7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Meno avilio“ inf.

„Meno avilio“ inf.

Sovietinę kino mėgėjų kultūrą pristato „Siauros juostos, plačios akys“

Gegužės 10 d. prasidėjo filmų ir pranešimų ciklas „Siauros juostos, plačios akys“, skirtas penkių postsovietinių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Rusijos, kino mėgėjų palikimui, a jų istorijai, svarbai ir aktualizavimui šių dienų kontekste.

Kadras iš filmo „Romas, Rimas  ir Renata“ (režisierius Artūras Barysas-Baras)
Kadras iš filmo „Romas, Rimas ir Renata“ (režisierius Artūras Barysas-Baras)
„Meno avilio“ inf.

Siauros juostos, plačios akys

Sovietų Sąjungoje mėgėjų kino kūryba buvo skatinama ir palaikoma valstybės institucijų, tai buvo organizuotas laisvalaikio užsiėmimas priskirtas „liaudies menui“. Skirtingai nuo daugelio šalių, kur 4-ajame dešimtmetyje susikūrė aktyvios mėgėjiško kino kultūros, mėgėjų filmų kūrimas sovietinės kasdienybės bruožu tapo tik 6-jame deįimtmetyje. Nors ši situacija sutapo su Stalino epochos pabaiga ir sąlygišku visuomenės erdvės liberalizavimu, siejamu su Chruščiovo „atlydžiu“, didelio masto kino mėgėjų judėjimo plėtra priklausė ir nuo technologijų. Atsiradus labiau prieinamesnėms 8 mm, o vėliau ir 16 mm kameroms, kasdienius įvykius fiksuoti juostoje turėjo galimybę kiekvienas.

„Meno avilio“ inf.

Vaizdo kultūra: dalyvauk nemokamuose kino kursuose

Medijų edukacijos ir tyrimų centras ,,Meno avilys“, bendradarbiaudamas su „Youngblood“ kino mokykla, kviečia 16-18 metų jaunuolius  dalyvauti atrankoje į nemokamus kino kursus. Atranka vyksta iki vasario pabaigos. Kursuose nuotolinių užsiėmimų metu bus ne tik teoriškai supažindinama su kinu ir jo gamybos etapais, bet ir praktiškai kuriami filmai, taip pat tyrinėjami jaunimo tapatumas, priklausymas bendruomenėms ir dialogų tarp jų mezgimas.

„Meno avilio“ inf.

„Dideli maži ekranai“ medijų festivalis: už kiekvieno lango – nauja istorija

Jau trečią mėnesį dauguma mūsų žiūrime pro vieną ir tą patį langą. Ar kada susimąstėte, kokius vaizdus kiekvieną dieną pro savo langus mato kiti? Gal tai miškas, gal keistą hobį turintis kaimynas, o gal paryčių tamsoje kareivinėse muštruojami šauktiniai? Atrodytų, lyg ir nieko nevyksta, bet tuo pačiu vyksta labai daug – priklauso nuo pasirinkto rakurso. Langas tapo dar vienu mūsų ekranu, o kasmetinis projekto „Dideli maži ekranai“ medijų festivalis specialiai tam sukurtoje svetainėje http://www.menoavilys.org/dme kviečia dalintis vaizdais pro langus ir pažiūrėti, ką per savuosius mato kiti.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
„Meno avilio“ inf.

Kūrybinės kino dirbtuvės vaikų socializacijos centre

Spalio viduryje Vėliučionių vaikų socializacijos centre vyko  medijų raštingumo projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. Jas vedė kino režisieriai Maratas Sargsyanas ir Andrius Blaževičius. Dirbtuvių tikslas – sudominti čia besimokančius vaikus judančių vaizdų kalba, tyrinėti pasaulį žiūrint ir kuriant kino filmus. Paskutinę projekto dieną įvyko filmų peržiūra.

Projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. M. Sargsyano nuotr.
Projekto „Dideli maži ekranai“ kino dirbtuvės. M. Sargsyano nuotr.
„Meno avilio“ inf.

