Nauja kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai“. Sonata ir Rokas Zubovai, 2016
Gegužės 12 d. Vilniaus rotušėje įvyko daug publikos sutraukusios naujos kompaktinės plokštelės „Prancūziški žaidimai“ sutiktuvės. Prieš tai ši plokštelė ir jos sumanytojai mėnesį keliavo po įvairius Lietuvos miestus: Druskininkus, Panevėžį, Alytų, Kėdainius, Varėną, Anykščius, Kauną ir Klaipėdą. Sutiktuvės buvo žaismingos kaip ir plokštelėje skambanti muzika – Prancūzijos muzikos aukso amžiaus kūrėjų George’o Bizet, Gabrielio Fauré, Maurice’o Ravelio ir Erico Satie siuitos fortepijonui keturioms rankoms. „Ačiū, kad šiandien dar kartą prikelsite šiuos prancūzų muzikos šedevrus“, – sutiktuvėse idėjos autoriams ir įgyvendintojams dėkojo ir kartu džiaugėsi Prancūzų instituto Lietuvoje Kalbos atašė Nicolas Torres. Plokštelę, padedant Prancūzų institutui Lietuvoje, įrašė pianistai Sonata ir Rokas Zubovai. 1997 m. susikūręs ir jau beveik du dešimtmečius gyvuojantis duetas daug koncertuoja, nuo 2005 m. Neringoje rengia tarptautinį muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, vykdo edukacines programas Lietuvos miestuose, bet va plokštelės lig šiol neturėjo, tad sutiktuvių džiaugsmą stiprina CD premjera šio dueto biografijoje. Prancūzų muzika tokiam debiutui pasirodė itin tinkama.
Neseniai Lietuvoje išleista kompaktinė plokštelė, pristatanti lietuvių kompozitorių muziką mušamiesiems. Pasak plokštelės iniciatoriaus, entuziastingai su lietuvių kompozitoriais bendradarbiaujančio ir mušamųjų instrumentų repertuarą plečiančio perkusininko Sauliaus Astrausko, tai pirmoji kompaktinė plokštelė, skirta vien Lietuvių muzikai mušamiesiems.
Plokštelėje įrašyti penkių kompozitorių kūriniai. Čia skamba Felikso Bajoro „Improvizacijos Geto tema“ (1995) kontrabosui su garso efektais ir mušamiesiems, Vytauto Barkausko „Intymi muzika“ op. 100 (1993) fleitai ir mušamiesiems, Onutės Narbutaitės „Monograma“ (1992) trim mušamiesiems, Loretos Narvilaitės „Žaibai ir vėjai“ (2009) trombonui ir mušamiesiems bei Vytauto Germanavičiaus „Kosminės erdvės“ (2010) mušamiesiems ir styginių kvartetui. Kompozitoriai atstovauja skirtingas kartas, kūrinių seka atspindi kartų kaitą nuo vyresniųjų kūrėjų iki jaunesniųjų kolegų.
Lietuvos dainynų lobyną papildė „Tautinių dainų“ I tomas
Festivalio „Nepaklusniųjų žemė X“ impresijos