7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SAVAITĖS FILMAI

Birželio 21 - 28 d. | ARCHYVAS
„Aladinas“
„Aladinas“
Žvaigždučių: 3

Aladinas

Muzikinė pasaka apie vagišių Aladiną (Mena Massoud), kuris nori tapti princu ir vesti princesę Žasminą (Naomi Scott). Tuo pat metu viziris Džafaras (Marwan Kenzari) nori užgrobti valdžią šalyje. Kad taip įvyktų, jis turi gauti stebuklingą lempą, saugomą Stebuklų uoloje. Tačiau į uolą patekti gali tik Aladinas. Filme, kurį sukūrė gangsterių kino specialistas Guy Ritchie, džiną suvaidino Willas Smithas (JAV, 2019). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

„Devym kažkelinti“
„Devym kažkelinti“
Žvaigždučių: 3

Devym kažkelinti

10-ojo dešimtmečio Kalifornija: kompaktinės plokštelės dar neišstūmė audiokasečių, riedlentininkų dar nerodo MTV, o trylikametį Styvį vis dar laiko vaiku ir mama, ir vyresnysis brolis. Kad įrodytų, koks yra kietas, Styvis susideda su gerokai vyresniais riedlentininkais ir krečia vieną kvailystę po kitos. Jis pats nepastebi, kaip vakarėliai ir pasilinksminimai keičiasi, o vaikystė neišvengiamai tampa paauglyste. Pagrindinius vaidmenis nostalgiškame Jonah Hillo filme sukūrė Katherine Waterston, Lucas Hedgesas, Sunny Suljicas, Alexa Demie, Liana Perlich, Na-kelis Smithas (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

„Domino“
„Domino“
Žvaigždučių: 3

Domino

Naujas amerikiečių kino klasiko Briano De Palmos filmas pasakoja apie Europoje tvyrančią terorizmo grėsmę. Du Kopenhagos policininkai medžioja dėl jų kolegos mirties kaltą kažkokį Imraną. Jie nesuvokia, kad tapo klastingo CŽV plano aukomis. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nikolajus Coster-Waldau, Carice van Houten, Guy Pearce’as (Danija, Prancūzija, Ispanija, Belgija, Olandija, 2019). (Vilnius)

„Dvilypiai gyvenimai“
„Dvilypiai gyvenimai“
Žvaigždučių: 4

Dvilypiai gyvenimai

Naujausio Olivier Assayaso („Zils Marijos debesys“) filmo personažai – Paryžiaus intelektualai, leidėjai, menininkai. Jie daug kalba apie technologijų revoliuciją, išstumiančią popierines knygas ir vietoj kino siūlančią begalinius serialus apie nieką, mezga meilės romanus ir gyvena dvigubus gyvenimus. Leidėjas Alenas (Guillaume Canet) atsisako spausdinti Leonardo (Vincent Macaigne) romaną. Jis neįtaria, kad jame Leonardas aprašė romaną su Aleno žmona – aktore Selena (Juliette Binoche), kuriai nusibodo vaidinti seriale. Į politiką pasinėrusi, nes dirba garsaus politiko viešųjų ryšių atstove, Leonardo žmona (Nora Hamzawi) tai seniai nujaučia. Režisierius žaidžia neištikimybės, laiko bei įpročių kaitos sąvokomis ir rodo savo herojų požiūrį į fikciją ir realybę, tarp kurių jie nuolat atsiduria (Prancūzija, 2018). (Vilnius)

„Ma“
„Ma“
Žvaigždučių: 3

Ma

Vieniša moteris Sju En (Octavia Spencer) gyvena mažame Ohajo valstijos miestelyje. Kartą paauglė paprašo nupirkti alkoholio jai ir draugams, o Sju En tame įžvelgia galimybę susidraugauti su jaunikliais. Jos namai tampa susitikimų vieta, kur liejasi alkoholis ir skamba garsi muzika. Yra tik viena sąlyga – negalima eiti į Sju En kambarį. Tačiau po geraširdiška moters kauke slepiasi niūrios paslaptys. Tate’o Tayloro („Tarnaitė“) siaubo filme taip pat vaidina Juliette Lewis, Diana Silvers, Luke’as Evansas, McKaley Miller, Missi Pyle (JAV, 2019). (Vilnius)

