7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos anonsai

Rengėjų inf.

Vilniaus arkikatedroje skambės Chiaros Margaritos Cozzolani Vakarinė

Rugsėjo 22 d., sekmadienį 18.30 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje įprastų šv. Mišių lotynų kalba nebus. Užtat 19 val. prasidės XXIX-ojo festivalio „Banchetto musicale“ koncertas, kurio metu skambės vienuolės Chiaros Margaritos Cozzolani (1602–1676) kompozicijos Vakarinei liturginei valandai. Vakarinę atliks choras ir konsortas „Brevis“ (vadovai Gintautas Venislovas ir Darius Stabinskas), choro „Schola Gregoriana Vilnensis“ (vadovas Dainius Juozėnas) moterų grupė ir vargonininkas Balys Vaitkus. Solo giedos Ilze Grēvele-Skaraine (sopranas, Latvija), Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė (sopranas), Nora Petročenko (altas), Nerijus Masevičius (bosas). Koncertas skiriamas Šv. Kazimiero koplyčios statybos pradžios 400 metų jubiliejui.

Rengėjų inf.

Vargonų dueto koncertas M.K. Čiurlionio gimtadieniui

„Čiurlionis nušvinta kitomis spalvomis, kai keturiomis rankomis ir kojomis imituojame simfoninį orkestrą žėrinčiais vargonų garsais, o bažnyčios akustika sukuria mistinę atmosferą. Norėjosi paminėti jo gimtadienį specialia lietuvių kompozitorių programa“, – sako vargonininkė Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė.

 

Šeštadienį, rugsėjo 21 d. 18 val., VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į vargonų dueto muzikos koncertą, kuriame gros Vidas Pinkevičius ir Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė.

Vidas ir Aušra Pinkevičiai VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų viduje. E. Kurausko nuotr.
Vidas ir Aušra Pinkevičiai VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų viduje. E. Kurausko nuotr.
Irena Zacharova

Belaukiant festivalio „Pokrovskije kolokola“

Lapkričio 6–10 d. Vilniuje vyks keturioliktas tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Daugelį metų šis festivalis daugialypiai ir įdomiai pristato įvairių šalių tradicinę kultūrą, stiprina kultūrinį bendradarbiavimą, sudaro palankias sąlygas dalyvių bendravimui. Festivalis, pavadintas pravoslavų šventės - Švenčiausios Mergelės Marijos apsaugos (Pokrov Presviatoj Bogorodicy) garbei, festivalis suburia po savo skliautu tikėjimo puoselėtojus, be kurio negali egzistuoti ir vystytis liaudies tradicinė kultūra. Tai mūsų šaknys ir paveldas. Tai tas, ką reikia rūpestingai saugoti, o kartais ir atkurti. Tai tas, ko reikia mokyti vaikus ir perduoti busimoms kartoms. O festivalyje „Pokrovskije kolokola“ sukuriama neperteikiama atmosfera, iškeliami gilūs klausimai ir nevysta sąvokų pakeitimas.

Ansamblis „Bedinera“
Ansamblis „Bedinera“
„Arinuška“
„Arinuška“
„Mnogaia_leta“
„Mnogaia_leta“
„Tavagna“
„Tavagna“
Paulina Nalivaikaitė

„Trimito“ sezono pradžia – su mušamųjų palyda

Naująjį sezoną žadantis naujų muzikinių teritorijų žvalgymą ir nemažai tarpdisciplininių projektų, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ rudens kelionę pradeda aktyviai – su mušamųjų palyda. Rugsėjo 24 d. Valdovų rūmuose Vilniuje ir spalio 3 d. Kauno filharmonijoje pirmą kartą Lietuvoje vienoje scenoje susijungs pučiamųjų orkestras ir perkusijos kolektyvas – melomanams jau ne vieną dešimtmetį puikiai žinomas „Giunter Percussion“. Drauge jie surengs koncertą „Drum&Brass“.

Rengėjų inf.

M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso geografija driekiasi nuo Pietų Korėjos iki JAV

Ketveri metai prabėgo kaip viena diena: nenumaldomai artėja didžiausias ir prestižiškiausias Lietuvoje VIII Tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. Neseniai pasibaigus registracijai, paaiškėjo, kad į Vilnių lapkritį atvyks daugiau nei 60 talentingiausių jaunosios kartos atlikėjų iš 22 pasaulio šalių.

