7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

„Lithuanian Shorts“

„Lithuanian Shorts“ gimtadienio proga – išskirtinė proga pamatyti geriausius

Gegužės 28 d. lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kvies kino mylėtojus kartu minėti aštuntuosius veiklos metus. Gimtadienio proga agentūra dovanoja galimybę pamatyti įsimintiniausius pastarųjų aštuonerių metų lietuviškus trumpuosius filmus – Ievos Veiverytės „Šuns dienos“, Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinė geometrija“, Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli”, Arturo Jevdokimovo „Suokalbio antologija“, Karolio Kaupinio „Budėjimas“, Lauryno Bareišos „Pirtis“, Tito Lauciaus „Šeima“ ir Vytauto Katkaus „Kolektyviai sodai“.

Kadras iš filmo „Pirtis“
Kadras iš filmo „Pirtis“
„Kino pavasario“ inf.

„Aerokinas“ skelbia paskutinės savaitės renginius ir uždarymo filmą

Visą gegužę po skirtingus žemynus kino žiūrovus skraidinęs „Aerokinas“ eina į pabaigą. Paskutinis „Aerokino“ seansas įvyks gegužės 31 dieną. „Kino pavasaris“ ir partneris TV3 per mėnesį Vilniaus oro uoste surengė per 60 kino kelionių, kuriose dalyvavo maždaug 13 500 žiūrovų.

 

Paskutinę savaitę į Floridą kviečia Orijus Gasanovas, penktadienio vidurnakčio seansą apšildys didžėjų duetas „Vaikinai iš padorių šeimų“, o projektą uždarys viešnagė 9-ojo  dešimtmečio Vakarų Berlyne.

„Nematomas gyvenimas“
„Nematomas gyvenimas“
„Scanoramos“ inf.

2020-ųjų „Scanorama“ įvyks: skelbiama registracija į konkursinę programą

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau vienuoliktus metus iš eilės kviečia jaunuosius kino talentus dalyvauti konkursinėje trumpametražių filmų programoje „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK). Skelbdama registracijos pradžią „Scanorama“ šiemet laukia kūrėjų darbų iš devynių̨ Baltijos jūros regiono valstybių̨, kuriuos vertins ir apdovanos Europoje pripažintų kino profesionalų vadovaujama žiuri.

Luko Bartkaus nuotr.
Luko Bartkaus nuotr.
LKC inf.

Mokytojai: kinas ir vertinga, ir patraukli priemonė nuotoliniam mokymui

Per karantiną Lietuvoje uždarius mokyklų duris, mokytojams teko priimti nuotolinių pamokų iššūkį. Kinas šiuo laikotarpiu tapo vertinga ir patrauklia mokymo priemone, kurią mokytojai ketina ir toliau integruoti į įprastas pamokas, sugrįžus į mokyklas. Tai patvirtino Lietuvos kino centro inicijuotose „Nuotolinėse kino pamokose“ dalyvavę pedagogai.

Inga Mickytė filme „Gražuolė“. LTMKM nuotr.
Inga Mickytė filme „Gražuolė“. LTMKM nuotr.
„Pasakos“ inf.

Vytauto Kernagio 70-mečio proga pasirodys dokumentinis filmas

Kitą gegužę maestro Vytautui Kernagiui būtų sukakę 70 metų. Atšvęsti šį jubiliejų Lietuva galės ir kino salėse: 2021 m. pavasarį pasirodys dokumentinis filmas „Kernagis“.

 

Kiekvienas turi savo Vytautą Kernagį. Vieniems jis – dainuojamosios poezijos pradininkas, kitiems – tautos dvasią budinantojas, tretiems – patrakėlis iš kabareto ar Benas iš Nidos. Nebuvo abejingų ir jo televizijos projektams.

Vytautas Kernagis
Vytautas Kernagis
„Skalvijos“ inf.

