. (Prancūzija, 2019)

„Skandalas“
„Skandalas“
Žvaigždučių: 3

Skandalas

Jay’aus Roacho filmas – tai pasakojimas apie žmogų, pavertusį „Fox News“ televizijos gigantu, formuojančiu milijonų JAV žiūrovų nuomonę. Neatsitiktinai viena filmo herojų Keit tiksliai suformuluoja principus, kurių laikosi kompanija: „Jei tai sukels baimę mano senelei arba supykins mano senelį, vadinasi, tai „Fox“ istorija.“ Tačiau jame pasakojama ir apie tai, kas vyko ne televizorių ekranuose, o už kompanijos vadovo kabineto durų. Kartu ir apie tai, kaip jį nuvertė kelios moterys, pradėjusios kovą su seksualiniu priekabiavimu ir su diskriminacija pagal lytį. Vaidina Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie, Johnas Lithgow, Allison Janney, Malcolmas McDowellas. (JAV, 2019)

„Tarnas“
„Tarnas“
Žvaigždučių: 3

Tarnas

Oligarcho sūnus Griša nusprendė, kad jam viskas galima, todėl dabar bus sunku išvengti kalėjimo. Kad sūnus pasitaisytų, tėvas pasirengęs viskam. Kartu su draugu psichologu jie sugalvoja unikalų projektą: apleistoje vietovėje atkuriamas XIX a. Rusijos kaimas. Griša neva pateks į avariją ir persikels į praeitį. Iš tikrųjų jis taps psichologinio eksperimento objektu ir virs kaimiečiu Griška, kuris gyvena dvarui priklausančiame tvarte. Jį supa aktoriai, kurių tikslas – pakeisti asmenybę ir gyvenimą, o kiekvieną Grišos judesį seka psichologo komanda ir daugybė kamerų. Klimo Šipenkos komediją pirmąją rodymo Rusijoje savaitę pasižiūrėjo per pusantro milijono žmonių. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Milošas Bikovičius, taip pat vaidina Aleksandra Bortič, Ivanas Ochlobystinas, Marija Mironova, Kirillas Nagijevas. (Rusija, 2019)

„Zuikis Džodžo“
„Zuikis Džodžo“
Žvaigždučių: 4

Zuikis Džodžo

Režisieriaus Taikos Waititi filmo herojus yra dešimties metų berniukas Džodžo (Roman Griffin Davis), kuris neteko tėvo ir bando rasti vietą pasaulyje. Kiti vaikai iš jo juokiasi ir berniukas sugalvoja įsivaizduojamą draugą – Adolfą Hitlerį, kuris neprimena visiems žinomo fiurerio. Situacija keičiasi, kai berniukas aptinka žydę (Thomasin McKenzie). Ją namuose slapsto mama (Scarlett Johansson). Turėdamas tik išgalvotą draugą, Džodžo turės pats susidoroti su savo aklu nacionalizmu. (Čekija, Vokietija, Naujoji Zelandija, JAV, 2019)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas