7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Pagal rengėjų inf.

Pagal rengėjų inf.

Devintasis festivalis „In Latino“ pristatys Kolumbiją

 

Burtai, prietarai, užkalbėjimai – neatsiejama Lotynų Amerikos dalis. Tai ir įkvėpė 9-ąjį festivalį „In Latino“ šūkiu pasirinkti raginimą „Kuždėk“. Festivalis vyks 2014 m. spalio 9–16 dienomis. Šiemet daugiausia dėmesio bus skiriama Kolumbijai: kinui, muzikai, fotografijai, maistui ir kitiems jos kultūros atspindžiams. Kaip ir kasmet, „In Latino“ supažindins ir su kitomis Lotynų Amerikos šalimis. Dauguma festivalio renginių – nemokami.

„Besivaikant jonvabalius“
„Besivaikant jonvabalius“
„Marmatas. Aukso kalnas“
„Marmatas. Aukso kalnas“
„Traukinys vaiduoklis“
„Traukinys vaiduoklis“
Pagal rengėjų inf.

Baltarusių ir lietuvių nebiudžetinio kino festivalis

 

Paskutinę pavasario savaitę Vilniuje vyks keturių dienų kino festivalis „toKino“, vienijantis kino autorius ir tyrinėtojus iš daugiau negu dešimties šalių. Festivalį rengia Europos humanitarinio universiteto projektas „LitPro“, kurio rėmėjas yra Baltarusijos Baryso Zvozskavo Žmogaus teisių namai ir organizacija „Belarus Watch“. Festivalio metu vyksiančiuose renginiuose kviečiami dalyvauti ne tik kino mėgėjai, bet ir šiuolaikinės visuomenės socialinėms problemoms neabejingi žmonės. Festivalį gegužės 28 d. atidarė žiniasklaidos ekspertės Jillian Hocking (Australija) paskaita „Etinė žiniasklaida ir pilietinis aktyvizmas“.
 

„toKino“tai tarptautinis autorių lėšomis sukurtų filmų festivalis. Filmai pristato aktualias socialines problemas bei diskusijas sukeliančias temas. Todėl festivalio renginiai taps atvira pasisakymų ir

„Igruški“
„Igruški“
Pagal rengėjų inf.

Jubiliejinis Gedimino Skvarnavičiaus vakaras

 

Gegužės 15 d. 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje bus  paminėtas vieno iš lietuviškosios kino dokumentikos pradininkų – kino režisieriaus ir scenaristo Gedimino Skvarnavičiaus – 80-asis gimtadienis.

Gediminas Skvarnavičius
Gediminas Skvarnavičius
Pagal rengėjų inf.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija 2013“

 Gegužės 11-19 d.

  

Gegužės 11 d. prasideda kasmetinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija 2013“. Jau 29-ąjį kartą šiuolaikinės muzikos festivalis džiugina įvairiaspalviu muzikiniu spektru net ir išrankiausio skonio publiką. Vykdydama savo pagrindinę misiją – atspindėti šiuolaikinį meną, jaunus kūrėjus ir atlikėjus – „Druskomanija 2013“ nepamiršta ir garbingų sukakčių. Šiais metais švenčiamo kompozitoriaus Teisučio Makačino 75-erių metų jubiliejaus proga, į festivalio programą įtrauktas gražiausių kompozitoriaus dainų vakaras ir pokalbis su muziku apie jo kūrybą.

 

 

Pagal rengėjų inf.

Tęsiasi pažintis su Nepriklausomybės dvidešimtmečio kinu ir vaizduojamuoju menu

 

Lietuvos kino centras kartu su Nacionaline dailės galerija tęsia renginių ciklą „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“, skirtą geriau susipažinti su lietuvišku nepriklausomybės metų vizualiuoju menu ir kinu.

Pagal rengėjų inf.

„Ąžuolo“ apdovanojimai geriausiems operatoriams

 

  

Geužės 2 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje jau ketvirtą kartą įteikti Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimai. Šiemet vertinimui buvo pateikti 11 pilno bei trumpo metražo vaidybiniai ir dokumentiniai filmai. Žiuri, kurią sudarė kino operatoriai Juozas Matonis (pirmininkas), Janis Eglitis, Vitalijus Kiselius, režisierius Emilis Vėlyvis ir kino kritikas Lukas Brašiškis, už geriausią operatoriaus darbą lietuviškame kine  apdovanojo Feliksą Abrukauską. Jam „Ažuolas“ paskirtas už „kūrybišką kameros darbą, atskleidžiant lietuvių kinui neįprasto pasakojimo turinį“ filme „Aurora“ (rež. Kristina Buožytė). 

