7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Netradicinis gimtadienis arba kodėl reikia švęsti Meną

Sausio 17-ąją Menui sukanka 1 milijonas 58 metai. Bent jau taip manė Fluxus menininkas, prancūzas Robert Filliou, 1963 m. sausio 17 d. pradėjęs Meno gimtadienio tradiciją. Anot jo, menas atsirado kažkam į vandens kibirą įmetus sausą kempinę. 

Rengėjų inf.

Ketvirtadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Šį ketvirtadienį didžiausiose šalies namų kino platformose prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 14–19 dienomis šis virtualus renginys jau 14 kartą žiūrovus kvies pasinerti į įtraukiantį trumpojo metro pasaulį. Organizatoriai žada, kad jame filmų sau atras įvairiausio amžiaus ir pomėgių žiūrovai, ir kviečia nedelsti renkantis, nes dienos – tik 6, o filmų – 73.

 „Monakas“. Programa „Galva į sieną“
„Monakas“. Programa „Galva į sieną“
„Tiesiog_vaikinas“. Programa „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos“
„Tiesiog_vaikinas“. Programa „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos“
Rengėjų inf.

Trumpi, bet filmai: kodėl trumpiau yra geriau?

Trumpieji filmai – drąsesni ir tikresni, greičiau reaguoja į aktualijas, juose mažiau klišių ir stereotipų, sako šių filmų gerbėjai. Sausio 14–19 dienomis vyksiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis jau keturioliktą kartą lietuvius pažindins su trumpoametražio kino privalumais. Šis vienas pirmųjų metų kultūros renginių į kino sales dar nesugrįš – trumpųjų filmų gerbėjai festivalio programas saugiai žiūrės namų kino platformose. „Festivalyje pristatysime aštuonias nacionalines ir tarptautines konkursines programas, o jose varžysis daugiau nei 40 filmų. Žiūrovų laukia ir daugiau siurprizų – itin intriguojančios papildomos specialiosios programos įvairiems skoniams, apie kurias papasakosime artėjant festivaliui“, – sako Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

„AMMU“
„AMMU“
„Senis“
„Senis“
„Sniego pastogė“
„Sniego pastogė“
Rengėjų inf.

Trumpieji filmai vaikus nukels į netikėčiausias vietas

Virtualiais šiemet tapę kino festivaliai daugiausiai džiaugsmingų atsiliepimų sulaukia iš mažylius auginančių tėvelių – jie filmus žiūri sau patogiu metu, dažniausiai vakarais, jau sumigus atžaloms. O štai sausio 14–19 dienomis filmais namų kino platformose galės pasidžiaugti ne vien tėvai, nes vienas pirmųjų 2021 metų kultūros įvykių – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, prasmingo turinio pasiūlys ir mažiausiems žiūrovams – specialiai jiems skirtą programą „Animaciniai nuotykiai“.

„Žalias paukštis“
„Žalias paukštis“
„Elektrinė siela“
„Elektrinė siela“
„Aitvaras“
„Aitvaras“
Rengėjų inf.

„Žiūrėk, koks garsas. Vilniaus garso sistemų kultūra“

„Žiūrėk, koks garsas“, tai dokumentinė apybraiža apie savadarbes garso sistemas, jų kūrėjus ir istoriją. Apybraižoje kalbinami keleto “pasidaryk pats” principu veikiančių garso sistemų kūrėjai, organizuojantys ir dalyvaujantys kultūriniuose ir pramoginiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Rengėjų inf.

„Aš ir tie kiti“. Virtualus pokalbis su menininkais ir kūrybinių dirbtuvių organizatoriais

Kaip mūsų projektus įtakoja įvairūs bendradarbiavimai, tiek su taip vadinamais žmogiškaisiais, tiek su nežmogiškaisiais kitais (angl. non-humans)? Ar galime pajausti ir kalbėti apie tuos kitus? Kiek tų kitų yra mumyse? Kiek mes galime pasitikėti savo juslėmis, savo kalba?

Rengėjų inf.

Namus „Liepaičių“ choristės trumpam pavertė įrašų studija – gimė virtualus Kalėdinis koncertas

Karantino metu Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ bei 300 chorisčių namai virto nedidele įrašų studija. Gyvai įvykti negalintį tradicinį šv. Kalėdų koncertą mokykla sumanė rengti virtualiu formatu. Jo premjerą klausytojai kviečiami išgirsti gruodžio 25 d., 12 val., LRT.lt portale, LRT Facebook ir Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Youtube paskyrose.

„Liepaites“. Mokyklos archyvo nuotr.
„Liepaites“. Mokyklos archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

Didžiulė metų staigmena – į Valdovų rūmų muziejų atkeliavo unikalus ir vienintelis toks Lietuvoje XVI a. stalinis bokšto formos laikrodis

Nors Lietuvoje prasidėjo sugriežtintas karantinas, jo išvakarėse į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus dar spėjo atkeliauti ypatingas eksponatas – 1590 m. Augsburge (Vokietija) sukurtas stalinis bokšto formos laikrodis, į kurį panašių tikrai turėjo Lietuvos ir Lenkijos valdovai. Jį muziejaus specialistams pavyko įsigyti Vokietijoje veikiančioje senojo meno galerijoje. 

Rengėjų inf.

Arturo Bumšteino kūrinio „Vitebsko g. 23“ premjera

2020 m. gruodžio 21 d. 20 val. LTMKS radijo platformoje vyks Arturo Bumšteino kūrinio „Vitebsko g. 23“ premjera. Laidoje taip pat bus galima išgirsti  autoriaus kūrinio pristatymą ir jo sudarytą aplinkos įrašų kūrinių grojaraštį. Renginio nuoroda: https://radio.letmekoo.lt

Rengėjų inf.

Keturi šalies mokslo institutai diskutuos apie vykdomą veiklą ir reikšmę kultūrai

Lietuvių kalbos institutas gruodžio 9 d. 15 val. kviečia nuotoliniu būdu stebėti diskusiją „Lietuvos institutų veikla, reikšmė ir svarba šalies kultūrai“. Jos metu kartu su keturių Lietuvos institutų vadovais analizuosime institutų veiklą, jų įtaką kultūros formavimuisi ir visuomenės švietimui.

  PUSLAPIS IŠ 264  >>> Archyvas