7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Didžiojo kino mago Federico Fellini 100-mečiui

Liepos 30 d. – rugsėjo 20 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veiks tarptautinė paroda „Federico Fellini. Šimtmetis!“, skirta vienam įtakingiausių XX a. kūrėjų, pasaulinę žiūrovų meilę pelniusios italų kino asmenybės F. Fellini (1920 –1993) šimtosioms gimimo metinėms.

Šie, 2020-ieji, Federico Fellini metai! Per pasaulį ritasi renginių banga, vienaip ar kitaip primenančių ir įprasminančių didžiojo kino pasakotojo kūrybinį palikimą. Tarp tų renginių – F. Fellini kolegų, bičiulių bendraminčių kartu su Romos agentūros COR specialistais parengta, po Europą keliaujanti paroda. Italijos kultūros institutas Vilniuje ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pasistengė, kad ši unikali paroda būtų pristatyta ir mūsų sostinėje, padovanotų žmonėms dar vieną susitikimą su neprilygstamuoju F. Fellini ir jo darbais.

Rengėjų inf.

XX tarptautinė kasmetinė gamtos fotografijų paroda

Kviečiame liepos 23 d., 15 val. atvykti į XX tarptautinės kasmetinės gamtos fotografijų parodos, skirtos Žemės dienai, pristatymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius). 

Parodą rengia gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“. 

Apie klubą „Žalias skėtis“

Prieš dvidešimt metų Utenoje susibūrė fotografai, kuriuos suvienijo bendra fotografuojamų objektų, reiškinių tema – Gamta. Taip gimė Aukštaitijos gamtos fotografus vienijantis klubas, pasirinkęs  simbolišką pavadinimą „Žalias skėtis“. Po tokiu žaliu stogu susibūrė įvairiausių profesijų žmonės (profesionalūs fotografai, žurnalistai, mokytojai, dėstytojai, architektai, inžinieriai, gamtininkai, miškininkai, dailininkai, gaisrininkai, policininkai, vairuotojai, IT specialistai, vadybininkai ir kt.), kuriuos vienija bendras pomėgis, virtęs  aistra – gamtos fotografija. 

Rengėjų inf.

Tik tak, tik tak – konkursas „Injekcija“ laukia dalyvių paraiškų

Besiruošiant spalio viduryje vyksiančiam ilgajam mados savaitgaliui, Naujoji Vilnia jau dabar ošia ir laukia tiek stileivų, kiek jų dar nebuvo! Po dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį, vyksiančios „Mados infekcijos“, sekmadienį, spalio 18 d., „Dūmų fabriką” šturmuos konkurso „Injekcija“ finalas – čia siaus stilingiausias Vilniaus jaunimas.

Rengėjų inf.

Uostamiestis septintąjį kartą renka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoją

Jau daugiau kaip mėnesį Klaipėdos krašto gyventojai gyvena „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ nuotaikomis. Iniciatyva siekiama išrinkti ir apdovanoti aktyviausią bei talentingiausią krašto atstovą, įvairiais pasiekimais garsinantį miestą. Septintąjį kartą organizuojamas konkursas šiuo metu artėja prie finišo tiesiosios. Finaliniame penketuke varžosi sporto atstovai, inovacijų kūrėjas, socialinių iniciatyvų doktorantė bei knygų iliustratorė. Kam atiteks 4000 eurų stipendija – paaiškės jau liepos pabaigoje.

Rengėjų inf.

Lietuvos aklųjų bibliotekos savanorė Irena Mikelioniene: „Labai malonu atlikti darbą neatlygintinai“

Nuo 2013 m. Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia tapti savanoriais diktoriais ir įgarsinti leidinius žmonėms, kuriems sunku ar kurie visai negali skaityti įprasto spausdinto teksto. Dėl karantino šiemet kurį laiką garso įrašų studijos buvo uždarytos, nors net ir tada dalis diktorių dirbo nuotoliniu būdu. Pasibaigus karantinui labiausiai atsidavę savanoriai jau pradeda grįžti į garso įrašų studijas. Viena iš jų – jau keturias knygas įgarsinusi 74-erių metų LAB savonorė-diktorė Irena Mikelionienė.

