7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

„Pasakos“ inf.

Vytauto Kernagio 70-mečio proga pasirodys dokumentinis filmas

Kitą gegužę maestro Vytautui Kernagiui būtų sukakę 70 metų. Atšvęsti šį jubiliejų Lietuva galės ir kino salėse: 2021 m. pavasarį pasirodys dokumentinis filmas „Kernagis“.

 

Kiekvienas turi savo Vytautą Kernagį. Vieniems jis – dainuojamosios poezijos pradininkas, kitiems – tautos dvasią budinantojas, tretiems – patrakėlis iš kabareto ar Benas iš Nidos. Nebuvo abejingų ir jo televizijos projektams.

Vytautas Kernagis
Vytautas Kernagis
„Skalvijos“ inf.

„Mokausi iš kino“ filmai moksleiviams – laikinai internete

Beveik 10 metų „Skalvijos“ kino centro su partneriais rengiamas kino edukacijos projektas mokykloms „Mokausi iš kino“ laikinai keliasi į internetą. Iš kino norintiems mokytis moksleiviams siūloma ryškiausius pasakojimus apie bendraamžius žiūrėti kino platformoje „Žmonės Cinema“. Joje šiuo metu patalpinti 8 įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui aktualūs filmai, peržiūras papildo profesionalių edukatorių parengtos metodinės medžiagos bei pratybos, skirtos moksleiviams įvairiapusiškai įsigilinti į filmą.

„Kaimynė šnipė“
„Kaimynė šnipė“
„Kino pavasario“ inf.

Rytietiška AEROKINO savaitė: seansai šeimai, didžėjaus pasirodymas ir lietuvių filmai

Likusias tris gegužės savaites Vilniaus oro uoste tęsis „Kino pavasario“ patyriminių seansų ciklas „Aerokinas“. Repertuare dominuos filmai šeimai ir istorijos iš Rytų – Pietų Korėjos, Japonijos, Izraelio.

 

„Laikomės projekto pradžioje pasirinktos programos sudarymo koncepcijos: kiekvieną savaitę rodome filmus iš skirtingų žemynų. Šią savaitę kviečiame į Tolimuosius ir Artimuosius Rytus. „Parazito“ sėkmė įrodė, kad filmai iš Azijos gali būti ne mažiau patrauklūs globaliu mastu nei Holivudo studijose sukurtas kinas. Pietų Korėjos ar Japonijos nacionalinis kinas yra vienas iškiliausių pasaulyje, o Izraelio kinas visuomet traukia savo nuoširdumu ir originalumu“, – atnaujintą „Aerokino“ repertuarą komentuoja projekto programos kuratorė Aistė Račaitytė.

Kadras iš filmo „Sinonimai“
Kadras iš filmo „Sinonimai“
Rengėjų inf.

Europos dieną švęskite su kinu

Gegužės 9-ąją kasmet visame žemyne tradiciškai minima Europos diena. Šia proga ES programai „Kūrybiška Europa“ atstovaujantys Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovėnijos ir Kroatijos biurai atrinko pripažinimo sulaukusius savo šalių kūrėjų filmus ir paruošė specialią programą „Europos diena: Didelės mažų šalių istorijos“. Ją visą šventinį savaitgalį bus galima žiūrėti nemokamai.

„Apsimetėliai“
„Apsimetėliai“
„Kino pavasario“ inf.

Antrosios AEROKINO savaitės repertuare – ispanų dramos „Mama“ premjera

Vilniaus oro uoste sėkmingai startavo daugybės žiūrovų ir net tarptautinės žiniasklaidos dėmesį pelnę „Kino pavasario“ patyriminiai seansai „Aerokinas“. Kaip ir žadėta, su naujos savaitės pradžia projektas keičia kino kelionių kryptį ir kviečia aplankyti pamiltas Europos šalis: Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Lenkiją. Po ilgos pertraukos didžiajame kino ekrane įvyks premjera. Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams bus parodyta intriguojanti ispanų režisieriaus Rodrigo Sorogoyen psichologinė drama „Mama“.

