7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Bręsta visuomenės konfliktas dėl Sapiegų parko

Vilniaus miesto savivaldybei antradienį išsiųstas skundas, kuriame reikalaujama stabdyti Sapiegų parko pertvarkymo projekte numatytų brandžių medžių kirtimo darbus, kol neatlikta želdinių būklės ekspertizė. Dalis vilniečių yra pasirengę realiai neleisti vykdyti neteisėtų medžių pjovimo darbų, naudodamiesi 2017 metais vykusiu Kauno miesto gatvių kaštonų kirtimo precedentu.


Antradienį pateiktas advokato Sauliaus Dambrausko pasirašytas reikalavimas-skundas, adresuotas rangovui „Eika“, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai ir LR Aplinkos ministerijai. Jame teigiama, kad suinteresuota visuomenė nebuvo tinkamai informuota ir viešam svarstymui galutinės projekto korektūros taip ir nebuvo pristatytos. Taip pat nebuvo atlikta želdinių būklės ekspertizė, be kurios medžių kirtimas būtų neteisėtas veiksmas. Reikalaujama atlikti numatytų kirsti medžių ekspertizę ir nevykdyti medžių pjovimo darbų Sapiegų parke, kol ši ekspertizė nebus atlikta.


Už parko medžių išsaugojimą kovojanti bendruomenė pasiruošusi blokuoti medžių pjovimo darbų vadovaudamiesi Želdynų įstatymo 14 straipsnio 2 dalimi bei LR Susirinkimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalimi.


Teigiama, kad netinkamas visuomenės informavimas ir medžių kirtimas neatlikus prašomos ekspertizės pažeistų Lietuvos ratifikuotas Orhuso bei Europos kraštovaizdžio konvencijas, taip pat Želdynų įstatymo reikalavimus, dėl to būtų prašoma Aplinkos Ministerijos ir visuomeninių iniciatyvų duomenis apie pažeidimus įtraukti į rengiamas ataskaitas tarptautinėms institucijoms, jas informuojant apie tai, kad Lietuva neužtikrina šių tarptautinių dokumentų laikymosi Lietuvoje, o Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama yra naudojama pažeidžiant pamatinius tarptautinės teisės reikalavimus.


Taip pat reikalaujama projekto korektūrų pristatymus surengti ne darbo laiku bei tokioje vietoje, kurioje būtų užtikrintas visų pageidaujančių asmenų dalyvavimas; nustatyti viešai prieinamą vietą, kurioje pageidaujantys asmenys turėtų realią galimybę išsamiai susipažinti su projektu bei jo korektūromis, jo priedais; nustatyti terminą ir konkretų adresatą, kuriam būtų galima pateikti savo pastabas.


Asociacija „Antakalniečių bendruomenė“ praėjusį trečiadienį pateikė savo pastabas ir pasiūlymus dėl Sapiegų parko pertvarkymo projekto korektūros. Bendruomenė išreiškė nepritarimą masiniam brandžių medžių kirtimui, taip pat pastebėjo, kad daug investicijų pareikalausianti infrastruktūra ir jos išlaikymas apima tik nedidelę parko dalį. Vilniaus miesto savivaldybė išplatino atsakymą, kuriame teigiama, kad į pakartotinius bendruomenės pasiūlymus atsižvelgta nebus.

Rengėjų inf.

Tarptautinių mainų projekto „Paris-Vilnius“ paroda „Voyage“

Paroda atidaroma gegužės 31 d., penktadienį, 18 val., LDS galerijoje „Arka".

Paroda - mugės „ArtVilnius’19" programos „Naktis galerijoje“ dalis. Atidarymo dieną galerija atvira iki 23 val. Daugiau informacijos:

„Kelionių trokštantys nomadai - tai 20 menininkų, kurie aktualizuoja kelionę kaip procesą ir tikslą. Tirdami vidaus ir išorės santykį, jie siekia fiksuoti į tarpusavio susitikimą vedančius žingsnius. Tiesioginės, dvasinės, vaizduotiškos, patyrimų ir vidinio pasaulio kelionės - šią idėjinę įvairovę atliepia skirtingos meno formos parodoje - tapyba, skulptūra, fotografija, iliustracijos, instaliacijos. Kūriniai - tarsi dialogas, kviečiantis patirti keliavimo būseną“.
 
Ši paroda - LDS galerijos „Arka“ ir Paryžiaus menininkų asociacijos „Le 4 Paris Art“ bendradarbiavimo vaisius. Asociacija menininkų mainų programas jau surengė Murbergeto meno muziejuje, Švedijoje, „Civic Ateneo Fort Pienc“ centre Barselonoje, taip pat Kelne, Berlyne ir Vienoje.
 
2020 m. mainų programos „Paris-Vilnius“ dalis persikels į Paryžių, kur galerijos „Arka“ sudaryta kolekcija bus pristatyta "Blanc Manteaux" Europos meno bienalėje.
 