„Mes visada gyvenome pilyje“
„Mes visada gyvenome pilyje“
Žvaigždučių: 3

Mes visada gyvenome pilyje

Amerikiečių rašytoja Shirley Jackson (1916–1965) – viena labiausiai ekranizuojamų autorių. Pagal jos romaną sukurtame trileryje pasakojama atsiskyrėlių Blekvudų – dviejų seserų ir jų ligonio dėdės – šeimos istorija. Po paslaptingos kitų šeimos narių mirties jie tapo piktų įtarimų taikiniu. Seserys slepiasi pilyje – savo uždarame pasaulyje, kurio ribas pažeidžia savanaudiškas pusbrolis. Stacie Passon filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Taissa Farmiga, Alexandra Daddario, Crispinas Gloveris (JAV, 2018). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

„Mumbajaus viešbutis“
„Mumbajaus viešbutis“
Žvaigždučių: 2

Mumbajaus viešbutis

Filme atkuriami 2008-aisiais Mumbajų sukrėtę įvykiai, kai islamo teroristai užpuolė prabangų viešbutį miesto centre ir tris dienas jo gyventojai bei personalas kovojo dėl išlikimo. Australų režisieriaus Anthony Maraso filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Devas Patelis, Jasonas Isaacsas, Armie Hammeris, Nazanin Boniadi, Natasha Liu Bordizzo (JAV, Indija, 2018). (Vilnius, Panevėžys)

„Nuodinga rožė“
„Nuodinga rožė“
Žvaigždučių: 3

Nuodinga rožė

Šio trilerio veikėjas Karsonas Filipsas (John Travolta) kadaise buvo futbolo žvaigždė, o dabar jis – privatus detektyvas. Į jo rankas patenka iš pirmo žvilgsnio paprastas tyrimas apie dingusiuosius be žinios. Tačiau netrukus tyrimas pasisuka netikėta linkme – aiškėja, kad su žiauriais nusikaltimais susijusi seniai dingusi detektyvo duktė. George’o Gallo filme taip pat vaidina Brendanas Fraseris, Famke Janssen, Morganas Freemanas, Peteris Stormare’as (JAV, Italija, 2019). (Vilnius)

„Pasaulio šerdis“
„Pasaulio šerdis“
Žvaigždučių: 4

Pasaulio šerdis

Jegoras (Stepan Devonin) dirba veterinaru miškų glūdumoje įsikūrusioje medžioklinių šunų dresavimo stotyje. Jo gyvenimas – lapės, elniai, barsukai, šunys. Jegorui su gyvūnais paprasčiau nei su žmonėmis. Jis imasi bet kokio darbo, kad taptų savu stoties šeimininkui ir jo šeimai. Jis norėtų tapti šios šeimos dalimi. Pagrindiniu pernykščio „Kinotavr“ prizu ir daugybe kitų apdovanojimų įvertintas scenaristės bei režisierės Natalijos Meščaninovos filmas kalba apie meilės troškimą ir baimę likti nesuprastam. Taip pat vaidina Dmitrijus Podnozovas, Jana Sekste, Jevgenijus Sytas, Jekaterina Vasiljeva (Rusija, Lietuva). (Kaunas, Panevėžys) 

„Rocketman“
„Rocketman“
Žvaigždučių: 4

Rocketman

Naujo Dexterio Fletcherio filmo premjera įvyko šiemet Kanuose. Biografinio pasakojimo objektu tapo dar vienas populiarus dainininkas – filmas pasakoja neįtikėtiną vieno didžiausių roko ir popmuzikos atlikėjų Eltono Johno gyvenimo istoriją. Vaikinas iš nedidelio miesto tapo tarptautine žvaigžde. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Taronas Egertonas, filme taip pat vaidina Jamie Bellas, Richardas Maddenas, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones (JAV, D. Britanija, 2019). (Vilnius)

„Vaikų žaidimai“
„Vaikų žaidimai“
Žvaigždučių: 2

Vaikų žaidimai

Vieniša motina Karen dovanoja sūnui Endžiui lėlę, apie kurią svajoja visi vaikai. Tačiau greitai tampa aišku, kad Endis gavo šį tą daugiau nei žaislą. Larso Klevbergo siaubo filme vaidina Aubrey Plaza, Brianas Tyree Henry, Gabrielis Batemanas (JAV. 2019). (Vilnius)

6 žvaigždutės – šedevras
5 žvaigždutės – pasižiūrėti būtina
4 žvaigždutės – geras filmas
3 žvaigždutės – būna ir geriau
2 žvaigždutės – jei turite daug laiko
1 žvaigždutės – niekalas