„Mama“
„Mama“
„Mama“
„Mama“
LKC inf.

Pirmoji proga pamatyti atgimusį filmą „Moteris ir keturi jos vyrai“ – televizijos ekrane

Karantinui pakoregavus kino teatrų veiklą ir kuriam laikui atidėjus kino naujienų pristatymus, gegužės 1-ąją Lietuvos kino centras kviečia Lietuvos žiūrovus į alternatyvią lietuviško kino šventę. Prabėgus 37 metams po premjeros, restauruotas Algimanto Puipos filmas „Moteris ir keturi jos vyrai“ (1983) penktadienį, 21.30 bus parodytas LRT Plius kanalu.

„Moteris ir keturi jos vyrai“
„Moteris ir keturi jos vyrai“
„Kino pavasario“ inf.

Prasideda projektas „Aerokinas“ – „Kino pavasario“ seansai Vilniaus oro uosto perone

Virtualioje erdvėje besitęsiantis „Kino pavasaris“ pristato naują ciklą „AEROKINAS – kelionė prasideda“. Tik gegužės mėnesį Vilniaus oro uoste bus atidarytas autokino teatras. Pirmieji seansai vyks balandžio 30 dieną. Startinio savaitgalio bilietai jau parduodami. Automobilių skaičius į kiekvieną seansą ribotas.

Kadras iš filmo „Parazitas“ (nespalvota versija)
Kadras iš filmo „Parazitas“ (nespalvota versija)
„Meno avilio“ inf.

Kino kursai: stebėti ir stebėtis, kas vyksta aplink

Rytoj prasideda virtualūs kino meistriškumo kursai, kuriuose savo darbo specifika ir subtilybėmis dalinsis įvairių kino sričių profesionalai. Tarp jų – dokumentinio filmo „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ režisierė Aistė Žegulytė. Kino kritikai šį darbą pripažino vienu stipriausių 2019-ųjų lietuviškų kino filmų. Pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, „Tokio drąsaus, pasitikinčio žiūrovo protiniais sugebėjimais, tokio originalaus filmo lietuvių kine man jau seniai neteko matyti.“

„Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“
„Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“
Rengėjų inf.

Eiti į kiną negalima, bet galima atvažiuoti: Vilniuje atidaromas „drive-in“ kino teatras

Jau šį penktadienį, balandžio 17 dieną, į atidarymo seansą filmų mylėtojus pakvies pirmasis šalyje „ŽMONĖS Cinema drive-in“ kino teatras. Tradiciniams kino teatrams užsidarius, saugiai žiūrėti filmus didžiajame ekrane žiūrovai galės „Litexpo“ parodų ir kongresų centro aikštelėje įkurtame kino teatre. 

„Ištraukti peiliai“
„Ištraukti peiliai“
„Meno avilio“ inf.

Filmo „Animus animalis“ kūrėjai kviečia mokytis kino kalbos

Operatorius Vytautas Katkus ir scenaristas  Titas Laucius kviečia į kino meistriškumo kursus, kuriuos organizuoja kino ir medijų centras „Meno avilys“. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu, bus gilinamasi į kino kalbos pagrindus, kuriant trumpametražio filmo scenarijų, naudoti dialogą kaip dramaturgijos priemonę ar filmuoti dokumentinį filmą savo namuose. Dažnai ribotos techninės bei logistinės galimybės ne tik leidžia iš naujo atrasti netikėtų dalykų pažįstamoje aplinkoje, bet ir sukuria puikias sąlygas gimti originaliems kūrybiniams sprendimams. Kiekviena užduotis - naujas iššūkis, naujos taisyklės, pagal kurias kursų dalyviai atras kino kūrimo paslaptis.

 Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“
  < PUSLAPIS IŠ 70  >>> Archyvas