 

Pirmą kartą žiuri paskyrė „Gilės“ diplomą geriausiam 2012 m. jaunajam kino operatoriui. Jis atiteko Juliui Sičiūnui, nufilmavusiam Austėjos Urbaitės filmą „Čia yra realybė“. Taip pat žiuri specialiuoju diplomu apdovanojo Jokūbą Vilių Tūrą  už pastangas siekiant tikslo -  kuriant filmą „Sapnuoju , kad einu“.

Kino operatorių dėkingumo „Ąžuolas“ atiteko šviesaus atminimo postprodukcijos specialistui, vaizdo dizaineriui Audriui Naujaliui už aukštą profesionalumą ir kūrybingumą. 

„Aurora“, Jurga Jutaitė
„Aurora“, Jurga Jutaitė
Pagal rengėjų inf.

Filmas apie Jurgį Baltrušaitį

 Lietuvos kinematografininkų sąjungoje

 

 

Šiandien (gegužės 6 d. 18 val. Vilniuje, Lietuvos kinematografininkų sąjungoje) ir rytoj (7 d. 17 val., Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje) bus rodomas rusų režisieriaus Jevgenijaus Cymbalo dokumentinis filmas „Jurgis Baltrušaitis. Paskutinis sidabro amžiaus riteris“ (2012, 52 min.). Filmą pristatys pats režisierius.

 

Filmas pasakoja apie garsų XX a. pradžios poetą, vieną rusų simbolizmo pradininkų, vertėją, kuris į rusų teatrą „atvedė“ garsius Europos dramaturgus Henriką Ibseną, Augustą Strindbergą, Maurice’ą Maeterlincką, Oscarą Wilde’ą. Draugijos su šiuo žmogumi ieškojo Antonas Čechovas, Maksimas Gorkis, Konstantinas Stanislavskis, Vsevolodas Mejerholdas.

 

Vėliau tapęs diplomatu J. Baltrušaitis nuo bolševikinio teroro išgelbėjo Mariną Cvetajevą, Mstislavą Dobužinskį, Leonidą Pasternaką, Marką Šagalą ir daugelį kitų.

Gimęs Lietuvoje, jis tapo žymiu Rusijos ir Europos kultūros veikėju. Tačiau dabar jo vardą retai prisimena net istorikai. Visas J. Baltrušaičio gyvenimas buvo nesutramdomos drąsos ir tarnavimo laisvei pavyzdys. Jis buvo paskutinis „sidabrinio amžiaus“ riteris.

 

Filmas apdovanotas tarptautinio kino festivalio „Stalker“ (Maskva) prizu už „istorinės tiesos ir epochos atskleidimą per vieną iš jos herojų“ ir Tarptautinio kino festivalio „Literatūra ir kinas“ (Gatčina) prizu geriausiam dokumentiniam filmui.

 

Filmas bus rodomas nemokamai, rusų kalba su lietuviškais subtitrais.

 

 

Pagal rengėjų inf.

Azijos kino retrospektyva Vilniuje

 

Šį ketvirtadienį kino teatre „Pasaka“ prasideda Azijos kino retrospektyva, kurią rengia „Azijos menų centras“. Taip bus paminėtas Vilniaus universiteto Orientalistikos centro veiklos dvidešimtmetis. Retrospektyva pristatys dešimt filmų iš Indijos, Japonijos ir Kinijos. Retrospektyvą gegužės 2 d. 18 val. atidarys Japonijos ambasadorė Lietuvai Kazuko Shiraishi.

„Geležinkelis“
„Geležinkelis“
Pagal rengėjų inf.

Antrasis ŠMC kino salės sezonas

Trys specialios filmų programos

ŠMC Kino salė kviečia į antrąjį šių metų kino sezoną. Jis pratęs dialogą tarp šiuolaikinio meno ir kino kontekstuose kuriančių menininkų filmų. Šį sezoną pradės su naujomis ŠMC parodomis „Ritualinis kambarys“ ir Gintaro Didžiapetrio projektu „Spalva ir prietaisas“ susijusios filmų programos, gegužės mėnesį žiūrovams bus pristatyta Paryžiaus George Pompidou meno centro rengiamo kino festivalio „Hors Pistes Vilnius“ filmų programa.

„Fulll Firearms“
„Fulll Firearms“
Pagal rengėjų inf.

Kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013“ nominacijos

 

Vakar Lietuvių kino akademija paskelbė kino ir televizijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominacijas. Šiemet atrankos komisijos, kuriai vadovavo režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius, vertinimui buvo teikti 57 kūriniai: 6 pilnametražiai, 6 trumpametražiai, 7 pilno metražo dokumentiniai , 5 trumpametražiai dokumentiniai , 6 animaciniai, 15 televizijos ir 12 studentų filmų. „Sidabrinės gervės 2013“ laureatai bus paskelbti gegužės 11 d.

„Aurora“
„Aurora“
  PUSLAPIS IŠ 5  >>> Archyvas