7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos anonsai

LNOBT inf.

Tenoras Kristian Benedikt dainuos „Madam Baterflai“ spektakliuose

Ketvirtadienį į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną po dviejų metų pertraukos mažais japoniškais žingsneliais vėl įtipens Madam Baterflai, kurią į žmonas pramogaudamas sau nusipirks lengvabūdis amerikiečių laivyno karininkas Pinkertonas... Jo partiją atliksiantis Kristian Benedikt neslepia, kad panašių į Pinkertoną vyrų ir šiandien galėtume rasti tarp jo kolegų – operos solistų. 

Kristian Benedikt (Pinkertonas) operoje „Madam Baterflai“. M. Aleksos nuotr.
Kristian Benedikt (Pinkertonas) operoje „Madam Baterflai“. M. Aleksos nuotr.
Ieva Bačiulytė

Maestro Gintaras Rinkevičius: „Be kultūrinio atgimimo nebus sėkmingos ekonomikos ir sąžiningos politikos“

Prabėgo lygiai trys dešimtmečiai nuo to laiko, kai 1989 m. sausio 30 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre suskambo pirmieji maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamo tuometinio Jaunimo simfoninio orkestro garsai. Sausakimša salė klausėsi užgniaužusi kvapą – tai buvo naujo kultūrinio reiškinio, naujos muzikinės eros pradžia. Ir nors šiandien Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro reikšme Lietuvos muzikinei kultūrai jau niekas neabejoja, kolektyvui vis dar tenka įrodinėti profesionaliosios muzikos svarbą, kovoti už simfoninei muzikai pritaikytą koncertų salę. Vasario 1 ir 2 d. Vilniaus kongresų rūmuose nuskambės 30-ojo gimtadienio koncertai. Ta proga ir kalbiname orkestro įkūrėją, meno vadovą ir vyr. dirigentą Gintarą Rinkevičių.

Gintaras Rinkevičius. D.Matvejevo nuotr.
Gintaras Rinkevičius. D.Matvejevo nuotr.
LNF inf.

Klasikos gerbėjams – „Mozarto muzikos efektas“

Preciziškomis klasikinės muzikos interpretacijomis garsėjantis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) gręžiasi į klasikos aukso fondą ir pristato programą „Mozarto muzikos efektas“. Sausio 19 d. ji bus atliekama Vilniuje, Valdovų rūmuose, o 24 d. – Ukmergės kultūros centre. Su dirigentu Robertu Šerveniku, solistais Vytautu Sriubikiu (fleita), Pijumi Paškevičiumi (obojus) ir Joana Daunyte (arfa) parengtoje programoje skambės du Wolfgango Amadeaus Mozarto koncertai, nuotaikingas Divertismentas Nr. 3 ir populiarioji „Serenata notturna“.

 

„Esu įsitikinęs šio genialaus kūrėjo muzikos gyvybingumu, aktualumu ir niekam neprilygstančia emocine įvairove, muzikinės minties sveikata, per visą kūrybą skriejančiu polėkiu ir muzikinės raiškos modernumu. (...) Mozarto muzika turi tiek paslapčių, kiek kartų ją beklausysi. Ji, kaip ir vaikystėje skaitytos pasakos, su metais atveria kitas prasmes, kitus minties sluoksnius, skelbia kitus klausimus ir laukia kitokių atsakymų“, – apie Mozarto muziką laidose „Audiologai“ kalbėjo kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Šios nekasdienės mintys klausytojus taikliai parengia ir LKO programai „Mozarto muzikos efektas“.

Lietuvos kamerinis orkestras ir Robertas Šervenikas. LNF nuotr.
Lietuvos kamerinis orkestras ir Robertas Šervenikas. LNF nuotr.
Joana Daunytė. LNF nuotr.
Joana Daunytė. LNF nuotr.
 Pijus Paškevičius. LNF nuotr.
Pijus Paškevičius. LNF nuotr.
Rengėjų inf.

Čiurlioniškos vizijos vargonų muzikos koncerte „Ad Patres“

„Broniaus Kutavičiaus sonatos „Ad Patres“ garsai perkelia į Čiurlionio pasaulį, kuriame vizija susilieja su tikrove, mintis – su būsena, o dabartis tampa neatskiriama nuo amžinybės“, – sako vargonininkas Vidas Pinkevičius.

 

Vargonų muzikos mėgėjai šią sonatą ir kitą lietuviškąją klasiką išgirsti galės šeštadienį, sausio 19 d. 18 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančiame V. Pinkevičiaus koncerte „Ad Patres“. Jame skambės Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus ir Vido Pinkevičiaus kūriniai vargonams ir improvizacijos.

Vidas Pinkevičius. Organizatorių nuotr.
Vidas Pinkevičius. Organizatorių nuotr.
LMIC inf.

