7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Dailės anonsai

VDA inf.

Vilniaus dailės akademijos absolventų (MA) baigiamųjų darbų paroda

VDA parodų salės „Titanikas“ (II aukštas)

Atidarymas: 2020 07 10, penktadienį, 17 val.

2020 07 10 – 08 15

 2019 metų liepos 10 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ (II aukšte) veikianti VDA absolventų baigiamųjų darbų paroda „Dokumentacija“, sutampanti su iškilminga diplomų įteikimo ceremonija bei švente, viena vertus, pristato šių metų Akademijos magistrų diplominius kūrinius įvairiausių laikmenų pavidalais – t. y. reprezentuojant juos virtualiai, vaizdinės ir tekstinės informacijos pavidalais, monitorių, projektorių ir kitų išmaniųjų įrenginių dėka. Tokiu būdu realizuojamas konkretus kiekvienais metais, anksčiau parodų „Meno celės“ metu siektas tikslas – pristatyti visus ar beveik visus tais metais baigiančiuosius studentus, jų meninius ir mokslinius pasiekimus. Iš kitos pusės – „Dokumentacijai“ esant kuruojamu sumanymu, beveik penkių šimtų kvadratinių metrų plote eksponuojami šią – dokumento, dokumentavimo, dokumentacijos koncepciją atitinkantys artefaktai.

LNDM inf.

Saulės akmens metamorfozės – Palangos gintaro muziejuje

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus liepos 2 dieną, ketvirtadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaro jungtinę Lietuvos autorių gintaro kūrinių parodą „Saulės akmens metamorfozės“, kurioje lankytojams atskleidžiamos 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų gintaro dizaino tendencijos. Parodos atidarymo metu muzikuos tarptautinių konkursų laureatas pianistas Paulius Anderssonas.

Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, „Valgymo lazdelės“. 2019 m.
Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, „Valgymo lazdelės“. 2019 m.
Dalius Ilginis, „Ring“
Dalius Ilginis, „Ring“
Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, „Džiaugsmas“. M. Gintalo nuotr.
Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, „Džiaugsmas“. M. Gintalo nuotr.
Ugnė Blažytė, „I am not“
Ugnė Blažytė, „I am not“
Vita Pukštaitė-Bružė, „Kerpės“
Vita Pukštaitė-Bružė, „Kerpės“
LDS inf.

Monikos Gedrimaitės personalinė paroda „Uola ir vėjas. Erdvės objektuose“

Liepos 1 d., trečiadienį, LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti menininkės Monikos Gedrimaitės personalinė paroda „Uola ir vėjas. Erdvės objektuose“. Kolekcijoje, kurią autorė daugins parodos laikotarpiu galerijoje performatyviai lipdydama, Gedrimaitė sistemingai nagrinėja daiktiškumo kaip savybės atpažįstamumo kismą, atsisakant paties objekto ar jį atspindinčių bruožų. Šiuo būdu menininkė kvestionuoja redukuoto elemento galią įprasminti daiktišką esmę, neapibrėžiant konkretaus pavadinimo ar funkcijų. Taip siekiama fiksuoti slinktį nuo materialaus objekto iki konceptualios jo raiškos bei identifikuoti šių savybių ribas.

Kauno menininkų namai

Kauno menininkų namuose – „Nemigos salono“ atidarymas

Diskursyvia mada tapusiais pasakojimais apie vadinamuosius „laukinius“,„laisvus“ arba mistinius „tvinpyksiškuosius“ 90-tuosius Kauno menininkų namų skaitykloje pradedamas renginių ciklas „Nemigos salonas“.

Birželio 29 dieną 19 val. skaityklos salone vyks diskusija su buvusios tapytojų grupės „Keturios“ narėmis apie to meto Kauno meno scenos ypatumus, virsmus ir kaitą. Menininkių refleksijų ir pasakojimų pagalba bus bandoma atkurti 90–ųjų laikmetį nusakančią Kauno kultūrinio lauko atmosferą.

