Szymono Nehringo rečitalis, skirtas Čiurlionio gimtadieniui
Lietuvos nacionalinė filharmonija, bendradarbiaudama su VšĮ Tytuvėnų festivaliu ir M.K. Čiurlionio namais Vilniuje, rugsėjo 18 d. pakvietė į rečitalį, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadieniui. Skambino jaunas, bet jau žymus Lenkijos pianistas Szymonas Nehringas. Atsivertę išsamiai parengtą koncerto lankstinuką sužinome, kad nuo 2020-ųjų Tytuvėnų festivalis, Nacionalinė filharmonija ir M.K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia Čiurlionio gimimo dienos koncertus.
Gidono Kremerio ir „Kremerata Baltica“ festivalis Paliesiaus dvare
Paliesiaus dvare rugpjūčio 10–11 dienomis vyko solidus muzikos meno renginys. Pirmą kartą surengtas „Kremerata Baltica“ festivalis, kuriame skambėjo laiko įvertinta ir išmėginta puiki muzika. Jau vien paminėjus atlikėjus aišku, kaip sudėtinga buvo suorganizuoti tokio masto renginį ir nedidelėje kamerinėje „Pasagos“ salėje sutalpinti tiek atlikėjų, o ir įkalbėti tokias scenos žvaigždes dalyvauti. Matyt, nulėmė šios aplinkos žavesys, puiki salės akustika, muzikų simpatijos ir labai dėmesingi klausytojai, sugebantys vertinti aukšto profesinio meistriškumo traktuotes.
Andriaus Žlabio rečitalis ir Boriso Taskovo fotografijų paroda Paliesiaus dvare
Birželio 9-ąją, staiga prapliupusį lietų keičiant kaitriai šviečiančiai saulei, publika rinkosi į pamėgtąjį Paliesiaus dvarą pasiklausyti nuolat čia koncertuoti iš JAV atvykstančio savito pianisto Andriaus Žlabio. Konkrečiai net nežinojome, ką jis šį kartą skambins (internete buvo paskelbtos tik kompozitorių pavardės). Pro langą už fortepijono ryškiai šviečiant saulei, tarsi šešėlių teatre pasirodė svečias ir paskelbė, kad bus lyg ir dvejų dalių koncertas: ne tik skambės muzika, bet ir bus galima pasigrožėti fotografijomis, eksponuojamomis perėjime už scenos. Prieš kiekvieną kūrinį Žlabys pasakydavo, ką skambins.
Altininkų Dovilės Juozapaitienės ir Jurgio Juozapaičio rečitalis Nacionalinėje filharmonijoje
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje vasario 25 d. ryškų, jaudinantį koncertą „Visa tiesa apie altą“ surengė altininkai Dovilė Juozapaitienė ir Jurgis Juozapaitis. Jie yra vieni ryškiausių atlikėjų, įvairių konkursų laureatai, profesoriaus Petro Radzevičiaus auklėtiniai. Jurgis 2015 m. baigė meno doktorantūros studijas (profesorių Jonės Kaliūnaitės ir Petro Radzevičiaus alto klasė) ir apsigynė meno daktaro laipsnį, yra Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris. Dovilė nuo 2008 m. griežia Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, dabar yra altų grupės pirmoji koncertmeisterė. Abu koncertuoja įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, griežia ir kaip solistai. Duetu muzikuoti pradėjo 2006 m., dar studijuodami Muzikos ir teatro akademijoje, 2010 m. pelnė apdovanojimą Lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse.
Annos Geniušienės ir Luko Geniušo koncertas „Organum“ salėje
Vasario 17 d. Dalios ir Dainiaus Sverdiolų įkurtoje „Organum“ salėje įvyko puikus koncertas keistu pavadinimu „OPUS 1+“. Pavadinimas sukėlė abejonių: gal čia skambės šiandien pradedančiųjų kūrybiniai bandymai, ar bus įdomu klausytis? Bet pasiryžimą vykti nulėmė atlikėjų pavardės – Anna ir Lukas Geniušai. Dviejų šimtų vietų salė buvo visa užpildyta pianistų gerbėjų. Koncerto pradžioje Lukas pasakė, kad bus vakaro vedėjas, ir įdomiai papasakojo apie pirmoje dalyje skambėsiančius kūrinius, kuriuos interpretuos Anna.
