7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

LRT KLASIKA šią savaitę skirs Senajai muzikai

Ar žinote, kokia muzika skambėjo iki Johano Sebastiano Bacho, kas ir kaip kūrė muziką viduramžių, renesanso, ankstyvojo baroko laiku? Visą šią savaitę LRT KLASIKA skirs atsakymams į šiuos klausimus ir  kvies minėti J. S. Bacho gimtadienį bei Europos Senosios muzikos dieną. Radijas gilinsis į Senosios muzikos kultūrą, muziką, jos reiškinius, transliuos koncertus „Klasikos koncertų salėje“ ir Euroradijo koncertų įrašus.

Rengėjų inf.

„Mados infekcija“: show must go on – slenkančiu grafiku!

Balandžio 24-25 d. planuoto didžiausio šalies mados renginio „Mados infekcija“ data neišvengiamai keičiasi. Organizatoriai informuoja, kad nukelia festivalį. Būsimos renginio datos bus paskelbtos iškart, vos pradės rimti COVID-19 virusas. Visi mados gerbėjų įsigyti bilietai galios atnaujintomis datomis.  

Sandros Straukaitės kolekcija.R. Danisevičiaus nuotr.
Sandros Straukaitės kolekcija.R. Danisevičiaus nuotr.
Rengėjų inf.

Festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į jūsų namų kino ekranus

Reaguodami į šiandien Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtą sprendimą stabdyti kino teatrų veiklą, skelbiame, kad 25-asis „Kino pavasaris“ įvyks, tik kitu formatu. Kaip ir žadėjome, kovo 19–balandžio 2 dienomis festivalis vyks visoje Lietuvoje – filmus žiūrovai galės žiūrėti namų kino platformose. Taip išliksime ramūs dėl savo sveikatos ir sąmoningai neleisime plisti koronavirusui.

Rengėjų inf.

Galutinai atšaukiama Bolonijos vaikų knygų mugė

Anksčiau iš kovo į gegužės pradžią nukelta tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė galutinai atšaukiama dėl koronaviruso pandemijos Italijoje ir pasaulyje. Šių metų reikšmingiausia pasaulio vaikų knygų leidybos ir iliustracijos profesionalų mugė buvo labai svarbi ir Lietuvai – mugės vizualinę tapatybę sukūrė iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, planuoti mūsų knygų kūrėjų renginiai, mugės parodoje būtų eksponuotos iliustracijos, nacionaliniame stende būtų pristatytos išleistos knygos.
„Vakar gavome pranešimą iš mugės organizatorių su liūdnomis žiniomis, kad sprendimo atidėti renginį nepakanka. Jie pabrėžia, kad nuostabią Rasos Jančiauskaitės sukurtą vizualinę mugės tapatybę jau žino visas pasaulis, ji plačiai komunikuojama, tad jos darbai tikrai neprapuls“, – teigė Lietuvos prisistatymą Bolonijos knygų mugėje organizuojančio Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

Rengėjų inf.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“

„Amber Trip" lankytojams dovanos po saują gintaro  

Trečiadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Pirmiesiems lankytojams juvelyrikos parodos rengėjai dovanos po saują gintaro.

Rengėjų inf.

Marco Scacchi senosios muzikos festivalyje skleisis ir meilės siužetai bei erotiniai motyvai

Vieno populiariausių XVI a. dvaro muzikos žanrų – madrigalo – raidą nuo Renesanso iki ankstyvojo Baroko atskleis Šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio, vyksiančio Vilniuje, Valdovų rūmuose, svečiai – ansamblis „Profeti della Quinta“ iš Šveicarijos. Skambės penki vyriški balsai, tarp jų – net du kontratenorai.

Ansamblis „Profeti della Quinta“ iš Šveicarijos. Valdovų rūmų muziejaus archyvo nuotr.
Ansamblis „Profeti della Quinta“ iš Šveicarijos. Valdovų rūmų muziejaus archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

Nepriklausomybės šventė – su šiuolaikine muzika: „Synaesthesis“ kovo 11-ąją koncertuos Londone

Londone Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį kartu su lietuvių bendruomene minės ir diplomatijos, kultūros bei verslo sričių atstovai. Įspūdingoje Londono Soutvorko (Southwark) katedroje, menančioje joje besilankiusį Viljamą Šekspyrą, šią savaitę koncertuos Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Čia jis atliks programą „Baltic Sense“ („Baltijos jausmas“), atspindinčią ryškiausių Baltijos šalių šiuolaikinės muzikos kompozitorių kūrybines kryptis.

Ansamblis „Synaesthesis“. Arturas Arti nuotr.
Ansamblis „Synaesthesis“. Arturas Arti nuotr.
Rengėjų inf.

ARS VIA aukcione – unikalios Lietuvos kultūros vertybės

Kovo mėn. 26 d. (ketvirtadienį) Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominikonų g. 15, Vilnius) vyks 12-asis ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas. Aukcionui pateiktus kūrinius bus galima apžiūrėti aukciono kolekcijos parodoje kovo 24–26 d. (galerijoje ,,Židinys“), taip pat juos galima pamatyti ir ARS VIA aukciono tinklalapyje http://arsvia.lt/aukciono-katalogas/ bei tarptautinėje aukcionų platformoje www.liveauctioneers.com.

Algirdas Petrulis, „Vilnius žiemą“
Algirdas Petrulis, „Vilnius žiemą“
Jonas Mackevičius, „Capri“
Jonas Mackevičius, „Capri“
Juozapas Ozemblovskas, „Šv. Onos bažnyčia Vilniuje“
Juozapas Ozemblovskas, „Šv. Onos bažnyčia Vilniuje“
Kazimieras Stabrauskas, „Grota“
Kazimieras Stabrauskas, „Grota“
S. Kobiežickio veikalas apie Lenkijos karalių ir Lietuvos didįjį kunigaikštį Vladislovą Vazą
S. Kobiežickio veikalas apie Lenkijos karalių ir Lietuvos didįjį kunigaikštį Vladislovą Vazą
  PUSLAPIS IŠ 236  >>> Archyvas