7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: MMC inf.

MMC inf.

Modernaus meno centras pristatys naują muziejaus vardą ir logotipą

Trečiadienį, birželio 7 d., 11:30 val., Modernaus meno centras (MMC) pristatys naują būsimo muziejaus identitetą. Prie MMC biuro, Literatų g. 8, bus įrengta speciali laikinoji „kalbanti istaliacija“ – naujasis MMC logotipas, kuris po renginio pradės keliones po Vilnių.

 

Tęsdama projekto „Vilniaus kalbančios skulptūros“ tradiciją, MMC komanda kvies renginio svečius paskambinti būsimam muziejui ir „prakalbinti“ instaliaciją. Vėliau, ji lankysis skirtingose Vilniaus miesto erdvėse, pristatydama muziejų vilniečiams ir miesto svečiams.

MMC inf.

Į MMC pamatus įkasė simbolinę laiko kapsulę

Trečiadienio ryte Modernaus meno centras (MMC) oficialiai paskelbė antro naujos kultūrinės erdvės statybų etapo pradžią. Stebint Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui, MMC steigėjams Viktorui ir Danguolei Butkams bei komandai ir projekto vystytojams į būsimo muziejaus pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Joje MMC ateities kartoms išsaugojo kūrybiškus vaikų linkėjimus.

„Modernaus meno centras – didžiausias filantropijos projektas Vilniuje. Dėkoju projekto mecenatams Viktorui ir Danguolei Butkams ir džiaugiuosi, kad su Modernaus meno centro atsiradimu ši ypatinga miesto erdvė atgims ir taps nauju kultūros centru, nauja laisvalaikio zona su patraukliomis veiklomis vilniečiams ir meno mylėtojams iš Lietuvos bei užsienio“, – projektą sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija. Danguolė ir Viktoras Butkai
Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija. Danguolė ir Viktoras Butkai
Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija
Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija
Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija
Modernaus meno centro laiko kapsulės įkasimo ceremonija
MMC inf.

„Susitikimo pradžia“ – paroda-dedikacija kino teatrui „Lietuva“

Modernaus meno centras (MMC) kviečia

Vasario 1 d. (trečiadienį), Modernaus meno centras (MMC) kviečia vilniečius ir miesto svečius užsukti į buvusį kino teatrą „Lietuva“. Nuo 12 val. iki 20 val. čia vyks nemokamos ekskursijos po vienos dienos parodą, o fojė bus atvira besidomintiems pastato istorija ir jo vietoje iškilsiančiu nauju muziejumi. Po renginio Pylimo gatvėje prasidės MMC statybų darbai.

Nuo pat uždarymo „Lietuva“ liko užstrigusi pereinamojoje būklėje, miesto atminties žemėlapyje egzistuodama tarsi nostalgija mintantis vaiduoklis. 1965 m. pastatytas kino teatras buvo svarbi miestiečių gyvenimo dalis. Čia vyko filmų premjeros, retrospektyvos, kino festivaliai ir sunkiai prieinamų sovietiniame pasaulyje užsienio filmų peržiūros. Vėliau, jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu, jis išliko aktualus kaip „Kino pavasario“ namai. 2002 m. pastatas buvo privatizuotas, ėjo iš rankų į rankas, tapdamas visuomenės diskusijų arena. Pagaliau „Lietuvos“ kino teatras priartėjo prie virsmo slenksčio – jau greitai jo vietoje iškils nauja kultūrinė erdvė.


Parodos atspirties tašku tapo prancūzų antropologo Arnoldo Van Gennepo išvystyta liminalumo, kaip tam tikros pereinamosios stadijos, idėja. Liminalioje būsenoje esantis žmogus praranda pirminį savo statusą – jau nebėra tuo, kas buvo, bet dar ir nėra tuo, kas bus. Nuo seno manyta, jog perėjimo stadijoje (vaikystė, paauglystė, nėštumas, gimdymas, mirtis) žmogus yra labiau pažeidžiamas, o išvengti grėsmių galima pasitelkus tam tikras ritualų formas: kaukes, žaidimus, užkalbėjimus ir kt. Pasibaigus pereinamąją būklę lydintiems ritualams, prasideda naujas brandos, vaisingumo etapas. Taigi paroda buvusiame kino teatre – tai ritualas, inicijuojantis naują etapą, pažymintis susitikimo pradžią.

Parodoje dalyvaujantys šiuolaikinio meno kūrėjai atstovauja skirtingas kartas, tačiau visi pasižymi jautrumu aplinkai. Jų kūriniai perteikia savitą žvilgsnį į šios vietos istorijos kaitą, kurdami gretutinius pasakojimus ir interpretacijas. Donatas Jankauskas apleistoje amfiteatrinėje salėje paguldo didžiulį batą, primindamas apie kažkada joje šurmuliavusius žiūrovus. Vitalij Červiakov tarsi etnografas tyrinėja įrašus apleisto kino teatro sienose. Grupė Cooltūristės  ir Adomas Žudys pasiūlo originalią skaitmeninę kino teatro vaizdo interpretaciją. Nerijaus Ermino, Marijos Šnipaitės skulptūriniai objektai ir Lino Jusionio tapyba subtiliai užsimena apie  ribines būsenas ir nostalgiją. Kristinos Inčiūraitės ir Justės Venclovaitės instaliacijos žiūrovui primina apie negandose visuomet slypintį kūrybiškumą. Juozas Laivys ir Aurelija Maknytė nevengia humoro ir ironijos, į perėjimo ritualą pasikvietę lapę, žuvį ir kiškį.    
                                        
Nuo 12 val. „Lietuvos“ kino teatro fojė veiks MMC informacinė-laisvalaikio erdvė, skambės specialiai renginiui sudarytas kino muzikos garso takelis. 19 val. svečius pasveikins renginio šeimininkai ir prasidės vakarinė dalis kartu su DJ Snoody bei vaišėmis – renginio draugų „Vilkyškių pieninės“ sūriais, „Coffee-Inn“ kava, „Pylimo kmyninės“ skanėstais. Pailsėti kvies „Pušku Pušku“ sėdmaišiai.

Parodos kuratorė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė

Daugiau apie renginį ir registracija į ekskursijas po parodą: https://goo.gl/DcQXA0.

MMC – šiuo metu besikuriantis naujas meno muziejus, 2009 m. pradėtas kurti Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Iki atidarymo MMC veikia kaip „muziejus be sienų“ – įgyvendina visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus („Literatų gatvė“, „Vilniaus kalbančios skulptūros“), leidžia meno edukacijai skirtas knygas. Būsimo muziejaus pagrindą sudaro nuosekliai kaupiama Lietuvos meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekcija. Šiuo metu joje yra daugiau nei 4300 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažintų menininkų kūrinių. Daugiau apie MMC: www.mmcentras.lt.

MMC statybos prasidės 2017 m. pavasarį, pabaiga numatoma 2018 m. rudenį. Projekto autoriai – „Studio Libeskind“ ir „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų  valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, o projekto rangovas – „Naresta“.


Kontaktai: Ringailė Papartytė, [email protected], 861585707.

 

MMC inf.

Modernaus meno centras pristatė netradicinę nuotykių ir meno knygą vaikams „Kultūringa pelė Stasė“

Antradienio vakare literatūros mėgėjai ir meną plačiau pažinti norintys žmonės rinkosi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur Modernaus meno centras (MMC) pristatė meno kritikės Monikos Krikštopaitytės knygą „Kultūringa pelė Stasė“. Renginio metu knygoje užkoduotą didelę Paslaptį autorei atskleisti padėjo kūrybinė komanda ir kviestiniai svečiai – menotyrininkė, kuratorė, šiuo metu knygų leidybos srityje dirbanti Jurgita Ludavičienė bei menotyrininkas, kuratorius, menininkas, jau ilgai reklamos srityje dirbantis Jonas Valatkevičius.

 

Pristatydama knygą M. Krikštopaitytė džiaugėsi, kad kilus idėjai rašyti apie meną vaikams, sulaukė tvirto palaikymo iš Modernaus meno centro (MMC) steigėjos Danguolės Butkienės.

 

„Kuriančiam žmogui palaikymas iš šalies daugiau nei svarbus“, – kūrybinio proceso pradžią prisimena autorė.

 

Pasak M. Krikštopaitytės, ne mažiau svarbi ir kūrybinė „Kultūringos pelės Stasės“ komanda.

Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
Knygos „Kultūringa pelė Stasė“ pristatymas. MMC archyvo nuotr.
MMC inf.

Netradicinė nuotykių knyga „Kultūringa pelė Stasė“ pratins vaikus prie Lietuvos meno

Išleista dailės kritikės Monikos Krikštopaitytės knyga

Lapkričio 22 d., antradienį, 18 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatyta meno kritikės Monikos Krikštopaitytės knyga, skirta 7–12 metų vaikams, – „Kultūringa pelė Stasė“. Tikimasi, kad pirmas originalus lietuviškas leidinys, į pasakojimą įtraukiantis Lietuvos šiuolaikinį meną, taps ne tik smagia, bet ir naudinga šeimos bibliotekos dalimi.

 

Pasak keliolika metų meno klausimais rašančios autorės, leidiniu siekiama supažindinti vaikus su meno aplinka, įpynus ją į nuotykių kupiną pasakojimą ir šmaikščius pokalbius.

„Svarbu ne tik pristatyti pagrindines meno sąvokas mažiesiems skaitytojams, bet ir patikinti, jog nėra vieno teisingo būdo suprasti dailės kūrinį. „Kultūringa pelė Stasė“ atskleidžia, kad kiekvieno nuomonė yra vertinga, o meno atradimai prasideda, kai yra noras gilintis“, – teigia M. Krikštopaitytė.