Parodos „Voyage“ dalyviai:
Déliana Alexieva - peinture/ tapyba
Véronique André - peinture/ tapyba
Rémy Aron - peinture/ tapyba
Pascale Blaizot - peinture/ tapyba
Hélène Delanoë - peinture / tapyba
Laurence Dubaut - sculpture / skulptūra
Marie-Lyne Ersine - photographie/ fotografija
Dominique Fillières - gravure, peinture/ grafika, tapyba
Bénédicte Gerin - peinture, photographie / tapyba, fotografija
Céline Gontier - illustration / iliustracija
Yona Grandjean - calliagraphy / kaligrafija
Natalie Miel - peinture/ tapyba
Nadée - peinture/ tapyba
Éric Perrin - peinture/ tapyba
Nina Urlichs - painting/ installation / tapyba, instaliacija
Jean Charles Yaïch - papersculpture, Kirigami / popieriaus menas, kirigami.
Paroda LDS galerijoje „Arka“ veiks iki birželio 15 d.
Paroda yra galerijos „Arka" kūrybinės programos dalis. Programą iš dalies remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.
 
Galerija atvira II-V 12-19, VI 12-16
 
www.arkagalerija.lt
LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2019 05 31 - 2019 06 15

 

Rengėjų inf.

Kaip vargonais groja matematikai, filologai, biochemikai ir kitų profesijų atstovai?

„Aš groju vargonais, nes tai yra mano gyvenimo galimybė. Noriu ją išnaudoti kol galiu. Nors ir neturiu tam pakankamai laiko, nors domina ir kitos sritys, man svarbu palaikyti tą ugnelę, kad ji pamažu įsišaknytų manyje,“ – apie meilę vargonams pasakoja matematikos fakultete studijuojanti Giedrė Juodzevičiūtė.

 

Šeštadienį, gegužės 25 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Vido Pinkevičiaus vadovaujamos Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 8-ojo sezono uždarymo koncertą.

VU Šv. Jonų bažnyčios didžiųjų vargonų fragmentas
VU Šv. Jonų bažnyčios didžiųjų vargonų fragmentas
Rengėjų inf.

Klaipėdos kamerinis orkestras koncertuos „Klangantrisch“ festivalyje Šveicarijoje

Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo Mindaugo Bačkaus, gegužės 22–27 dienomis gastroliuos Šveicarijoje. Tai bus jau ketvirtasis klaipėdiečių koncertinis turas šioje šalyje. 2014 ir 2015 metais orkestras pasirodė prestižinėje Ciuricho Tonhalle salėje ir „Murten Classics“ festivalyje Murtene. 2017 metais klaipėdiečiai savaitę rezidavo Berno kantono miestelyje Riggisberge, kur vyko „Klangantrisch“ festivalis. Šiam festivaliui vadovauja žinomas šveicarų dirigentas ir fleitininkas Kasparas Zehnderis, šiemet vėl pakvietęs jame muzikuoti Klaipėdos kamerinį orkestrą.

 Klaipėdos kamerinis orkestras
Klaipėdos kamerinis orkestras
Rengėjų inf.

Galerijoje „Vartai“ VDA tapybos katedros studentų BA baigiamųjų darbų ekspozicija

2019 05 21 – 2019 05 31

Gegužės 21 d. galerijoje „Vartai“ atidaroma Vilniaus dailės akademijos tapybos katedros studentų Ryčio Ratkevičiaus, Gyčio Arošiaus bei Monikos Radžiūnaitės bakalauro baigiamųjų darbų ekspozicija, kuri galerijoje veiks iki gegužės 31 dienos.


Rytis Ratkevičius ekspozicijoje „Dėmesio centre“ pristato Lietuvos pop kultūros žvaigždžių bei politikų portretų seriją. Portretuose vaizduojami personažai nėra perteikiami realistiškai, autorių labiau domina bendri vaizduojamoms asmenybėms būdingi bruožai ir mimikos, kurie dominuoja tarp dažnai socialinėje erdvėje bei žiniasklaidoje matomų žmonių, siekiančių dėmesio ir atpažinimo. Abstrahuodamas portretuose vaizduojamus asmenis, autorius analizuoja tiek pavienius personažus, tiek visą sistemą, kurioje jie egzistuoja. Vaizduodamas žinomus žmones autorius panaudoja retai šiam tikslui naudojamą mediją – tapybą, kuri padeda išryškinti šio reiškinio prigimtį, priešingai nei fotografija ar video reportažas, tapybos darbas suteikia galimybę kontempliuoti vieną vaizdą, atveria galimybes kurti naujus kontekstus.