Tiranos kino festivalyje apdovanotas Roberto Neveckos filmas „Sniego pastogė“

Roberto Neveckos filmas „Sniego pastogė“ praėjusio penktadienio vakarą buvo paskelbtas Tarptautinio Tiranos kino festivalio nugalėtoju. Trumpo metražo animacinių filmų konkurso žiuri nariai pabrėžė, kad „dramatiška istorija, tamsus vizualinis pasaulis ir animacijos technika išryškina gilius jausmus, baimes ir sukelia šiurpą...“

 Kadras iš filmo „Sniego pastogė“
Kadras iš filmo „Sniego pastogė“
„Meno avilio“ inf.

Kino režisieriaus Marato Sargsyano fotografijų paroda „Ne aš toks, gyvenimas toks“

„Skalvijos“ kino centre pristatoma kino režisieriaus Marato Sargsyano fotografijų paroda „Ne aš toks, gyvenimas toks“. Parodos pavadinimą pasufleravo užrašas, kurį režisierius pamatė ištatuiruotą ant vieno vaikino – Vėliučionių vaikų socializacijos centro auklėtinio – rankos.

„Meno avilio“ nuotr.
„Meno avilio“ nuotr.
„Meno avilio“ inf.

Vasaros kinas „Patiltėje“

Vakarai su pamirštomis ir naujomis kino istorijomis

Birželio 25 d. „Patiltėje“ Vilniuje prasideda nemokamos kino peržiūros „Gilios upės tyliai plaukia“. Iki rugsėjo vidurio po Liubarto tiltu kino ir medijų centras „Meno avilys“ su partneriais planuoja surengti daugiau nei dvidešimt seansų: tai bus moterų režisierių nebylieji filmai su gyvai atliekama muzika, Brazilijos kino retrospektyva, „Skalvijos“ kino centro klasikos vakarai bei Skalvijos kino akademijoje sukurti filmai ir videomenas.

Alice Guy-Blaché
Alice Guy-Blaché
Alice Guy-Blaché „Kristaus gyvenimo“ filmavimo aikštelėje
Alice Guy-Blaché „Kristaus gyvenimo“ filmavimo aikštelėje
Kadras iš filmo „Kristaus gyvenimas“
Kadras iš filmo „Kristaus gyvenimas“
„Meno avilio“ inf.

Kino kursai: stebėti ir stebėtis, kas vyksta aplink

Rytoj prasideda virtualūs kino meistriškumo kursai, kuriuose savo darbo specifika ir subtilybėmis dalinsis įvairių kino sričių profesionalai. Tarp jų – dokumentinio filmo „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ režisierė Aistė Žegulytė. Kino kritikai šį darbą pripažino vienu stipriausių 2019-ųjų lietuviškų kino filmų. Pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, „Tokio drąsaus, pasitikinčio žiūrovo protiniais sugebėjimais, tokio originalaus filmo lietuvių kine man jau seniai neteko matyti.“

„Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“
„Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“
„Meno avilio“ inf.

Filmo „Animus animalis“ kūrėjai kviečia mokytis kino kalbos

Operatorius Vytautas Katkus ir scenaristas  Titas Laucius kviečia į kino meistriškumo kursus, kuriuos organizuoja kino ir medijų centras „Meno avilys“. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu, bus gilinamasi į kino kalbos pagrindus, kuriant trumpametražio filmo scenarijų, naudoti dialogą kaip dramaturgijos priemonę ar filmuoti dokumentinį filmą savo namuose. Dažnai ribotos techninės bei logistinės galimybės ne tik leidžia iš naujo atrasti netikėtų dalykų pažįstamoje aplinkoje, bet ir sukuria puikias sąlygas gimti originaliems kūrybiniams sprendimams. Kiekviena užduotis - naujas iššūkis, naujos taisyklės, pagal kurias kursų dalyviai atras kino kūrimo paslaptis.

 Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“
  PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas