7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Parengė Ž. P.

Parengė Ž. P.

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

Lietuvos kino žiūrovai taip ir nesulaukė šiemet Berlinalės prizu už geriausią režisūrą apdovanoto Weso Andersono animacinio filmo „Šunų miestas“, o prancūzų leidinys „Charente Libre“ jau skelbia, kad naujas režisieriaus filmas bus miuziklas, kurio veiksmas nukels į Prancūziją ką tik pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Kol kas filmas dar neturi oficialaus pavadinimo, jis bus filmuojamas kitų metų pradžioje Anguleme.

 

Andersonas, ne kartą prisipažinęs meilę prancūzų kinui ir Prancūzijai, tvirtina, kad didžiulę įtaką jo kūrybai padarė Jacques’o Demy filmai „Šerbūro lietsargiai“ ir „Panelės iš Rošforo“, tad nieko keista, kad jis nusprendė padirbėti Prancūzijoje. Filmas ekranuose turėtų pasirodyti 2020 metais.

Kadras iš filmo „Šerbūro lietsargiai“ (rež. J. Demy,1964)
Kadras iš filmo „Šerbūro lietsargiai“ (rež. J. Demy,1964)
Kadras iš filmo „Kartą Holivude“
Kadras iš filmo „Kartą Holivude“
Kadras iš filmo „Kurjeris“
Kadras iš filmo „Kurjeris“
Parengė Ž. P.

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

Gegužės 5 d. mirė italų režisierius, scenaristas, prodiuseris Ermanno Olmi. Jis gimė 1931 m. Bergame ir daugumą savo filmų sukūrė gimtajame Lombardijos regione. Olmi studijavo aktorystę. 6-ajame dešimtmetyje pradėjo kurti reklaminius, mokomuosius ir mokslo populiarinimo filmus. Didžiajame kine debiutavo 1959 m. filmu „Laikas sustojo“ („Il tempo si e fermato“). Didelę įtaką Olmi kūrybai darė italų neorealizmas. Nuo 1963 m. Olmi bendradarbiavo su televizija, kūrė trumpo metražo, dokumentinius, vaidybinius filmus, sąmoningai likdamas kino pramonės pakraščiuose. Tai jam leido išsaugoti savitą stilių, kuriam būdingi ilgi lėti kadrai, neprofesionalūs aktoriai, filmavimas autentiškuose interjeruose bei pleneruose, filosofinei parabolei artimas pasakojimas. Olmi filmuose juntamas jautrumas socialinei neteisybei, didelė krikščionybės įtaka.

Ermanno Olmi
Ermanno Olmi
Aleksandras Rodnianskis
Aleksandras Rodnianskis
Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
Sara Forestier
Sara Forestier
Parengė Ž. P.

Trumpas film noir pradžiamokslis

Prasideda „Kinas po žvaigždėmis“

 Birželio 18 d. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kieme bus atidarytas šeštus metus vykstantis projektas „Kinas po žvaigždėmis“. Vasaros kino sezoną pradės pernai Kanų kino festivalio Didžiuoju prizu apdovanota autobiografinė italų režisierės Alice Rohwacher drama „Stebuklai“.

 

Filmas pasakoja apie paauglės Dželsominos ir jos ekscentriškos šeimos, gyvenančios dideliame name Toskanoje, vasarą. Mergaitė gyvena toli nuo civilizacijos, nuošaliame kampelyje, kur dar sunku sutikti turistus. Būtent čia persikėlė jos tėvai – buvę hipių komunos nariai, kad būtų arčiau gamtos ir apsaugotų vaikus nuo pasaulio degradacijos. Šią vasarą šeima tradiciškai skirs medaus, iš kurio jie pragyvena, rinkimui. Dželsomina nori apsaugoti šeimą nuo bankroto ir svajoja laimėti televizijos turnyro, kurį veda paslaptingoji Milė (Monica Belluci), prizą, nors tai ir prieštarauja tėvų vertybėms. Kai vasara baigsis, Dželsominos ir jos trijų jaunesnių seserų gyvenimas pasikeis.

„Abejonės šešėlis“
„Abejonės šešėlis“
„Dviguba kompensacija“
„Dviguba kompensacija“
„Dviratininko mirtis“
„Dviratininko mirtis“