7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

LKS inf.

Kinematografininkų sąjungos Kino klubas pavasarį išlydi ypatingu filmu

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klubas pavasario susitikimus pabaigs aktualia gaida – gegužės 23 d. 18 val. Kino klube viešės režisierė Marija Kavtaradzė ir prodiuserė Marija Razgutė, kurios pristatys filmą „Išgyventi vasarą“.

Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“
Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“
LKS inf.

Režisierė Janina Lapinskaitė: „Kurdama filmą jaučiausi lyg einanti minų lauku“

Ketvirtadienį, gegužės 16 d., 18 val., Kinematografininkų sąjungos Kino kubas kviečia į susitikimą su kino režisiere Janina Lapinskaite. Ji pristatys bene garsiausią savo dokumentinį filmą „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“ (2002).

Kadras iš dokumentinio filmo „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“
Kadras iš dokumentinio filmo „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“
LKS inf.

Susitikimas su kino kostiumų dailininke Daiva Petrulyte

Ketvirtadienį, gegužės 9 d., Kino klubo žiūrovai  turės progą pamatyti reto Lietuvos kine žanro filmą „Aurora“ (2012, rež. Kristina Buožytė, Lietuva, Prancūzja, Belgija). „Aurora“ - psichologinis trileris su mokslinės fantastikos elementais.

 Kadras iš filmo „Aurora“
Kadras iš filmo „Aurora“
Rengėjų inf.

Kino teatras „Pasaka“ pradeda pokalbių ciklą „Kava ir kinas“

Kino teatras „Pasaka“ ir prancūziška kava „L‘OR“ pradeda pokalbių ciklą „Kava ir kinas“. Pokalbius įkvėpė Jimo Jarmuscho filmas „Kava ir cigaretės“. Jis susidėjo iš vienuolikos, regis, nesusijusių pokalbių. Visi jie vyko prie stalo, ant kurio buvo kava ir cigaretės.

Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“
Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“
„Skalvijos“ inf.

Kino klasikos vakaruose – Vincento Gallo „Buffalo ’66“

Gegužės sekmadieniais „Skalvija“ kvies pasižiūrėti vieną ryškiausių 10-ojo dešimtmečio filmų – amerikiečių aktoriaus Vincento Gallo režisūrinį debiutą „Buffalo ’66“ (1998). Tai kartu ir miuziklas, ir kelio filmas, ir drama. Filmas buvo sutiktas prieštaringai: vieni jį liaupsino ir vadino JAV nepriklausomųjų kino hitu, kiti – pretenzingu mėgdžiojimu.

Kadras iš filmo „Buffalo ’66“
Kadras iš filmo „Buffalo ’66“
LKS inf.

Susitikimų ir peržiūrų ciklas „Moters erdvė. Vaizdai ir ištarmės“

Ketvirtadienį, gegužės 2 d., Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klube pradedamas susitikimų ir peržiūrų ciklas „Moters erdvė. Vaizdai ir ištarmės“. Didžioji dalis šio tęstinio kino vakarų ciklo skirta moterų kūrybai lietuviškame kine apžvelgti, daugiakrypčiam, svarbiam jų indėliui į šalies kino raidą jau tris atkurtos nepriklausomybės dešimtmečius pabrėžti.

Kadras iš filmo „Vulkanovka. Po Didžiojo kino“
Kadras iš filmo „Vulkanovka. Po Didžiojo kino“
LKC inf.

Prasidėjo seksualinio priekabiavimo prevencijos kino industrijoje projektas

Lietuvos kino centras pradeda įgyvendinti veiklas, kuriomis tikisi prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo visiems kino industrijoje dalyvaujantiems asmenims. #metoo atvejai kino sektoriuje parodė, kad nuoseklūs veiksmai yra būtini. Pirmame etape kino industrijos dalyviai kviečiami užpildyti anoniminę apklausą siekiant įvertinti, kiek paplitęs ir atpažįstamas seksualinis priekabiavimas Lietuvos kino industrijoje. Projektą Lietuvos kino centras įgyvendina kartu su Lygių galimybių plėtros centru ir Lietuvos žmogaus teisių centru.

Rengėjų inf.

Pirmąjį sezoną pradėjo profesinės mentorystės programa kino ir televizijos moterims

Prasidėjo pirmasis kino ir televizijos moterų mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonas. Pusmetį truksiančią profesinio tobulėjimo iniciatyvą rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

„7md“ inf.

Slovakų kino dienos „Skalvijoje“

Iškart po švenčių, balandžio 24 d., „Skalvijoje“ prasidės Slovakų kino dienos, kurių programą parinko Slovakijos ambasada Rygoje. Bus parodyti keturi skirtingu laikotarpiu sukurti slovakų filmai. Juos bus galima pamatyti su nemokamais bilietais.

 

Slovakų kino pradžia – 2-asis XX a. dešimtmetis, pirmosios sėkmės jis sulaukė 1933 m., kai Venecijos kino festivalyje buvo apdovanotas Karolio Plickos filmas „Žemė dainuoja“ („Ziem spieva“). 1935 m. pasaulyje plačiai buvo rodomas Martino Fričo filmas „Janošikas“ („Janošik“), pasakojantis apie garsų slovakų „svieto lygintoją“. Tarp pirmųjų slovakų kino organizatorių buvo ir Janošas Kadaras, kuris 1965 m. kartu su Elmaru Klosu sukūrė „Oskaru“ apdovanotą filmą „Parduotuvė aikštėje“ („Obchod na korze“).

„Boksininkas ir mirtis“
„Boksininkas ir mirtis“
  PUSLAPIS IŠ 63  >>> Archyvas