7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos anonsai

Rengėjų inf.

Pianistas Jurgis Karnavičius: „Mano žinutė labai paprasta – menas yra nuostabus“

Jurgis Karnavičius – vienas žymiausių vyresnės kartos lietuvių pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, pastaruosius devynerius metus vadovavęs LMTA Fortepijono katedrai, praeito amžiaus devintajame dešimtmetyje buvo vienas pirmųjų Lietuvos pianistų, pelniusių apdovanojimus išties prestižiniuose tarptautiniuose pianistų konkursuose (R. Schumanno Zwickau, L. van Beethoveno Vienoje ir kt.). Šalia aktyvios solinės pianisto veiklos, dažnai pasireiškiančios įspūdingomis monografinėmis programomis, J. Karnavičius paliko ryškų pėdsaką kamerinio muzikavimo bei akompanavimo srityse, nuolat koncertuodamas su žymiausiais Lietuvos kameriniais ansambliais ir savo žmona, operos soliste Sigute Stonyte.

Jurgis Karnavičius. Organizatorių nuotr.
Jurgis Karnavičius. Organizatorių nuotr.
LNF inf.

Kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo atminimui

Lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinė filharmonija rengia tris koncertus, skirtus vieno žymiausių Lietuvos kompozitorių Anatolijaus Šenderovo atminimui. Lapkričio 14 ir 18 d. šia proga pačioje Filharmonijoje suplanuoti orkestro muzikos koncertai, o lapkričio 15 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre numatytas kamerinės muzikos koncertas, juo ruošiamasi paminėti ir Tarptautinę Tolerancijos dieną.

 Anatolijus Šenderovas. D. Matvejevo nuotr.
Anatolijus Šenderovas. D. Matvejevo nuotr.
Rengėjų inf.

Festivalyje „Gaida 2020“ – ypatingi koncertai su ryškiausiais ir laiko patikrintais lietuviškais kūriniais: pirmasis jau šiandien

Tęsiasi jubiliejinis 30-asis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. 30 metų – nemažas laiko tarpas, per kurį „Gaidos“ programose buvo atlikta išties daug lietuviškos muzikos premjerų, daugiau nei bet kuriame kitame festivalyje. Ta proga festivalis pabandė pažvelgti į ryškiausius artimos ir tolimesnės praeities lietuvių kūrinius: dviejuose koncertuose žymiausi lietuvių solistai ir muzikos atlikėjai pristatys visą eilę lietuvių muzikos viršūnių, kurias įvairiu laiku sukūrė tokie mūsų kompozitoriai, kaip Bronius Kutavičius, Algirdas Martinaitis, Osvaldas Balakauskas, Onutė Narbutaitė, Feliksas Bajoras, Mindaugas Urbaitis, Raminta Šerkšnytė ir kt. Vieni kūriniai buvo sukurti dar prieš festivaliui atsirandant, jie ilgus metus inspiravo kitus kūrėjus, atlikėjus bei patį festivalį; kiti gi opusai atsirado įvairiais vėlesniais metais, keičiantis epochoms, augant pačiam festivaliui, iškylant naujiems stipriems atlikėjams, atsiveriant tarptautinėms patirtims, jie įnešė į lietuvių muziką įdomios bei itin kokybiškos įvairovės.

Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijonų duetas
Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijonų duetas
Vilniaus festivalių inf.

Kongresų rūmuose – išskirtinis garsių moterų atlikėjų koncertas su orkestru

Jau rytoj, spalio 30 d., jubiliejiniame 30-ajame aktualiosios muzikos festivalyje „Gaida“ – išskirtinis koncertas. Vilniaus kongresų rūmuose pasirodys pasaulinio garso pianistė Tamara Stefanovich, Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos viena labiausiai intriguojančių moterų dirigenčių pasaulio scenoje Anu Tali, o kviestinė festivalio kompozitorė Jennifer Walshe kaip dainininkė ir improvizatorė dalyvaus savo kūrinio atlikime. Koncerte, kurio paantraštė „Žvilgsnis į moteris“, skambės vien moterų kompozitorių kūriniai. Visos šios garsios atlikėjos jau atvyko į Vilnių ir intensyviai repetuoja su orkestru.

Anu Tali. Organizatorių nuotr.
Anu Tali. Organizatorių nuotr.
Tamara Stefanovich. Organizatorių nuotr.
Tamara Stefanovich. Organizatorių nuotr.
Unsuk Chin. Organizatorių nuotr.
Unsuk Chin. Organizatorių nuotr.
LNOBT inf.

