Pagal užsienio žiniasklaidą
Lietuvos kino žiūrovai taip ir nesulaukė šiemet Berlinalės prizu už geriausią režisūrą apdovanoto Weso Andersono animacinio filmo „Šunų miestas“, o prancūzų leidinys „Charente Libre“ jau skelbia, kad naujas režisieriaus filmas bus miuziklas, kurio veiksmas nukels į Prancūziją ką tik pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Kol kas filmas dar neturi oficialaus pavadinimo, jis bus filmuojamas kitų metų pradžioje Anguleme.
Andersonas, ne kartą prisipažinęs meilę prancūzų kinui ir Prancūzijai, tvirtina, kad didžiulę įtaką jo kūrybai padarė Jacques’o Demy filmai „Šerbūro lietsargiai“ ir „Panelės iš Rošforo“, tad nieko keista, kad jis nusprendė padirbėti Prancūzijoje. Filmas ekranuose turėtų pasirodyti 2020 metais.
Pagal užsienio žiniasklaidą
Gegužės 5 d. mirė italų režisierius, scenaristas, prodiuseris Ermanno Olmi. Jis gimė 1931 m. Bergame ir daugumą savo filmų sukūrė gimtajame Lombardijos regione. Olmi studijavo aktorystę. 6-ajame dešimtmetyje pradėjo kurti reklaminius, mokomuosius ir mokslo populiarinimo filmus. Didžiajame kine debiutavo 1959 m. filmu „Laikas sustojo“ („Il tempo si e fermato“). Didelę įtaką Olmi kūrybai darė italų neorealizmas. Nuo 1963 m. Olmi bendradarbiavo su televizija, kūrė trumpo metražo, dokumentinius, vaidybinius filmus, sąmoningai likdamas kino pramonės pakraščiuose. Tai jam leido išsaugoti savitą stilių, kuriam būdingi ilgi lėti kadrai, neprofesionalūs aktoriai, filmavimas autentiškuose interjeruose bei pleneruose, filosofinei parabolei artimas pasakojimas. Olmi filmuose juntamas jautrumas socialinei neteisybei, didelė krikščionybės įtaka.
Prasideda „Kinas po žvaigždėmis“
Birželio 18 d. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kieme bus atidarytas šeštus metus vykstantis projektas „Kinas po žvaigždėmis“. Vasaros kino sezoną pradės pernai Kanų kino festivalio Didžiuoju prizu apdovanota autobiografinė italų režisierės Alice Rohwacher drama „Stebuklai“.