7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Teatro anonsai

Jaunimo teatro inf.

Andriaus Bialobžeskio ir Rimvydo Stankevičiaus susitikimas

Aktorius Andrius Bialobžeskis pristato savo autorinį darbą „Valhala. Poetiniai (išsi)tardymai“ pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus trijų dalių rinkinio „Valhala“ eiles. Per jį aktorius siekia perteikti ne tik dvasinį ryšį su jam artimu poetu, bet ir savo asmeninę patirtį. Spektaklio „Valhala. Poetiniai (išsi)tardymai“ premjera – sausio 18, 19 dienomis Jaunimo teatro studijoje.

Andrius Bialobžeskis. L. Vansevičienės nuotr.
Andrius Bialobžeskis. L. Vansevičienės nuotr.
„Teatro žurnalo“ inf.

Pasirodė naujas „Teatro žurnalo“ numeris: daug asmeninių istorijų ir emocijų

Šią savaitę pasirodęs naujasis „Teatro žurnalo“ numeris yra apie žmones, turinčius savo teatro idėją. Nuosekliai ją įgyvendinančius arba dar tik ieškančius kelių tai daryti. Apie savitus, originalių idėjų inspiruotus meno reiškinius. Apie tuos, kurie jau prašosi būti įvertinti iš laiko perspektyvos, ir apie tuos, kuriuos dar tik norisi pastebėti, susilaikant nuo kategoriškesnių vertinimų. Neretai šio numerio autoriai ir herojai nesusilaiko nuo emocijų ir asmeninių istorijų.

Menų spaustuvės inf.

Spektaklis „Tuščiagalvis“ – kvietimas nenustoti žaisti

Į tarptautinį festivalį vaikams ir jaunimui KITOKS’19 sausį atvyksta jungtinė belgų trupių „Turning people“ ir „kinderenvandevilla“ komanda, kuri jauniesiems žiūrovams pristatys garsų, objektų ir smagių atradimų spektaklį „Tuščiagalvis“. Devynias dienas Vilniaus „Menų spaustuvėje“ vyksiančiame festivalyje, šį pasirodymą bus galima išvysti sausio 14 ir 15 dienomis. Trumpai apie „Tuščiagalvį“ pasakoja spektaklio aktorius ir bendraautorius, kolektyvo „kinderenvandevilla“ bendraįkūrėjas Roelis Swanenbergas.

Scena iš spektaklio „Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
Scena iš spektaklio „Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
„Menų spaustuvės“ inf.

Festivalyje „Kitoks ’19“ – instaliacija kūdikiams, šiuolaikinis cirkas vaikams ir dokumentinis teatras

Vilniaus „Menų spaustuvė“ sausio 12–20 d. jau devintą kartą kvies į festivalį vaikams ir jaunimui „Kitoks“, kuriame šiemet pasirodys trupės iš Švedijos, Belgijos, Prancūzijos ir Ispanijos. Festivalio programos spektakliai skirti įvairių amžiaus grupių žiūrovams – nuo kūdikių iki paauglių. Šalia meninės „Kitokio“ programos vyks ir edukaciniai užsiėmimai: jaunųjų kritikų veikla ir seminaras „Tabu teatre vaikams“. „Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko į festivalio programą įtraukti spektaklius, kuriuos jau senokai norėjau parodyti mūsų publikai. Dalyvauti festivalyje sutiko viena įdomiausiai šiuo metu kūdikiams kuriančių menininkų Europoje – Dalija Acin Thelander, ji pristatys neįprastos trukmės ir formos projektą, skirtą patiems mažiausiems. Keletą metų vyko ir spektaklių „Rankos“ („El Patio Teatro“) bei „Tuščiagalvis“ („Tuning People & kinderenvandevilla“) atvykimo planavimas. Šiųmetė programa – aukštos kokybės klasikos, tikro ir nuoširdaus teatro vaikams ir jaunimui derinys“, – sako programos sudarytoja Jolita Balandytė.

„Paslapčių sodas“. F. Molin nuotr.
„Paslapčių sodas“. F. Molin nuotr.
„Rankos“
„Rankos“
„Raudonas kamuolys“. „Cie La Balle Rouge“ nuotr.
„Raudonas kamuolys“. „Cie La Balle Rouge“ nuotr.
„Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
„Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
„Tvarkos diena“
„Tvarkos diena“
Jaunimo teatro inf.

Kostas Smoriginas sugrįžta į Juno Gabrieliaus Borkmano vaidmenį

Po pertraukos į repertuarą sugrįžta žiūrovų pamėgtas spektaklis „Junas Gabrielis Borkmanas“ (režisierius Gintaras Varnas). Juno Gabrielio Borkmano vaidmenyje vėl matysime aktorių Kostą Smoriginą. Artimiausias spektaklio rodymas – 2019 m. sausio 29 d. Lietuvos rusų dramos teatre.

Kostas Smoriginas spektaklyje „Junas Gabrielis Borkmanas“. D. Matvejevo nuotr.
Kostas Smoriginas spektaklyje „Junas Gabrielis Borkmanas“. D. Matvejevo nuotr.
Laura Pačtauskaitė

Režisierė Marina Čaplina: kodėl Kaštonė pasirinko ne artistės kelią?

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) Didžiojoje scenoje gimsta „Kaštonė“ pagal literatūros klasiko Antono Čechovo to paties pavadinimo apsakymą. Maskvietės režisierės Marinos Čaplinos kuriamas spektaklis skirtas ne tik vaikams nuo 7 metų, bet ir visai šeimai. Spektaklio premjera kvies žiūrovus jau sausio 13 d.