Irena Jasiūnaitė tampa trečiąja LNOBT garbės emerite

Spalio 29 d. 17 val. LNOBT Raudonojoje fojė vyksiančios ceremonijos metu 95-ąjį gimtadienį švenčiančiai operos solistei Irenai Jasiūnaitei bus iškilmingai suteiktas LNOBT emeritės garbės vardas.

Irena Jasiūnaitė (Eboli) operoje „Don Karlas“. LNOBT archyvo nuotr.
Irena Jasiūnaitė (Eboli) operoje „Don Karlas“. LNOBT archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

Tandemas liepsnos festivalio scenoje, arba Petras Geniušas ir Liudas Mockūnas „Vers la Flamme“

Festivalis „Vilnius Mama Jazz“ žada nustebinti ir pateisinti visus klausytojų lūkesčius. Skamba kaip iššūkis? Per šiuos devyniolika metų festivalis įrodė: iššūkiai jam ne kliūtis, o stimulas eiti į priekį.


Muzikos pasaulyje gaji klasikinės ir džiazo muzikos skirtis. Aiškinama, kad klasikai negeba improvizuoti, o džiazo muzikantams sunkokai sekasi groti akylai sekant partitūroje sugulusias natas. „Vilnius Mama Jazz“ scenoje šie mitai grius, ir juos griaus vienas ryškiausių improvizacinės ir džiazo muzikos kūrėjų Liudas Mockūnas bei įstabaus talento pianistas Petras Geniušas.

Liudas Mockūnas ir Petras Geniušas. Organizatorių nuotr.
Liudas Mockūnas ir Petras Geniušas. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Lapkritį nuspalvins koncertai Paliesiaus dvare

Lapkričio 7 d. skambina vienas ryškiausių Lietuvos pianistų Jurgis Karnavičius. Klausytojams jis dovanoja valandą su Philipu Glassu – pianistas atliks Pirmąją etiudų fortepijonui knygą (Nr.1-10).

Rengėjų inf.

Prancūzų muzikos vakaras „Jei mano eilės turėtų sparnus...“

Reynaldo Hahno dainos eilute Fortepijonų salonas „Organum“ spalio 31 d. 18 val. kviečia į prancūzų muzikos vakarą. Dalyvauja Saulė Šerytė (mecosopranas), Gustas Raudonius (fortepijonas), tekstus (iš prancūzų kalbos vertė Gustas Raudonius) skaito Martynas Berulis.

Rengėjų inf.

XVII a. venecijietiško stiliaus mišparai po Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais

Nerimo ir nežinios kupinais pandemijos laikais Rodrigo Calveyros vadovaujamas tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ atkakliai rengia vis naujas koncertines programas, kad galėtų dalintis su klausytojais muzika, šimtmečiais nešusia žmonėms šviesą ir viltį. Spalio 26 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje ansamblis pristatys Lietuvoje dar negirdėtą ir muzikos istorijos nepelnytai pamirštą XVII a. pradžios kompozitorių Amadio Freddi (1580–1634). Venecijietiškų mišparų (vakarinių pamaldų giesmių) koncerte kartu su penkių dainininkų balsais ir bažnyčios vargonais skambės virtuoziškieji kornetai ir ankstyvasis fagotas – dulcianas. Šią programą parengė kviestinis meno vadovas, vienas garsiausių pasaulyje kornetininkų Frithjof Smith.

Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
Ansamblis „Canto Fiorito“. V. Abramausko nuotr.
„Gaidos“ festivalio inf.

„Grammy“ laimėtojas Colin Currie su savo perkusininkų grupe atvyko į Vilnių

Šiandien prasideda Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. Pirmąjį koncertą rengia žymus amerikiečių ansamblis „Portland Percussion Group“. O jau rytoj, spalio 23 d., Nacionalinėje filharmonijoje britų muzikos garsenybė, „Grammy“ laimėtojas Colin Currie surengs pasirodymą su savo vadovaujama mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group“. Pasaulio atlikėjai nenori pasiduoti pandemijai – Colin Currie su mušamųjų grupe saugiai atskrido į Vilnių! Atlikėjai iš Didžiosios Britanijos atvyko gavus specialų vyriausybės leidimą bei atlikus būtinus COVID-19 testus. „Gaidoje“ rengiami užsienio menininkų pasirodymai apskritai turbūt bus paskutiniai užsienio atlikėjų koncertai Lietuvoje šį sezoną.

„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
„Colin Currie Group“. Ch. Christodoulou nuotr.
  < PUSLAPIS IŠ 129  >>> Archyvas