7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: MMC inf.

MMC inf.

Nauji Modernaus meno centro leidiniai

Iš spaustuvės tiesiai į knygų mugę
 

 

Kiekviena iš keturių naujų leidyklos knygų papildo anksčiau išleistų knygų serijas: „Lietuvos tapyba. 1960–2013“ – dailės albumų leidybą („Kostas Dereškevičius. Tapyba“, 2012), „Literatų gatvė“ – kultūriniai gidai („Vilniaus skulptūrų kelias“, 2013), „Įvadas į postmodernizmą. Iliustruotas gidas“ – verstinių kultūros istorijos gidų seriją („Įvadas į modernizmą“, 2013), „13 didžiųjų meno išradimų, kuriuos dera žinoti“ – verstinių meno istorijos leidinių jaunimui seriją („13 paveikslų, kuriuos dera žinoti“, 2012)

MMC inf.

Modernaus meno centras kviečia į knygos „Vilniaus skulptūrų kelias“ pristatymą

Lietuvos technikos bibliotekos konferencijų salėje (Šv. Ignoto g. 5 Vilniuje)

Lapkričio 20 d. (trečiadienį), 17.30 val. Lietuvos technikos bibliotekos (Šv. Ignoto g. 5 Vilniuje) konferencijų salėje pirmame aukšte vyks kultūrinio gido apie skulptūras ir Vilnių „Vilniaus skulptūrų kelias“ (MMC, 2013) sutikimas. Be knygos autorės, meno kritikės, kuratorės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės renginyje dalyvaus menotyrininkė, kritikė, Lietuvos kultūros instituto mokslinė bendradarbė dr. Skaidra Trilupaitytė, miesto antropologė ir kūrybinių iniciatyvų skatintoja dr. Jekaterina Lavrinec ir skulptorius, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Mindaugas Šnipas.

MMC inf.

Tomo Ivanausko paroda „Paminklų akimis“

2013 11 21–2013 12 21

Lapkričio 21 d. (ketvirtadienį) 18 val. Modernaus meno centre (Literatų g. 8, Vilnius) atidaroma Tomo Ivanausko personalinė fotografijų paroda „Paminklų akimis“. Joje fotografas pristato per pastaruosius metus sukurtą penkiolikos peizažų seriją, kurioje dėmesys sutelkiamas į įvairiuose Lietuvos miestuose stovinčius paminklus, tiksliau – į tai, ką jie „mato“. Patys likdami už kadro, žinomoms, Lietuvos istorijai svarbioms asmenybėms pastatyti paminklai tampa konceptualia dominante, raginančia patyrinėti skulptūros erdvėje temą net keletu aspektų.

Mykolas Žilinskas, 2013 09 29, Kaunas
Mykolas Žilinskas, 2013 09 29, Kaunas
MMC inf.

Katarzynos Józefowicz paroda

Modernaus meno centre (Literatų g. 8, Vilnius)

Modernaus meno centro galerijoje pristatoma vienos žymiausių Lenkijos šiuolaikinio meno kūrėjų Katarzynos Józefowicz (g. 1959 m.) darbai. 2002 m. menininkė dalyvavo parodoje „Traukos centras. 8-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė“ (ŠMC), tačiau išsamiau Lietuvoje pristatyta nebuvo. Personalinėje K. Józefowicz parodoje eksponuojami geriausiai jos kūrybą atspindintys darbai.

Juodai baltas kilimas, 2001-2003 m.
Juodai baltas kilimas, 2001-2003 m.
MMC inf.

Algimanto Julijono Stankevičiaus-Stankaus „Tapyba“ ir „Žaliasis sąsiuvinis“

 VDA „Titanike“ , I aukštas       

 

Algimantas Julijonas Stankevičius-Stankus gimė 1933 m. 1953–1955 m. studijavo LSSR valstybinio dailės instituto Tekstilės fakultete. 1955–1958 m. tarnavo Sovietų armijoje Karelijoje, Petrozavodske. 1958–1959 m. vėl mokėsi Dailės instituto Tekstilės fakultete. Mėgino pereiti į Tapybos fakultetą, bet nebuvo leista. Metęs mokslus, grįžo į tėvų namus Aukštakalnyje. 1965–1974 m. lankė vaizduojamojo meno būrelį Kauno profsąjungų kultūros rūmuose. Mirus tėvams, pašlijus psichinei sveikatai 1978 m. buvo „įkalintas“ Duseikių internate. 1980 m. perkeltas į Strūnos pensioną Švenčionių rajono Vidutinės kaime, kur ir praleido likusią gyvenimo dalį. Mirė 2002 metais tame pačiame Strūnos pensione.

         

 

Algimantas Julijonas Stankevičius, „Autoportretas“. 1966 m.
Algimantas Julijonas Stankevičius, „Autoportretas“. 1966 m.
MMC inf.

MMC gyvai. Arūnas Kulikauskas. Originalai

 Literatų g. 8, Vilnius

  

Viskas pasaulyje yra paprasta, kol mes nesukomplikuojame.

 

Arūnas Kulikauskas gimė 1959 metais Kaune, Žaliakalnyje.

