7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Meno avilio inf.

Meno avilio inf.

Šitas miestas besvoris – peržiūrų ciklas, apjungiantis Niujorką, Londoną, Vilnių, Šiaulius...

„Šitas miestas besvoris. Čia nėra prisiminimų. Kai einu gatve, beveik nesiekiu žemės, praktiškai sklendžiu“, – sako aktorės Aistės Diržiūtės filme „Šalia tavęs“ (rež. Gintė Regina, 2020) sukurta personažė. Iš čia – ir paskutinio šiemet „Meno avilio“ peržiūrų ciklo „Šitas miestas besvoris“ pavadinimas. Lapkričio 28, gruodžio 5 ir 12 dienomis „Meno avilio“ sinematekoje vyks trys filmų ir videomeno kūrinių seansai, kviečiantys patirti buvimą mieste ir kartu su juo.

„Kai viskas pasibaigs, susitinkam!“
„Kai viskas pasibaigs, susitinkam!“
Meno avilio inf.

Sovietinė vaikystė dokumentiniame kine: pamatyto vaiko gimimas

Antaninos Pavlovos filmas „Charakterio gimimas“ yra laikomas pirmuoju dokumentiniu lietuvišku filmu, sukurtu režisierės moters. Žiūrovus jis perkelia į vieną 1967 metų dieną darželyje ir kaip šiame tekste rašo istorikė, edukacinio medijų centro „Lojoteka“ vadovė Rūta Grišinaitė-Bernotienė, režisierė „sumaniai konstruodama pagrindinį pasakojimą apie sovietmečio darželio praktikas ir pirmame plane akcentuodama visus pavyzdinės sovietinės vaikystės būtinuosius dėmenis, atrakina ir kitą, mažai sovietinėje dokumentikoje tyrinėtą vaiko pusę“.

„Charakterio gimimas“
„Charakterio gimimas“
Meno avilio inf.

Klausimai sau. Ž. Pipinytės tekstas apie Dianos ir Kornelijaus Matuzevičių kūrybą

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ naujam gyvenimui prikėlė Lietuvos kino pradininkių moterų filmus ir pristatė restauruotų dokumentinių filmų programą „Pirmosios“. Ją sudaro trys filmai, kuriuos galima nemokamai žiūrėti audiovizualinio paveldo svetainėje Sinemateka.lt.

„Šičionykštė“
„Šičionykštė“
Meno avilio inf.

„Videogramos’23“ festivalyje – ypatingas dėmesys meninėms praktikoms, pasitelkiančioms archyvus

Ketvirtasis menininkių (-ų) filmų ir judančių vaizdų festivalis „Videogramos“ lapkričio 21–26 dienomis atvers jautrius atminties sluoksnius, saugomus oficialiuose ir asmeniniuose archyvuose. Programa vyks Skalvijos kino centre, „Meno avilio“ sinematekoje bei kultūros komplekse SODAS 2123. Dalyvavimas nemokamas.

Meno avilio inf.

Naujas kritikos žanras Lietuvos kino lauke – A. Račaitytės video esė apie filmų programą „Pirmosios“

Judančių vaizdų kultūrai išgyvenant „aukso amžių“ ir hibridiškumą, įvairios jo formos griauna stereotipus apie tai, kad vaizdas gali būti tik tyrimo objektu. Šiuolaikinės technologijos įgalino dar vieno kino kritikos žanro – video esė arba videografijos – atsiradimą. „Meno avilys“ kviečia susipažinti su šiuo žanru iš teorinės ir praktinės pusės. Pastarąją pristato kino kuratorės, kritikės Aistės Račaitytės video esė apie filmų programą „Pirmosios“, kurioje atsiskleidžia poetiškas autorės žvilgsnis į restauruotus pirmuosius Lietuvos moterų režisierių sukurtus dokumentinius filmus.

Kadras iš A. Račaitytės video esė (J. Lapinskaitės filmas VENERA SU KATINU)
Kadras iš A. Račaitytės video esė (J. Lapinskaitės filmas VENERA SU KATINU)
Meno avilio inf.

Kodėl turėtume kritiškai vertinti tai, kaip „Netflix“ mato Vilnių?

Spalio 20–21 d. Vilniuje lankysis Prahos Karolio universiteto profesorius Petr Szczepanik, kuris bus vienas pagrindinių minėtomis dienomis vyksiančios tarptautinės kinotyros konferencijos „Miestas kine ir audiovizualinėse medijose“ pranešėjų.

Petr Szczepanik
Petr Szczepanik
Meno avilio inf.

Ką apie kino kultūrą gali papasakoti 85-erius metus rašytas žiūrovo dienoraštis? Pokalbis su kino tyrėja Åsa Jernudd

Nuo 1877 m. iki 1962 m. švedas Allanas Holmströmas rašė dienoraštį. Jame fiksavo, ką veikia laisvalaikiu: dar jaunystėje pamėgęs operą ir teatrą, nuo XX a. pradžios fabriko klerku dirbęs  Holmströmas vis daugiau laiko praleido kino teatre.

Åsa Jernudd
Åsa Jernudd
Meno avilio inf.

Literatūros ir kino tyrėja G. Bidlauskienė pristatys Vilnių kine: 7 dešimtyje ir šiandien

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ kviečia spalio 7 d. 16 val. susitikti MO muziejuje – nemokame renginyje „Vilniaus laikas kine“. Kino salėje bus rodomas vienas gražiausių filmų apie Vilnių, „Meno avilio“ restauruotas 1966 m. Almanto Grikevičiaus filmas „Laikas eina per miestą“ ir jo įkvėptas, „Sidabrine gerve“ kaip geriausias praėjusių metų trumpametražis filmas apdovanotas Eitvydo Doškaus „Čia buvo Vilnius“ (prod. Dagnė Vildžiūnaitė, „Meno avilys“). Šį išskirtinį diptiką pristatys literatūros, kino ir medijų tyrėja dr. Gintarė Bidlauskienė.

Meno avilio inf.

Kinotyrininkė Lina Kaminskaitė: kino kritika yra sprintas, o kinotyra – maratonas

„Kino tyrimai kartais gali pakankamai taikliai numatyti ateitį – tai, apie ką dar tik girdėjome prieš trejus metus, šiandien jau vyksta“, – sako kinotyrininkė, medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ tyrimų vadovė, LMTA Meno istorijos ir teorijos katedros vedėja, docentė, humanitarinių mokslų daktarė Lina Kaminskaitė.

Lina Kaminskaitė. Visvaldo Morkevičiaus nuotr.
Lina Kaminskaitė. Visvaldo Morkevičiaus nuotr.
Meno avilio inf.

Svarbiausioje kinotyros konferencijoje regione – pranešimai apie ekranų kultūrą, architektūrą ir erotinį kiną sovietmečiu

Spalio 20–21 d. Vilniuje vyks 8-oji tarptautinė kino konferencija „Miestas kine ir audiovizualinėse medijose“. Šiemet konferencija suburs svarbius kino, medijų ir transdisciplininių sričių tyrėjus (-as) iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Čekijos Respublikos, Turkijos ir JAV. Konferencijos programoje – daugiau nei 20 pranešimų, skatinančių permąstyti kino, ekranų ir kintančio miesto sąveiką. Renginys nemokamas ir skirtas kino tyrėjams (-oms), kino festivalių industrijos atstovams (-ėms) ir visiems (-oms), besidomintiems (-ioms) kinu, medijomis, architektūra ir urbanistika.

  PUSLAPIS IŠ 5  >>> Archyvas