7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Rugsėjo 13 - 20 d. | ARCHYVAS
„Agentė“
„Agentė“
Žvaigždučių: 3

Agentė

Šnipų drama. Šio amžiaus pradžioje Londone per tėvo laidotuves dingsta Rašelė – Teherane infiltruota „Mossad“ agentė. Jos misijos vadovas Tomas turi rasti agentę tarp Rytų ir Vakarų, nes ji renka duomenis apie Irano branduolinio ginklo gamybą ir turi paklusti organizacijos kontrolei, nesvarbu, gyva ar mirusi. Pagrindinius vaidmenis pagal Izraelio žvalgybininko Yiftacho Reicherio Atriro romaną sukurtame Yuvalio Adlerio filme sukūrė Diane Kruger, Martinas Freemanas ir Casas Anvaras (JAV, Vokietija, Prancūzija, Izraelis, 2019).

„Damų laimė“
„Damų laimė“
Žvaigždučių: 3

Damų laimė

Šio dokumentinio filmo kūrėjos Stéphanie Chuat ir Véronique Reymond ieškojo savo herojų pasitelkusios žiniasklaidą. Iš šimtų atsiliepusių moterų jos išsirinko penkias (išsiskyrusias, našles, vienišes) šešiasdešimtmetes ir metus jas filmavo, kad galėtų papasakoti apie retai filmų herojėmis tampančių pagyvenusių moterų vienatvę, laimės ir partnerių, kurie pirmenybę teikia vis dėlto jaunesnėms, paieškas (Šveicarija, 2018).

„Dauntono abatija“
„Dauntono abatija“
Žvaigždučių: 3

Dauntono abatija

Ekrane – 1927-ieji (praėjo metai po šeštojo televizijos serialo sezono pabaigos įvykių). Filmo, kuriame susipina drama, komedija ir meilės istorija, herojai rengiasi didžiausiam išbandymui – karalienės vizitui. Michaelo Englerio filme vaidina Hugh Bonneville’is, Jimas Carteris, Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith, Imelda Staunton (D. Britanija, 2019).

„Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“
„Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“
Žvaigždučių: 3

Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija

Dokumentinio, film noir stiliumi sukurto Frédérico Tchengo filmo herojus – Roy’us Halstonas Frowickas, vadintas 8-ojo dešimtmečio mados ikona. Karjerą pradėjęs Čikagos kepurininku, persikėlęs į Niujorką jis pradėjo modeliuoti drabužius, o „Newsweek“ jį pavadino svarbiausiu JAV mados kūrėju. Jo drabužius vilkėjo Jacqueline Kennedy, Bianca Jagger, Liza Minnelli, Lauren Bacall ir Elizabeth Taylor, Niujorko policininkai, stiuardesės ir JAV olimpinė rinktinė. Tačiau 1983 m., pradėjus bendradarbiauti su parduotuvių tinklu „JC Penny“, Halstono prekės ženklas žlugo, jis prarado savo įkurtos firmos teises. Po Halstono mirties 1990 m. mados imperija ėjo iš rankų į rankas. 2006 m. jos savininkais tapo Tamara Mellon, Rachel Zoe ir Harvey Weinsteinas. Dvi valandas trunkančiame filme daug archyvinės medžiagos, artimųjų bei draugų prisiminimų (JAV, 2019).

„Keista tiesa“
„Keista tiesa“
Žvaigždučių: 2

Keista tiesa

Praėjus penkeriems metams po Ronio Čeizo, kuris žuvo per autokatastrofą mokyklos išleistuvių vakarą, mirties, pas jo motiną ir brolį ateina Melisa. Ji tvirtina, kad laukiasi Ronio kūdikio. Nustebę giminaičiai bando išsiaiškinti tiesą, kuri, pasirodo, yra daug baisesnė. Rowano Athale’o filme vaidina Nickas Robinsonas, Amy Ryan, Margaret Qualley, Brianas Coxas, Blythe Danner, Gregas Kinnearas (Kanada, 2019).

„Kur tu pradingai, Bernardeta?“
„Kur tu pradingai, Bernardeta?“
Žvaigždučių: 4

Kur tu pradingai, Bernardeta?

