7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos anonsai

Organizatorių inf.

Kaune susiburs religinės muzikos paveldo tyrinėtojai

Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius balandžio 4 d. (ketvirtadienį), 9.00–16.30 val. rengia jau ketvirtąją muzikos paveldo tyrimams skirtą mokslinę konferenciją. Šių metų konferencijos tema – „Lietuviškos religinės muzikos paveldas“. Konferencija vyks Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31, Kaunas).

Juozas Naujalis
Juozas Naujalis
Rengėjų inf.

Koncertas „In Memoriam Gytis Leopoldas Vaitkūnas“

„Mano koncertų nuolatinis klausytojas ir vertintojas buvo mano tėvelis – menotyrininkas, filosofas, prof. Gytis Vaitkūnas. Jis nemažai metų buvo ir Vilniaus universiteto dėstytojas. Dėstė meno filosofiją, kultūros istoriją istorijos fakultete, buvo labai mėgiamas studentų, jo paskaitos buvo labai gausiai lankomos. Pernai per Velykas (balandžio 1 dieną) netekome tėvelio, jis iškeliavo į amžinybę, taip ir nespėjęs išgirsti mano kūrinio, sukurto specialiai jam,“ – prisimena prof. G. Vaitkūno dukra vargonininkė ir kompozitorė Liauda Vaitkūnaitė.

Liauda Vaitkūnaitė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Liauda Vaitkūnaitė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
LNOBT inf.

Aleksandras Batovas: koncertmeisteris, kurio nenorėjo įleisti į teatrą

Kovo 22 dieną (penktadienį) prieš „Gulbių ežero“ spektaklį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kolegos pagerbs šviesų orkestro „pirmojo smuiko“ Aleksandro Batovo (1948-1993) atminimą: anksti į mirties sceną iškviestam muzikantui pernai būtų suėję 70 metų.

 

Piliavoje (Baltijske) gimusį ir Karaliaučiuje pas pedagogą Borisą Smirnovą, garsiojo Michailo Vaimano mokinį, smuiko studijas pradėjusį Aleksandrą Batovą į Lietuvą atviliojo noras būti garsaus smuikininko Aleksandro Livonto mokiniu tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Aleksandras Batovas. LNOBT archyvo nuotr.
Aleksandras Batovas. LNOBT archyvo nuotr.
LNOBT inf.

Vietoj „Turandot“ skambės „Madam Baterflai“

Dėl techninių priežasčių Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras keičia repertuarą: balandžio 6 dieną vietoj Giacomo Puccini operos „Turandot“ bus rodoma kita to paties kompozitoriaus opera – „Madam Baterflai“.

 

Tokį sprendimą teatro administracija priėmė dėl laiko, būtino preciziškam kiekvieno „Turandot“ spektaklio techniniam parengimui, stygiaus.

Sandra Janušaitė operoje „Madam Baterflai“. M. Aleksos nuotr.
Sandra Janušaitė operoje „Madam Baterflai“. M. Aleksos nuotr.
LNF inf.

Klaipėdos kamerinis orkestras ir Vilhelmas Čepinskis į Vilnių atveža muzikos pavasarį

„Vilhelmas Čepinskis – ypač jautrus smuikininkas, o jo aranžuotais Piazzollos „Metų laikais“ neįmanoma nesižavėti“, – sakė dirigentas Yanas Pascalis Tortelier. Kad šie žodžiai ne iš piršto laužti, turėsime progos įsitikinti kovo 24 d. Klaipėdos kamerinio orkestro ir jo meno vadovo Mindaugo Bačkaus bei solisto Vilhelmo Čepinskio koncerte Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Programoje, be kita ko, skambės minėtieji Astoro Piazzollos „Buenos Airių metų laikai“ smuikui ir orkestrui.

Vilhelmas Čepinskis. V. Petriko nuotr.
Vilhelmas Čepinskis. V. Petriko nuotr.
LMTA inf.

