7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VDFF inf.

VDFF inf.

Ginekologijos skyrių filmavusi režisierė: „Džiaugiuosi, kad šis filmas liečia ir jaudina ne tik moteris, bet ir vyrus“

Filmuodama Paryžiaus ligoninės ginekologijos skyrių, kino režisierė Claire Simone suprato, kad serga vėžiu. Stojusi į pacientų gretas ji tapo ir savo filmo heroje. Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (VDFF) pristatomoje kino veteranės juostoje „Mūsų kūnas“ („Notre Corps“, 2023) – įvairūs moteriški kūnai ir nuo jų neatsiejamos problemos.

„Mūsų kūnas“
„Mūsų kūnas“
VDFF inf.

Filmo apie legendinį džiazo pianistą autorius: sunku įsivaizduoti, kokius išbandymus teko ištverti juodaodžiams menininkams

Jei ne papildoma, netikėtai atsiradusi interviu medžiaga, naujas režisieriaus Alainas Gomisas filmas apie džiazo pianistą Theloniousą Monką būtų kiek kitoks. Neapdorota medžiaga atskleidė ne tik švelnią Monko asmenybę, bet ir žurnalisto nepagarbą ir smurtą juodaodžio muzikanto atžvilgiu. A. Gomiso filmas „Atsuk ir peržiūrėk iš naujo“ („Rewind and Play“, 2022) bus rodomas šiandien prasidedančiame 20-ajame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje.

„Atsuk ir peržiūrėk iš naujo“
„Atsuk ir peržiūrėk iš naujo“
VDFF inf.

Smalsiam žiūrovui – tradicinį suvokimą peržengiantis kinas Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje

Rytoj prasidedantis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) šiemet pristato naują eksperimentinės dokumentikos filmų programą, kurioje atrinkta šiame lauke jau įsitvirtinusių autorių kūryba. Atviruose interpretacijai filmuose klausiama, o ne siūlomi aiškūs atsakymai, jų autoriai renkasi abstrakčią prieigą. Programą sudaro trys ilgo metro darbai ir trumpametražių programa. Pastarosios kūrėjai svečiuosis Vilniuje.

Kadras iš trumpametražio filmo „Žydėjimas“
Kadras iš trumpametražio filmo „Žydėjimas“
VDFF inf.

Garsaus prancūzų dueto filmų retrospektyvoje – puokštė intelektualų pavardžių: nuo Bacho iki Cézanne’o

Jau šią savaitę jubiliejinis, dvidešimtasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) kino salėse pradės rodyti filmų programą, įvyks pirmi susitikimai su užsienio svečiais. Festivalis kismet atiduoda pagarbą kino istorijai svarbiems dokumentikos kūrėjams. Šiemet žiūrovų laukia Danièle Huillet ir Jeano-Marie Straubo filmų retrospektyva, kurioje – net 10 filmų, dauguma jų grįsti iškilių meno lauko asmenybių tekstais. Filmų programą papildo programos kuratorių paskaita.

Straub-Huillet duetas. Dimitri Haulet nuotr.
Straub-Huillet duetas. Dimitri Haulet nuotr.
VDFF inf.

Vilniuje kino tyrėjai ir kūrėjai diskutuos apie asmeninę ir eseistinę kūrybą

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) metu, rugsėjo 22–23 dienomis, kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Asmeninė perspektyva ir eseistinė forma nevaidybiniame kine ir mene“, kurioje 32 dalyviai iš 14 skirtingų šalių analizuos vieną ryškiausių šiuolaikinio meno ir dokumentinio kino tendencijų – „asmeninį ir emocinį“ posūkį.

„Tarp dviejų revoliucijų“, rež. Vlad Petri
„Tarp dviejų revoliucijų“, rež. Vlad Petri
VDFF inf.

Žurnalistas kaip Don Kichotas? Pokalbis su režisiere Živile Mičiulyte ir žurnaliste Birute Davidonyte

„Pradėjusi filmuoti šį filmą ir pati pagalvojau, kaip norėčiau būti žurnalistė. Bet greitai pamačiau, kad tai ne man – supratau, jog tai toks įtampos ir streso kupinas darbas, reikalaujantis tiek detalumo ir emocinės stiprybės, jog ilgai neištverčiau“, – sako dokumentinio filmo „Kabinetas“ režisierė Živilė Mičiulytė, pusantrų metų filmavusi tuometinio „15min“ tyrimų skyriaus žurnalistų Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo darbą. Filmo premjera įvyks rugsėjo 21 d. prasidedančiame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (VDFF).

VDFF inf.

Mąstyti už savo laiko ir rūšies ribų – etinė būtinybė

Amerikos menininkė Deborah Stratman (g. 1967) juostoje „Paskutinieji dalykai“ („Last Things“, 2023), kuri šiemet atidarys Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF), nagrinėja evoliuciją iš uolienų ir „visų ateities kitų“ perspektyvos. Eksperimentinio kino kūrėja sako, kad labiausiai ją domina akistata su atsitiktine auditorija; netikėti susidūrimai, dalykai, kurių neieškome, bet randame, mąstymą keičia radikaliausiai. O mąstyti už savasties ribų šiandien yra etinė būtinybė.

Deborah Stratman
Deborah Stratman
VDFF inf.

VDFF pagrindinėje programoje – kino veteranų Wernerio Herzogo ir Claire Simon darbai

Kas vyksta ginekologijos klinikos skyriuose, kaip atsiranda mintys, keliaujančios mūsų smegenų neuronais, ir kodėl gražiausi žemės kampeliai yra užversti plastiko šiukšlėmis – ar jų kada nors neliks? Ką dėdė nori papasakoti savo sūnėnui prieš mirtį ir kuo gyvena ukrainietės moterys nuošaliame slėnyje, įspraustame tarp trijų valstybių? Visus atsakymus į šiuos klausimus bus galima sužinoti apsilankius Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (VDFF), kuris prasidės rugsėjo 21 d. ir tęsis iki spalio 1 d.

„Liepsnojančios sielos. Rekviem Katiai ir Morisui Kraftams“
„Liepsnojančios sielos. Rekviem Katiai ir Morisui Kraftams“
VDFF inf.

Lietuviškos premjeros Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje: D. Pancerovo ir B. Davidonytės darbo užkulisiai ir nematoma prasižengusių jaunuolių kasdienybė

Rugsėjo 21 d. prasidėsiantis dvidešimtasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) skelbia pirmąsias naujienas: festivalyje įvyks dvi Lietuvos kūrėjų premjeros. Debiutuojanti režisierė Živilė Mičiulytė dokumentikoje „Kabinetas“ rodo tyrimų žurnalistų darbo užkulisius, o kino kūrėjas Maratas Sargsyanas – jaunuolių, už nusikaltimus atsidūrusių socializacijos centre, gyvenimą. Visa festivalio programa bus pristatyta rugpjūčio 25 d.

Kadras iš filmo „Bogdanas nenori namo“
Kadras iš filmo „Bogdanas nenori namo“
VDFF inf.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis kviečia į kiną Kaune ir Alytuje

Šiandien Vilniuje prasidedančio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) rinktinį filmų trejetuką rugsėjo 28–30 d. rodys Kauno kino centras „Romuva“. Nemokamas VDFF seansas rugsėjo 26 d. žiūrovų lauks Alytuje.

 „Meilė ir vulkanai“
„Meilė ir vulkanai“
  PUSLAPIS IŠ 3  >>> Archyvas