7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paraštės

Karantinas: Glaidborno operos festivalis namuose

Pokalbių grupė „Kugelis“

 

Nors karantino ribojimai pralaisvėjo, dar galite spėti pasimėgauti operos festivaliu namuose. Kodėl nepasikvietus į namus vieno garsiausių britų operos festivalio – Glaidborno (Glyndebourne)? Patirsite ir muzikinį, ir socialinį katarsį – tokius tipiškus Albiono elitui ir į jį pretenduojantiems.

Jums reikės: išmaniojo telefono, kartono (geriausia dėžė nuo pirkinių, pirktų internetu), krepšys pikniko produktams, šampanas, stiklinės šampano taurės, vakariniai drabužiai, laiptinė ir erdvė netoli šiukšlių konteinerių.

Pirmiausia nepamirškite to, kas svarbiausia. Glaidborno operos festivalis yra svarbi proga pademonstruoti savo socialinį statusą. Jūsų gyvenimas sėkmingas. Jūs vilkite prašmatnią suknelę ar kostiumą su tinkama varlyte ir ant žalios žolytės geriate šampaną ankstyvą popietę, ranka pasiekiamos rupšnoja žalmargės, ir tokių kaip Jūs yra daug. Tai open air festivalis pagyvenusiems operos gerbėjams, turtuoliams ir korporacijų, kurios gerina savo įvaizdį remdamos nišinę elitinę kultūrą, darbuotojams. Puiki proga pagyvinti savo profilį instagrame, parodant, kad jūs mokate ne tik prisigerti rafinuotuose soduose, bet ir galite iškentėti tris valandas galimai įžūlių operos pastatymų su pasaulinėmis žvaigždėmis. Pasiruošimui reikės poros dienų.

Agnė Gintalaitė, Karvės, vyrai ir šarkos.
Agnė Gintalaitė, Karvės, vyrai ir šarkos.

Karantinas: teatras namuose

Pokalbių grupė „Kugelis“

Inventorius: kambarys, internetas, nešiojamas kompiuteris, trys kėdės, antklodė, šluota, švarkas, atsuktuvas, grynieji pinigai (banknotais). Taip pat spragėsiai, plastikinis puodelis ir gėrimai.

1. Raskite internete turiningą spektaklį arba operą, pagal skonį. Pasirinkimas platus: Niujorko Metropoliteno opera, Londono Nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

2. Visiškai užtemdykite kambarį. Turi būti tamsu.

Antoine Watteau, „Žilis“. 1718–1720 m.
Antoine Watteau, „Žilis“. 1718–1720 m.
Aleksandra Fomina

Sueiliuota hiperrealybė

Poezija iš internetinių komentarų

 

Nedidelėje knygoje „Lietuviu poez1ja“ Justina Jokūbaitytė spausdina pačios surinktą naujųjų laikų tautosaką. Dėl jos jai neprireikė važinėti po gūdžias provincijas ar kaimus – juk talentingi poetai žino, kad poezija glūdi artimiausioje aplinkoje. Dėl jos nereikia kopti aukštai į kalnus ar išgyventi ekstazės: ji yra ranka pasiekiama. Tad Justina pasiekė kompiuterį, prijungtą prie interneto, ir tai, ką ten surado, apdorojo tik minimaliai.

 

Svarbiausias J. Jokūbaitytės, kaip autorės, tikslas buvo iš tūkstančių komentarų atsirinkti „stipriausius“, paveikiausius, įsimintiniausius. Kaip poetai susikoncentruoja į savo jausmą ar mintį, taip knygos autorė susikoncentravo į vieną opiausių ir aktualiausių temų – emigraciją.

Knyga „Lietuviu poez1ja“. J. Jokūbaitytės nuotr.
Knyga „Lietuviu poez1ja“. J. Jokūbaitytės nuotr.
Agnė Narušytė

Nurašymas

 

 

Kai prieš porą savaičių pas mane atėjo Elena ir atnešė nurašymo aktą, pagalvojau – greitai Kalėdos. Metams baigiantis, valstybinėse įstaigose reikia padaryti vieną itin svarbų darbą – atlikti inventorizaciją. Būtina viską suskaičiuoti ir įvertinti – iki dantų krapštukų. Bet kad viskas vyktų sklandžiai, iš pradžių turi būti kai kas nurašyta. Nurašymai nuteikia filosofiškai. Štai, įsiklausykite į kiekvieną žodį: „Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti trumpalaikio turto nurašymo aktas“. Ir toliau, kas ir kodėl nurašyta:
„Lempa EX482В, viena; 1 vnt. kaina 25,74 Lt. Nebedega, stiklas sudužęs.
Kabelis, vienas; 1 vnt. kaina 3,75 Lt. Nebegaminamas prietaisas, prie kurio būtų įmanoma jį prijungti.
Puodelis su lėkštute, po vieną – 1 vnt. kaina 1,24 Lt. Puodelis įskilęs, ąselė nudužusi, lėkštutės gėlės nusitrynusios, iš puodelio jau seniai niekas negėrė.
Skaidrės, neįmanoma suskaičiuoti; kaina nežinoma. Nebenaudojamos, neegzistuoja aparatas joms rodyti.
Ruletės, keturios; 1 vnt. kaina 0,35 Lt; Niekas nebežino, kam jos reikalingos.
Techninis aprašas ir instrukcijų knyga, viena; 1 vnt. kaina 11,65 Lt. Knygoje aprašomas aparatas jau seniai nurašytas.
Garso kolonėlės AC NrC20, dvi; 1 vnt. kaina 18,37 Lt. Sugedo.“

 

Gintaras Zinkevičius, „Ir kurgi tos Kalėdos?“. 2013 m.
Gintaras Zinkevičius, „Ir kurgi tos Kalėdos?“. 2013 m.