7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Meno avilio“ inf.

„Meno avilio“ inf.

Tarptautinėje videomenininkių kūrinių peržiūroje – vaiko vaidmenys greitėjančiame pasaulyje

Kovo 13 d. 19.30 val. „Meno avilio“ sinematekoje (A. Goštauto g. 2, Vilnius) bus rodoma kuratorės Gerdos Paliušytės sudaryta tarptautinė videomeno programa „Vaikai eteryje“. Tai penki Lietuvos ir užsienio videomenininkių kūriniai, kurie atidarys šių metų Sinematekos renginių ciklą. Renginį pradės rašytojos, kuratorės Monikos Kalinauskaitės pranešimas. Renginys nemokamas.

„Meno avilio“ inf.

Naujoje parodoje – Tailando menininkės žvilgsnis į mūsų šalies dvarus

Spalio 13 d., penktadienį, 18 val. „Meno avilio“ sinematekos ekspozicinėje erdvėje (adresu A. Goštauto ir A. Vienuolio gatvių kampas) atidaroma menininkės Pam Virada paroda „Šviesos burtas“.

Iš Tailando kilusi, šiuo metu tarp gimtosios šalies ir Amsterdamo savo gyvenimą dalijanti menininkė Vilniuje jau lankėsi – praleido du pirmuosius šios vasaros mėnesius meno, rezidencijų ir edukacijos centre „Rupert“. Rezidencijos metu ji tyrinėjo, kaip istorija formuoja dabartį, pasitelkdama „vaiduoklių ekskursijas“ – reginio sukūrimo priemonę, susaistančią urbanistinius objektus šiurpiais pasakojimais apie miestą ir tautą.

Pam Virada
Pam Virada
Pam Virada, „Šviesos burtas“
Pam Virada, „Šviesos burtas“
„Meno avilio“ inf.

„Projekcijos“ sugrįžta: nemokami kino seansai su psichologais

Visuomenės ir specialistų dėmesio susilaukęs projektas „Projekcijos“ gimė kaip atsakas pandemijos sukeltiems emociniams išgyvenimams. „Projekcijomis“ vadinamas nemokamų filmų peržiūrų ir jas lydinčių pokalbių su psichologu ciklas, kurį medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ organizuoja drauge su miestų visuomenės sveikatos biurais. Šių metų ciklą užbaigs virtualūs seansai ir susitikimai: trys Kauno ir penki Panevėžio žiūrovams ir žiūrovėms.

Kadras iš filmo „Prakaituok!“
Kadras iš filmo „Prakaituok!“
„Meno avilio“ inf.

„Meno avilio“ ruduo – nuolat augantiems nekonvencinio kino žiūrovams ir žiūrovėms

Išeivijos menininko Jono Meko kolekcijos pagrindu įkurta, kas mėnesį nauja periodika ir knygomis pasipildanti mediateka, emocinei sveikatai reflektuoti skirti filmų seansai, šalies videomeno istorija, lietuvių režisierių premjeros, meną ir mokslą apjungiantys projektai mokykloms bei kino ekspedicijos ir tyrimai – taip medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ pristato aktyvaus rudens naujienas.

 „Meno avilio“ mediateka
„Meno avilio“ mediateka
„Meno avilio“ inf.

Sovietinę kino mėgėjų kultūrą pristato „Siauros juostos, plačios akys“

Gegužės 10 d. prasidėjo filmų ir pranešimų ciklas „Siauros juostos, plačios akys“, skirtas penkių postsovietinių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Rusijos, kino mėgėjų palikimui, a jų istorijai, svarbai ir aktualizavimui šių dienų kontekste.

Kadras iš filmo „Romas, Rimas  ir Renata“ (režisierius Artūras Barysas-Baras)
Kadras iš filmo „Romas, Rimas ir Renata“ (režisierius Artūras Barysas-Baras)
„Meno avilio“ inf.

