7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

Rengėjų inf.

„Saugoti negalima išmesti“. Koks likimas laukia tūkstančių filmų, likvidavus „Lietuvos kiną“?

Sausio 24 d. 10 val. Ozo kino salėje (Ozo g. 4, Vilnius, 2 a.) rengiama spaudos konferencija, kurioje bus pristatyta likviduojamo UAB „Lietuvos kino“ filmų kolekcija, pristatytos jos išsaugojimo problemos bei panaudojimo galimybės. Spaudos konferencijoje dalyvaus UAB „Lietuvos kino“ vadovai, inventorizaciją vykdę ir filmus aprašę ekspertai, kurie atsakys į klausimus. Po spaudos konferencijos dalyviams numatoma ekskursija po archyvą ir trumpa filmų peržiūra.

Rengėjų inf.

Trumpųjų filmų festivalis

Sausio 16–19 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Ukmergėje ir Marijampolėje vyks 13-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Bus parodyta daugiau kaip 60 trumpametražių filmų iš viso pasaulio. Jie dalyvaus tarptautiniame bei nacionaliniame konkursuose ir bus rodomi specialiose programose. Taip pat vyks jau tradicija tapę seansai šeimai bei kino naktis, pirmą kartą bus parodyta siaubo filmų programa.

Kadras iš filmo „Vienas gyvenimas“
Kadras iš filmo „Vienas gyvenimas“
Kadras iš filmo „Žonglierius“
Kadras iš filmo „Žonglierius“
„Meno avilio“ inf.

„Lėtosios peržiūros“ kviečia kiną vartoti lėtai ir su kontekstu

„Lėtosios peržiūros“ yra tęstinis „Meno avilio“ projektas, kurio tikslas dvilypis: sulėtinti greitą kino vartojimą, rodant filmus kartą per savaitę ir suteikiant jiems kontekstą, taip pat papildyti Lietuvos kino ekranus retai rodomais, kino istorijai svarbiais kūriniais. Šis šešių seansų ciklas skirtas išryškinti režisierėms, kūrusioms skirtinguose pasaulio kraštuose 1960–1990 metais. Jas vienijo drąsus ir atidus žvilgsnis į socialinius pokyčius ir siekis reprezentuoti liekančiuosius už kadro. Filmuose šmaikščiai, ironiškai ar jautriai pagarsinamos iki tol pašnibždomis ar privačiai aptarinėtos problemos. Daugelis šių filmų buvo nepelnytai pamiršti ir iš naujo atrasti peržiūrint moterų indėlį į kino istoriją. Programos kuratorės – Ona Kotryna Dikavičiūtė, Lina Kaminskaitė-Jančorienė, Mantė Valiūnaitė.

Kadras iš filmo „Merginos“
Kadras iš filmo „Merginos“
„Skalvijos“ inf.

Kino klasikos vakarai su Virginia Woolf, Sally Potter ir Tilda Swinton

Kone pusšimtį vertingų filmų Kino klasikos vakaruose pristatęs „Skalvijos“ kino centras, gruodį (8, 15, 22, 29 d.) siūlo dar vieną rinktinį kino patyrimą. Tai per laiką, skirtingas epochas keliaujanti, lyties, tapatumo ribas peržengianti britės Sally Potter drama „Orlando“ (1992 m.), sukurta pagal to paties pavadinimo Virginios Woolf romaną. Nežabota fantazija ir laisve pasižyminti knyga, kurią jos autorė vadino pokštu, smagumu, eskapada, pasirodė dar 1928 m. ir sužavėjo daugelį, tačiau niekas iki pat 9-ojo dešimtmečio nedrįso jos ekranizuoti. Ambicingam sumanymui ryžosi nepriklausomo kino kūrėja S. Potter.