Pora kamerinių savaitgalio koncertų Nacionalinėje filharmonijoje
Vasario 3-iąją Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, kamerinės muzikos koncerte „Vilniaus kvartetas, Mindaugas Bačkus ir Guoda Gedvilaitė atlieka šveicarų kompozitorių kūrinius“, klausytojai turėjo galimybę susipažinti su į užmirštį nugrimzdusių dviejų šveicarų kompozitorių opusais. Pirmoje vakaro dalyje plačiai pasaulyje koncertuojantis Valstybinis Vilniaus kvartetas – Dalia Kuznecovaitė, Algirdas Šochas, Kristina Anusevičiūtė ir Viktoras Rekalo – stengėsi įdomiai perteikti šveicarų romantiko Joachimo Raffo Styginių kvartetą Nr. 3 e-moll, op. 136. Raffas, išgarsėjęs paskutiniais savo gyvenimo metais, minimas kartu su Wagneriu, Lisztu ir Brahmsu kaip vienas žymiausių to laiko kompozitorių, vėliau primirštas.
Antroji VIII Vilniaus fortepijono festivalio savaitė. Pabaiga. Pradžia Nr. 40
Antroji įsibėgėjusio VIII Vilniaus fortepijono festivalio savaitė sukėlė taip pat didžiulį klausytojų susidomėjimą. Girdėjome talentingų įvairaus amžiaus pianistų atliekamus įspūdingus kūrinius. Be to, lapkričio 24 d. fortepijono legenda iš Prancūzijos Anne Queffélec Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vedė prancūzų fortepijono muzikos meistriškumo kursus.
Nacionalinės filharmonijos koncertas „J. Juzeliūno ir J. Brahmso disputas. LNSO, Martynas Stakionis ir Andrius Žlabys“
Filharmonijos Didžiojoje salėje spalio 7 d. grojo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas), kuriam dirigavo Martynas Stakionis, o fortepijono partiją atliko Andrius Žlabys. Orkestro muzikos koncertai visada pritraukia daugybę klausytojų, o šį vakarą dar didesnį susidomėjimą kėlė du ypač talentingi muzikai – energingas, žėrintis nuoširdumu, jau spėjęs melomanus sužavėti Martynas Stakionis ir jau ne vienus metus pasaulio klausytojus savo išskirtiniu talentu stebinantis pianistas Andrius Žlabys.
Pianisto Dmitrijaus Levkovichiaus rečitalis „Čiurlionio gimtadieniui“
Nacionalinė filharmonija, M.K. Čiurlionio namai ir Tytuvėnų festivalis rugsėjo 20 d. Nacionalinėje filharmonijoje surengė pianisto Dmitrijaus Levkovichiaus rečitalį „Čiurlionio gimtadieniui“. Su pianisto veikla išsamiau susipažinti buvo galima kaip visada kruopščiai filharmonijos parengtame lankstinuke, kuriame redaktorė Justa Adomonytė-Šlekaitienė pateikė svarbiausią informaciją ne tik apie atlikėjo gyvenimą, bet ir apie skambėsiančius kūrinius. „Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas Dmitrijus Levkovichius turi net du pašaukimus: pianisto ir kompozitoriaus. Fortepijono meno jis mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. Šių metų balandžio 1 d. turėjome progą išgirsti Levkovichiaus „Fantaziją“ – filharmonijoje ją atliko jo žmona pianistė Agnė Radzevičiūtė ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigavo Robertas Šervenikas.“
Boriso Brovtsyno ir Kasparo Uinsko bei Vilniaus kvarteto, Ūlos Ulijonos Žebriūnaitės ir Oleksijaus Shadrino koncertai Nacionalinėje filharmonijoje
Solidų koncertą vasario 18 d. pristatė „Naujoji muzikų karta“. Nacionalinėje filharmonijoje grojo du pasaulyje pripažinimą pelnę atlikėjai – Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokyklos absolventas, privataus Muzikos ir meno universiteto Vienoje profesorius smuikininkas Borisas Brovtsynas ir pianistas Kasparas Uinskas. Smuikininko repertuare – per 50 smuiko koncertų, šimtai kamerinės muzikos kūrinių.