7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Vilniaus festivalių inf.

Vilniaus festivalių inf.

Legendinio JAV kompozitoriaus premjera Lietuvoje: Steve Reich „Music For Ensemble And Orchestra“

Los Andželas, Londonas, Sidnėjus, San Franciskas, Niujorkas – į šių miestų sąrašą pateks ir Vilnius, kai spalio 19 d. Lietuvos sostinėje nuskambės naujausias legendinio JAV minimalisto Steve’o Reicho kūrinys orkestrui „Music For Ensemble And Orchestra“. Praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą nuskambėjęs Los Andželo ir Londono simfoninių orkestro koncertuose, šiemet atliktas Sidnėjuje ir San Franciske, šis kūrinys po Vilniaus keliaus į Niujorką, kur gruodžio mėnesį jį grieš geriausių pasaulio orkestrų penketukui priskiriamas Niujorko filharmonijos orkestras. „Vilniaus festivaliai“ džiaugiasi galėdami pristatyti šios muzikos garsenybės premjerą Lietuvoje.

Steve Reich
Steve Reich
Vilniaus festivalių inf.

„Gaida 2016“– trylika intriguojančių koncertų

„Keys & Strings“ – klavišai ir stygos – šie du grynai muzikiniai atributai tapo viena iš 26-ojo tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ ašių. Trylikoje festivalio koncertų, nuo spalio 21 iki lapkričio 11 d., vyraus muzika styginiams ir/arba klavišiniams instrumentams. Tokios garsenybės kaip legendinis „Kronos“ kvartetas, festivalyje savo kūrinių fortepijonui programą pristatysianti JAV įžymybė Philipas Glassas ar garsusis pianistas Pierre-Laurent’as Aimard’as – tai tik ledkalnio „Keys & Strings“ viršūnė, po kuria slepiasi turtinga, intriguojanti ir įvairi šiųmetės „Gaidos“ programa.

 

Kita festivalio ašis – „jubiliejinė“. Šį kartą „Gaidos“ dėmesys nėra fokusuojamas į vieną ar keletą kompozitorių, kaip ankstesniais metais. Šiemet dėmesys kreipiamas į didelę grupę garsiausių šiuolaikinių pasaulio kompozitorių ir lietuvių autorių, pažymint jubiliejines daugelio jų sukaktis. Ir ne vien jų. Prieš 100 metų gimė ne tik XX amžiaus lietuvių modernios muzikos klasikas Julius Juzeliūnas, bet ir Dada judėjimas (Ciuriche). Prieš 90 metų – pasaulinio garso vengrų kompozitorius ir pianistas György Kurtágas, prieš 80 metų – kultinis JAV kūrėjas Steve’as Reichas. Festivalio programoje nemažai dėmesio skiriama ir 70-metį švenčiančiam žymiausiam latvių kompozitoriui Pēteriui Vaskui bei to paties amžiaus galėjusio sulaukti, jei vis dar būtų gyvas, garsaus prancūzo Gérard’o Grisey muzikai.