7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino anonsai

Jonas Ūbis

Kas suteikia prasmės

Krėsle prie televizoriaus

Kai ryte stinga priežasčių atsikelti iš lovos, kai atrodo, kad gyvenimas stovi vietoje, o pasaulis ritasi bedugnėn, prasmės gali suteikti nebent pusryčiai. Žinoma, prancūziški ir, šiukštu, „nepagardinti“ vulgarių virėjų iš LRT apylinkių. Terapinio poveikio man visada turėjo ir Noros Ephron feljetonai, ir jos filmai, todėl iškart rekomenduoju 2009-aisiais pasirodžiusią režisierės komediją „Julie ir Julia“ (TV3, 23 d. 13.10). Ji apdainuoja prancūzų virtuvės žavesį, bet Ephron įkvėpė dvi tikros istorijos. Julia Child (Meryl Streep) pokario Prancūzijoje pradėjo mokytis gaminti, nes, regis, niekuo nesugebėjo užsiimti rimtai. Dabar ji laikoma kulinarijos meno guru. Daug vėliau Julie Powell (Amy Adams) norėjo tapti rašytoja, bet dėl kulinarinių sugebėjimų įgijo šlovę internete, išleido knygą, ir jos nuotykiai galiausiai buvo ekranizuoti.

„Julie ir Julia“
„Julie ir Julia“
„Skandalas“
„Skandalas“
„Fortūnos ratas ir fantazijos“
„Fortūnos ratas ir fantazijos“
„Memoria“
„Memoria“
Kino pavasario inf.

„Šiandienos filmai rytojui“ – filmų rinkinys apie empatiją, jautrumą ir žmones

„Nemanau, kad vienas filmas gali pakeisti pasaulinę politiką. Tačiau jis tikrai gali pažadinti sąmoningumą ir prabilti į žmonių širdis“, – viename interviu yra sakiusi kino meistrė Agnieszka Holland. Jau ne vienerius metus apie tvarumą kalbantys „Kino pavasario“ organizatoriai antrina, kad filmai gali tapti tam tikru kompasu, galinčiu parodyti kryptį link geresnės ateities. Būtent apie tai kalba ir filmų rinkinio „Šiandienos filmai rytojui“ istorijos – apie tai, kur (ne)galime būti po kelių metų.

„Blogis (ne)egzistuoja“
„Blogis (ne)egzistuoja“
Rytis Gerlikas

Apdovanojimais įvertinto dokumentinio filmo „Vika!“ premjeroje Lietuvoje – 84-erių didžėjos gyvenimas

„Nuo senatvės neįmanoma pabėgti, bet galime parodyti jos grožį“, – sako Vilniuje gimusi 84-erių metų Vika, tikra Varšuvos klubų žvaigždė. Šios spalvingos asmenybės gyvenimas įamžintas naujame 2023 m. filme „Vika!“, kurio premjera Lietuvoje įvyks jau pirmadienį, kovo 25 d., išskirtiniame HBO seanse kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Kadras iš filmo „Vika!“
Kadras iš filmo „Vika!“
Rengėjų inf.

SODAS 2123 kartu su „Entity“ kviečia į tris susitikimus su animacijos kūrėjais

Kovo mėn. 22–24 d. kultūros komplekse SODAS 2123 įsikūrusioje erdvėje „Entity“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) vyks trys susitikimai su animacijos kūrėjais – Pijumi Čeikausku, Egle Davidaviče ir Antanu Skuču bei Lina Vaiškūnaite, pavadinimu  „Praxinoscope“. Renginių metu bus kalbama apie šiuolaikines technologijas ir bendradarbiavimo praktikas, taip pat bus galima susipažinti su animatorių menine veikla ir kūrybiniu procesu. Kūrėjai pasidalins patirtimi ir atsakys į aktualius animacijos klausimus. Šie susitikimai – tai Entity renginių serijos „Entity: Unisona“ dalis. 

„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.
„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.

Išdalinti „Oskarai“: (beveik) jokių staigmenų

Kino naujienos trumpai

Los Andžele 96-ąjį kartą įteikti Amerikos kino akademijos apdovanojimai. Pirmą kartą Akademija apdovanojo filmą iš Ukrainos: Mstyslavo Chernovo „20 dienų Mariupolyje“ („20 Days in Mariupol“) pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu. Daugiausia statulėlių – septynias, tarp jų už geriausią filmą, režisieriaus ir aktoriaus darbą, gavo Christopherio Nolano „Openheimeris“ („Oppenheimer“). Tradicinis vaizdo įrašas, kuriame prisimenami per metus mirę kino kūrėjai, prasidėjo Aleksejaus Navalno citata – jis buvo 2023 m. nugalėjusio dokumentinio filmo herojus.

„Openheimeris“
„Openheimeris“
„20 dienų Mariupolyje“
„20 dienų Mariupolyje“
„Prasti reikalai“
„Prasti reikalai“
MKČ namų inf.

