Ar esate kada pajutę atradimo jaudulį? Kuršių nerijos žemė dosni įvairiais ATRADIMAIS. Tik ženk žingsnį nuo praminto tako, tik pajudink žemės luobą, tik užkalbink vietinį senolį, ir gali atsiverti nepažintas pasaulis.
Neringos muziejai ketvirtą kartą rengia gyvosios istorijos parodą „Muziejų kurti kartu“, kurios kūrėjais kviečia tapti kiekvieną žmogų, kurio širdis priklauso Mažosios (Prūsų) Lietuvos kraštui.
Rugsėjo pabaigoje šiuolaikinio meno ir architektūros muziejuje MAXXI Romoje rodytas režisierės Emilijos Škarnulytės filmas „Circular Time“ („Ciklinis laikas“). Po jo peržiūros rugsėjo 26 dieną surengta menininkės diskusija su MAXXI meno vadovu Francesco Stocchi. Filmo kūrybinės vizijos ištakos susisiejo su E. Škarnulytės asmenine pažintimi su lietuvių architekte ir skulptore Aleksandra Kasuba (Aleksandra Fledžinskaitė-Kašubienė). Kasubos kūryba, kurioje dažnai pastebimos gamtos ir erdvės sąsajos, tapo vienu iš svarbiausių įkvėpimo šaltinių režisierės kūryboje. Filme matoma Kasubos architektūra ir kūryba yra tarsi įžanga į tolesnį menininkių dialogą, jų inovatyvius erdvės suvokimo sprendimus.
Nacionalinė filharmonija matoma ir girdima vykstant „Lietuvos sezonui Prancūzijoje“ – spalio 2-ąją Provanso Ekso didžiajame teatre koncertuos Gediminas Gelgotas, jo suburtas ir vadovaujamas Vilniaus miesto ansamblis NIKO, Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergejus Krylovas) ir kontraboso žvaigždė slovakas Romanas Patkoló. „Koncerto programa – labai gyvybinga, traukianti dėmesį, joje puikiai dera autoriniai Gedimino Gelgoto kūriniai ir šiuolaikinių kompozitorių klasikos rekompozicijos“, – sako Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.
Tęsiant Lietuvos sezono Prancūzijoje renginių programą, rugsėjo 29 d., Paryžiaus dėmesys buvo sutelktas į Lietuvos scenos menus. Klausdami „Kas yra Lietuva?“ (Ques est Lituanie?), vieno svarbiausių Paryžiaus teatrų “Théâtre de la Ville” kuratoriai pradėjo tris savaites truksiančią programą, skirtą Lietuvos teatrui, šokiui, operai, judesiui ir performanso menui.
Rugsėjo 27 d. sostinės galerijoje „Kunstkamera“ įvyko LXXXIV Vilniaus aukcionas. Aukciono rinkinį sudarė 130 lotų, iš jų beveik 40 proc. buvo parduota, t.y. 50 lotų, iš kurių beveik pusė – su didesniu ar mažesniu kainos kilimu.
Į Lietuvą atkeliavo ypatingas Kazio Varnelio kūrinys, atspindintis jo bažnytinio meno laikotarpį – dailininko projektuota beveik 70 cm aukščio monstrancija. Tai elegantiška ir prabangi, lakoniškais tautiniais motyvais išdailinta relikvija, liudijanti dar besiformavusį abstrakčiojo optinio meno meistro stilių. Įprastai K. Varnelis atpažįstamas kaip oparto meistras, tačiau dar nėra plačiai žinomas kaip bažnytinio meno kūrėjas. Kūrinys perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui (LNM), jį saugos LNM Kazio Varnelio namai-muziejus.
Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro prodiuserinė kompanija „Operomanija“ su plačiu repertuaru išvyksta į du mėnesius truksiantį gastrolių turą Europoje: kai kuriems darbams tai bus pirmas pasirodymas užsienyje, o dalis kūrinių bus pristatyti Lietuvos sezone Prancūzijoje, prestižiškiausiose šios šalies salėse ir festivaliuose.
Antano Gudaičio paroda „Kompozicijos“ VDA parodų salėse „Titanikas“ artėja prie pabaigos. Kviečiame apsilankyti iki rugsėjo 29 d. (imtinai). Dirbame II – VI 12–18 val., taip pat dirbsime ir šį sekmadienį 12–15 val.