 M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso finalas. M. Mikulėno nuotr.
M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso finalas. M. Mikulėno nuotr.
Rengėjų inf.

Vilniaus arkikatedroje – stambiųjų sakralinės muzikos kūrinių koncertas

Rugsėjo 15 d. 14 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyks sakralinės muzikos koncertas „Stambieji sakralinės muzikos opusai“. Prisimenant Eduardo Balsio šimtmečio metus, šiame koncerte skambės kompozitoriaus mokinių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio ir Gintaro Samsono kūriniai. Koncerto metu juos atliekant girdėsime Šiaulių valstybinį kamerinį chorą „Polifonija“ (vadovė Nijolė Saimininkienė) kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vad. Mindaugas Bačkus), solo partiją atliks solistė, sopranas Milda Baronaitė, o koncertui diriguos Tomas Ambrozaitis.

LNF inf.

Filharmonija pradeda 79-ąjį koncertų sezoną

Rugsėjo 28 d. Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) ir jo meno vadovo bei dirigento Sergejaus Krylovo koncertu Valdovų rūmuose Nacionalinė filharmonija pradės 79-ąjį sezoną. Iškilmingai sezono pradžiai pasirinkta programa „Rojaus paukščiai“, skambės Algirdo Martinaičio, Wolfgango Amadeus Mozarto ir Niccolò Paganini instrumentiniai kūriniai.

 

Į 79-ąjį sezoną žengianti Filharmonija nuo rugsėjo iki gegužės numato surengti per pusantro šimto įvairaus žanro koncertų – rečitalių, kamerinių, orkestro muzikos, edukacinių koncertų visai šeimai ir kt. Rugsėjį, spalį ir lapkričio pradžioje visi numatyti Filharmonijos koncertai dar keliaus per įvairias Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų sales, o štai lapkričio gale jau ketinama sugrįžti namo, į Nacionalinės filharmonijos Didžiąją salę.

LNF archyvo nuotr.
LNF archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

Naujas „Operomanijos“ sezonas

Kritikų įvertinti, publikos mylimi, visus penkis pojūčius įaštrinantys, šiuolaikiniai sceniniai kūriniai – to visuomet galima tikėtis iš „Operomanijos“ repertuaro. Neseniai paskelbusi būsimų spektaklių, šiemet keliausiančių po visą Lietuvą, datas ir vietas, ši kūrybinė kompanija paslaptingai šnabžda ir apie dvi naujų kūrinių premjeras. O kol kas jau žinomos pirmosios sezono dalies, rugsėjo–gruodžio mėnesių spektaklių rodymų datos.

Opera „Alfa“. V. Morkevičiaus nuotr.
Opera „Alfa“. V. Morkevičiaus nuotr.
Performansas „Blogi orai“. M. Aleksos nuotr.
Performansas „Blogi orai“. M. Aleksos nuotr.
Opera „Confessions“. M. Aleksos nuotr.
Opera „Confessions“. M. Aleksos nuotr.
Opera „Geros dienos!“. T. Tomasulo nuotr.
Opera „Geros dienos!“. T. Tomasulo nuotr.
Garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“
Garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“
Premjera Vilniaus gete
Premjera Vilniaus gete
LVSO inf.

Edukacinėje savaitėje „LVSO vaikams“ – muzikos ir dailės jungtys

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, bendradarbiaudamas su įvairiais muziejais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis, šį rudenį pradeda naują savo projektą – edukacinę savaitę „LVSO vaikams“.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
Rengėjų inf.

Festivalis „Gaida“ – Europos festivalių laureatas – skelbia visą šiemetinę programą

Net 715 senojo žemyno festivalių įvertinusi asociacija „Europe for Festivals, Festivals for Europe“ (EFFE) praėjusį birželį šiemet paskelbė 24 geriausius festivalius – EFFE laureatus. Tarp EFFE laureatų išrinktas vienintelis festivalis iš Lietuvos ir Baltijos šalių – Vilniuje vykstantis tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida”, kuris jau pasiruošęs skelbti visą šiųmetinio savo festivalio programą. „Gaida 2019“ šiemet vyks spalio 4–19 dienomis. Beveik visi festivalio renginiai, išskyrus baigiamąjį koncertą Kongresų rūmuose, vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) ir jos Didžiojoje salėje specialiai įrengiamoje koncertinėje erdvėje.

  PUSLAPIS IŠ 106  >>> Archyvas