7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

„Pasakos“ inf.

„Kino po žvaigždėmis“ sezono atidarymas – dedikuotas Vytautui Kernagiui

Kino seansus po atviru dangumi rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ jau vienuoliktą kartą kviečia vasaros vakarus praleisti drauge. Liepos 27 dieną renginius pradės Algirdo Aramino filmas „Maža išpažintis“ (1971), kuriame Beno vaidmenį sukūrė Vytautas Kernagis. 

Kadras iš filmo „Maža išpažintis“
Kadras iš filmo „Maža išpažintis“
LKC inf.

Prasideda Lietuvių kino klasikos dienos

Nuo šiandien šalies kino teatruose prasideda Lietuvių kino klasikos dienos. Liepos 8, 9 dienomis devyniuose šalies miestuose bus parodyta septyniolika restauruotų klasikinių filmų. Visi seansai, o jų bus beveik 40, – nemokami ir atviri visuomenei.

 

Lietuvos kino salėse įvyks ir premjera – pirmą kartą didžiuosiuose kino ekranuose bus galima pamatyti šiemet restauruotą Raimundo Banionio filmą „Neatmenu tavo veido“ (1988). Tai pasakojimas apie paauglius, vaikų kardiologinę sanatoriją, kur prabunda Letos ir Sauliaus jausmai, dėl suaugusių kaltės virstantys komplikuotais santykiais. Į vieną sūkurį susipina nevaikiškas skausmas, vienatvė ir neviltis. Restauruotas filmas bus rodomas Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Marijampolės, Varėnos, Rokiškio, Molėtų ir Tauragės žiūrovai.

Kadras iš filmo „Neatmenu tavo veido“
Kadras iš filmo „Neatmenu tavo veido“
Rengėjų inf.

Jubiliejinis eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“ keliauja per Lietuvą

Kas ir kuo eksperimentuoja eksperimentiniame kine? Kas yra muzika kine? Ar gali būti, kad eksperimentinis kinas gali veikti kaip vakcina? Ar eksperimentinis kinas turi socialinę, politinę ar lytinę tapatybę? Šiuos ir kitus klausimus jau penktus metus iš eilės kels eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“.  

 Kadras iš filmo „Šaukštas“ (rež. L. Pakalnina)
Kadras iš filmo „Šaukštas“ (rež. L. Pakalnina)
LKC inf.

Lietuvių kino klasikos dienos sujungs keturiolika šalies kino teatrų

Liepos 8, 9 d. Lietuvos kino centras žiūrovus kviečia į antrąsias Lietuvių kino klasikos dienas nemokamai žiūrėti restauruotus pripažintų lietuvių kino klasikų filmus visoje Lietuvoje jau veikiančiuose kino teatruose.

„Paskutinė atostogų dieną“
„Paskutinė atostogų dieną“
„Marš, marš! Tra-ta-ta“
„Marš, marš! Tra-ta-ta“
Platintojų inf.

Dramos „Olegas“ premjera kino teatruose įvyks

„Vienu metu pagalvojau, kad Lietuvoje filmo „Olegas“ premjera gali taip ir neįvykti. Bet nepykau. Tai būtų tas pats, kaip pykti, jog lyja lietus. Tikiuosi, kad viskas vyks sklandžiai ir susitiksime didžiajame ekrane“, – sako pagrindinį vaidmenį liepos 17 dieną Lietuvos kino teatruose pradedamoje rodyti dramoje sukūręs aktorius Valentinas Novopolskis.

Kadras iš filmo „Olegas“
Kadras iš filmo „Olegas“
„m-films“ inf.

Lietuviškas filmas „Nova Lituania“ atvers šalies kino teatrus

Balandį Lietuvos kino teatruose turėjusio pasirodyti filmo „Nova Lituania“ kūrėjai skelbia naują premjeros datą. Debiutinis režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Karolio Kaupinio filmas į kino teatrus atkeliaus kartu su jų atsidarymu – birželio 26-ąją. Net karantino metu apdovanojimų sulaukusi juosta tapo, ko gero, laukiamiausiu lietuvišku filmu, tad kūrėjai nori kuo greičiau „Nova Lituania“ parodyti didelio ekrano išsiilgusiems Lietuvos žiūrovams.

Kadras iš filmo „Nova Lituania“
Kadras iš filmo „Nova Lituania“
„Lithuanian Shorts“

„Lithuanian Shorts“ gimtadienio proga – išskirtinė proga pamatyti geriausius

Gegužės 28 d. lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kvies kino mylėtojus kartu minėti aštuntuosius veiklos metus. Gimtadienio proga agentūra dovanoja galimybę pamatyti įsimintiniausius pastarųjų aštuonerių metų lietuviškus trumpuosius filmus – Ievos Veiverytės „Šuns dienos“, Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinė geometrija“, Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli”, Arturo Jevdokimovo „Suokalbio antologija“, Karolio Kaupinio „Budėjimas“, Lauryno Bareišos „Pirtis“, Tito Lauciaus „Šeima“ ir Vytauto Katkaus „Kolektyviai sodai“.

Kadras iš filmo „Pirtis“
Kadras iš filmo „Pirtis“
„Kino pavasario“ inf.

„Aerokinas“ skelbia paskutinės savaitės renginius ir uždarymo filmą

Visą gegužę po skirtingus žemynus kino žiūrovus skraidinęs „Aerokinas“ eina į pabaigą. Paskutinis „Aerokino“ seansas įvyks gegužės 31 dieną. „Kino pavasaris“ ir partneris TV3 per mėnesį Vilniaus oro uoste surengė per 60 kino kelionių, kuriose dalyvavo maždaug 13 500 žiūrovų.

 

Paskutinę savaitę į Floridą kviečia Orijus Gasanovas, penktadienio vidurnakčio seansą apšildys didžėjų duetas „Vaikinai iš padorių šeimų“, o projektą uždarys viešnagė 9-ojo  dešimtmečio Vakarų Berlyne.

„Nematomas gyvenimas“
„Nematomas gyvenimas“
„Scanoramos“ inf.

2020-ųjų „Scanorama“ įvyks: skelbiama registracija į konkursinę programą

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau vienuoliktus metus iš eilės kviečia jaunuosius kino talentus dalyvauti konkursinėje trumpametražių filmų programoje „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK). Skelbdama registracijos pradžią „Scanorama“ šiemet laukia kūrėjų darbų iš devynių̨ Baltijos jūros regiono valstybių̨, kuriuos vertins ir apdovanos Europoje pripažintų kino profesionalų vadovaujama žiuri.

Luko Bartkaus nuotr.
Luko Bartkaus nuotr.
LKC inf.

Mokytojai: kinas ir vertinga, ir patraukli priemonė nuotoliniam mokymui

Per karantiną Lietuvoje uždarius mokyklų duris, mokytojams teko priimti nuotolinių pamokų iššūkį. Kinas šiuo laikotarpiu tapo vertinga ir patrauklia mokymo priemone, kurią mokytojai ketina ir toliau integruoti į įprastas pamokas, sugrįžus į mokyklas. Tai patvirtino Lietuvos kino centro inicijuotose „Nuotolinėse kino pamokose“ dalyvavę pedagogai.

Inga Mickytė filme „Gražuolė“. LTMKM nuotr.
Inga Mickytė filme „Gražuolė“. LTMKM nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 70  >>> Archyvas