7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Skelbimai Paieška
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Lapkričio 17 - 24 d. | ARCHYVAS
„50 pavasarių“
„50 pavasarių“
Žvaigždučių: 3

50 pavasarių

„Moterys, kurioms per 50 metų, kine beveik neegzistuoja. Joms tenka tik antraplaniai vaidmenys, arba tokie, kurie baigiasi tragiškai“, – sako prancūzų režisierė Blandine Lenoir ir priduria: „Aš, priešingai, norėjau sukurti nepaprastą istoriją apie paprastą moters gyvenimą.“

Pagrindinė filmo herojė Aurora (aktorė, režisierė, dramaturgė Agnès Jaoui) yra išsiskyrusi, neranda darbo, jos dukterys užaugo, o vyresnėlė praneša, kad laukiasi. Tačiau Aurora įrodys, kad gyvenimas būna ir po menopauzės. Ji supranta, kad laikas numoti ranka į nesėkmes bei tuščias ambicijas ir pradėti džiaugtis gyvenimu. Pasak režisierės, šią privilegiją dažnai pamiršta moterys, kurios visą gyvenimą paaukojo vyrui ir vaikams. Vieną dieną Aurora sutiks jaunystės meilę ir energija, rodos, grįš su kaupu. Taip pat filme vaidina Thibault de Montalembert’as, Pascale Arbillot, Sarah Suco, Lou Roy Lecollinet, Philippe’as Rebbot, Laure Calamy, Marcas Citti (Prancūzija, 2016). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“
„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“
Žvaigždučių: 4

Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049

Kad ir koks būtų Denis Villeneuve’o sukurtas garsiojo Riley Scotto perdirbinys, sugrįžti į netolimą ateitį verta. Garsiojo filmo tęsinyje replikantus kontroliuoja ir nepaklususius žmonėms naikina karininkas K (Ryan Gosling). 2049-aisiais įtampa tarp žmonių ir jų vergų, kuriuos sukūrė bioinžinieriai, vis auga. Tapęs slaptos informacijos, keliančios grėsmę visai žmonijai, savininku, K pats turi būti sunaikintas. Vienintelė jo viltis – rasti paslaptingai prieš daugelį metų dingusį Riką Dekardą (Harrison Ford). Taip pat filme vaidina Jaredas Leto, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Dave’as Bautista, Mackenzie Davis (JAV, 2017). (Vilnius)

„C’est la vie!“
„C’est la vie!“
Žvaigždučių: 3

C’est la vie!

Nauja filmų „Neliečiamieji“ ir „Samba“ kūrėjų Olivier Nakache ir Erico Toledano komedija „C’est la vie!“ pasižymi puikiu tempu ir dialogais. Nesuprantama, kodėl platintojai nusprendė pakeisti originalų filmo pavadinimą „Šventės prasmė“ į nieko nesakančią banalybę, juolab kad jo veikėjas Maksas (aktorius ir režisierius Jeanas-Pierre’as Bacri) dirba pobūvių organizatoriumi. Jam kyla noras pailsėti. Tačiau reikia įvykdyti dar vieną užsakymą – surengti prabangias vestuves XVII a. dvare. Maksas jas suplanavo kruopščiai: pasamdė padavėjų komandą, virėjus, indų plovėjus, davė nurodymus fotografui, užsakė muzikantus, gėlių dekoracijas, bet, kaip tyčia, viena paskui kitą pasipila klaidos... (Prancūzija, 2017). (Vilnius)

„Dvilypis meilužis“
„Dvilypis meilužis“
Žvaigždučių: 4

Dvilypis meilužis

Jauna ir jautri Chloja (Marine Vacth) įsimyli savo psichoterapeutą. Chloja su juo visiškai atvira. Susižavėjęs mergina psichoterapeutas (Jérémie Renier) po truputį peržengia profesijos ribas ir vis labiau atsiveria Chlojai. Po kelių mėnesių, kai pora jau gyvena kartu, Chloja pradeda įtarti, kad meilužis kai ką nuo jos slepia. Įmindama vis naujas jo paslaptis Chloja atsiduria pavojuje. Naujausias François Ozono filmas – jausmingas trileris, kuriame režisierius žaidžia su žiūrovais katės ir pelės žaidimą. Filmo pagrindu tapo Rosamond Smith pseudonimu pasirašytas amerikiečių rašytojos Joyce Carol Oates romanas „Lives of the Twins“. Taip pat vaidina Jacqueline Bisset, Myriam Boyer, Dominique’as Reymond’as (Prancūzija, Belgija, 2017). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Gerumo stebuklas“
„Gerumo stebuklas“
Žvaigždučių: 3

