7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Dailės anonsai

Trivium inf.

Galerijoje „Trivium” Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio paroda „Regeneracija”

Spalio 23 d. 18 val. Galerijoje „Trivium” (Vitebsko g. 21, komplekse Sodas2123) atidaroma Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio paroda „Regeneracija”. 

Šiais metais galerija Trivium pristato paskutinio XX a. dešimtmečio kūrinius. Džiugas Katinas ir Linas Liandzbergis tuo metu aktyviai rengė bendras parodas, performansus, hepeningus, organizavo „Dimensijos„ peformansų festivalius. Parodos kūriniai dešimtmečius dūlėjo Lino Katino garaže, iš kurio buvo išgelbėti šiai ekspozicijai ir regeneruoti. Čia rodomas bendras kūrinys „Klasės„ (1994 „Jutempus„, 1995 „Vartai„, 1996 „ArtGenda„, Nikolajkirche Kopenhaga) ir ŠMC vykusios parodos (1992) video dokumentacija.

VDA inf.

Paroda „Covid 20“

Atidarymas spalio 27 d., antradienį, 18 val.

Paroda „Covid‘ 20“ susiformavo netikėtai (kaip ir pati pandemija bei jos sąlygotas karantinas, taip pat visi su tuo susiję pavojai, netektys, baimės) ir spontaniškai. Keturi tam tikrais geografiniais ryšiais, kuriuos galima lokalizuoti pietiniu Lietuvos regionu, bei pažintimis ar giminystėmis (tėvas-sūnus, tėvas-sūnus) menininkai eksponuoja savo pirmosios viruso/pandemijos/karantino bangos metu ir poveikyje atsiradusius darbus. Išraiškos prasme tai jungtinė instaliacija iš piešinių, tapybos, asambliažų, skulptūros objektų, ‚ready-made‘ ir panašiai.

LDS inf.

VDA Lauko vitrinoje keramikės Rūtos Šipalytės retrospektyvinė paroda

Autorė šiemet gavo svarbiausią Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimą – auksinį ženkliuką. Parodoje fragmentiškai  pristatomi darbai nuo studijų VDA Keramikos katedroje iki Auksinio ženkliuko – šiais metais.

Atidarymas-pokalbis su keramike šalia VDA Maironio g. 6 esančios ekspozicinės erdvės  VDA Lauko ekspo planuojamas pirmadienį – spalio 26 d. 17.30 val.  Paroda vyks iki lapkričio 23 d.

Rengėjų inf.

„Klaipėdos galerijoje“ – dailininko Jono Arčikausko kūrybos paroda „Kėslai ir ketinimai“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6) š.m. spalio 22 d. (ketvirtadienį) 17:00 val. pristato  dailininko Jono Arčikausko kūrybos parodą „Kėslai ir ketinimai“.

Dovilė Grigaliūnaitė

Menininkė Saulė Noreikaitė: galbūt mes neišnaudojame visų savo fizinių galimybių?

Šiuolaikinis meno centras (ŠMC) kartu su lauko reklamos kompanija „JCDecaux Lietuva“ jau penkerius metus organizuoja parodas, kuriose naujus kūrinius pristato konkurso būdu atrinkti karjerą pradedantys menininkai. Iki lapkričio 22 dienos ŠMC veikia paroda „JCDecaux premija: Turiu žodžius“, o viena iš penkių jos dalyvių – menininkė Saulė Noreikaitė. Lapkričio 7 ir 22 dienomis ŠMC erdvėje bus atliktas menininkės sukurtas performansas „Sietys“. S.Noreikaitė pasakoja, kaip į jos kūrybą atkeliavo judesys, dėmesys kūnui ir sveikatingumo dilemos. 

