7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LNDM inf.

LNDM inf.

Nuo gegužės 22 dienos pradeda veikti visi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai Vilniuje ir pajūryje

Nuo gegužės 22 dienos antru etapu Lietuvos nacionalinis dailės muziejus saugiai ir atsakingai atveria lankytojams jau visus savo padalinius. Vilniuje pradės veikti Vilniaus paveikslų galerija, Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Klaipėdoje – Laikrodžių muziejus, Prano Domšaičio galerija. Visos parodos ir ekspozicijos jau pradeda veikti ir Nacionalinėje dailės galerijoje bei Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Lino Leono Katino parodos fragmentas. G. Grigėnaitės nuotr.
Lino Leono Katino parodos fragmentas. G. Grigėnaitės nuotr.
LNDM inf.

Nacionalinėje dailės galerijoje pradeda veikti Ezopo kalbą tyrinėjanti paroda

Gegužės 19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje lankytojams atveriama dar kovo 20 d. turėjusi atsidaryti Rūtos Junevičiūtės paroda „Aisopika“, besiremianti senovės graikų pasakėtininko Ezopo (Aisōpos) vardu. Joje menininkė iš jaunosios kartos perspektyvos žvelgia į daugialypę kultūrinę Ezopo kalbos reikšmę, susieja ją su skirtingų kartų ryšiais, adaptavimosi, komunikacijos ir įtampos įveikos formomis.

Įgyvendindama parodos sumanymą, R. Junevičiūtė pakvietė bendradarbiauti architektą Justiną  Dūdėną, dizainerę Gailę Pranckūnaitę, menininkę Anastasiją Sosunovą ir choreografę Grėtę Šmitaitę, kurie, atliepdami autorės idėją, pasiūlė ekspozicijos erdvinį ir grafinį modelį bei literatūrinius tekstus, susijungiančius į daugiaplanę visumą su parodoje pristatomu R. Junevičiūtės videofilmu „Stendalio sindromas“ (2020).

Parodos „Aisopika“ fragmentai. Fot. Gintarė Grigėnaitė
Parodos „Aisopika“ fragmentai. Fot. Gintarė Grigėnaitė
LNDM inf.

Nacionalinė dailės galerija kviečia virtualiojoje erdvėje pasivaikščioti po parodą apie ateitį

Paskutinius keletą mėnesių daugelis nejučia ėmėme daugiau mąstyti apie ateitį. Beveik prieš metus, 2019 m. vasarą, NDG surengta paroda „Saldus ateities prakaitas“ atspindėjo menininkų žvilgsnį į ateitį ir apėmė pastarųjų 40 metų Lietuvos dailę, pradedant aštuntojo dešimtmečio pabaiga–devintojo dešimtmečio pradžia – laikotarpiu prieš pat didžiąsias permainas. „Dažniausiai apie naująjį Lietuvos meną pradedama kalbėti nuo Sąjūdžio laikų. Tačiau kaip kūrė menininkai dar nenutuokdami apie būsimus pokyčius, tačiau jau pamažu artėdami link jų?“ – klausė parodos kuratorės. Panašiai šiandien galime matyti ir pačią parodą. Kuruojant parodą, niekas negalėjo nuspėti artėjančios pandemijos, tačiau grėsmės nuojautą spinduliuojančių kūrinių parodoje netrūko.

 Parodos „Saldus ateities prakaitas“ 3D dokumentacijos  fragmentai. 3D dokumentacijos autorius – Adomas Žudys
Parodos „Saldus ateities prakaitas“ 3D dokumentacijos fragmentai. 3D dokumentacijos autorius – Adomas Žudys
 Parodos „Saldus ateities prakaitas“ 3D dokumentacijos  fragmentai. 3D dokumentacijos autorius – Adomas Žudys
Parodos „Saldus ateities prakaitas“ 3D dokumentacijos fragmentai. 3D dokumentacijos autorius – Adomas Žudys
LNDM inf.

Nuo gegužės 5 dienos Lietuvos nacionalinis dailės muziejus vėl atveria didžiulio susidomėjimo sulaukusias parodas

Nuo gegužės 5 dienos Vilniuje Lietuvos nacionalinis dailės muziejus saugiai ir atsakingai atveria lankytojams parodą „Linas Leonas Katinas. Raudona krisdama virsta balta“ Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22), parodą „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“ Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A), taip pat atidaro ir populiarųjį Palangos gintaro muziejų (Vytauto g. 17).