Gytis Arošius ekspozicijoje pavadinimu „Enigma“ pristato tapybos darbus, kuriuose tyrinėja XX a. architektūrą, karines inovacijas bei jų istorijas. Kūriniuose vaizduojami industrinės paskirties pastatai bei praeito amžiaus išradimai, turintys monumentalumo, didybės, groteskiškumo, dominuoja brutalizmas. Vaizduodamas šiuos objektus autorius neatsižvelgia į tai, kokia buvo jų paskirtis, jis gilinasi į patį vaizdinį ir interpretuoja juos kaip grėsmę keliančius objektus, pranašaujančius blogas pasekmes. Autorius vaizdą konstruoja koliažo principu apjungdamas užfiksuotus vaizdus, personažus bei įterpdamas svetimkūnius. Toks principas sukuria apokalipsės nuojautą, kūriniuose pranyksta laiko suvokimas, susimaišo praeitis, dabartis ir ateitis, dėl to darbuose slypi įtampa, baimė, nežinomybė.


Monikos Radžiūnaitės ekspozicija „Stultus pictorem“ kalba apie kvailybę, kurią autorė vaizduoja pasitelkdama vidurmažių ikonografiją, simboliką bei įvairius dailės pavyzdžius. Anot autorės, didelis siekis užpildyti nedokumentuotus bei pamirštus istorijos etapus lemia paklaidas, kurios įtakoja visuomenės tikrovės suvokimą, įsitikinimus. Susidaro terpė, kurioje žmonės gali manipuliuoti, remtis kito nežinojimu ar neišmanymu, dėl to autorė sąmoningai pasirenka kvailybę kaip kūrybinę strategiją, kuri išvaduoja nuo poreikio žinoti ar suvokti tikrąsias vaizdų reikšmes. Tyčia klysdama ji maišo simbolius, reikšmes, netikslius vertimus, pasinaudodama pseudointelektualo kauke, leidžia sau kurti naujus kontekstus ir sąsajas. Taip atsiranda ir „Stultus pictorem“ – klaidingai Google vertėjo pagalba išversta frazė, reiškianti kvailą tapytoją, trumpai iliustruojanti visą M. Radžiūnaitės kūrybos principą.

 

Rengėjų inf.

Laisvės fluidus skleidusi „Druskomanija“ atsisveikina iki kitų metų

Gegužės 10 d. „Druskomanijos“ pradžią skelbė skambančios Vilniaus varpinės, o šį sekmadienį festivalis medidatyviai nurimo iki kitų metų su elektroninės muzikos projekto „Forgotten Plants“ pasirodymu Liškiavos bažnyčioje. Visą savaitę nuo gegužės 10 iki 16 d. švieži ir išlaisvinantys festivalio koncertų skambesiai lydėjo įvairias Vilniaus centro vietas, kur gausiai pritraukė smalsios ir naujų meninių patirčių išalkusios publikos. Nuo penktadienio iki sekmadienio „Druskomanija“ persikėlė ten, kur 1985 metais ir gimė – į Druskininkus, kur taip pat laukė intensyvi ir įvairiažanrė programa.

Arma Agharta
Arma Agharta
„Brokenchord“
„Brokenchord“
Castor Stetson
Castor Stetson
Choras „Vilnius“
Choras „Vilnius“
„Twenty Fingers“
„Twenty Fingers“
„Young for Strings“
„Young for Strings“
Rengėjų inf.

Druskomanija keliasi į Druskininkus

Visą savaitę sostinę laisvinusi „Druskomanija“ festivalio užbaigimui tradiciškai keliasi į Druskininkų miestą, kuriame prieš trisdešimt penkerius metus ji ir prasidėjo.

 

Įvairaus žanro renginių – parodų, performansų, koncertų, vakarėlių, susitikimų su kūrėjais – kupinos praėjusios šešios dienos festivalio lankytojus stebino atvirumu naujiems formatams, tarpdiscipliniškumui, neakademinio žanro kūrybai. Festivalis šiomis dienomis taip pat sukūrė naujus kultūrinius traukos centrus, kurių ryškiausiu tapo festivalio organizatorių, Lietuvos Kompozitorių sąjungos, pastatas Žvėryne.

Jaunųjų kūrėjų kursai
Jaunųjų kūrėjų kursai
Nina Guo ir Augustė Vickūnaitė
Nina Guo ir Augustė Vickūnaitė
Programa „Nauja muzika iš Šiaurės“. „NB8 ART“
Programa „Nauja muzika iš Šiaurės“. „NB8 ART“
Sheep Effect (Simonas Šipavičius)
Sheep Effect (Simonas Šipavičius)
Rengėjų inf.

Antrasis Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Prieš dvejus metus prasidėjęs ir didelės sėkmės bei susidomėjimo sulaukęs pirmasis Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas šiemet į uostamiestį grįžo su dar didesne geros energijos banga. Gegužės 6–11 dienomis šiųmetis festivalis vėl skelbė: „Tai, ko nesikėtum iš klasikos” – būtent tai violončelės mylėtojai galėjo pamatyti ir išgirsti visą praėjusią savaitę nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro.

Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
David Geringas Klaipėdos violončelės festivalyje. Organizatorių nuotr.
David Geringas Klaipėdos violončelės festivalyje. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos violončelės festivalis. Organizatorių nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 207  >>> Archyvas