M. Repečkos nuotr.
M. Repečkos nuotr.
Trivium inf.

Iki spalio 22 dienos Galerijoje „Trivium“ veikia Dainiaus Liškevičiaus piešinių paroda „Vogue“

Šiais metais galerija „Trivium“ pristato Lietuvos žymiausių „lūžio“ kartos menininkų kūrinius. Nors dabar dauguma autorių aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno procesuose, TRIVIUM siūlo atkreipti dėmesį į jų gerokai primirštus arba puikiai žinomus, bet seniai nerodytus 90-ųjų metų kūrinius, kurie ne tik kad neprarado aktualumo, bet priešingai, su nauja jėga kalba apie ekologines, socialines, egzistencines problemas. Viena iš tokių parodų - Dainiaus Liškevičiaus „Vogue“.

Piešinių ciklas „Vogue“ visas niekada nebuvo rodytas, eksponuoti tik atskiri jo fragmentai. Kaip nemaža dalis to meto kūrinių, jis ilgus metus gulėjo menininko dirbtuvėje. Tad kviečiame į pažvelgti į laiką, į istoriją, į šiandienos aktualijas.

 

Dainius Liškevičius – skulptorius, performanso ir video menininkas, 2015 m. atstovavęs Lietuvai 56-ojoje Venecijos meno bienalėje, jis yra vienas iš autorių, kurie formavo naują nepriklausomos Lietuvos šiuolaikinio meno kalbą. 

 

Parodą organizuoja VšĮ “Artišokai”

Parodą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė

 

Renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo tarp kitų lankytojų. 

Rengėjų inf.

Paroda „Karantinariumas“ suveiks lyg veidrodis: grafikė simboliais užfiksavo pandemijos realijas

Milena Liutkutė-Grigaitienė šiuo metu reziduoja Užupio meno inkubatoriuje. Šalia esančioje galerijoje „Galera“ spalio 22 dieną ji atidaro parodą „Karantinariumas“. Nestokodama empatijos įtemptai situacijai, ji vis tik į širdies formą sukrentančių kaukių kompozicija siūlo „pamilti esamą momentą, susigyventi su esama situacija.“

Milena Liutkutė-Grigaitienė, darbo procesas
Milena Liutkutė-Grigaitienė, darbo procesas
Darbo procesas
Darbo procesas
Rengėjų inf.

Prasideda Vilniaus galerijų savaitgalis: 34 meno erdvės, paroda observatorijoje ir aktualios diskusijos

Spalio 22-ąją, ketvirtadienį, sostinėje prasideda 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis. Per keturias parodinių pasivaikščiojimų dienas lankytojai kviečiami susipažinti su Vilniaus meno erdvių įvairove, aplankyti jose veikiančias ekspozicijas ir susitikti su menininkais. Renginio organizatoriai maršrutą siūlo pradėti senojoje Vilniaus universiteto observatorijoje, kur meno lauko vaizduotė susijungia su eksperimentinės architektūros interpretacija.

Aistės Ambrazevičiūtės instaliacijos „Observatorija“ vizualizacija
Aistės Ambrazevičiūtės instaliacijos „Observatorija“ vizualizacija
Galerija Vartai

Dviejų žinomų Skandinavijos menininkų personalinės parodos

Nors surengti tarptautinę parodą šiuo laikotarpiu yra tikras iššūkis, galerija „Vartai“ jį sėkmingai priėmė ir jau spalio 22 d. 18 val. kviečia į dviejų žinomų Skandinavijos menininkų personalinių parodų atidarymą. 

(AV17) inf.

Rimanto Milkinto jubiliejinės parodos „1 mm turi reikšmės“

Spalio 22 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į skulptoriaus Rimanto Milkinto jubiliejinės parodos „1 mm turi reikšmės“ atidarymą ir kūrybos katalogo pristatymą.

25 – erių metų kūrybos jubiliejų švenčiantis Rimantas Milkintas personalinėje parodoje „1 mm turi reikšmės“ pristato naujausius skulptūrinius objektus bei instaliacijas, atliepiančias pastarųjų metų periodo nuotaikas. 1 mm – tai atspirties taškas, riba nuo kurios prasideda techninis medžiagos ar erdvės matavimas.

  PUSLAPIS IŠ 224  >>> Archyvas