Naujausiame žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeryje – daug muzikų ir drąsos

Ketvirtą kartą pačioje praėjusių metų pabaigoje pasirodė Lietuvos muzikos žurnalas anglų kalba „Lithuanian Music Link“, skirtas pristatyti šalies muzikos kultūrą užsienio auditorijai. Dvidešimt pirmame numeryje – 10 autorių tekstų apie aktualiausius Lietuvos muzikos vardus ir intensyviausius jos reiškinius, kurių pristatymui finansinę galimybę suteikė Lietuvos kultūros taryba. Visus žurnalo tekstus lietuvių ir anglų kalbomis galima skaityti ir leidėjo – Lietuvos muzikos informacijos centro – tinklalapyje „mic.lt“.

LVSO inf.

Naujajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetyje – ir naujos koncertų salės

Septyniais šventiniais koncertais užbaigęs metus, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras po trumpo atokvėpio ruošiasi naujam koncertų pusmečiui. Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas netrukus ne tik iškilmingai švęs savo 30-ąjį jubiliejų, kartu su Dalia Ibelhauptaite pristatys P. Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjerą, bet ir dėl Vilniaus kongresų rūmuose vyksiančios rekonstrukcijos nuo kovo mėnesio bus priverstas persikelti į kitas koncertų sales.

 

Vasario 1, 2 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengs net du jubiliejinio 30-ojo gimtadienio koncertus. Ypatingai šventei besiruošiantis kolektyvas žada tikrą puotą muzikos gurmanams, mat šiuose koncertuose bus galima išgirsti net vienuoliką klasikos pasaulio žvaigždžių – pirmajame orkestro koncerte dainavusius operos solistus Ireną Milkevičiūtę ir Vladimirą Prudnikovą, jaunosios kartos žvaigždes Asmik Grigorian, Edgarą Montvidą, Kostą Smoriginą ir Tadą Girininką, vienus žymiausių Lietuvos pianistų Luką ir Petrą Geniušus, ilgametį orkestro draugą ir bendražygį Alexanderį Paley, legendinį violončelininką Davidą Geringą, smuikininkę Dalią Kuznecovaitę bei Kauno valstybinį chorą, vadovaujamą maestro Petro Bingelio. Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro G. Rinkevičius. Tiesa, tik dabar suskubę įsigyti bilietus bus priversti nusivilti – abu koncertai parduoti dar prieš gerą mėnesį.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LNF inf.

Filharmonijos salė uždaryta remontui, koncertai keliami į kitas erdves

2019 m. sausio 7 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė oficialiai uždaryta remontui. Salės atnaujinimo darbus planuojama baigti iki lapkričio 1 dienos. Filharmonijos koncertinė veikla dėl to nenutrūksta, renginiai vyks įvairiose Vilniaus ir kitų miestų salėse.

D.Matvejevo nuotr.
D.Matvejevo nuotr.
LMRF inf.

„Alma mater musicalis“ koncerte – kamerinės ir vokalinės muzikos šedevrai

Naujus metus Lietuvos muzikų rėmimo fondas pradeda ciklo „Alma mater musicalis“ koncertu sausio 7 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte dalyvauja fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica“, kuriame muzikuoja žinomi brandūs profesionalai, dalyvaujantys įvairaus pobūdžio ansambliuose, orkestruose: LMTA profesorius, hab. dr., pianistas ir vargonininkas Leonidas Melnikas, buvęs ilgametis Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, festivalių vadovas smuikininkas Borisas Traubas bei Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas violončelininkas Valentinas Kaplūnas. Trio repertuaras platus – nuo klasikos, romantizmo iki šiuolaikinės muzikos. Ypatingą vietą 1993 m. įkurto ansamblio repertuare užima žydų profesionalioji ir liaudies muzika, taip pat įvairių kompozitorių sukurti kūriniai žydų muzikos temomis. Dažnai atliekantis tokį repertuarą kolektyvas dar vadinasi ansambliu „Lietuvos Jeruzalė“, į jį kviečiami ir kiti instrumentininkai bei dainininkai.

Fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica“. Organizatorių nuotr.
Fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica“. Organizatorių nuotr.
Judita Leitaitė. Organizatorių nuotr.
Judita Leitaitė. Organizatorių nuotr.
LMTA inf.

Koncertinė programa „Late Junctions“ – naujametinė grožio ir ramybės oazė

Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtų, tačiau užburiančių jungčių kupina koncertinė programa „Late Junctions“ skambės Naujųjų metų išvakarėse. Lietuvoje jau plačiai užsirekomendavęs projektas gruodžio 30 d. 16 val. bus atliktas Trakų Vokės dvaro sodyboje, o gruodžio 31 d. 19 val. – Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juozo Karoso salėje.

 

„Late Junctions“ savo kelią pradėjo 2017 m. birželį, sostinės „Kultūros nakties“ festivalyje. Nuo to laiko koncertinė programa buvo ne kartą atlikta Vilniuje ir įvairiuose Lietuvos miestuose: Trakuose, Rokiškyje, Juodkrantėje ir Nidoje.

„Late Junctions“. Organizatorių nuotr.
„Late Junctions“. Organizatorių nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 94  >>> Archyvas