Gerumo stebuklas

Augusto veidas deformuotas nuo gimimo, bet jis toks pat, kaip ir kiti jo amžiaus berniukai: mėgsta kompiuterių žaidimus, gimtadienius, „Žvaigždžių karus“. Tačiau Augustas niekad nelankė mokyklos – namuose jį moko mama. Be to, jis patyrė jau dvidešimt septynias operacijas, nes serga reta liga. Bet dabar jis pirmą kartą rengiasi į mokyklą... Pagal R.J. Palacio knygą „Stebuklingas berniukas“ filmą sukūrė Stephenas Chbosky, pagrindiniuose vaidmenyse – Julia Roberts, Owenas Wilsonas, Jacobas Tremblay’us, Ali Liebert, Sonia Brada (JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

„Globalinė audra“
„Globalinė audra“
Žvaigždučių: 2

Globalinė audra

Kai katastrofiškos klimato permainos pradeda grėsti Žemės egzistavimui, pasaulio vyriausybės susivienija ir sukuria specialią programą. Ji apima palydovų, kurie turi stabdyti stichines nelaimes, tinklą. Tačiau po dvejų metų sistema pradeda gesti. Avariją turi pašalinti du broliai, kurie nuo seno nebendrauja. Jie turi suspėti išspręsti problemas, kol milžiniška audra nesunaikino visos Žemės. Deano Devlino mokslinės fantastikos filme vaidina Gerardas Butleris, Jimas Sturgesas, Abbie Cornish, Edas Harrisas, Andy Garcia (JAV, 2017). (Vilnius)

„Toras. Pasaulių pabaiga“
„Toras. Pasaulių pabaiga“
Žvaigždučių: 3

Toras. Pasaulių pabaiga

Holivudas, regis, jau tapo „Marvel Comics“ padaliniu, todėl dar viena komiksų apie superdidvyrį ekranizacija nestebina. Šįkart Toras įkalinamas kitoje visatos pusėje. Likęs be savo garsiojo kūjo ir visiškai nusilpęs, jis turi rasti būdą sugrįžti į Asgardą ir sustabdyti „dievų žlugimą“, devynių pasaulių ir visos Asgardo civilizacijos sunaikinimą. Mat sostą užgrobęs jo brolis priartino baisų įvykį Ragnaroką. Šio reginio, stilizuoto a la 9-ojo dešimtmečio kinas ir knibždančio įvairiais komiksų personažais – net galinguoju Halku, režisieriumi tapo Taika Waititi, o vaidmenis sukūrė Chrisas Hemsworthas, Tomas Hiddlestonas, Cate Blanchett, Idrisas Elba, Jeffas Goldblumas, Markas Ruffalo, Anthony Hopkinsas, Tessa Thompson (JAV, 2017). (Vilnius, Klaipėda, Panevėžys)

„Žmogžudystė Rytų eksprese“
„Žmogžudystė Rytų eksprese“
Žvaigždučių: 4

Žmogžudystė Rytų eksprese

Viena garsiausių Agathos Christie  knygų pasirodė 1933-iaisiais ir nuo tada buvo ekranizuota ne kartą. Šįkart romano ėmėsi britų aktorius ir režisierius Kennethas Branagh. Jis filme suvaidino ir seklį Erkiulį Puaro. Puaro grįžta iš Azijos, kur sėkmingai išnarpliojo bylą, į Europą garsiuoju Rytų ekspresu. Traukinyje įvyksta žmogžudystė – nudurtas įtakingas verslininkas. Žudiku gali būti kiekvienas iš trylikos vagono keleivių. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Penelope Cruz, Willemas Dafoe, Judi Dench, Johnny Deppas, Joshas Gadas, Derekas Jacobi, Leslie Odomas jaun., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Olivia Colman, Lucy Boynton, Miranda Raison, Sergejus Poluninas (Malta, JAV, 2017). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas