7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „7md“ inf.

„7md“ inf.

Europos kino akademijos laureatai

Gruodžio 12 d. Berlyne paaiškėjo Europos kino akademijos laureatai. Tiesiogiai internetu transliuojamoje ceremonijoje, kurią moderavo Stevenas Gätjenas, dalyvavo nauja Europos kino akademijos prezidentė Agnieszka Holland ir šias pareigas paliekantis Wimas Wendersas, ne vienerius metus akademijos struktūroms vadovavę Marion Döring, Mike’as Downey’s. Daugiau nei 3800 akademijos narių iš visos Europos išrinko geriausius 2020 metų kino kūrėjus.

„Dar po vieną“
„Dar po vieną“
„7md“ inf.

Apie lietuvių kiną

Kristinos Buožytės „Kolekcionierė“ ir Romo Zabarausko „Nuo Lietuvos nepabėgsi“

Naujausiame periodinio Lenkijos mokslų akademijos leidinio „Kwartalnik filmowy“ numeryje išspausdintas didelis Ilyos Tsibetso straipsnis „Naujasis lietuvių kinas ir afekto medialumas. Kristinos Buožytės „Kolekcionierės“ ir Romo Zabarausko „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ atvejis“. Šis „Kwartalnik filmowy“ numeris skirtas vienai temai – kaip emocinis kino lygmuo veikia žiūrovo pojūčius, mat „žiūrovas yra ne tik protas, bet ir kūnas – priešais ekraną ar priešais monitorių“ – ir pavadintas „Pojūčiai ir afektai“.

„Kolekcionierė“
„Kolekcionierė“
„Nuo Lietuvos nepabėgsi“
„Nuo Lietuvos nepabėgsi“
„7md“ inf.

Kol kino teatrai uždaryti

7md rekomendacijos

Pasirodė naujas populiarios „YouTube“ laidos „Ješčionepozner“ pokalbis. Šįkart Nikolajus Solodnikovas kalbina rusų prozininką, poetą ir kino scenaristą Jurijų Arabovą. Tai keliolikos Aleksandro Sokurovo filmų scenarijų autorius, neseniai Albanijoje baigęs filmuoti ir savo pirmąjį filmą.

„Euforija“
„Euforija“
„Netvarka, kurią palieki“
„Netvarka, kurią palieki“
„7md“ inf.

Virtualūs filmai

7md rekomemdacijos

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ persikėlė į virtualią „Kino fondo“ platformą, kurioje iki lapkričio 29 d. galima pasižiūrėti filmą „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, Neil Young, 2018). Milfordas Gravesas žinomas ne tik kaip perkusininkas, bet ir kaip akupunktūrininkas, žolininkas, kovos menų specialistas, programuotojas ir profesorius.

„Ažuolas“
„Ažuolas“
„Mūšis rojuje“
„Mūšis rojuje“
„7md“ inf.

Virtualūs filmai

7md rekomendacijos

Rachel Lang filmo herojė Ana (Salomé Rochard) daro drąsios, savimi pasitikinčios jaunos moters įspūdį. Tačiau po konflikto su viršininku ji palieka darbą ašarodama. Ana nusprendžia, kad dabar gyvens tik pagal savo sąlygas. Jokių viršininkų, jokių įsakymų, visiška laisvė ir atsipalaidavimas. Ana važiuoja pas senelę į Strasbūrą ir atsidūrusi toli nuo tėvų pradeda iš naujo kurti savo kasdienybę.

„Kūnas“
„Kūnas“
„Ilgos palydos“
„Ilgos palydos“
„7md“ inf.

Paskelbtos Europos kino akademijos nominacijos

Antradienio popietę paskelbtos Europos kino akademijos apdovanojimų nominacijos. Į Europos atradimo – FIPRESCI prizą pretenduoja Jurgio Matulevičiaus „Izaokas“. Geriausio debiutinio filmo apdovanojimui kartu su „Izaoku“ nominuoti „Pun Mjesec“ ( rež. Nermin Hamzagic, Bosnija ir Hercegovina), „Gagarine“(rež. Fanny Liatard, Jeremy Trouilh, Prancūzija), „Instinct“ (rež. Halina Reijn, Nyderlandai), „Jumbo“ (rež. Zoé Wittock, Prancūzija), „Sole“ ( rež. Carlo Sironi, Italija, Lenkija).  

„Izaokas“
„Izaokas“
„DAU. Nataša“
„DAU. Nataša“
„Undinė“
„Undinė“
„7md“ inf.

Apdovanojimas Mūzos Rubackytės įgrotai plokštelei

Įžymios pianistės Mūzos Rubackytės įrašyta kompaktinė plokštelė „De la valse à l’abîme“ (įrašų kompanija „Lyrinx“, Prancūzija) pelnė aukščiausią įvertinimą Ferenco Liszto draugijos rengiamame prestižiniame 41-ajame tarptautiniame konkurse „Grand Prix du Disque“. Pianistės įgrotų F. Liszto ir Franzo Schuberto kūrinių interpretacija įvertinta geriausiai tarp konkurse dalyvavusių 16 kompaktinių plokštelių, kurias įrašė 12 dalyvių. Laureatę išrinko 6 narių žiuri, sudaryta iš pianistų profesorių ir muzikos istorikų. 

 

„7md“ inf.

Maišto poezija

Kino klasikos vakaruose – Jerzy Skolimowskio „Gilus dugnas“

Liepos sekmadienias „Skalvijos“ kino klasikos vakaruose bus rodomas lenkų Naujosios bangos pradininko ir maištininko Jerzy Skolimowskio filmas „Gilus dugnas“ („Deep End“, „Na samym dnie“, D. Britanija, VFR, 1970). Tai pirmas anglų kalba kurtas režisieriaus filmas, susiejantis komediją ir brendimo filmą (coming of age), pasižymintis siurrealistine atmosfera ir puikiu garso takeliu – Cato Stevenso ir grupės „Can“ muzika.

„Gilus dugnas“
„Gilus dugnas“
„Gilus dugnas“
„Gilus dugnas“
„Gilus dugnas“
„Gilus dugnas“
„7md“ inf.

Keli būdai suprasti tikrovę

12 „Kino pavasario“ filmų, kuriuos verta pamatyti

Šiųmetis „Kino pavasaris“ ir vėl pareikalaus didžiąją gyvenimo dalį skirti kinui. Filmų daug, todėl šįkart „7md“ nusprendė parinkti filmų sinefilams ir retenybių ieškantiems žiūrovams.

 

„Bakurau“ („Bacurau“, Brazilija, Prancūzija, 2019)

Pasitelkę įvairius kino žanrus, Kleberas Mendonça Filho kartu su Juliano Dornellesu sukūrė filmą – politinės ir socialinės krizės apimtos šiuolaikinės Brazilijos metaforą, kritikuojančią populistinio šalies prezidento Jairo Messiaso Bolsonaro neoreligingumą bei jo pastangas kopijuoti Donaldą Trumpą. Kartu tai pasakojimas apie nedidelių bendruomenių išnykimą: Bakurau kaimelį atakuoja nežinia iš kur atsiradę grobikai, jis išnyksta iš žemėlapio kartu su vyriausios jo gyventojos Karmelitos mirtimi. Filmo kūrėjai nesistengia paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Jie susitelkia į keistą kaimelyje tvyrančią atmosferą. Programa „Meistrai“.

„Dvaras“
„Dvaras“
„Heimat yra erdvė laike“
„Heimat yra erdvė laike“
„Liberté“
„Liberté“
„Martinas Idenas“
„Martinas Idenas“
„Nematomas gyvenimas“
„Nematomas gyvenimas“
„Paukščių kalba“
„Paukščių kalba“
„Sudie, sūnau“
„Sudie, sūnau“
„Tiesiog nuostabu“
„Tiesiog nuostabu“
„7md“ inf.

Prasidėjo Vytauto Laurušo muzikiniai metai

2020-uosius Lietuvos muzikinė bendruomenė paskelbė kompozitoriaus, profesoriaus, visuomenės veikėjo Vytauto Laurušo (1930–2019) metais, minėdama jo 90-ąsias gimimo metines. Pernai Anapilin iškeliavęs iškilus kompozitorius, apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Vyriausybės ir Lietuvos nacionaline premijomis, pasižymėjo itin produktyvia kūryba, ypač atsiskleidusia pastarąjį dešimtmetį. Nors ir ankstesnė jo kūryba buvo aukštai vertinama ir publikos, ir tuomečių sovietinių kultūros vadovų. Greta kūrybos V. Laurušas pelnė pagarbą ir dėl atliktų svarbių visuomeninių darbų: jam vadovaujant pastatytas dabartinis Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, stipriai prisidėta prie Kompozitorių namų su gyvenamuoju kvartalu Žvėryne statybų, vadovauta Lietuvos kompozitorių sąjungos Druskininkų kūrybos ir poilsio namų projektui. Kompozitorius buvo ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, aktyviai palaikydavo kolegas atremiant sovietinio ideologinio aparato puolimus.

  < PUSLAPIS IŠ 25  >>> Archyvas