Marina Čaplina. Asmeninio archyvo nuotr.
Marina Čaplina. Asmeninio archyvo nuotr.
Aušra Kaminskaitė

Kitokia tema: spektaklis jaunimui apie destruktyvią vienatvę

Sausio 12-20 dienomis vyksiantis festivalis vaikams ir jaunimui „Kitoks“ pristato spektaklį, kuriuo įžengia į dvi Lietuvoje mažai tyrinėtas sritis: teatrą vyriausiems moksleiviams ir šaudymų mokyklose temą. Žymios švedų režisierės Sofios Jupither spektaklis „Lapkričio 20-oji“ paremtas dokumentine medžiaga, iliustruojančia 2006-ųjų įvykį Vokietijos mieste Emsdetene, kai aštuoniolikmetis moksleivis Sebastianas Bosse savo mokykloje įvykdė ginkluotą išpuolį. Režisierė teigia nerekomenduojanti spektaklio jaunesniems nei 16 metų žmonėms, tačiau nuo šio amžiaus kalbėti apie vienišumą, patyčias, nepritapimo jausmą yra būtina. Trumpai apie tai – interviu su S. Jupither, plačiau – spektaklyje sausio 18 dieną Menų spaustuvėje.

Scena iš spektaklio „Lapkričio 20-oji“. Rengėjų nuotr.
Scena iš spektaklio „Lapkričio 20-oji“. Rengėjų nuotr.
NKDT inf.

Spektaklis „Trojietės“ – karo aukų koliažas

99-ąjį Nacionalinio Kauno dramos teatro sezoną tęsia pagal Euripido tragedijas ir šiuolaikinę literatūrą režisieriaus Povilo Makausko sukurtas spektaklis „Trojietės“, kurio premjera įvyks sausio 18, 19 ir 25 d. Rūtos salėje.

 

Spektaklio dramaturgiją sudaro Trojos karo motyvai iš Euripido tragedijų „Ifigenija Aulidėje“ ir „Trojietės“, taip pat fragmentai iš Margaret Atwood „Penelopiados: mito apie Penelopę ir Odisėją“ ir Svetlanos Aleksijevič knygos „Karo veidas nemoteriškas“ bei kita dokumentinė medžiaga.

Fausta Semionovaitė, Saulius  Čiučelis ir Povilas Makauskas spektaklio „Trojietės“ repeticijoje. D. Stankevičiaus nuotr.
Fausta Semionovaitė, Saulius Čiučelis ir Povilas Makauskas spektaklio „Trojietės“ repeticijoje. D. Stankevičiaus nuotr.
Spektaklio „Trojietės“ repeticija. D. Stankevičiaus nuotr.
Spektaklio „Trojietės“ repeticija. D. Stankevičiaus nuotr.
Gytis Laskovas ir Saulius Čiučelis spektaklio „Trojietės“ repeticijoje. D. Stankevičiaus nuotr.
Gytis Laskovas ir Saulius Čiučelis spektaklio „Trojietės“ repeticijoje. D. Stankevičiaus nuotr.
„Solo teatro“ inf.

Šventiniai „Solo teatro“ vakarai Vilniuje

Aktorės ir režisierės Birutės Mar bei bendraminčių įkurtas „Solo teatras“ kviečia drauge palydėti senuosius metus – jaukiai praleisti šventinius vakarus Vilniuje, Pranciškonų vienuolyne (buvusiuose Pranciškonų rūmuose) įsikūrusioje teatro MI salėje. (Trakų g.9/1).

 

Gruodžio 27 d. 19 val. įvyks poezijos ir muzikos improvizacijų vakaras „Tylos sodai“, jame skambės lietuvių poetų Just. Marcinkevičiaus, J. Strielkūno, D. Kajoko, R. Katinaitės-Lumpeckienės, M. Martinaičio, pačios Birutės Mar eilės, pritariant kompozitoriaus A. Kučinsko sukurtam garso takeliui. Dalyvaus birbynininkas, tarptautinių konkursų laureatas E. Ališauskas.

 

Gruodžio 28 d. 19 val. bus parodytas spektaklis „Unė“, Birutės Mar sukurtas pagal lietuvių prieškario aktorės, įspūdingos asmenybės Unės Babickaitės-Baye nesenstančius dienoraščius. 1932 metais, vaidindama Paryžiaus ir Londono teatruose, Unė dienoraštyje rašė: „Bet aš vis tiek tikiu – vieną dieną ateis mesijas – Teatro mesijas – paims botagą kaip anuomet Kristus ir kaip vis visus tuos komersantus iš meno šventyklos! Aš visada sau sakiau: artiste, sviaščenodeistvui, ili – ubiraisia von!“

„Unė“. D. Matvejevo nuotr.
„Unė“. D. Matvejevo nuotr.
„Unė“. D. Matvejevo nuotr.
„Unė“. D. Matvejevo nuotr.
Spektaklio „Unė“ plakato eskizas (aut. D. Matvejevas)
Spektaklio „Unė“ plakato eskizas (aut. D. Matvejevas)
LRDT inf.

LRDT pristato – aktorius, režisierius, dramaturgas Andrius Darela

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) žiūrovai jau ne kartą matė spektakliuose vaidinantį aktorių Andrių Darelą, pažįstamą ir iš garsių rusų režisierių kino filmų. Jis dar nėra LRDT trupės narys, tad artimiau supažindiname su šiuo aktoriumi, režisieriumi, dramaturgu, neseniai su šeima iš Sibiro platybių persikėlusiu gyventi į Vilnių.

Andrius Darela. Asmeninio archyvo nuotr.
Andrius Darela. Asmeninio archyvo nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 52  >>> Archyvas