„Mokausi iš kino“ filmai moksleiviams – laikinai internete

Beveik 10 metų „Skalvijos“ kino centro su partneriais rengiamas kino edukacijos projektas mokykloms „Mokausi iš kino“ laikinai keliasi į internetą. Iš kino norintiems mokytis moksleiviams siūloma ryškiausius pasakojimus apie bendraamžius žiūrėti kino platformoje „Žmonės Cinema“. Joje šiuo metu patalpinti 8 įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui aktualūs filmai, peržiūras papildo profesionalių edukatorių parengtos metodinės medžiagos bei pratybos, skirtos moksleiviams įvairiapusiškai įsigilinti į filmą.

„Kaimynė šnipė“
„Kaimynė šnipė“
„Kino pavasario“ inf.

Rytietiška AEROKINO savaitė: seansai šeimai, didžėjaus pasirodymas ir lietuvių filmai

Likusias tris gegužės savaites Vilniaus oro uoste tęsis „Kino pavasario“ patyriminių seansų ciklas „Aerokinas“. Repertuare dominuos filmai šeimai ir istorijos iš Rytų – Pietų Korėjos, Japonijos, Izraelio.

 

„Laikomės projekto pradžioje pasirinktos programos sudarymo koncepcijos: kiekvieną savaitę rodome filmus iš skirtingų žemynų. Šią savaitę kviečiame į Tolimuosius ir Artimuosius Rytus. „Parazito“ sėkmė įrodė, kad filmai iš Azijos gali būti ne mažiau patrauklūs globaliu mastu nei Holivudo studijose sukurtas kinas. Pietų Korėjos ar Japonijos nacionalinis kinas yra vienas iškiliausių pasaulyje, o Izraelio kinas visuomet traukia savo nuoširdumu ir originalumu“, – atnaujintą „Aerokino“ repertuarą komentuoja projekto programos kuratorė Aistė Račaitytė.

Kadras iš filmo „Sinonimai“
Kadras iš filmo „Sinonimai“
Rengėjų inf.

Europos dieną švęskite su kinu

Gegužės 9-ąją kasmet visame žemyne tradiciškai minima Europos diena. Šia proga ES programai „Kūrybiška Europa“ atstovaujantys Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovėnijos ir Kroatijos biurai atrinko pripažinimo sulaukusius savo šalių kūrėjų filmus ir paruošė specialią programą „Europos diena: Didelės mažų šalių istorijos“. Ją visą šventinį savaitgalį bus galima žiūrėti nemokamai.

„Apsimetėliai“
„Apsimetėliai“
„Kino pavasario“ inf.

Antrosios AEROKINO savaitės repertuare – ispanų dramos „Mama“ premjera

Vilniaus oro uoste sėkmingai startavo daugybės žiūrovų ir net tarptautinės žiniasklaidos dėmesį pelnę „Kino pavasario“ patyriminiai seansai „Aerokinas“. Kaip ir žadėta, su naujos savaitės pradžia projektas keičia kino kelionių kryptį ir kviečia aplankyti pamiltas Europos šalis: Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Lenkiją. Po ilgos pertraukos didžiajame kino ekrane įvyks premjera. Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams bus parodyta intriguojanti ispanų režisieriaus Rodrigo Sorogoyen psichologinė drama „Mama“.

„Mama“
„Mama“
„Mama“
„Mama“
LKC inf.

Pirmoji proga pamatyti atgimusį filmą „Moteris ir keturi jos vyrai“ – televizijos ekrane

Karantinui pakoregavus kino teatrų veiklą ir kuriam laikui atidėjus kino naujienų pristatymus, gegužės 1-ąją Lietuvos kino centras kviečia Lietuvos žiūrovus į alternatyvią lietuviško kino šventę. Prabėgus 37 metams po premjeros, restauruotas Algimanto Puipos filmas „Moteris ir keturi jos vyrai“ (1983) penktadienį, 21.30 bus parodytas LRT Plius kanalu.

„Moteris ir keturi jos vyrai“
„Moteris ir keturi jos vyrai“
  PUSLAPIS IŠ 69  >>> Archyvas