Boriso Brovtsyno ir Kasparo Uinsko bei Vilniaus kvarteto, Ūlos Ulijonos Žebriūnaitės ir Oleksijaus Shadrino koncertai Nacionalinėje filharmonijoje
Solidų koncertą vasario 18 d. pristatė „Naujoji muzikų karta“. Nacionalinėje filharmonijoje grojo du pasaulyje pripažinimą pelnę atlikėjai – Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokyklos absolventas, privataus Muzikos ir meno universiteto Vienoje profesorius smuikininkas Borisas Brovtsynas ir pianistas Kasparas Uinskas. Smuikininko repertuare – per 50 smuiko koncertų, šimtai kamerinės muzikos kūrinių.
Įspūdžiai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir pianistės Onutės Gražinytės koncerto Nacionalinėje filharmonijoje
Gruodžio 10-ąją Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje vyko koncertas „Vestsaido istorija“, Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas) dirigavo Modestas Barkauskas. Programoje – Jurgio Juozapaičio, Aleksandro Skriabino, Leonardo Bernsteino ir Arturo Márquezo kūriniai. Solistė – pianistė Onutė Gražinytė. Keista, bet skirtingos stilistikos (nors gana panašaus laikotarpio) kūrinių atlikimas atrodė analogiškas.
Glebo Pyšniako ir Roko Zubovo dvigubo albumo „Legendos“ pristatymo koncertas Rotušėje
Nudžiugino puikus Glebo Pyšniako ir Roko Zubovo neseniai įrašytos dvigubos vinilinės plokštelės „Legendos“ pristatymo koncertas, vykęs gruodžio 6 d. Vilniaus rotušėje. Brandžių atlikimo meno meistrų, talentingų asmenybių traktuojami legenda tapusių lietuvių kompozitorių opusai skambėjo taip įtaigiai ir prasmingai, kad galima buvo didžiuotis Lietuvoje turint įspūdingų pasaulinio lygio kūrėjų ir sugebančių įsigilinti į jų meno prasmę interpretatorių.
Kevino Kennerio rečitalis M.K. Čiurlionio muzikos festivalyje
Baigiamajame X tarptautinio M.K. Čiurlionio muzikos festivalio koncerte lapkričio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambino keleto prestižinių konkursų (Fryderyko Chopino, Piotro Čaikovskio, Vano Cliburno ir Ginos Bachauer) laureatas pianistas Kevinas Kenneris. Pasiklausyti jo interpretuojamų Ferenco Liszto, Boriso Liatošinskio bei Fryderyko Chopino kūrinių susirinko daugybė gerbėjų.
Jeano-Marco Luisados koncerto įspūdžiai
Liepos 16 d., kai Lietuvoje lietaus gūsius keitė malonūs orai, Paliesiaus dvaro „Pasagos“ kamerinėje salėje prabangų visais atžvilgiais – kūrinių kokybės, jautrios, rafinuotos interpretacijos, atlikėjo asmenybės žavesio – rečitalį gausiai susirinkusiems beveik nuolatiniams klausytojams surengė Jeanas-Marcas Luisada. Ne kartą čia grojęs pianistas šiam pasirodymui parengė visai kitokią programą. Prie pasaulio fortepijoninės muzikos šedevrų interpretacijos jis prijungė įvairių laikotarpių kino filmų kadrus, rodomus ant didelio balto ekrano, ir apie tai pasakojo. Renginį maestro skyrė savo tėvams, dėl kurių meilės ir dėmesio jis pamėgo kiną ir sukaupė nemažą filmų archyvą. Prieš kiekvieno kūrinio atlikimą pianistas labai šiltai ir jautriai papasakojo jo pamėgtų filmų turinį, pasidalijo mintimis, kas juose įkvepia muzikos interpretacijai. Pianistui talkino pianistas ir dailininkas Viktoras Paukštelis, buvęs jo auklėtinis Paryžiuje, – vertė į lietuvių kalbą pagrindines mintis, o skambinant vartė natas, nors maestro grojo mintinai. Kai J.-M. Luisada koncertuoja Paliesiaus dvare, visada šalia jo matome ir šį talentingą atlikėją.
Pianistės Annos Geniušienės rečitalis „Organum“ salėje
Fortepijonų salono „Organum“ koncertų salėje gegužės 24 d. įvairios ir solidžios programos rečitalį atliko pianistė Anna Geniušienė, netrukus išvyksianti į XVI Tarptautinį Vano Cliburno pianistų konkursą JAV. Patekti į šį prestižinį renginį bandė 388 pianistai (amžiaus riba – nuo 18 iki 30 metų). Solidi tarptautinė komisija etapais atrinko tik 30 ryškiausių, profesionaliausių dalyvių. Nuostabu, kad tarp jų pateko ir A. Geniušienė, su savo sutuoktiniu Luku Geniušu dabar gyvenanti Lietuvoje.
Pianistės Goldos Vainberg-Tatz rečitalis Paliesiuje
Gegužės 14-ąją, permainingų orų dieną, kai iš juodų debesų staiga imdavo pliaupti lietus, o jam liovusis netikėtai nušvisdavo saulė, į Paliesiaus dvarą pasiklausyti puikios muzikos suvažiavo žmonės iš visos Lietuvos. Skambino talentinga pianistė Golda Vainberg-Tatz, su kurios interpretacijomis jau yra susipažinę daugelis muzikos mėgėjų ir profesionalų.
Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir latvių pianisto Reinio Zariņio koncertas
Vien pamačius, kad orkestrui diriguos maestro Modestas Pitrėnas, tampa aišku, kad girdėsime subtiliai ir emocionaliai skambančią neeilinę muziką. Balandžio 30 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje gėrėjomės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, kuriam dirigavo jo meno vadovas ir vyr. dirigentas M. Pitrėnas, įtaigiai atliekamais dviem muzikos šedevrais: Johanneso Brahmso Koncertu fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 B-dur, op. 83, ir Edwardo Elgaro Variacijomis originalia tema „Enigma“, op. 36.
Kamerinio orkestro „O/Modernt“ ir smuikininko bei dirigento Hugo Ticciati koncertas Nacionalinėje filharmonijoje
Sunku žodžiais apsakyti nuostabios muzikos poveikį po apsilankymo Nacionalinėje filharmonijoje balandžio 13 dieną. Tai buvo tarsi priešvelykinis susikaupimas, nuveiktų darbų ar įvykių apmąstymas pirmoje koncerto dalyje ir džiūgavimas, pakili nuotaika, galvojant apie bundančią gamtą, kūrybą, antroje dalyje. Koncertavo jauno smuikininko iš Didžiosios Britanijos Hugo Ticciati įkurtas kamerinis orkestras „O/Modernt“ iš Švedijos, kuriame groja talentingi atlikėjai iš visos Europos.
Koncertas „Svečiuose Olivier Grangeanas ir Guoda Gedvilaitė“ Nacionalinėje filharmonijoje
Šiuo metu, kai Ukrainoje siautėja žiaurūs okupantai, bombarduojami miestai, Nacionalinės filharmonijos rengiamuose koncertuose tvyro ypatinga, hipnotizuojanti atmosfera. Vos įžengus į pastatą jaučiama palaikymo ir atjautos narsiai kovojantiems bei žūstantiems žmonėms dvasia. Atrodo, kad koncertams kryptingai parenkama pasaulinių šedevrų programa, aukščiausio lygio profesionalų atliekama įtaigiai ir prasmingai, gali padėti nugalėti įsisiautėjusį blogio gaivalą.