7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos anonsai

Rengėjų inf.

XVII a. venecijietiško stiliaus mišparai po Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais

Nerimo ir nežinios kupinais pandemijos laikais Rodrigo Calveyros vadovaujamas tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ atkakliai rengia vis naujas koncertines programas, kad galėtų dalintis su klausytojais muzika, šimtmečiais nešusia žmonėms šviesą ir viltį. Spalio 26 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje ansamblis pristatys Lietuvoje dar negirdėtą ir muzikos istorijos nepelnytai pamirštą XVII a. pradžios kompozitorių Amadio Freddi (1580–1634). Venecijietiškų mišparų (vakarinių pamaldų giesmių) koncerte kartu su penkių dainininkų balsais ir bažnyčios vargonais skambės virtuoziškieji kornetai ir ankstyvasis fagotas – dulcianas. Šią programą parengė kviestinis meno vadovas, vienas garsiausių pasaulyje kornetininkų Frithjof Smith.

Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
„Gaidos“ festivalio inf.

„Grammy“ laimėtojas Colin Currie su savo perkusininkų grupe atvyko į Vilnių

Šiandien prasideda Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. Pirmąjį koncertą rengia žymus amerikiečių ansamblis „Portland Percussion Group“. O jau rytoj, spalio 23 d., Nacionalinėje filharmonijoje britų muzikos garsenybė, „Grammy“ laimėtojas Colin Currie surengs pasirodymą su savo vadovaujama mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group“. Pasaulio atlikėjai nenori pasiduoti pandemijai – Colin Currie su mušamųjų grupe saugiai atskrido į Vilnių! Atlikėjai iš Didžiosios Britanijos atvyko gavus specialų vyriausybės leidimą bei atlikus būtinus COVID-19 testus. „Gaidoje“ rengiami užsienio menininkų pasirodymai apskritai turbūt bus paskutiniai užsienio atlikėjų koncertai Lietuvoje šį sezoną.

„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
LNF inf.

Andrius Žlabys atliks J. S. Bacho „Angliškas siuitas“

Spalio 29 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambės Johanno Sebastiano Bacho „Angliškos siuitos“. Jas interpretuos charizmatiškasis lietuvių pianistas Andrius Žlabys.

 

Daug metų Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis, bet Lietuvos nepamirštantis Andrius Žlabys sako sunkiai įsivaizduojantis savo gyvenimą be J. S. Bacho muzikos ir neretai yra vadinamas Bacho muzikos filosofu. Ypatingu pianisto santykiu su Bachu ne sykį turėjome progų įsitikinti: Filharmonijos salėje esame girdėję Koncertus klavyrui ir orkestrui, Šešias partitas, Fantaziją c-moll ir kitus kūrinius.

Andrius Žlabys. D. Matvejevo nuotr.
Andrius Žlabys. D. Matvejevo nuotr.
Rengėjų inf.

Festivalyje „Vilnius Mama Jazz“ – Lietuvos džiazo titanų susidūrimas

Džiazas – tai žanras, kuris nemiršta. Net pačiais tragiškiausiais ir atšiauriausiais laikais atsirasdavo tų, kurie grojo ir skleidė laisvės garsą. Šiuo metu pasaulį apėmusi COVID-19 pandemija vėlgi kelia daugybę iššūkių ir grėsmingai žvelgia į kultūrą. Bet muzikos garsų nutildyti nepajėgus ir šis virusas! Jau 19-ąjį kartą džiazo gurmanų akys kryps į Vilnių. Lapkričio 11–15 d. Šiuolaikinio meno centre vyks festivalis „Vilnius Mama Jazz“.

Eugenijus Kanevičius, Vytautas Labutis, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas. Organizatorių nuotr.
Eugenijus Kanevičius, Vytautas Labutis, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas. Organizatorių nuotr.
LNOBT inf.

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras prieš spektaklius kviečia pasiklausyti „Pokalbių prieš uvertiūrą“ – gyvų pasakojimų, kurie paskatins kitaip pamatyti ir išgirsti scenoje vaizduojamus įvykius.

