7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Teatro anonsai

LNDT inf.

Laisvės formulė. LNDT skelbia Jaunųjų kūrėjų programos konkursą

2020 m. sueis lygiai trisdešimt metų nuo tada, kai  1990-aisiais buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tais pačiais metais iš kalėjimo buvo paleistas Nelsonas Mandela, vaikus prie ekranų prikaustė Vienas namuose“, susijungė Rytų ir Vakarų Vokietija, o JAV įžymybė Joe Roganas mokėjo 10 tūkst. dolerių per mėnesį už tai, kad namuose turėtų greitesnį interneto ryšį. Laisvės formulė pagal mus“ – tokią temą Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) skelbia antrajam tarptautiniam Jaunųjų kūrėjų programos konkursui. Konkurso laimėtojų meniniai projektai žiūrovams bus pristatyti 2020 metų pavasarį.

LNDT skelbia Jaunųjų kūrėjų programos konkursą. D. Matvejevo nuotr.
LNDT skelbia Jaunųjų kūrėjų programos konkursą. D. Matvejevo nuotr.
NKDT inf.

„Pavojingų ryšių“ premjeroje – žaidimai dėl galios

„Mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius apie kovo 28, 29 ir 31 d. vyksiančią premjerą „Pavojingi ryšiai“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Spektaklio „Pavojingi ryšiai“ repeticija. D. Stankevičiaus nuotr.
Spektaklio „Pavojingi ryšiai“ repeticija. D. Stankevičiaus nuotr.
KJT inf.

Festivalis „Jauno teatro dienos“ – nuo Šekspyro iki teatro palapinėje

Pavasarį Klaipėda jau septintus metus iš eilės pasitinka su kasmet uostamiestyje susiburiančia teatro komuna: balandžio 7 – 12 dienomis į Klaipėdos senamiestį sugrįžta festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD). Jaunus teatro profesionalus net iš vienuolikos šalių šiemet Klaipėdoje suvienysiantis festivalis žada aktyvų renginių maratoną, o renginio organizatorius „Klaipėdos jaunimo teatras“ festivalį pradeda išskirtine premjera.

Festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD). E. Sabaliauskaitės nuotr.
Festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD). E. Sabaliauskaitės nuotr.
Rengėjų inf.

Teatro žiūrovams – premjera, teatro geriausiems – „Teatrakmeniai“

Tarptautinė teatro diena Alytuje bus paminėta premjera ir geriausiųjų pagerbimu. Kovo 26 d. Alytaus miesto teatras pristato režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklį „Karalystė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka gerai žinomas teatro, kino ir televizijos aktorius Ramūnas Šimukauskas.  Tądien bus įteikti ir „Teatrakmeniai“.

 

Scena iš spektaklio „Karalystė“. Z. Stankevičienės nuotr.
Scena iš spektaklio „Karalystė“. Z. Stankevičienės nuotr.
Rengėjų inf.

Vakaras „Kad vaikų vaikai atmintų“ – In Memoriam aktoriui Tomui Vaisietai

Kovo 27 d. 18 val. sostinės Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10) įvyks literatūrinis muzikinis vakaras iškiliam aktoriui ir skaitovui Tomui Vaisietai atminti. Įėjimas laisvas.

Tomas Vaisieta. Rengėjų nuotr.
Tomas Vaisieta. Rengėjų nuotr.
Rengėjų inf.

Kauniečiai kviečiami švęsti teatro savaitę

Kovo 18-25 d. kauniečiai pirmą kartą kviečiami švęsti Tarptautinei teatro dienai skirtą Teatro savaitę, kurios metu įvairiose Kauno kultūros įstaigose vyks renginiai su teatro prieskoniais.

LMTA inf.

Aktorius Darius Meškauskas: „Dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos“

„Džiaugiuosi, kad dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos jaunimo. Mes buvome galbūt pareigingesni, bet labiau suvaržyti. Šitie žmonės laisvesni“, – sakė aktorius, teatro pedagogas Darius Meškauskas per festivalio „LMTA Teatro dienos“ pristatymą.

Darius Meškauskas su studentais. M. Endriuškos nuotr.
Darius Meškauskas su studentais. M. Endriuškos nuotr.
Solo teatro inf.

Pavasariniai susitikimai su Birute Mar

Šiemet kovą žinoma Lietuvos teatro menininkė – aktorė, režisierė, dramaturgė – Birutė Mar švenčia smagią sukaktį ir surengs kūrybos vakarus Vilniuje bei savo gimtajame Kaune.

Birutė Mar. Solo teatro nuotr.
Birutė Mar. Solo teatro nuotr.
LMTA inf.

„Brangus žiūrove, viskas Tau!“ – kviečia festivalis „LMTA Teatro dienos“

„Brangus žiūrove, visa, ką mes kuriame, yra Tau“, – teigia vieni iš netrukus prasidėsiančio 5-ojo tarptautinio festivalio „LMTA Teatro dienos“ dalyviai. Kovo 14-24 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija jau penktą kartą kviečia susipažinti su įdomiausiais jaunųjų kūrėjų metų darbais. Per 11 dienų bus parodyta 12 spektaklių ir performansų, kurių autoriai ir atlikėjai – ne tik Akademijos studentai, bet ir jau išgarsėję absolventai. O festivalio darbų geografija aprėpia Lietuvą, Suomiją ir Estiją.

LNDT inf.

Pavasarį rekonstruojamas nacionalinis dramos teatras kviečia į 5 premjeras

2018 m. rudenį rekonstrukciją pradėjęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras su Didžiosios salės spektakliais intensyviai gastroliuoja visoje Lietuvoje, o 2019 m. pavasarį žiūrovus pakvies net į penkias premjeras (keturios iš jų vyks Mažojoje salėje, viena – ne teatro erdvėse), taip pat pristatys dvi partnerių sukurtas naujienas.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras. D. Matvejevo nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 56  >>> Archyvas