„Pasaulio kino vakare su režisieriumi Audriumi Stoniu“ – „Per alyvmedžių giraitę“

Kovo 21 d., ketvirtadienį, 19 val. M.K. Čiurlionio namų rengiamo susitikimų ciklo „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ peržiūroje – Irano režisieriaus Abbas Kiarostami kino juosta „Per alyvmedžių giraitę“ (Through the Olive Trees, 1994). „Tai vienas gražiausių kino istorijoje filmų apie meilę“, – sako režisierius Audrius Stonys.

„Per alyvmedžių giraitę“
„Per alyvmedžių giraitę“
Ilona Vitkauskaitė

Psichoterapija kosmose

Nauji filmai – „Astronautas“

Dauguma astronautų, kaip mus moko filmai, keliauja į kosmosą tik dėl to, kad patirtų sudėtingą tarpžvaigždinę terapiją, kurios tikslas – išspręsti konfliktiškus jausmus dėl mirusių ar nutolusių šeimos narių. Tai matėme „Soliaryje“, „Pirmajame žmoguje“, „Gravitacijoje“, „Tarp žvaigždžių“, „Ad Astroje“ ir t.t. Be kibirų sielvarto iš Žemės orbitos neišskrisi. Muzikinių vaizdo klipų ir reklamų kūrėjas švedas Johanas Renckas, geriausiai žinomas dėl serialo „Černobylis“, šįkart ėmėsi Jaroslavo Kalfařo romano „Bohemijos astronautas“ ekranizacijos ir „Netflix“ žiūrovams pasiūlė dar vieną tokią psichoterapiją kosmose su Adamu Sandleriu, kuris savo širdies sopulius patiki milžiniškam ateiviui vorui. Skamba kaip parodija? Deja, „Astronautas“ („Spaceman“, Čekija, JAV, 2024) sukurtas pačiu rimčiausiu veidu ir net turi pretenzijų į filosofinę potekstę.

„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“
„Astronautas“

Kiekviename mūsų – du vilkai

Jonathanas Glazeris apie „Interesų zoną“

„Kino pavasario“ atidarymo filmas Jonathano Glazerio „Interesų zona“ („The Zone of Interest“, D. Britanija, JAV, Lenkija, 2023) sekmadienio naktį pelnė du „Oskarus“ – už geriausią užsienio filmą ir už geriausią garsą. 1965 m. gimęs britų režisierius ir scenaristas išgarsėjo populiarių grupių vaizdo klipais „Karma Police“ („Radiohead“), „Virtual Insanity“ („Jamiroquai“), „Karmacoma“ („Massive Attack“) ir „Rabbit in Your Headlights“ (UNKLE). 2000-aisiais jis debiutavo kine gangsterių komedija „Seksualus niekšas“ („Sexy Beast“), 2013 m. pasirodė vienu geriausių XXI a. filmų vadinamas „Po oda“ („Under the Skin“).  

„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
„Interesų zona“
Jonas Ūbis

Už žanrų posūkių

Krėsle prie televizoriaus

Nei idealių moterų, nei idealių vyrų nebūna, bet gal ir gyventi su idealu būtų sunku, jei pats toks nesi. Pabandyti, žinoma, galima. Taip ir nusprendė vokiečių aktorės, scenaristės ir režisierės Marios Schrader filmo „(Ne)tobulas vyras“ (TV1, 17 d. 01.05) herojė mokslininkė Alma (Maren Eggert), nes tai vienintelė galimybė gauti lėšų projektui. Alma dirba Pergamono muziejuje ir tyrinėja šumerų dantiraštį. Ji nori įrodyti, kad net tose senose lentelėse galima rasti poezijos. Todėl Alma nusprendžia dalyvauti eksperimente: tris savaites ji gyvens su robotu Tomu (Dan Stevens), kuris užprogramuotas nuspėti ir vykdyti kiekvieną Almos norą, tai yra visiškai atitinka jos idealaus vyro įsivaizdavimą.

„(Ne)tobulas vyras“
„(Ne)tobulas vyras“
„Žmogus, pakeitęs viską“
„Žmogus, pakeitęs viską“
„Dviveidis“
„Dviveidis“
KP inf.

Daugiau nei kinas – šią savaitę prasidedančiame „Kino pavasaryje“ laukia daugybė renginių

Daugiau nei 100 filmų repertuare ir daugiau nei 50 renginių įvairiose didžiųjų miestų vietose – jau šį ketvirtadienį, kovo 14 d., prasidedantis „Kino pavasaris“ kviečia ne tik žiūrėti „Oskarams“ nominuotus ir apdovanotus, svarbiausiuose pasaulio festivaliuose įvertintus filmus, bet ir dalyvauti specialiuose festivalio renginiuose. Nuo pirmą kartą vyksiančio specialaus atidarymo vaikams iki daugiametę tradiciją puoselėjančios trumpametražių filmų nakties kino teatre –  organizatoriai tiki, kad kiekvienas ras ką išsirinkti.

„Aš čia kapitonas“
„Aš čia kapitonas“
  < PUSLAPIS IŠ 364  >>> Archyvas