7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013“ nominacijos

 

Pagal rengėjų inf.
Nr. 15 (1029), 2013-04-12
Kinas Anonsai
„Aurora“
„Aurora“

Vakar Lietuvių kino akademija paskelbė kino ir televizijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominacijas. Šiemet atrankos komisijos, kuriai vadovavo režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius, vertinimui buvo teikti 57 kūriniai: 6 pilnametražiai, 6 trumpametražiai, 7 pilno metražo dokumentiniai , 5 trumpametražiai dokumentiniai , 6 animaciniai, 15 televizijos ir 12 studentų filmų. „Sidabrinės gervės 2013“ laureatai bus paskelbti gegužės 11 d.

Metų geriausias ilgametražis vaidybinis filmas:
„Aurora“ (režisierė Kristina Buožytė, prodiuserė Ieva Norvilienė; „Tremora“, „Acajous Films“, „Les films 2 cinema“);
„Valentinas vienas“ (režisieriai Simonas Aškelavičius, Edita Kabaraitė, Ričardas Marcinkus, Donatas Ulvydas, prodiuseriai Žilvinas Naujokas, Donatas Ulvydas; „Tauras films“, „Litl Baz Pictures“, „Bulve productions“);
„Laiškai Sofijai“ (režisierius Robert Mullan, prodiuseriai Robert Mullan, Rokas Zubovas, Artūras Dvinelis, Kęstutis Drazdauskas; „Artbox“).
 
Metų geriausias trumpametražis vaidybinis filmas:
„Plaukikė“ (režisierė Gabrielė Urbonaitė, prodiuseris Justinas Piliponis; „Pilou Films“);  
„Expermenas“  (režisierius Ričardas Marcinkus, prodiuserė Viktorija Seniut);
„Ką Dievas sau galvoja“ (režisierius Gianluca Sodaro, prodiuseris Kęstutis Drazdauskas; „Artbox“).
 
Metų geriausias ilgametražis dokumentinis filmas: 
„MAAT“ (režisierius Romas Lileikis, prodiuseriai Kęstutis Petrulis, Arūnas Stoškus; „Studija 2“);  
„Igruški“ (režisierė Lina Lužytė, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė; „Just a Moment“); 
„Pokalbiai rimtomis temomis“ (režisierė Giedrė Beinoriūtė, prodiuserė Jurga Gluskinienė; „Monoklis“); 
„Sapnuoju, kad einu“ (režisierius Jokūbas Vilius Tūras, prodiuserė Rasa Miškinytė, „Era Film“). 
 
Metų geriausias trumpametražis dokumentinis filmas: 
„Liza, namo!“ (režisierė Oksana Buraja, prodiuserė Uljana Kim; „Studija Uljana Kim“); 
„Rojaus beieškant“ (režisierius Tomas Smulkis, prodiuserė Ieva Bužinskaitė; LMTA ir koprodiuserė Jurga Gluskinienė; „Monoklis“); 
„Žalumose“ (režisierė Ramunė Rakauskaitė, prodiuseriai Algimantė Matelienė, Ramunė Rakauskaitė; studija „Nominum“ ir Rolandas Skaisgirys, G. Duoba; „Metrovideo“). 
 
Metų geriausias animacinis filmas:
„Saga“ (režisierė Ieva Miškinytė, prodiuseris Valentas Aškinis; „Vilanimos filmų studija); 
„Senelės pasaka“ (režisieriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė, prodiuseris Valentas Aškinis; „Vilanimos filmų studija“);
„Kaltė“ (režisierė Reda Tomingas (Bartkutė), prodiuserė Rasa Joni; „Joni Art“). 
 
Metų geriausias televizijos filmas: 
„KVDT ... ateinu“ (režisierius Tomas Dainius Ribaitis, „Lietuvos tautų informacijos rūmai“);  
„Rudens šauklių valdose“ (režisierius Vytas Jankevičius, prodiuseris Algirdas Žvinakevičius; „TV Europa“);
„Dovydas prieš Galijotą“ (režisierius Juozas Sabolius, prodiuserė Renata Petrauskaitė, LRT). 
 
Metų geriausias režisieriaus darbas: 
Kristina Buožytė („Aurora“); 
Oksana Buraja („Liza, namo!“);
Jokūbas Vilius Tūras („Sapnuoju, kad einu“). 
 
Metų geriausias scenaristas: 
Kristina Buožytė, Bruno Samper  („Aurora“);
Juozas Javaitis, Pranas Morkus ( „Česlovo Milošo amžius“); 
Jokūbas Vilius Tūras  („Sapnuoju, kad einu“).
 
Metų geriausias operatoriaus darbas: 
Feliksas Abrukauskas („Aurora“);
Kristina Sereikaitė („Liza, namo!“);
Viktoras Radzevičius („MAAT“).
 
Metų geriausias kompozitoriaus darbas: 
Peter Von Poehl („Aurora“);
Lina Lapelytė („Rojaus beieškant“);
Kipras Mašanauskas („MAAT“).
 
Metų geriausias aktorės vaidmuo:
Jurga Jutaitė („Aurora“);
Marija Korenkaitė („Laiškai Sofijai“);
Aldona Bendoriūtė („Pamiršk mane“).
 
Metų geriausias aktoriaus vaidmuo:
Marius Jampolskis („Aurora“);
Rokas Zubovas ( „Laiškai Sofijai“);
Andrius Bialobžeskis („Pamiršk mane“).
 
Metų geriausias epizodinis aktorės vaidmuo:
Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ( „Valentinas vienas“);
Dalia Storyk („Tyli naktis“);
Ramunė Skardžiūnaitė („Laiškai Sofijai“).
 
Metų geriausias epizodinio vaidmens aktorius:
Vytautas Šapranauskas  („Valentinas vienas“);
Giedrius Savickas  („Valentinas vienas“);
Kostas Smoriginas („Tyli naktis“).
 
Metų geriausias profesinės meistrystės darbas: 
Agnė Rimkutė už kostiumų kūrybą kine;
Ieva Norvilienė už filmo „Aurora“ prodiusavimą; 
Kristina Buožytė, Bruno Samper , „UAB Okta“, „Alchemy 24“, „La planet rouge“, „Cyberpunk“ už filmo „Aurora“ vaizdo estetiką ir efektus.
 
„Sidabrinis kiaušinis“ – metų geriausias studento darbas:
„Graži diena“ (režisierius Nerijus Kanišauskas, prodiuseris Nerijus Kanišauskas, Arūnas Uogintas; Šiaulių universitetas);
„Užribis“ (režisierė Greta Stančiauskaitė, prodiuseris Valentas Aškinis; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija);
„Auka“ (režisierius Jurgis Matulevičius, prodiuseriai Paulius Juočeris, Klementina Nemeikaitė; Čiobreliai, LMTA); 
„Normalūs žmonės nesisprogdina“ (režisierė Marija Kavtaradzė, prodiuserės Klementina Nemeikaitė, Dagnė Puodžiūnaitė; LMTA ).

 

„Aurora“
„Aurora“