7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Pianistės Onutės Gražinytės rečitalis „Muzikos galerijoje“

grįžta į gimtinę koncertuoti, susitikti su artimiaisiais. Solidžios, bet žaismingos ir ausį pamaloninančios solinio rečitalio programos „Pavasariniai skambesiai“ bus galima pasiklausyti kovo 12 d. Klaipėdos koncertų salėje ir kovo 15 d. Sostinėje, Vilniaus „Muzikos galerijoje“, Antakalnio g. 17.

Onutė Gražinytė. Organizatorių nuotr.
Onutė Gražinytė. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Persų muzikos ir sutartinių gija

Sukūrusi „Flamenko ir sutartinių jungtuves“, „Rasų ratą“ ir kt. dainininkė, aktorė, režisierė Brigita Bublytė tęsia pasaulio balsų keliones ir šį kartą pristato  persų muzikos paslaptis lietuviškųjų sutartinių balsų gijose. Kokie skambesiai, virpesiai ir gijos išsiskleidžia gyvai vienoje erdvėje susitikus persų tradicijai, lietuviškųjų sutartinių puoselėtojų balsams ir jaunosios aktorių kartos interpretacijoms?

Ansamblis „BaLaB“
Ansamblis „BaLaB“
Hamidreza Ojaghi
Hamidreza Ojaghi
Rengėjų inf.

Paroda „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos ministrų kabinetų nariai

Kviečiame 2019 m. kovo 7–balandžio 29 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) aplankyti Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parodą „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos ministrų kabinetų nariai“.

 

2018 m. parengta kilnojamoji paroda skirta represuotiems 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos ministrų kabinetų nariams atminti. Visi jie – sovietinės ir nacistinės okupacijos aukos, okupaciniams režimams „socialiai svetimi ir pavojingi elementai“, kuriuos reikėjo sunaikinti.


Sovietinės ir nacistinės okupacijos represijų aukomis tapo 45 buvę 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos ministrų kabinetų nariai: 16 jų sušaudyta, 10 mirė kalėjimuose ar lageriuose, 3 – tremtyje, 11 sugrįžo iš lagerio ar tremties, 5 – kalinti pirmosios sovietinės okupacijos laikotarpiu, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, išlaisvinti; karo pabaigoje pasitraukė į Vakarus. Represijas patyrė Lietuvos Respublikos vyriausybės ministrai pirmininkai, vidaus reikalų, krašto apsaugos, užsienio reikalų, susisiekimo, švietimo, žemės ūkio, teisingumo ir finansų ministrai. Represuotų ministrų šeimos ištremtos į Komijos ASSR, Altajaus kraštą, Tomsko ir Novosibirsko sritis. 1942 m. dauguma šeimų iš Altajaus krašto perkeltos į Jakutijos šiaurę prie Laptevų jūros.


Parodoje panaudota daug naujos, iki šiol niekur neeksponuotos vaizdinės medžiagos. Represuotų asmenų biografijas papildo fotografijos, dokumentai, spaudos leidinių faksimilės, laiškai iš Nepriklausomos Lietuvos laikotarpio, kalinimo lageriuose, kalėjimuose ar tremties vietų. (Iš http://genocid.lt/muziejus/lt/380/c/)

 

Paroda lankoma pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 16 val. Pietų pertrauka nuo 12 iki 13 val.


Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius

Tel. (8 5) 275 1223

renginiai.tuskulenai@genocid.lt

 

Rengėjų inf.

Tapymas pelenais pagal Vigintą Stankų

Kovo 14 dieną Vilniaus Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 4) bus pristatyta prieš metus anapilin išėjusio menininko kūryba. Parodoje “Pelenai” pristatoma V. Stankaus (1962-2018) kūrybos retrospektyva. Čia pamatysite menininko kūrybinių ieškojimų kelią – lyg aliuzija į gyvenimo laiko juostą - nuo tylių ir švelnių ankstyvųjų “japoniškų” abstrakcijų iki sunkiasvorių, daugiaprasmių, meditatyvių “pelenų”.