1992 m. Grupė „Keturios“: Judita Budriūnaitė, Aušra Andziulytė, Elena Balsiukaitė, Aušra Barzdukaitė.
1992 m. Grupė „Keturios“: Judita Budriūnaitė, Aušra Andziulytė, Elena Balsiukaitė, Aušra Barzdukaitė.
Meno parko inf.

Ekskursija ir susitikimas su menininkais galerijoje „Meno parkas“

Kaip jau tapo įprasta, prieš uždarant parodas rengiame susitikimą su menininkais ir ekskursiją jų ekspozicijose. Tad ketvirtadienį (liepos 2 d.) 18 val. kviečiame į Edmundo Saladžiaus ir Aleksander Olszewski „35 metai kartu" bei Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės „Oksimorono spąstai" parodas, kuriose autoriai išsamiai pristatys savo kūrinius ir jų atsiradimo istroijas.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, PAF. 2019 m.
Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, PAF. 2019 m.
Rengėjų inf.

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

Šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ organizatoriai nusprendė dar kartą perkelti šių metų renginio datą iš rugpjūčio 27–30 d. į spalio 2–4 d. dienas. Renginys, kaip ir kasmet, vyks „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.
Artifex inf., Artifex inf.

Laimos Kreivytės paroda-performansas „Laukiu“

2020 06 30 – 07 18

Parodos atidarymas 2020 06 30 (antradienį) 18 val.

Paroda-performansas „Laukiu“ yra meditacija apie moters būtį, jos balsą ir žvilgsnį, matomumą ir girdimumą. Jį įkvėpė Kalifornijos menų instituto projektas Womanhouse, kai 1972 m. grupė moterų apleistame name rengė parodas, o menininkė Faith Wilding atliko performansą Waiting, moters gyvenimą išdainuodama kaip monotonišką laukimo litaniją. Laukimas – egzistencinio suspendavimo būsena. Laukiančioji yra „pakabinta“ tarp praeities ir ateities, čia ir ten, įkvėpimo ir iškvėpimo. Sulaikiusi kvapą laukiančioji stebi – ji yra membrana, chora, durys tarp dviejų pasaulių. Laukimas – tai liminali būtis tarp kalbų, kultūrų, miestų, gyvųjų ir mirusiųjų. 

VGMC inf.

Naujos knygos pristatymas Vilniaus grafikos meno centre

Vilniaus grafikos meno centras pristato naują leidinį – Nekenčiu sumaišties: Rimantas Sakalauskas. 

Pagaliau vienoje knygoje modernizmo klasiko Rimanto Sakalausko gyvenimo ir kūrybos apžvalga. 

Tai išsamus, įtraukiantis, puikiai iliustruotas pasakojimas apie legendinį menininką. 

Knygos prieduose  reprezentatyvus kūrinių katalogas ir Sakalausko literatūrinės kūrybos fragmentai. 

Trivium inf.

Audriaus Novicko paroda „Išvietinimai“ galerijoje „Trivium“ (Vitebsko g. 23)

Galerija „Trivium“ toliau pristato parodas, skirtas pirmajam atgautos Nepriklausomybės dešimtmečiui ir paskutiniam XX a. dešimtmečiui, kai formavosi Lietuvos šiuolaikinis menas.    

Nuo birželio 23 d. galerijoje „Trivium“ (Vitebsko g. 23) veikia tarpdisciplininio meno kūrėjo Audriaus Novicko paroda „Išvietinimai“. 

Kunstkamera inf.

Pasibaigus karantinui:
galerijoje „Kunstkamera“ – paroda apie atsiskyrėliško gyvenimo pilnatvę

Geriausias būdas paminėti karantino – su visom jo atsiskyrėliškom realijom – pabaigą ir pašlovinti gyvenimo pilnatvę. O taip pat – pagalvoti, kaip greitai ir lengvai viena ir kita gali apsikeisti vietomis. Štai taip pristatoma šiandien sostinės meno galerijoje „Kunstkamera“ pradedanti veikti nauja tapytojos Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės (g. 1970) kūrybos paroda „Eremas“, kurioje plačiai pristatoma vienuolinio gyvenimo turinys ir įvairovė.

  PUSLAPIS IŠ 212  >>> Archyvas