7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

„Kino pavasario“ inf.

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ įvyks: keliasi į namų kino ekranus

Kovo 13 dieną festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ surengė specialią tiesioginęspaudos konferenciją. Joje  buvo patvirtinta, kad festivalis vyks, kaip žadėta, kovo 19–balandžio 2 dienomis, tik kitu formatu. Lietuvos žiūrovai galės žiūrėti filmus namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje.

 Kadras iš filmo  „Visa tiesa apie divą“
Kadras iš filmo „Visa tiesa apie divą“
Rengėjų inf.

Festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į jūsų namų kino ekranus

Reaguodami į šiandien Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtą sprendimą stabdyti kino teatrų veiklą, skelbiame, kad 25-asis „Kino pavasaris“ įvyks, tik kitu formatu. Kaip ir žadėjome, kovo 19–balandžio 2 dienomis festivalis vyks visoje Lietuvoje – filmus žiūrovai galės žiūrėti namų kino platformose. Taip išliksime ramūs dėl savo sveikatos ir sąmoningai neleisime plisti koronavirusui.

Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa

Kovo 12 d. 18.50 val. „Skalvijos“ kino centre bus pristatyta „Rupert“ rezidentų Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa. Prieš seansą ją pristatys patys kūrėjai.

 

Pagrindinės šių kūrėjų nagrinėjamos temos – istorinės, politinės ir technologijų įtakos medijoje, autentiškumas, tapatybė, individualus ir kolektyvinis santykis su istorija bei geografija.

Kadras iš filmo „Samplūdis“
Kadras iš filmo „Samplūdis“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ 9 salėje – geriausias Berlinalės debiutas ir kiti išskirtiniai eksperimentai

Pernai išrankiausius kino mėgėjus subūrusi „Kino pavasario“ 9-oji salė šiemet taip pat stebins ir kels diskusijas. Netradicinio kino erdvę atidarys menininko Lawrence‘o Leko išradinga ateities vizija AIDOL. Alternatyvaus turinio ieškančio žiūrovo taip pat lauks radikaliausias festivalio filmas „Liberté“, retrospektyvos iš Pietų Korėjos, šių metų geriausias Berlyno kino festivalio debiutas „Takai“, pasakojimas apie muzikos genijų Felixą Kubiną, trys specialūs eksperimentinių trumpametražių filmų seansai. Kovo 19–balandžio 2 dienomis salės repertuarą sudarys 22 filmai. „9 salės repertuare režisieriai, ypač iš eksperimentinio lauko, perkuria įprastą mokslinės fantastikos žanrą ir siūlo kitų būdų kalbėti apie ateitį, kuria jos scenarijus, tačiau daugelis jų kyla iš šiandienos diagnozės“, – apie 9 salės filmus pasakoja „Kino pavasario“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė.

Kadras iš filmo „Liberté“
Kadras iš filmo „Liberté“
„Kino pavasario“ inf.

Kino pavasaris“ pristatė 2020 m. programą

Kovo 4 dieną kino mylėtojai jau galės įsigyti bilietus į laukiamiausius 25-ojo „Kino pavasario“ filmus. Ta proga spaudos konferencijoje paskelbtas festivalio repertuaras. Kovo 19 dieną prasidėsiančiame „Kino pavasaryje“ įvyks 11 lietuviškų premjerų, o balandžio 2 dieną festivalį uždarys naujausias Xavier Dolano filmas „Matijas ir Maksimas“ („Matthias & Maxime“).

Kadras iš filmo „Atkūrimas“
Kadras iš filmo „Atkūrimas“
Kadras iš filmo „Izaokas“
Kadras iš filmo „Izaokas“
Kadras iš filmo „Nova Lituania“
Kadras iš filmo „Nova Lituania“
LKS inf.

