7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

Rengėjų inf.

Pabaltys. Laisvės ir kūrybos laboratorija

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatomas Vokietijoje gyvenančių seserų Marijos ir Natalijos Pečiatnikovų projektas „Pabaltys“. Tai 20 minučių animacinis filmas ir jį papildanti instaliacija – jautrus menininkių grįžimas į savo vaikystę, kaimelį Ignalinos miškuose netoli Palūšės.

 

Nuo mažų dienų kiekvieną vasarą mergaitės su tėvais ir seneliais iš tuometinio Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) atvažiuodavo atostogauti į Pabaltį – penkių namų kaimą, kuriame gyveno visi Mačiuliai...

Kadras iš filmo „Pabaltys“
Kadras iš filmo „Pabaltys“
„Scanoramos“ inf.

„Scanorama“: susitikimai su kūrėjais

Ketvirtadienį Vilniuje prasidės tradicinis, jau septynioliktas, Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiemet festivalio programoje – daugiau kaip šimtas filmų, atrinktų iš svarbiausių Europos kino festivalių, geografiją praplėtęs trumpametražių filmų konkursas „Naujasis Baltijos kinas“ ir turiningi susitikimai su pasaulinio pripažinimo sulaukusiais kūrėjais Hansu Petteriu Molandu, Tomu Lassu, Sergejum Loznica.

Kadras iš filmo „Vogti arklius“
Kadras iš filmo „Vogti arklius“
„Skalvijos“ inf.

Nebyliojo kino šedevras „Imperijos nuolauža“ – vėl ekrane

Paskutinį spalio sekmadienį kino klasikos vakarus rengiantis „Skalvijos“ kino centras nukels į nebyliojo kino erą. Bus parodytas kertinis sovietų kino klasiko Fridricho Ermlerio filmas „Imperijos nuolauža“ („Oblomok imperii“, SSRS, 1929) su gyvu akompanimentu.

„Imperijos nuolauža“
„Imperijos nuolauža“
„Skalvijos“ inf.

Ukrainos kino dienos ir naujausi šalies kino kūrėjų darbai

Spalio 22–24 d. „Skalvijos“ kino centre jau antrus metus rengiamos Ukrainos kino dienos.  Bus pristatyti pastaraisiais metais sukurti šios šalies kino kūrėjų filmai. Visi seansai nemokami.

 

Antradienį (22 d.19 val.) Ukrainos kino dienas atidarys bene laukiamiausias pastarųjų metų  ukrainiečių filmas „Talka“ („Toloka“, 2019). Filmą pristatys režisierius Michailas Iljenka. „Talka“ sukurta poeto Taraso Ševčenkos baladės „Tos Katerinos troba prie tilto“ motyvais. Tragiškas moters likimas filme – tarsi Ukrainos valstybės likimo atspindys. Pasinaudojant Katerinos gyvenimo posūkiais, pasakojama apie Ukrainos išlikimą.

„Dykynės“
„Dykynės“
„Talka“
„Talka“
LAA inf.

Lietuvos animacijos asociacija kviečia į nemokamas lietuviškų animacinių filmų peržiūras

Spalio mėnesį jau septynioliktą kartą visame pasaulyje bus minima Tarptautinė animacijos diena. Kiekvienais metais daugiau nei 50-yje šalių rengiamos parodos, filmų peržiūros, animacijos dirbtuvės ir kiti kino animaciją populiarinantys renginiai.

Kadras iš filmo „Žonglierius“
Kadras iš filmo „Žonglierius“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino knyga“ kviečia moksleivius dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse

Respublikinis edukacinis kino projektas „Kino knyga“ kviečia 9–12 klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Kūrėjas“, kurio nugalėtojams bus skirtos vienkartinės stipendijos ir pakvietimas į kūrybines kino dirbtuves spalio 26–30 d. Vilniuje. Tai unikali galimybė susipažinti su kino srities profesionalais, išbandyti jėgas filmų kūrime bei atrasti bendraminčių.

Rengėjų inf.

„Nepatogus kinas“ kuria tarptautinių susitikimų erdvę kino profesionalams

Ketvirtadienį prasidėjęs festivalis „Nepatogus kinas“ daugybę renginių pasiūlys ne tik žiūrovams, bet ir šalies kino profesionalams. Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalį šiemet aplankys filmų kūrėjai, tarptautinės kino industrijos profesionalai, savo idėjas viešai pristatys specialių dirbtuvių atstovai iš įvairių šalių.

„Scanoramos“ inf.

Lietuviškose „Scanoramos“ premjerose – atminties dialogai

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet pristatys gausią lietuviškų premjerų programą, kurios pagrindine linija tapo asmeninės ir istorinės atminties refleksijos.

 

„Kalbėdami apie „Scanoramos“ vertybines atramas, visada akcentuojame praeities ir dabarties jungtį, išryškinančią laikui nepavaldžius žmogiškosios būties aspektus. Atmintis plečia mąstymo horizontą, padeda įsivardyti lemtingas klaidas ir leidžia suvokti save įvykių tėkmėje, kuriančioje asmeninę ir didžiąją istoriją. Džiaugiuosi, kad lietuvių kinas vis dažniau įrodo galintis gilintis į šias temas, nenuslysdamas pavojinga sentimentalumo arba reakcingumo riba,“ – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Kadras iš filmo „Neregėta Europa“
Kadras iš filmo „Neregėta Europa“
LKS inf.

Susitikimas su kino operatore Kristina Sereikaite

Ketvirtadienį, spalio 3 d., Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klube įvyks susitikimas su jaunosios kartos kino operatore Kristina Sereikaite. Ji  nufilmavo dokumentinius filmus „Dzūkijos Jautis“, „Pietūs Lipovkėje“ (abu rež. L. Mikutos), „Iš kur tas švytėjimas“ (rež. A. Marcinkevičiūtė), „Kelionės namo“ (rež. R. Rakauskaitė).Vienas naujausių K. Sereikaitės darbų filme „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“ (rež. L. Mikuta) dar laukia premjeros Lietuvoje. Tarp K. Sereikaitės apdovanojimų – 2014 m. įteiktas „Specialus paminėjimo diplomas“ Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimuose „Ąžuolas“ už filmą „Pietūs Lipovkėje“.

Kadras iš filmo „Liza, namo!“
Kadras iš filmo „Liza, namo!“
„Scanoramos“ inf.

„Scanoramos“ trumpametražių filmų konkursinės programos bendras vardiklis – laikas

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatė trumpametražių filmų konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK), kurioje šiemet dėl geriausio filmo titulo varžysis 19 filmų. Tvirtėjant tarptautinėms nekomercinio Europos kino partnerystėms, šiemet konkursas atvėrė duris visoms Baltijos jūros regiono valstybėms.

Kadras iš Jorės Janavičiūtės filmo „Laiku“
Kadras iš Jorės Janavičiūtės filmo „Laiku“
Kadras iš Marijos Stonytės filmo „Vienas gyvenimas“
Kadras iš Marijos Stonytės filmo „Vienas gyvenimas“
  PUSLAPIS IŠ 65  >>> Archyvas