Žavi moteris ir talentinga architektė Bernadeta (Cate Blanchett) turi viską: puikius namus, nuostabią dukterį Bi (Emma Nelson) ir mylintį bei daug dirbantį vyrą (Billy Crudup). Ji nemėgsta išeiti iš namų ir nesijaučia bendruomenės, kurios neformali lyderė yra kaimynė Odrė (Kristen Wiig), dalimi, todėl konfliktai neišvengiami. Tačiau niekas negalėjo pagalvoti, kad vieną lietingą dieną Bernadeta tiesiog be pėdsakų dings. Bi nusprendžia surasti mamą ir pamažu atskleidžia stulbinančius jos gyvenimo faktus... Nors filmas sukurtas pagal Marios Semple romaną, skatinantį siekti svajonės, regis, niekas nesitiki, kad Richardas Linklateris rimtu veidu pasakos apie sėkmės lydimos ekscentriškos filmo herojės – milijonieriaus žmonos – problemas. Bet Cate Blanchett įtikina, kad jos Bernadeta ras jėgų stoti akistaton su realybe (JAV, 2019).

„Odesa“
„Odesa“
Žvaigždučių: 4

Odesa

1970-ieji, Odesa. Mieste pilna poilsiautojų. Į svečius pas uošvius vienai dienai iš Maskvos atskrenda žurnalistas tarptautininkas Borisas su aštuonerių metų sūnumi Valerijumi. Jis nori palikti anūką seneliams, bet kaip tik tą dieną Odesoje skelbiamas karantinas – jūros vandenyje aptiktas choleros vibrionas. Miestas uždaromas. Žentas iš Maskvos bus priverstas pasinerti į menkai žinomą pasaulį, sužinoti šeimos paslaptis ir patirti uždraustą meilę. Pagrindinius vaidmenis Valerijaus Todorovskio filme sukūrė Jevgenijus Cyganovas, Leonidas Jarmolnikas, Ksenija Rappaport, Jevgenija Brik, Stepanas Sereda (Rusija, 2019).

„Tas“
„Tas“
Žvaigždučių: 3

Tas: antroji dalis

Populiaraus siaubo filmo „Tai“ tęsinys. Praėjus dvidešimt septyneriems metams į miestelį, kuriame patyrė tragiškus įvykius, sugrįžta suaugę jų dalyviai ir liudininkai. Jie vėl susidurs su klounu žudiku. Andreso Muschietti filme vaidina Jessica Chastain, Billas Skarsgardas, Jamesas McAvoy’us, Jay Ryanas, Billas Haderis (JAV, 2019).

„Tėtušio milijonai“
„Tėtušio milijonai“
Žvaigždučių: 3

Tėtušio milijonai

Michailo Raschodnikovo filmo veikėjas – didžiulio prekybos tinklo savininkas Vadimas Diuminas (Vladimir Vdovičenkov) – įprato tikslo siekti visais būdais. Dabar jis nori įkalbėti kiną investuotoją tapti jo kompanijos partneriu. Kompanija kažkada buvo apiforminta Vadimo motinos vardu, bet paaiškėja, kad mama paliko akcijas savo anūkei – Vadimo dukrelei, kurią jis metė, kai mergaitė buvo dvejų. Vadimas turi važiuoti į gimtąjį miestą, rasti buvusią žmoną ir dukterį, įtikinti jas atsisakyti palikimo – maždaug pusės milijardo dolerių. Taip pat vaidina Valentina Liapina, Vladimiras Syčiovas, Irina Pegova, Ieva Andrejevaitė, Igoris Jasulovičius (Rusija, 2019).

„Vieną kartą Holivude“
„Vieną kartą Holivude“
Žvaigždučių: 5

Vieną kartą Holivude

Šis filmas – tai Quentino Tarantino kelionė į 1969-ųjų Los Andželą, kur viskas pradeda keistis. Tai jaučia ir televizijos žvaigždė Rikas Daltonas (Leonardo DiCaprio) bei jo dubleris Klifas Butas (Brad Pitt). Jie vis su didesniu nerimu žiūri į verslą, kuriame jaučiasi esą senbuviai. Devintame Tarantino filme daug personažų bei siužetų, iš kurių režisierius kuria hommage į praeitį žengiančiam Holivudo aukso amžiui. Taip pat vaidina Margot Robbie, Alas Pacino, Bruce’as Dernas, Dakota Fanning, Kurtas Russellas, Luke’as Perry, Rafalas Zawierucha (JAV, D. Britanija, 2019).

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas