7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Dailės anonsai

Galerija Vartai

Lino Jusionio personalinė paroda „Siesta“

„Spalva, laikas ir erdvė – trys bičiuliai, susitikinėjantys Lino Jusionio paveiksluose. Punktualūs pasimatymai horizonto papėdėje paprastai baigiasi intymiai, bet be pavydo. Komplimentus išsakydami vaizdiniais, jie ilsisi ir stebi kaip šie ilgainiui išgaruoja kaitroje. Lėtai, tarsi apsnūdę, pirštais radę vienas kitą, romiai jie laukia žvilgsnio. To svetimo prisilietimo, sujungiančio du pasaulius.“

LDS inf.

Simono Skrabulio kūrybos paroda „Spalvos kvapas“

Balandžio 17 d., šeštadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) be atidarymo renginio pradės veikti tapytojo Simono Skrabulio kūrybos paroda „Spalvos kvapas“.

Retrospektyvaus pobūdžio parodoje pristatomi dailininko ankstyvesniojo kūrybos laikotarpio ir pastarųjų metų kūriniai – ekspresyvios, gyvo kolorito, abstrakčių formų tapybos drobės.

(AV17) inf.

Grupinė šiuolaikinės skulptūros paroda „Belaukiant“ Kūdrų parke, Vilniuje

Nuo balandžio 22 d. Vilniaus Kūdrų parke bus galima pamatyti galerijos (AV17) organizuojamą parodą „Belaukiant“. Joje dešimt skulptūrų ir skulptūrinių objektų eksponuoja vieni žinomiausių Lietuvos menininkų: Danas Aleksa, Jonas Aničas, Algis Kasparavičius, Tauras Kensminas, Mindaugas Navakas, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, Mykolas Sauka, Marija Šnipaitė ir Vladas Urbanavičius. Tai skirtingoms kartoms atstovaujantys autoriai, nuo jaunesnių iki vyresnių, jau vadinamų Lietuvos skulptūros grandais. Šiuos menininkus jungia šiuolaikiškumas ir naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba.

Rengėjų inf.

Darbai iš Alantos periodo. 2010–2020

Vaidoto Žuko paskutiniojo dešimtmečio kūrybos paroda Alantos dvaro galerijoje (Molėtų raj.) atidaroma 2021 m. balandžio 15 d. Lankymas laisvas, bet pagal išankstinę registraciją.     

Laiptų galerija

Pasaulinę Kultūros dieną – balandžio 15 - ąją pristatoma Vyganto Paukštės (Vilnius) tapybos darbų paroda

Į „Laiptų galeriją“ dailininkas grįžta penktąjį kartą. Personalinės parodos buvo surengtos 2007 ir 2016 m., bendrose parodose tapytojas dalyvavo „Laiptų“ 25 - mečiui skirtoje „25x25“,  2019 m. - projekte „Prie kavos“.

LNM inf.

Kuratorė apie pirmąją Petro Repšio parodą Palangoje: kviečiame į meistriškai sukurtą meno ir vaizduotės pasaulį

Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.

Petras Repšys (antras iš dešinės) su dailininku ir bičiuliu Algimantu Švėgžda Palangoje 1988-aisiais. Fot. A. Kunčius, LNM
Petras Repšys (antras iš dešinės) su dailininku ir bičiuliu Algimantu Švėgžda Palangoje 1988-aisiais. Fot. A. Kunčius, LNM
Šokis Palangoje. Iš ciklo 'Improvizacijos' (aut. Petras Repšys, 1984)
Šokis Palangoje. Iš ciklo 'Improvizacijos' (aut. Petras Repšys, 1984)
LTMKS inf.

„Linijos ir raukšlės. Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės“ – po pertraukos gyvai pristatoma personalinė Jurgos Barilaitės paroda

Nuo 2021 m. balandžio 16 iki gegužės 14 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus galima aplankyti gyvai pristatomą Jurgos Barilaitės parodą „Linijos ir raukšlės. Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės“, kurios virtuali versija pasirodė skaitmeninio leidinio formatu pačioje praėjusių metų pabaigoje. Parodoje bus galima ne tik pamatyti ir išgirsti menininkės instaliaciją, bet ir susipažinti su atspausdintu, parodą lydinčiu leidiniu.

Rengėjų inf.

„MagiC Carpets Landed“: stebuklingi kilimai nusileis Kaune

Kauno bienalė ir keturiolika Kūrybiškos Europos platformos „Stebuklingi kilimai“ partnerių džiaugiasi galėdami pranešti, kad tarptautinė paroda „MagiC Carpets Landed“ vyks 2021 m. lapkričio 5 – 2022 m. sausio 23 dienomis Kaune. Ši paroda taps vienu pagrindinių vizualiojo meno renginių, atidarančių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą.

Benedetta Carpi de Resmini. Organizatorių nuotr.
Benedetta Carpi de Resmini. Organizatorių nuotr.
(AV17) inf.

Julijos Pociūtės paroda „Greitas atsakymas“

Nuo balandžio 15 d. galerijoje (AV17) veiks menininkės Julijos Pociūtės paroda „Greitas atsakymas“. Šioje parodoje autorė pristato naujausius savo kūrinius – instaliacijas, objektus bei video, kurie tęsia pagrindinę J. Pociūtės kūrybos temą – daugiasluoksnės realybės tyrinėjimus. Siekiant žiūrovą įtraukti į vizualinį patyrimą, parodoje perteikiamas vaizdų, kaip atskirų realybės sluoksnių, dubliavimas. Tokiu būdu sukuriamas vizualios vibracijos laukas, kuriame permąstomas asmens ir aplinkos suvokimas.

  PUSLAPIS IŠ 235  >>> Archyvas