7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

SODAS 2123 kartu su „Entity“ kviečia į tris susitikimus su animacijos kūrėjais

Rengėjų inf.
Nr. 12 (1504), 2024-03-22
Kinas Anonsai
„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.
„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.

Kovo mėn. 22–24 d. kultūros komplekse SODAS 2123 įsikūrusioje erdvėje „Entity“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) vyks trys susitikimai su animacijos kūrėjais – Pijumi Čeikausku, Egle Davidaviče ir Antanu Skuču bei Lina Vaiškūnaite, pavadinimu  „Praxinoscope“. Renginių metu bus kalbama apie šiuolaikines technologijas ir bendradarbiavimo praktikas, taip pat bus galima susipažinti su animatorių menine veikla ir kūrybiniu procesu. Kūrėjai pasidalins patirtimi ir atsakys į aktualius animacijos klausimus. Šie susitikimai – tai Entity renginių serijos „Entity: Unisona“ dalis. 

 

Renginių programa:

 

Kovo 22 d. (penktadienį), 17 val. Pijus Čeikauskas ir Lina Vaiškūnaitė suorganizuos animacijos ištraukų peržiūrą ir aptarimą, diskusijas apie darbą ir komunikaciją kūrybinėje grupėje, papasakos apie įsijautimą į kuriamą personažą ar vaizduojamą situaciją bei viso to perkėlimą į animacinį filmą. Po susibūrimo – ekskursija į „ART SHOT“ studiją, esančią kultūros komplekse SODAS 2123.

 

Kovo 23 d. (šeštadienį), 14 val. Antanas Skučas pristatys inovatyvias animacijos technologijas, bus galimybė išmėginti 3D skenavimą, vyks diskusija apie tai, kaip kino industriją keičia dirbtinis intelektas. Susitikimą užbaigs trumpametražio filmo „Planetos ir robotai” peržiūra.

 

Kovo 24 d. (sekmadienį), 17 val. vyks diskusija su režisiere Egle Davidaviče apie savistabą kūryboje, archyvo panaudojimą animacijoje, ko-produkcijos naudą ir darbą tarptautinėje komandoje. Šios temos bus aptariamos režisierės animacinių projektų „Šukavimas“ ir „Ta, kuri žino“ ištraukų pristatymo ir atviro pokalbio apie procesus užkulisuose metu.

 

Renginių dalyviai

 

Pijus Čeikauskas – Klaipėdoje užaugęs ir šiuo metu reziduojantis tarpdisciplininio meno kūrėjas ir iliustratorius. Pijus svyruoja tarp skaitmeninės ir fizinės kūrybos, apimančios animaciją, grafinį dizainą, faneros instaliacijas, freskas ir komiksų meną.

 

Lina Vaiškūnaitė – personažų dizainerė ir animatorė, šiuo metu dirbanti ties 2D animacijos projektais SneakyBox studijoje. Ji yra prisidėjusi prie trumpametražių animacinių filmų „Mora Mora” (rež. Jurga Šeduikytė), „Garrano” (rež. David Doutel & Vasco Sá), „Way Better” (rež. Skirmanta Jakaitė) ir ilgametražio animacinio fimo „White Plastic Sky” (rež. Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó) kūrimo.

 

Antanas Skučas – animatorius, režisierius. Dirba tiek su tradicinės animacijos įrankiais, tiek su naujosiomis medijomis (XR, VR, AR), yra prisidėjęs prie įvairių interaktyvių projektų ir animacinių filmų. Jo debiutinis animacinis filmas „Vaikystės dienoraštis“ buvo apdovanotas Sidabrine gerve 2009 m. Skučas kūrė vaizdo projekcijas renginiui „2015 Expo Milan“.

 

Eglė Davidavičė – animacijos režisierė ir vizualaus meno kūrėja. 2019 m. baigė animacijos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Studijų metu kurti filmai „Gimimas” ir „Šukavimas” buvo rodyti Lietuvos ir užsienio festivaliuose. Šią vasarą baigė animacinio trumpametražio filmo „Ta, kuri žino” kūrybos darbus, filmo premjera planuojama kovo 22 d. „Kino pavasario” metu. Kūrėją domina intymumo, kūno, savistabos, traumos ir negalios temos.

 

Visi renginiai nemokami, jų trukmė 1–2 val.

Adresas – kultūros erdvė „Entity”, Vitebsko g. 21, Vilnius (kultūros kompleksas SODAS 2123).

Organizatoriai – kultūros erdvė Entity ir kultūros kompleksas SODAS 2123. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

www.sodas2123.lt

Žymos:
Rengėjų inf.,
„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.
„Animatest dirbtuvės „Entity“ erdvėje. D. Andriuškevičiaus nuotr.