Baigė J. Naujalio meno mokyklą, paskui tuometį Vilniaus dailės institutą. Kiek padirbęs Lietuvoje, apkeliavęs daug Sovietų Sąjungos vietų, miestų ir kalnų, pasižvalgęs ir Užpoliarėje ir Sibire, aktyviai dalyvavęs Lietuvos kultūriniame gyvenime bei Sąjūdžio veikloje, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, išvyko gyventi į Niujorką. Po ilgų klajonių  ir žvalgymosi po pasaulį bei visokių nuotykių, po 22 metų su šeima grįžo gyventi į Lietuvą. Į kaimą.

 

 

Namas prie geležinkelio, Pensilvanija. 2008 m.
Namas prie geležinkelio, Pensilvanija. 2008 m.
MMC inf.

Modernaus meno centre paroda „Litera“

 2013.04.08 - 2012.04.28

 

Balandžio 8 dieną Modernaus meno centre (Literatų g. 8), 17 val. duris atveria paroda „Litera“, pakviesianti žiūrovą menamam dialogui tarp literatūros ir dailės. Greta Rimvydo Kepežinsko, Antano Obcarsko, Lino Liandzbergio, Leono Lino Katino, Rūtos Spelskytės, Petro Repšio, Eglės Kuckaitės kūrinių šioje parodoje pamatysime įvairių rašytojų, poetų kūrybos citatas, išreiškiančias subjektyvų, poetišką kuratorių žvilgsnį. Šis žvilgsnis ne tik ragina tapyboje, piešiniuose, grafikoje paieškoti menamų, o gal ir tikrų tekstų, raidžių ar jų užuominų. Jis taip pat skatina pažvelgti į literatūrą ir dailę kaip į tam tikrą struktūrą, ženklų ar net emocijos išraiškos sistemą. Tuščią erdvę, kurioje vaizduotė kuria savarankiškas istorijas.
 

MMC inf.

MMC gyvai peržiūra skirta Tarptautinei moters dienai pažymėti

 „Mes norime ne tik duonos, bet ir rožių!“ *

 Violeta Bubelytė, Ugnius Gelguda, Eglė Rakauskaitė, Artūras Valiauga, Gintaras Znamierowski

 

 

Ši MMC gyvai peržiūra skirta Tarptautinei moters dienai pažymėti. Moters dienos ištakos prasidėjo kartu su darbo klasės ir socialistų judėjimu. Šalia politinių tikslų jie kovojo ir už moters teises visuomenėje. 1908 m. kovo 8 d. 15 tūkst. siuvimo pramonėje dirbančių moterų išėjo į Niujorko gatves, reikalaudamos sutrumpinti darbo laiką, didesnių algų ir saugesnių darbo sąlygų. Taip jos pagerbė savo pirmtakes, kurios panašų protestą, tik mažesnį, buvo surengusios tą pačią kovo 8-ąją, 1857 m.

 

 

Violeta Bubelyte. Aktas 4. 1981 m.
Violeta Bubelyte. Aktas 4. 1981 m.
MMC inf.

Šiuolaikinės scenografijos paroda „Ant ribos“

 Modernaus meno centras kviečia 

Modernaus meno centras kviečia į Šiuolaikinės scenografijos parodos „Ant ribos“ atidarymą,

kuris įvyks MMC biuro patalpose (Literatų g. 8, Vilnius), sausio 22 d., antradienį 18val.

 

         Scenografijos  likimas – nuolat balansuoti ant teatro ir dailės ribos . Egzistuoja nuostata, jog abi meno sritis riboja skirtingas darbo procesas ir jo įgyvendinimo vieta, neretai prieštaringas autentiškumo suvokimas.  Kitaip nei daugeliu atveju, vienatvėje gimstantis ir vienam žiūrovui stebėti skirtas dailės kūrinys parodoje, teatro kūrinys yra glaudžiai i  susijęs  su teatro scenos menu:  su viešuma, būtinybe demonstruotis, atsiverti . Atsidūrus ant skirtingas sritis ribojančios linijos, jaučiama įtampa, nerimas, abejonės, ribos peržengimo baimės ir ateities nežinomybė.

 

 

MMC inf.

Alfonso Andriuškevičiaus knygos „Pro A.A. prizmę“ pristatymas

 Modernaus meno centras kviečia 

 

Sausio 18 d. (penktadienį), 18 val. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų erdvėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) vyks Alfonso Andriuškevičiaus knygos „Pro A.A. prizmę. Alfonsas Andriuškevičius kalbasi su Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene“ (MMC, 2013) sutikimas. Be knygos autorių renginyje dalyvaus Modernaus meno centro direktorė Danguolė Butkienė, dailininkas Valentinas Antanavičius, dailės kritikė Monika Krikštopaitytė bei menininkas, kritikas ir kuratorius Kęstutis Šapoka. 
 
Dvyliktoji žinomo dailės kritiko, Vilniaus dailės akademijos dėstytojo, poeto, eseisto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato (2007) Alfonso Andriuškevičiaus  (g. 1940) knyga skiriasi nuo ankstesniųjų. Kalbėdamas su buvusia savo studente, kritike ir kuratore, rašytojas literatūros ir poezijos temas palieka nuošaliau. Pašnekovas dalinasi prisiminimais ir įspūdžiais  apie Lietuvos dailės gyvenimą maždaug nuo 1967 iki 1990 metų, tačiau chronologinės ribos ne sykį yra peržengiamos. 
 
 

  < PUSLAPIS IŠ 2  >> Archyvas