Mūzos Rubackytės globojamas konkursas „Lisztofonija“ – virtuoziškumo testas atlikėjams

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kovo 19 d. nuo ryto iki vakaro skambės briliantiniai Ferenco Liszto muzikos pasažai. Vienuolika jaunųjų fortepijono virtuozų varžysis garsios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės globojamame II pianistų konkurse „Lisztofonija“. O vakare, 19 val., geriausieji pasirodys laureatų ir diplomantų koncerte LMTA Didžiojoje salėje ir bus apdovanoti rėmėjų prizais.

Mūza Rubackytė. D. Matvejevo nuotr.
Mūza Rubackytė. D. Matvejevo nuotr.
LNF inf.

„XXI a. metų laikai“ – kitoks simfoninis koncertas

Kovo 16 d. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) laukia intriguojantis kūrybinis nuotykis. „Compensa“ salėje orkestras koncertuos su kompozitoriumi bei dirigentu Gediminu Gelgotu ir jo vadovaujamu ekstravagantišku ansambliu NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras). O solo smuiku grieš Romanas Kimas, vienas ryškiausių jaunosios kartos smuiko virtuozų, savo inovatyviu grojimo stiliumi nuolat plečiantis smuiko technikos ribas. Skambės programa „XXI a. metų laikai“ – šiuolaikinės Arvo Pärto ir Gedimino Gelgoto kompozicijos bei šiuolaikiškai Maxo Richterio interpretuojami baroko maestro Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“.

Gediminas Gelgotas ir ansamblis NIKO. LNF nuotr.
Gediminas Gelgotas ir ansamblis NIKO. LNF nuotr.
Rasa Murauskaitė

Lietuva tarp „Tautinės giesmės“ ir „Odės džiaugsmui“

Lietuva tarp „Tautinės giesmės“ ir „Odės džiaugsmui“ – taip pavadintas tarptautinis forumas, skirtas tapatybės problematikai skirtingais rakursais aptarti. Kovo 16 d. 14 val. forume, kuriame simboliniais atspirties taškais pasirinkti Lietuvos ir Europos himnai, diskutuos Lietuvos ir užsienio intelektualai, o nuo 18 val. vyks forumo temą atspindintis koncertas.

LNF inf.

Baroko dialogai Valdovų rūmuose

Šį sekmadienį, kovo 10 d., V tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio koncerte Valdovų rūmuose muzikuos Lietuvos kamerinis orkestras (LKO). Kolektyvas pasirodys su ypatingo publikos susidomėjimo sulaukusiu, Didžiojoje Britanijoje gimusiu smuikininku Hugo Ticciati, koncerte dalyvaus vokiečių violončelininkas Julianas Arpas. Skambės programa „Baroko dialogai“ – muzikinis pokalbis tarp didžiųjų baroko meistrų Johanno Sebastiano Bacho ir Antonio Vivaldi bei XX–XXI amžiaus sūnų – Igorio Stravinskio, Arvo Pärto ir Arturo Maskato.

Lietuvos kamerinis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos kamerinis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Hugo Ticciati. „Lubbe Pilvax studio“ nuotr.
Hugo Ticciati. „Lubbe Pilvax studio“ nuotr.
Julian Arp. Balazs Borocz nuotr.
Julian Arp. Balazs Borocz nuotr.
LVSO inf.

Vilniaus kongresų rūmuose grieš Corinne Chapelle

Kovo 8 d. Vilniaus kongresų rūmų scenoje galėsime išgirsti vieną garsiausių savo kartos smuikininkių, legendinio Yahudi Menuhino mokinę Corinne Chapelle. Koncerte „Corinne Chapelle: smuiko romantika“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento Andrio Pogos, C. Chapelle atliks tikrą smuiko repertuaro perlą – Felixo Mendelssohno koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad Valdovų rūmuose turėjęs įvykti koncertas perkeltas į Vilniaus kongresų rūmus.

Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 98  >>> Archyvas