Autorė nemano, kad vaikams dažnai peršamas įprastas dailininko atvaizdas – žmogeliukas su berete prie molberto – yra pakankamas. Ji tiki, jog mažieji skaitytojai yra pasirengę kelionei į nuotykių kupiną dailės pasaulį.

„Tiesą sakant, pažįstu visus aprašytus žvėris asmeniškai, knygelė pilna tikrų problemų. Tai beveik įdomioji dokumentika. Jei tėvai skaitydami ims kikenti, vadinasi, pažino herojus. O be to, visi turi būti įspėti, kad knygoje atskleidžiama didelė Paslaptis, kuri gali pakeisti jūsų gyvenimus. Ypač atsargūs turi būti tie skaitytojai, kurie prie kultūros dar tik pratinasi“, – sako M. Krikštopaitytė.   

Knygų leidyba užsiimančio Modernaus meno centro (MMC) direktorės Mildos Ivanauskienės teigimu, „Kultūringa pelė Stasė“ tęsia MMC edukacinių meno knygų, skirtų vaikams ir suaugusiems, tradiciją.

„Nuo 2011 m. išleidome ne vieną knygą apie meną, tačiau Lietuvoje vis dar trūksta įtraukiančių istorijų vaikams, kuriose meno pasaulis natūraliai susilietų su veikėjų nuotykiais bei atvertų kelius į jo pažinimą. Džiugu, kad „Kultūringoje pelėje Stasėje“ daugiausia kalbama apie Lietuvos modernų bei šiuolaikinį meną. Kadangi vadovaujamės principu, jog skaityti smagiausia kartu, tikimės, kad paslėptas knygos ironijos sluoksnis paragins nusišypsoti ir vaikų tėvus“, – sako MMC direktorė.

Kelionę po meno pasaulį drauge su pele Stase ir kitais herojais mažiesiems skaitytojams ir jų tėvams paįvairins lengva ranka atliktos knygos dailininkės Dalios Karpavičiūtės iliustracijos.

Daugiau informacijos apie knygos pristatymą sužinoti galima „Facebook“: https://goo.gl/oEnynB.

MMC – tai šiuo metu besikuriantis naujas meno muziejus, 2009 m. įkurtas Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Nauja atradimams ir bendravimui skirta erdvė įsikurs Vilniuje, buvusio Lietuvos kino teatro vietoje. Iki atidarymo, kuris numatytas 2018 m., MMC veikia kaip „muziejus be sienų“, virtualiai pristatydamas sukauptą Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno kolekciją, įgyvendindamas visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus („Literatų gatvė“, „Vilniaus kalbančios skulptūros“), leisdamas meno edukacijai skirtas knygas. Daugiau apie MMC: www.mmcentras.lt

Kontaktai: Ringailė Papartytė, [email protected], 861585707.

 

G. Jucevičiaus nuotr.
G. Jucevičiaus nuotr.
MMC inf.

Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo projektas bus ir Vilniuje

MMC muziejaus projektas patikėtas pasaulinio garso architektui Danieliui Libeskindui ir jo architektų komandai „Studio Libeskind“, įgyvendinusiai išskirtinius ir plačiai žinomus architektūrinius projektus visame pasaulyje.

 

„Studio Libeskind“ muziejaus pastatą projektuoja bendradarbiaudama su Lietuvos architektų biuru „Do architects“ ir projektavimo bendrove „Baltic engineers“. 3000 kv. metrų dydžio muziejus iškils buvusio „Lietuvos“ kino teatro vietoje. Planuojama MMC muziejaus techninį projektą parengti per ateinančius metus, o pastato statybos darbus pradėti 2017 m.

MMC inf.

Vilniaus kalbančios skulptūros – kultūrinis Vilniaus dialogas

 

Birželio 18 d. prasideda kelias meno sritis ir šiuolaikines technologijas jungianti iniciatyva Vilniaus kalbančios skulptūros. Penkiolika Vilniaus senamiesčio skulptūrų kvies asmeniškam pokalbiui telefonu, taip tarsi nužengdamos nuo savo pjedestalų, nutrindamos laiko ir statuso sukurtas ribas. Tiesioginio skambučio metu klausytojai galės pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, drauge – kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą.

 

„Paradoksalu, tačiau skulptūros labai dažnai yra mažiausiai pastebima ir pažįstama viešosios architektūros dalis. Prakalbindami skulptūras gauname galimybę geriau pažinti miesto istoriją, papasakoti ją kitiems“, – sako šios Modernaus meno centro iniciatyvos koordinatorė Milda Ivanauskienė.

Adomas Mickevičius
Adomas Mickevičius
Miesto vartų sargybinis
Miesto vartų sargybinis
Romain Gary
Romain Gary
Barbora Radvilaitė
Barbora Radvilaitė
Žemaitė
Žemaitė
Siena
Siena
  PUSLAPIS IŠ 2  >>> Archyvas