Kadras iš filmo „Orlando“
Kadras iš filmo „Orlando“

„Paskutinė atostogų diena“ sugrįžta į ekranus

Pirmosiomis gruodžio dienomis į kino teatrus atkeliaus restauruota ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikyta Arūno Žebriūno poetinė drama „Paskutinė atostogų diena“ (1964, kitas pavadinimas „Mergaitė ir aidas“ ). Gruodžio 3 d. filmas bus pristatytas kino teatre „Pasaka“ Vilniuje, gruodžio 4 d. – Kauno kino centre „Romuva“. Abu kino seansai – nemokami ir atviri visuomenei.

Kadras iš filmo „Paskutinė atostogų diena“
Kadras iš filmo „Paskutinė atostogų diena“
Rengėjų inf.

Pabaltys. Laisvės ir kūrybos laboratorija

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatomas Vokietijoje gyvenančių seserų Marijos ir Natalijos Pečiatnikovų projektas „Pabaltys“. Tai 20 minučių animacinis filmas ir jį papildanti instaliacija – jautrus menininkių grįžimas į savo vaikystę, kaimelį Ignalinos miškuose netoli Palūšės.

 

Nuo mažų dienų kiekvieną vasarą mergaitės su tėvais ir seneliais iš tuometinio Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) atvažiuodavo atostogauti į Pabaltį – penkių namų kaimą, kuriame gyveno visi Mačiuliai...

Kadras iš filmo „Pabaltys“
Kadras iš filmo „Pabaltys“
„Scanoramos“ inf.

„Scanorama“: susitikimai su kūrėjais

Ketvirtadienį Vilniuje prasidės tradicinis, jau septynioliktas, Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiemet festivalio programoje – daugiau kaip šimtas filmų, atrinktų iš svarbiausių Europos kino festivalių, geografiją praplėtęs trumpametražių filmų konkursas „Naujasis Baltijos kinas“ ir turiningi susitikimai su pasaulinio pripažinimo sulaukusiais kūrėjais Hansu Petteriu Molandu, Tomu Lassu, Sergejum Loznica.

Kadras iš filmo „Vogti arklius“
Kadras iš filmo „Vogti arklius“
„Skalvijos“ inf.

Nebyliojo kino šedevras „Imperijos nuolauža“ – vėl ekrane

Paskutinį spalio sekmadienį kino klasikos vakarus rengiantis „Skalvijos“ kino centras nukels į nebyliojo kino erą. Bus parodytas kertinis sovietų kino klasiko Fridricho Ermlerio filmas „Imperijos nuolauža“ („Oblomok imperii“, SSRS, 1929) su gyvu akompanimentu.

„Imperijos nuolauža“
„Imperijos nuolauža“
„Skalvijos“ inf.

Ukrainos kino dienos ir naujausi šalies kino kūrėjų darbai

Spalio 22–24 d. „Skalvijos“ kino centre jau antrus metus rengiamos Ukrainos kino dienos.  Bus pristatyti pastaraisiais metais sukurti šios šalies kino kūrėjų filmai. Visi seansai nemokami.

 

Antradienį (22 d.19 val.) Ukrainos kino dienas atidarys bene laukiamiausias pastarųjų metų  ukrainiečių filmas „Talka“ („Toloka“, 2019). Filmą pristatys režisierius Michailas Iljenka. „Talka“ sukurta poeto Taraso Ševčenkos baladės „Tos Katerinos troba prie tilto“ motyvais. Tragiškas moters likimas filme – tarsi Ukrainos valstybės likimo atspindys. Pasinaudojant Katerinos gyvenimo posūkiais, pasakojama apie Ukrainos išlikimą.

„Dykynės“
„Dykynės“
„Talka“
„Talka“
LAA inf.

Lietuvos animacijos asociacija kviečia į nemokamas lietuviškų animacinių filmų peržiūras

Spalio mėnesį jau septynioliktą kartą visame pasaulyje bus minima Tarptautinė animacijos diena. Kiekvienais metais daugiau nei 50-yje šalių rengiamos parodos, filmų peržiūros, animacijos dirbtuvės ir kiti kino animaciją populiarinantys renginiai.

Kadras iš filmo „Žonglierius“
Kadras iš filmo „Žonglierius“
  PUSLAPIS IŠ 66  >>> Archyvas