Lietuvos kino centras skelbia šiemet pirmą kartą vyksiančių Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų nominantų sąrašą. Apdovanojimai vyks šių metų gegužės 29 d., renginį transliuos LRT televizija.
Šalies kino kūrėjai bus įvertinti už dvejų – 2019 ir 2020 metų nuopelnus. Jie bus apdovanoti 20-yje nominacijų. Šiandien skelbiama 18 nominacijų, o apdovanojimų metu paaiškės dar dviejų kategorijų laureatai – bus įteiktas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus, taip pat ir LRT.lt portalo skaitytojų išrinktas publikos simpatijos prizo laimėtojas.
Šiemet tradicinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ įvyko jau dvidešimtąjį kartą. Nepaisant to, jog praeitais metais nemaža mūsų gyvenimo dalis buvo surakinta pandemijos, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie pateikė arti 3200 nuotraukų. Žinoma, kovos su pandemija ir gyvenimo karantino sąlygomis temos buvo plačiai nagrinėjamos konkursui pateiktuose darbuose. Tačiau ne mažiau svarbūs kadrai rodė ir įprastą kultūros, politikos, sporto, kariuomenės gyvenimo ritmą, mūsų santykį su gamta bei nepalaužiamą norą gyventi pilnavertį gyvenimą.
Sunku būtų teigti, kad Lietuvoje muzikavimas fortepijoniniu duetu yra labai paplitęs, nors tikrai yra ką išskirti ir paminėti. Pavyzdžiui, vieną žymiausių XX a. antros pusės Lietuvos fortepijoninių duetų Liudą ir Kęstutį Grybauskus, taip pat dabar koncertuojančius Rūtą Rikterę ir Zbignevą Ibelhauptą. Mielai duetu skambina Sonata ir Rokas Zubovai, broliai Bazarai. Deja, Lietuvą dėl studijų (ar po jų) paliko dar keletas ryškesnių fortepijoninių ansamblių – Dainius ir Asta Vaičekoniai (JAV), Giedrė Žalytė-Lutz bei Rimvydas Kisevičius (Vokietija), Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas (Šveicarija). Ansamblinį muzikavimą itin propagavo profesorės Veronika Vitaitė ir Ramutė Vaitkevičiūtė.
MO muziejuje prasideda renginių ir susitikimų ciklas, skirtas emocinei sveikatai. Ne kartą akcentavę meno ir kultūros teikiamą naudą bei svarbą, MO atstovai drauge su specialistais ir psichinės sveikatos ekspertais nori analizuoti įvairius šios naudos aspektus ir poveikį visuomenei. Taip pat kvies pagalvoti ir apie būdus, kaip kultūros ir meno teikiama nauda galėtų būti labiau išnaudojama kasdieniame gyvenime bei medicinos praktikoje.
Suomių muzikos leidykla „Ondine“ savo interneto kataloge jau skelbia naują kompaktinę plokštelę, skirtą lietuvių muzikai – Eduardo Balsio kūrybai. Ši plokštelė buvo įrašyta praeitų metų rudenį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
LR Seimo kultūros komitetui
LR Kultūros ministerijai
LR Prezidento Švietimo, mokslo ir kultūros grupei
Šalies žiniasklaidai
DĖL LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS VEIKLOS IR FUNKCIJŲ PERŽIŪROS
Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA), nuosekliai stebėdama kultūros ir meno procesus ir pati aktyviai veikdama šiame lauke, artėjant Seimo Kultūros komitete numatomam Kultūros tarybos veiklos pristatymui ir aptarimui, kreipiasi į politikus, atsakingus už šalies kultūros politikos formavimą bei įgyvendinimą, ir plačiąją visuomenę (kultūros bendruomenę).
Balandžio 1 d. Seule, Nam June Paik meno centre buvo atidaryta didelė tarptautinė paroda „Humor Has It/Pokštaujant“, pagerbianti Fluxus meno (antimeno) judėjimą. Paroda taip pat skirta paminėti net kelioms esamoms ir būsimoms svarbioms sukaktims – šiais metais minimiems Fluxus judėjimo 60-mečiui, Jurgio Mačiūno 90-mečiui, vokiečių Fluxus menininko Joseph Beuys 100-mečiui bei kitais metais minimiems Nam June Paik 90-mečiui ir Jono Meko 100-mečiui.
Parodą pristato Seulo Nam June Paik meno centras, taip pat Jono Meko vizualiųjų menų centras, Lietuvos kultūros institutas su Lietuvos kultūros atašė Kinijoje bei Pietų Korėjoje, Vilniaus miesto savivaldybė bei Lietuvos ambasada Kinijoje bei Pietų Korėjoje.