Siauros juostos, plačios akys

Sovietų Sąjungoje mėgėjų kino kūryba buvo skatinama ir palaikoma valstybės institucijų, tai buvo organizuotas laisvalaikio užsiėmimas priskirtas „liaudies menui“. Skirtingai nuo daugelio šalių, kur 4-ajame dešimtmetyje susikūrė aktyvios mėgėjiško kino kultūros, mėgėjų filmų kūrimas sovietinės kasdienybės bruožu tapo tik 6-jame deįimtmetyje. Nors ši situacija sutapo su Stalino epochos pabaiga ir sąlygišku visuomenės erdvės liberalizavimu, siejamu su Chruščiovo „atlydžiu“, didelio masto kino mėgėjų judėjimo plėtra priklausė ir nuo technologijų. Atsiradus labiau prieinamesnėms 8 mm, o vėliau ir 16 mm kameroms, kasdienius įvykius fiksuoti juostoje turėjo galimybę kiekvienas.

„Meno avilio“ inf.

Vaizdo kultūra: dalyvauk nemokamuose kino kursuose

Medijų edukacijos ir tyrimų centras ,,Meno avilys“, bendradarbiaudamas su „Youngblood“ kino mokykla, kviečia 16-18 metų jaunuolius  dalyvauti atrankoje į nemokamus kino kursus. Atranka vyksta iki vasario pabaigos. Kursuose nuotolinių užsiėmimų metu bus ne tik teoriškai supažindinama su kinu ir jo gamybos etapais, bet ir praktiškai kuriami filmai, taip pat tyrinėjami jaunimo tapatumas, priklausymas bendruomenėms ir dialogų tarp jų mezgimas.

„Meno avilio“ inf.

„Dideli maži ekranai“ medijų festivalis: už kiekvieno lango – nauja istorija

Jau trečią mėnesį dauguma mūsų žiūrime pro vieną ir tą patį langą. Ar kada susimąstėte, kokius vaizdus kiekvieną dieną pro savo langus mato kiti? Gal tai miškas, gal keistą hobį turintis kaimynas, o gal paryčių tamsoje kareivinėse muštruojami šauktiniai? Atrodytų, lyg ir nieko nevyksta, bet tuo pačiu vyksta labai daug – priklauso nuo pasirinkto rakurso. Langas tapo dar vienu mūsų ekranu, o kasmetinis projekto „Dideli maži ekranai“ medijų festivalis specialiai tam sukurtoje svetainėje http://www.menoavilys.org/dme kviečia dalintis vaizdais pro langus ir pažiūrėti, ką per savuosius mato kiti.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
„Meno avilio“ inf.

Kūrybinės kino dirbtuvės vaikų socializacijos centre

Spalio viduryje Vėliučionių vaikų socializacijos centre vyko  medijų raštingumo projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. Jas vedė kino režisieriai Maratas Sargsyanas ir Andrius Blaževičius. Dirbtuvių tikslas – sudominti čia besimokančius vaikus judančių vaizdų kalba, tyrinėti pasaulį žiūrint ir kuriant kino filmus. Paskutinę projekto dieną įvyko filmų peržiūra.

Projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. M. Sargsyano nuotr.
Projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. M. Sargsyano nuotr.
„Meno avilio“ inf.

Tiranos kino festivalyje apdovanotas Roberto Neveckos filmas „Sniego pastogė“

Roberto Neveckos filmas „Sniego pastogė“ praėjusio penktadienio vakarą buvo paskelbtas Tarptautinio Tiranos kino festivalio nugalėtoju. Trumpo metražo animacinių filmų konkurso žiuri nariai pabrėžė, kad „dramatiška istorija, tamsus vizualinis pasaulis ir animacijos technika išryškina gilius jausmus, baimes ir sukelia šiurpą...“

 Kadras iš filmo „Sniego pastogė“
Kadras iš filmo „Sniego pastogė“
  PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas