7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Tandemas liepsnos festivalio scenoje, arba Petras Geniušas ir Liudas Mockūnas „Vers la Flamme“

Festivalis „Vilnius Mama Jazz“ žada nustebinti ir pateisinti visus klausytojų lūkesčius. Skamba kaip iššūkis? Per šiuos devyniolika metų festivalis įrodė: iššūkiai jam ne kliūtis, o stimulas eiti į priekį.


Muzikos pasaulyje gaji klasikinės ir džiazo muzikos skirtis. Aiškinama, kad klasikai negeba improvizuoti, o džiazo muzikantams sunkokai sekasi groti akylai sekant partitūroje sugulusias natas. „Vilnius Mama Jazz“ scenoje šie mitai grius, ir juos griaus vienas ryškiausių improvizacinės ir džiazo muzikos kūrėjų Liudas Mockūnas bei įstabaus talento pianistas Petras Geniušas.

Liudas Mockūnas ir Petras Geniušas. Organizatorių nuotr.
Liudas Mockūnas ir Petras Geniušas. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Lapkritį nuspalvins koncertai Paliesiaus dvare

Lapkričio 7 d. skambina vienas ryškiausių Lietuvos pianistų Jurgis Karnavičius. Klausytojams jis dovanoja valandą su Philipu Glassu – pianistas atliks Pirmąją etiudų fortepijonui knygą (Nr.1-10).

Rengėjų inf.

Dagnės Gumbrevičiūtės tapybos darbų paroda

Marcinkonių stoties galerijoje nuo š. m. spalio 10 d.  iki  lapkričio 15 d. vyksta Dagnės Gumbrevičiūtės tapybos darbų paroda Atsidarymas

Paroda veiks spalio 10 - lapkričio 15 dienomis šeštadieniais ir sekmadieniais 12 - 17.30 val. arba susitarus tel. 861416255
Marcinkonių stoties galerija, Kastinio g. 1C
 

Rengėjų inf.

Tarptautinė mokslinė konferencija Nidoje, skirta Kuršių nerijos įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 20-mečiui minėti

Prieš dvidešimt metų Kuršių nerija buvo įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir tapo ne tik Lietuvos pasididžiavimu, bet ir pasauline vertybe. Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus patvirtino UNESCO metais. Tai puiki proga atkreipti dėmesį į unikaliausios Lietuvos teritorijos situaciją, kur siekis plėtoti kurortą neretai konfliktuoja su gamtos ir kultūros vertybių apsauga.

 

20-mečio Kuršių nerijos įrašymo į UNESCO paveldo sąrašą jubiliejui skiriama tarptautinė mokslinė konferencija „Bendras paveldas - bendros žinios: kultūrinis Kuršių nerijos kraštovaizdis praeityje ir dabar”, kurią organizuoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija su partneriais – Neringos savivaldybe ir Neringos muziejais. 

Rengėjų inf.

Prancūzų muzikos vakaras „Jei mano eilės turėtų sparnus...“

Reynaldo Hahno dainos eilute Fortepijonų salonas „Organum“ spalio 31 d. 18 val. kviečia į prancūzų muzikos vakarą. Dalyvauja Saulė Šerytė (mecosopranas), Gustas Raudonius (fortepijonas), tekstus (iš prancūzų kalbos vertė Gustas Raudonius) skaito Martynas Berulis.

Rengėjų inf.

XVII a. venecijietiško stiliaus mišparai po Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais

Nerimo ir nežinios kupinais pandemijos laikais Rodrigo Calveyros vadovaujamas tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ atkakliai rengia vis naujas koncertines programas, kad galėtų dalintis su klausytojais muzika, šimtmečiais nešusia žmonėms šviesą ir viltį. Spalio 26 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje ansamblis pristatys Lietuvoje dar negirdėtą ir muzikos istorijos nepelnytai pamirštą XVII a. pradžios kompozitorių Amadio Freddi (1580–1634). Venecijietiškų mišparų (vakarinių pamaldų giesmių) koncerte kartu su penkių dainininkų balsais ir bažnyčios vargonais skambės virtuoziškieji kornetai ir ankstyvasis fagotas – dulcianas. Šią programą parengė kviestinis meno vadovas, vienas garsiausių pasaulyje kornetininkų Frithjof Smith.

Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
Rengėjų inf.

Vytauto Pletkaus personalinė paroda „Placebai“

Spalio 27 d. – lapkričio 21 d. „Vilniaus fotografijos galerijoje“ (Didžioji g. 19 (Stiklių g. 4), Vilnius) veiks Vytauto Pletkaus personalinė paroda „Placebai“.

Rengėjų inf.

„Klaipėdos galerijoje“ – dailininko Jono Arčikausko kūrybos paroda „Kėslai ir ketinimai“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6) š.m. spalio 22 d. (ketvirtadienį) 17:00 val. pristato  dailininko Jono Arčikausko kūrybos parodą „Kėslai ir ketinimai“.

Rengėjų inf.

Festivalyje „Vilnius Mama Jazz“ – Lietuvos džiazo titanų susidūrimas

Džiazas – tai žanras, kuris nemiršta. Net pačiais tragiškiausiais ir atšiauriausiais laikais atsirasdavo tų, kurie grojo ir skleidė laisvės garsą. Šiuo metu pasaulį apėmusi COVID-19 pandemija vėlgi kelia daugybę iššūkių ir grėsmingai žvelgia į kultūrą. Bet muzikos garsų nutildyti nepajėgus ir šis virusas! Jau 19-ąjį kartą džiazo gurmanų akys kryps į Vilnių. Lapkričio 11–15 d. Šiuolaikinio meno centre vyks festivalis „Vilnius Mama Jazz“.

Eugenijus Kanevičius, Vytautas Labutis, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas. Organizatorių nuotr.
Eugenijus Kanevičius, Vytautas Labutis, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Užutrakio dvaro rūmuose – žvilgsnis į trapią Trakų planetą

Užutrakio dvaro rūmuose šiuo metu eksponuojama Luko Zmejevskio paroda „Planeta Trakai“ – tai kvietimas pamatyti Trakus ir jų apylinkes tarsi naujomis akimis, atitrūkus nuo įprasto kasdienio vaizdo: išskirtinio grožio kraštovaizdį, įamžintą 360 laipsnių panoraminėse nuotraukose, autorius vaizduoja tarsi mažytes planetas, regimas iš paukščio skrydžio. 

  PUSLAPIS IŠ 259  >>> Archyvas