Kino klubas. Pradžia: „Kita tylos pusė“ ir kaip žvejojo kinematografininkai

Pavasario sezoną atvirame Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klube ketvirtadienį, kovo 5 d. pradės Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato režisieriaus Algimanto Puipos naujausias filmas „Kita tylos pusė“. Po filmo su žiūrovais susitiks ir apie kūrybą kalbės Algimantas Puipa ir Algimantas Mikutėnas. Šį režisieriaus filmą lydi ypatinga sėkmė. Praėjusią vasarą jis pelnė du apdovanojimus 4-ame Skandinavijos kino festivalyje Helsinkyje – tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis šiame festivalyje pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį, o žiemą režisierių pasiekė žinia apie kūrybos įvertinimą Nacionaline kultūros ir meno premija. Daug komplimentų už vizualinę meistrystę sulaukęs filmo „Kita tylos pusė“ operatorius Algimantas Mikutėnas už šį darbą pelnė pagrindinį Lietuvos kinematografininkų sąjungos prizą, netrukus jam bus įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
„Scanoramos“ inf.

Festivalis „Pirmoji banga“ supažindins su pirmąja moterimi režisiere

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ kartu su Europos šalių kino forumu „Scanorama“ kviečia į jau tradiciniu tapusį specialųjį seansą kino atsiradimo metinėms paminėti. Kovo 5 dieną Vilniaus kino centre „Skalvija“ šia proga bus parodyti kino vizionierės, pirmosios moters režisierės Alice Guy-Blaché restauruoti filmai. Seansui gyvai akomponuos pianistas Pavelas Pavlosyukas.

Alice Guy-Blaché
Alice Guy-Blaché
Alice Guy-Blaché filmavimo metu
Alice Guy-Blaché filmavimo metu
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ retrospektyvos atsigręš į „Parazito“ režisierių ir Pietų Korėjos kiną

Lietuvos žiūrovų mėgstamą Pietų Korėjos kiną šiemet pristatys kovo 19 – balandžio 2 d. vyksiančio „Kino pavasario“ retrospektyvos. Vieną jų sudarys šiemet keturis „Oskarus“ laimėjusio režisieriaus Bong Joon-ho keturi pirmieji filmai ir šedevru vadinamas „Parazitas“. Antrojoje retrospektyvoje „Pietų Korėjos kino aukso amžius“ išvysime kertinius 7-ojo dešimtmečio filmus.

„Motina“
„Motina“
„Tarnaitė“
„Tarnaitė“
„Skalvijos“ inf.

Kino klasikos vakaruose – Akiros Kurosawos „Sapnai“

Kovą kino klasikos vakaruose „Skalvijos“ kino centras pristatys vieną didžiausių japonų kino kūrėjų Akirą Kurosawą (1910–1998) ir rodys jo vėlyvąjį  filmą „Sapnai“ („Yume“, 1990). 

 

Kurosawa vadinamas vakarietiškiausiu iš visų japonų kino meistrų. Jo filmuose nuosekliai tvirtinama, kad gyvenimo prasmė neapsiriboja „nacionaliniais interesais“, kad egzistuoja kažkas, ką kiekvienas žmogus turi atrasti pats, patirdamas kančią. Savo kūryboje režisierius bandė analizuoti žmonių poelgius esant konkrečioms gyvenimiškoms situacijoms, bet kartu aiškintis, kas glūdi žmogaus prigimtyje. Istorinėse dramose jis dažnai rodė žmogaus dvilypumą. Kurosawa kūrė įvairių žanrų filmus, ekranizavo pasaulinę klasiką – F. Dostojevskio „Idiotą“, W. Shakespeare’o „Makbetą“ („Kruvinas sostas“). Kurosawos filmai paveikė Andrejaus Tarkovskio, George’o Lucaso, Sergio Leone’s, Quentino Tarantino ir daugelio kitų kūrybą.

Kadras iš filmo „Sapnai“
Kadras iš filmo „Sapnai“
Kadras iš filmo „Sapnai“
Kadras iš filmo „Sapnai“
Kadras iš filmo „Sapnai“
Kadras iš filmo „Sapnai“
Rengėjų inf.

19-asis Japonijos kino festivalis

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos fondu džiaugiasi galėdama pakviesti į jau tradicija tapusį Japonijos kino festivalį. 19 kartą organizuojama kino šventė vyks vasario 27 – kovo 3 d. Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ ir kovo 7 d. Kauno kino centre „Romuva“, programoje – šeši 2017–2018 m. sukurti įvairių žanrų filmai.

Kadras iš filmo „Kiekviena diena – gera diena“
Kadras iš filmo „Kiekviena diena – gera diena“
  PUSLAPIS IŠ 67  >>> Archyvas