V. Stankus gimė Kaune, Vilniaus dailės akademijoje įgijo stiklo ir vitražo specialybę. Į meno lauką įsiliejo kartu su aktyviais meno pokyčius Kaune formavusiais tuomečiais menininkais: Alfonsu Vilpišausku, Raimundu Mikšiu-Šniūru, Eimučiu Markūnu, Vytautu Dubausku, Raimondu Gailiūnu, Antanu Obcarsku, Arūnu Vaitkūnu, Mykolu Šalkausku, Rimvydu Jankausku-Kampu ir kt.
Nepriklausomybės pradžioje, didžiuosiuose Lietuvos miestuose kultūrinis gyvenimas tiesiog kunkuliavo. Pradėjo kurtis lietuviškos dailininkų grupės, siekusios pristatyti publikai meną be sovietinių meno institucijų kontrolės. 1990 m. vasarį Kaune jau buvo įsikūrusi keturių menininkų grupė „Post Ars“, tais pačiais metais susibūrė tapytojų grupė „Angis“, o Vilniuje nuo 1989 m. gyvavo „Grupė 24“. Istorinių pokyčių ir sunkios naujos pradžios Lietuvoje laikotarpiu tapyboje išryškėjo ir įsitvirtino abstraktusis neoekspresionizmas.


Visų šių meno įvykių sūkuryje formavosi ir V. Stankaus kūrybos braižas. Ramesnio būdo menininkas laikėsi kiek atokiau nuo itin aktyvaus meno lauko procesų. Būdamas profesionaliu sportininku (vienas pirmųjų Lietuvoje įgijo juodąjį karatė diržą), jis pasinėrė į Rytų kovos menų filosofiją, kurią sudaro budizmo, taoizmo ir konfucianizmo pagrindai. Tai jį disciplinavo, išmokė kantriai ir nuosekliai siekti tikslo. Kiekvieną dieną pradėdavęs nuo meditacijos Vigintas prie drobės prisiliesdavo tik būdamas geros nuotaikos – pyktis ar susikaupusios neigiamos emocijos niekada nebuvo jo įkvėpimu. Kitaip tariant, menininkas nesiekė šokiruoti žiūrovo. Jis siekė atrasti harmoniją su savimi ir per meno kūrinį ja dalytis su pasauliu.


Ankstyvieji piešiniai, tapyba ant popieriaus, kartono lakštų ir drobės alsuoja gaivia šviesa, laisve ir ekspresyviais potėpiais. Kiek vėliau į jo tapybą įsilieja sunkios, viena kitą dengiančios dažo tekstūros ir smulkios, motyvų lopus drobėje jungiančios linijos. Paskutiniaisiais metais menininkas beveik neišeidavo iš dirbtuvės. Kūrė daug ir intensyviai, nesiliovė eksperimentuoti su drobės faktūra. Naudojo ne tik dažus, bet ir pelenus. Didžioji dalis parodoje pristatomų kūrinių ir bus būtent iš šios simbolinės serijos “peleniniai”.


Parodos atidarymas: 2019-03-14, 18:00 val
Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius.
Paroda veiks: nuo kovo 14 iki balandžio 8 dienos. Parodos kuratorė: Julija Dailidėnaitė.

 

Rengėjų inf.

„Canto Fiorito“ koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“

Jau penktus metus senosios muzikos mylėtojus džiuginsiantį tarptautinį Marco Scacchi festivalį kovo 6 d. 18 val. Valdovų rūmuose pradės ansamblio „Canto Fiorito“ koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“. Ansamblio meno vadovo Rodrigo Calveyros sukurta programa pakvies klausytojus naujai pažvelgti į Lenkijos karalių ir LDK didžiųjų kunigaikščių Vazų dvaro muziką bei atkurti muzikines sąsajas, jungusias Romą ir Vilnių. „Rengdamas šią programą siekiau išryškinti didžiausių Romos polifoninės mokyklos meistrų įtaką LDK muzikinei kultūrai. Dauguma Vazų dvare kapelmeisteriais dirbusių italų kompozitorių buvo ne tik garsūs Romos polifonijos mokyklos atstovai, užėmę aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane, bet ir tiesioginiai šios mokyklos įkūrėjo Giovanni Pierluigi da Palestrinos mokiniai. Norėtųsi, kad Lietuvos klausytojai išgirstų, kokio neįtikėtinai aukšto lygio muzika buvo kuriama ir atliekama Vazų dvare XVI a. pabaigoje – XVII a. pradžioje. Jei tokias prestižines pareigas Romoje užėmę kompozitoriai rinkosi iškeisti jas į kapelmeisterio darbą Varšuvos ir Vilniaus rūmuose, Vazų dvarą galime laikyti tikrai svarbiu to laikotarpio Europos muzikos centru“, – teigė Calveyra. Klausytojus, norinčius sužinoti daugiau, jis kviečia atvykti į koncertą valanda anksčiau – 17 val. vyksiančiame pokalbyje Calveyra išsamiau papasakos apie programoje pristatomus kompozitorius ir jų muziką.

