Už šių metų „Oskarų“ ceremoniją buvo atsakingi režisierius Stevenas Soderberghas ir kino bei televizijos prodiuseriai Stacey Sher ir Jesse’as Collinsas. Pagrindinė jos dalis vyko Los Andželo geležinkelio stotyje „Union Station“, joje dalyvavo nominuotieji kartu su juos lydinčiais asmenimis bei penkiolika teikiančiųjų statulėles, tarp kurių – Joaquinas Phoenixas, Renée Zellweger, Bradas Pittas, Halle Berry, Harrisonas Fordas, Reese Witherspoon. Dalis ceremonijos buvo gyvai transliuojama iš „Dolby Theatre“, taip pat buvo jungiamasi su Paryžiumi, Seulu, Londonu, Sidnėjumi. Ceremonija turėjo priminti filmą ir prasidėjo stilizuotais titrais. Kitokia nei visad buvo statulėlių teikimo tvarka – dalis svarbiausių kategorijų „Oskarų“ buvo netikėtai įteikta ceremonijos pradžioje, ceremoniją užbaigė „Oskarų“ teikimas antrojo plano aktoriams.
Kol kino teatrai dar tik rengiasi atsidaryti, virtualiose kino salėse galima pasižiūrėti filmus, kuriuos pristigo laiko pamatyti anksčiau.
Ekspertų įžvalgos ir autentiški kadrai žvelgia už menininkės paveikslų ir pasakoja apie jaunystėje patirtą sunkią traumą, bohemišką aplinką, daugybę meilės romanų ir užsispyrimą būti savimi.
Du Mike’o Leigh filmai
Nuo balandžio 1 d. „Skalvijos“ virtualioje kino salėje galima pamatyti du iškilaus britų kino režisieriaus Mike’o Leigh filmus „Nuogas“ („Naked“, 1993) ir „Paslaptys ir melagystės“ („Secrets and Lies“, 1996).
Virtualios kino salės atidarytos
... ir jose galima rasti daug filmų, kurie žada daug atradimų iki šiol jų nemačiusiems. Pristatome kelis iš jų.
„7md“ rekomenduoja
Virtualioje „Skalvijos“ kino salėje galima pasižiūrėti vieną svarbiausių Jeano-Luco Godard’o filmų – 1962 m. sukurtą „Gyventi savo gyvenimą“ („Vivre sa vie“). Filmas rodomas su lietuviškais subtitrais. Godard’as garsėja tuo, kad dažnai naudoja citatas. Filmuose jis cituoja Robert’ą Bressoną, Carlą Theodorą Dreyerį, visus įmanomus amerikiečių filmų žanrus, įvairiausius tekstus, kuria filmus-koliažus. Pateikiame skirtingų autorių – kino kritikų, režisierių ir teoretikų – citatas iš jų tekstų, skirtų filmui „Gyventi savo gyvenimą“.
Dešimt virtualaus „Kino pavasario“ filmų
Šią savaitę prasideda virtualus „Kino pavasaris“. Jo programoje galima rasti ir pernykščių, ir jau šiemet pasirodžiusių filmų. Programų daug, filmų taip pat. Atradimų žada ir retrospektyva, bet dalis kūrinių lauks, kada atsidarys kino teatrai. Išrinkome filmus, kurie gali sudominti smalsius kino žiūrovus, juolab kad smalsumo, regis, lietuvių visuomenei stinga. Šedevrai dabar vis retesni, bet originalių ar įdomių, skatinančių mąstyti filmų dar galima rasti, kad ir šio „Kino pavasario“ programoje.
Sugrąžinta atmintis
Nuo kovo 11 d. platformose „ŽMONĖS Cinema“, „Kino fondas“, „Telia“, „Cgates“ ir virtualioje „Skalvijos“ kino salėje galima pamatyti Andrejaus Končialovskio filmą „Brangūs draugai!“ („Dorogije tovarišči!“, Rusija, 2020). Šis filmas pernai pelnė Venecijos kino festivalio apdovanojimą, Rusija jį pristatė „Oskarui“.
Rudenį kino teatruose prasidėjusi programa „Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams“ kviečia mažuosius kino žiūrovus pasinerti į nuotykių kupiną pasaulį per namų kino platformų ekranus. Trys lietuviški animaciniai filmai rodomi „ŽMONĖS Cinema“ ir „Skalvijos“ virtualioje salėje.
Virtualūs „Žiemos ekranai“
Prancūzų instituto rengiamas tradicinis kino festivalis „Žiemos ekranai“ šiemet persikels į virtualią erdvę ir vasario 18–28 d. vyks interneto platformose zmonescinema.lt bei www.skalvija.lt. Bus parodyti aštuoni pastarųjų metų vaidybiniai filmai ir programa vaikams. Trumpai pristatome pagrindinės programos filmus.