 

Ankstėliau į teatrą atskubėjusiems žiūrovams muzikologai bei spektaklių kūrėjai atskleis tokių būsimo vaidinimo niuansų, į kurias galbūt atkreipsite dėmesį tik „Pokalbių prieš uvertiūrą“ dėka. O ir sužinotos kūrėjų biografijų detalės daug ką paaiškins ir paskatins naujomis akimis pažvelgti netgi į žinomą veikalą.

M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.
LNF inf.

Artėja Edgaro Montvido ir LNSO koncertas ir tiesioginė transliacija

Spalio 24 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (LNF) laukiama koncerto, turėjusio tapti ypatingu 79-ojo koncertų sezono finalu, bet dėl pandemijos ir karantino atidėto rudeniui. Su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) koncertuos Edgaras Montvidas. Skambės programa „Simfoninė poema“, skirta E. Montvido kūrybinės veiklos 20-mečiui.

Edgaras Montvidas. D. Matvejevo nuotr. iš LNF archyvo
Edgaras Montvidas. D. Matvejevo nuotr. iš LNF archyvo
Modestas Pitrėnas. D. Matvejevo nuotr. iš LNF archyvo
Modestas Pitrėnas. D. Matvejevo nuotr. iš LNF archyvo
Rengėjų inf.

Vilniaus tarptautinis jaunimo muzikos konkursas „Premio Scarlatti“

Spalio 23–26 dienomis Vilniuje, Tallat-Kelpšos konservatorijos didžiojoje salėje, vyks penktasis Vilniaus tarptautinis jaunimo muzikos konkursas „Premio Scarlatti“ (buvęs „Su muzika per Europą“). Nuo 2011 m. rengiamas konkursas šiemet pirmą kartą vyks nuotoliniu būdu.

LVSO inf.

COVID-19 jaukia pasaulinių žvaigždžių planus: Vilniaus kongresų rūmuose A. Kniazevą keis J. Gringytė

Spalio 23 d. Vilniaus kongresų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, turėjęs koncertuoti pasaulinio garso violončelininkas Alexanderis Kniazevas priverstas atšaukti savo pasirodymą dėl COVID-19 pandemijos aplinkybių. Tačiau koncertas įvyks, tik jį puoš jau kita žvaigždė – viena garsiausių lietuvių operos solisčių Justina Gringytė.

 Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
Rengėjų inf.

Garsieji „Portland Percussion Group“ (JAV) atvyko koncertuoti į Lietuvą su specialiu leidimu

Europos festivalių laureatas, aktualios muzikos festivalis „Gaida“ startuoja jau šią savaitę. Spalio 22 d. Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje jubiliejinį 30-ąjį festivalį pradės viena ryškiausių JAV mušamųjų grupių „Portland Percussion Group“, kuri mūsų šalyje koncertuos pirmą kartą. Tam, kad pripažinti atlikėjai galėtų atvykti į Lietuvą, festivalio organizatoriai turėjo pasirūpinti specialiu LR Vyriausybės leidimu, o patys atlikėjai pasidarė COVID testus, kurie ką tik pasiekė festivalio rengėjus – visi testų atsakymai neigiami.

„Portland Percussion Group“. Organizatorių nuotr.
„Portland Percussion Group“. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Jubiliejinio festivalio „Pokrovskije kolokola“ belaukiant

Lapkričio 11–15 dienomis Vilniuje savo penkioliktąjį jubiliejų žymės tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Jau keletą metų šis festivalis pasižymi unikalumu perteikdamas įvairių šalių tradicinės kultūros grožio ypatybes bei stiprina kultūrų tarpusavio bendradarbiavimą tam palankioje, festivalio koncertų terpėje. Glaudaus tarpusavio ryšių puoselėjimo rezultatas „gimdo“ tolimesnes, netikėtas festivalio koncertų programas ir naujas ansamblių sudėtis, suburiančias Lietuvos ir užsienio atlikėjus.

Festivalio pradžios koncertas „Folkloras ir dabartis“ Nacionalinėje filharmonijoje. LNF nuotr.
Festivalio pradžios koncertas „Folkloras ir dabartis“ Nacionalinėje filharmonijoje. LNF nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 127  >>> Archyvas