Ansamblis „Canto Fiorito“ Braitono senosios muzikos festivalyje. Organizatorių nuotr.
Ansamblis „Canto Fiorito“ Braitono senosios muzikos festivalyje. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas

Kovo mėn. 14 d. (ketvirtadienį) Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys“ (Dominikonų g. 15, Vilnius) įvyks 8-asis ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas. Aukcionui pateiktus kūrinius bus galima apžiūrėti aukciono kolekcijos parodoje kovo 12–14 d. (galerijoje ,,Židinys“), taip pat juos galima pamatyti ir ARS VIA aukciono tinklalapyje: https://arsvia.lt/aukciono-katalogas/

Jonas Rimša, „Kalnų upelis“. 1934–1951 m.
Jonas Rimša, „Kalnų upelis“. 1934–1951 m.
Albumas „Tito termų liekanos ir jų vidaus tapyba“. 1776 m.
Albumas „Tito termų liekanos ir jų vidaus tapyba“. 1776 m.
Rengėjų inf.

Violetos Palčinskaitės kūrybos vakaras

Kovo 4 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje, ciklo „Alma mater musicalis“ koncerte – LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatės poetės Violetos Palčinskaitės kūrybos vakaras. Poetę kalbins Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė, savo sukurtas dainas poetės eilėmis atliks bardas Vygantas Kazlauskas. Vakare dalyvauja jaunoji pianistė, kompozitorė ir poetė Silvija Beatričė. Koncertinę programą pristato ir Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos pedagogės bei moksleivės: žinoma fleitininkė Viktorija Zabrodaitė, pianistė Nijolė Baranauskaitė ir jų ugdytinės Livija Balachovičiūtė (fleita) ir Meda Sedleckaitė (fortepijonas). Koncerto vedėja muzikologė Laimutė Ligeikaitė. Programoje skambės Wolfgango Amadeus Mozarto, Edvardo Griego, Johano Baptisto Vanhalo, Philippe’o Gaubert’o kūriniai.

Violeta Palčinskaitė
Violeta Palčinskaitė
Nijolė Baranauskaitė ir Viktorija Zabrodaitė
Nijolė Baranauskaitė ir Viktorija Zabrodaitė
Silvija Beatričė Petkevičiūtė
Silvija Beatričė Petkevičiūtė
Rengėjų inf.

Prancūzų menininko Phil Von solo kūryba apie gyvenimo pusiaukelėje suklupusį žmogų pirmą kartą Lietuvoje

Europoje pripažintas daugiabriaunis menininkas pažinčiai su Lietuva sukūrė muzikinį ir dramaturginį auto-portretą, kuriame teatralizuotą šokį kompozitorius atliks pagal savo paties sukurtą muziką bei atliekant savo autorines dainas.

Phil Von. S. Baturos nuotr.
Phil Von. S. Baturos nuotr.
Rengėjų inf.

Aleksandro Isakovo koncertas VU Šv. Jonų bažnyčioje

„Man labiausiai vargonų muzikoje patinka Preliudo ir fugos arba Fantazijos ir fugos žanras. Nuolat groju savo koncertuose tokius ciklus ir visada ieškau naujų kūrinių. Labiausiai mane traukia romantinė vargonų muzika, sukurta tarp 1840 ir 1940 metų. Žinoma, labai mėgstu ir barokinę, ir šiuolaikinę vargonų muziką“, – sako vargonininkas Aleksandras Isakovas.

 

Vargoninės muzikos mylėtojai to laikmečio klasiką išgirsti galės šeštadienį, kovo 2 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje A. Isakovo koncerte „O Mensch, bewein“.

Aleksandras Isakovas
Aleksandras Isakovas
Rengėjų inf.

Kaune vyks pirmasis Baltijos šalyse parakino festivalis

Vasario 27–kovo 3 d. Kaune įvykspirmasis Baltijos šalyse tarptautinis parakino (paracinema) festivalis „Mondo Bizarro“. Jis kvies susipažinti su alternatyviu kino pasauliu.

 

Edukacinės kino platformos „Kitas kinas“ rengiamas „Mondo Bizarro“ žiūrovams pasiūlys išskirtinę filmų programą, kurios ašimi taps dvi potemės – „Blaxploitation“, dedikuota to paties pavadinimo maištingam afroamerikiečių kino subžanrui ir „VHS karštinė“, kurioje dominuos vaizdo kasečių kultūra bei jos palikimas. Įvairialypė programa apims tiek žanrų klasika tapusius filmus, tiek neatrastus pogrindžio perlus.

Kadras iš filmo „Coffy“ (rež. Jack Hill, 1973)
Kadras iš filmo „Coffy“ (rež. Jack Hill, 1973)
  PUSLAPIS IŠ 200  >>> Archyvas