 

Saulėtą popietę atsigaivindami arbūzu ir šaltu arbatos gėrimu kombučia, su Irena Mikelioniene kalbėjomės apie kelią į savanorystę, kokie buvo jos pirmieji įspūdžiai bei kas labiausiai motyvuoja garsinti toliau. 

Rengėjų inf.

Kristinos Kurilionok paroda pavadinimu „Al crepuscolo / Sutemos”

Galerija Akademija, kartu su galerija Pramantha Arte su malonumu praneša, kad ateinantį pirmadienį, liepos 20 dieną, 18 valandą atidaroma naują lietuvių menininkės Kristinos Kurilionok paroda pavadinimu “Al crepuscolo / Sutemos”. Parodos kuratoriais yra Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Maria Rosaria Gallo.

„Ši paroda - pasakoja kuratoriai - pristato naujausius tapytojos darbus ir skelbia kai ką neįprasto bei gilaus: kelionę į šviesos jėgą. Kristina Kurilionok - kuri pastaruosius porą metų gyvena Italijoje - atliko nepaprastą tiriamąjį darbą, skirta skirtingiems šviesos tonų efektų palyginimams, kuriais pasižymi viduržemio jūros Kalabrijos regionas bei baltiški Lietuvos kraštovaizdžiai, pirmasis – tai meninkės dabartinio apsistojimo ir kūrybinio gyvenimo regionas, antrasis - gimtoji, augimo ir formavimosi, šalis.

Rengėjų inf.

Nidos publika nepraleidžia Thomo Manno festivalio koncertų

Šią savaitę Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vakarą rengiami XXIV Thomo Manno festivalio koncertai sulaukia didelio populiarumo: ne tik turininga muzikine programa, bet ir klausytojų saugumu pasirūpinę organizatoriai džiaugiasi publikos susidomėjimu, o atlikėjams tai bene pirmoji proga susitikti su publika po pavasarį užklupusio karantino.

Elžbieta Liepa Dvarionaitė. G. Beržinsko nuotr.
Elžbieta Liepa Dvarionaitė. G. Beržinsko nuotr.
Kauno kvartetas. G. Beržinsko nuotr.
Kauno kvartetas. G. Beržinsko nuotr.
Trio „Kaskados“. G. Beržinsko nuotr.
Trio „Kaskados“. G. Beržinsko nuotr.
Rengėjų inf.

Romualdo Inčirausko kūrybos paroda, skirta autoriaus 70 –mečiui

Nuo birželio 22 d.  iki rugpjūčio 04 d. Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai) veikia Romualdo Inčirausko kūrybos paroda, skirta autoriaus 70 –mečiui.
Parodos pristatymas vyks liepos 24 d. 17 val.


Parodos menotyrininkė dr. Danutė Zovienė apie parodą:
Romualdą Inčirauską galima vadinti tikru XX–XXI amžių sandūros menininku: sparti meninių idėjų ir judėjimų, technologijų ir plastinės raiškos kaita, žanrų ribų nyksmas bei naujos medijos jo kūryboje įgyja savitą ir paveikų pavidalą. Antra vertus, jam, tarsi renesanso menininkui, rūpi ir yra pavaldžios įvairios kūrybos sritys.

Rengėjų inf.

Th. Manno festivalio atidaryme triumfavo bendrystė ir šeimyniškumas

Šeštadienio vakarą Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje šventiškai suskambo XXIV Thomo Manno festivalio akordai – dėl karantino organizacinių darbų nestabdę ir papildomų apsaugos priemonių ėmęsi rengėjai jau pirmąjį vakaro sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo. Festivalyje debiutavusi garsioji lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla publiką sužavėjo nuoširdumu.

Mirga Gražinytė-Tyla. G. Berzinsko nuotr.
Mirga Gražinytė-Tyla. G. Berzinsko nuotr.
Pradžios koncertas. G. Berzinsko nuotr.
Pradžios koncertas. G. Berzinsko nuotr.
Rengėjų inf.

Knyga apie gyvenimą XIX a. Vilniuje

Ludwik Czarkowski. Vilnius 1867-1875: atsiminimai. Iš lenkų kalbos vertė Stanislovas Žvirgždas. Vilnius: Aštuntoji diena, 2020, 144 p.

  PUSLAPIS IŠ 245  >>> Archyvas