7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų informacija

Rengėjų informacija

Rugpjūčio programa Paliesiaus dvare nepaliks abejingų

Sulig vasaros sezono kulminacija, Paliesiaus dvaro koncerto programa žada nepamirštamo grožio muzikinius įspūdžius. Rugpjūčio mėnesis ypač turi patraukti fortepijono muzikos mėgėjus, kurie sulauks net trijų virtuozų pasirodymų.

Rengėjų informacija

Madrigalai atgimsta

 

Paskutinę birželio savaitę keturiuose Lietuvos miesteliuose nuskambės šiuolaikinės itališkų koncertinių madrigalų premjeros. Choras ir konsortas „Brevis“ Lietuvos klausytojams kasmet pristato po kelias naujas senosios muzikos programas, kurios atveria nežinomus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros puslapius ir atskleidžia mažai girdėtus senosios Europos muzikinius turtus. Birželio 26–29 dienomis į Kruonio, Kėdainių, Tytuvėnų ir Vilkaviškio koncertų erdves susirinkę muzikos mylėtojai programoje „Stagioni d‘Amore“ išgirs ir tokius kūrinius, kuriems istorija lėmė nežinomiems dūlėti archyvuose net keturis šimtmečius, o dabar jie pirmą kartą atgims naujam gyvenimui – Lietuvos regionuose įvyks šiuolaikinės itališkų koncertinių madrigalų premjeros.

 

Rengėjų informacija

Vargonų koncertas Franzo Tunderio 400-osioms gimimo metinėms

 

Šį šeštadienį, birželio 21 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai kviečiami į VU Šv. Jonų bažnyčią, kur VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius gros garsiausio šiaurės Vokietijos Baroko kompozitoriaus Dietericho Buxtehudės uošvio Franzo Tunderio (1614-1667) vargonų kūrinių koncertą. Renginys yra skirtas šio žymaus vargonų meistro 400-ajam jubiliejui paminėti. Koncerte skambės Tunderio Preambulės, choralinės variacijos ir choralinės fantazijos.
 
Kaip pasakojo Pinkevičius, choralinės variacijos ir fantazijos yra didingi bei spalvingi kūriniai, kuriose liuteroniški choralai yra varijuojami įvairiausiais būdais – melodiškai, ritmiškai, harmoniškai ir polifoniškai.

Vokiečių vargonų tabulatūra
Vokiečių vargonų tabulatūra
Rengėjų informacija

Nacionaliniame dramos teatre – „Gėlių Muzika“

 

Kultūros naktį, birželio 20 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks du nemokami renginiai. Danų režisierė Kirsten Dehlholm pristatys muzikinę – vizualinę spektaklio „Kosmosas+“ versiją, o artėjant vidurnakčiui (22.30 val.) simboliškai paminint Rasų šventę teatro fojė bus pristatyta muzikinė – poetinė kompozicija „Gėlių Muzika“, kurioje susilies eilės, muzika ir šiuolaikinės lazerių projekcijos.
Kompozicijos autoriai sako, norintys atskleisti ne tik gėlių grožį, spalvingumą, bet ir jų trapumą, laikinumą. „Tai – ne akademinis koncertas, o teatralizuota kompozicija, apjungianti skaitomą poeziją, gyvą muziką, gėlių kvapus ir mistinius lazerių kuriamus vaizdinius. Ilgiausią vasaros naktį kviečiame visus pasinerti į gražų ir šiek tiek melancholišką gėlių pasaulį“, – sako renginio sumanytoja ir dainų atlikėja Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė.

„Gėlių Muzika“ atlikėjai
„Gėlių Muzika“ atlikėjai
Rengėjų informacija

Po 200 metų – G. Verdi ar R. Wagneris?

 

2013 m. pasaulio operos teatrams minint jubiliejinius Richardo Wagnerio ir Giuseppe´s Verdi metus – kompozitorių 200-ąsias gimimo metines – šiai sukakčiai skirti renginiai neaplenks ir Klaipėdos. Gruodžio 14 d., šeštadienį, 18.30 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras klausytojus pakvies į koncertą, kuriame dviejų romantinės operos genijų muziką atliks Mažosios Lietuvos simfoninis orkestras, solistai Dalia Kužmarskytė, Rita Petrauskaitė ir Merūnas Vitulskis bei du Klaipėdos chorai.

 

Dirigentas M. Barkauskas
Dirigentas M. Barkauskas
KVMT Orkestras ir choras
KVMT Orkestras ir choras
Solistė Dalia Kužmarskytė
Solistė Dalia Kužmarskytė
Rengėjų informacija

Kasininkės savo paslaptis atskleis „Sirenose“

 

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ žiūrovai turės retą progą išvysti tarptautinio pripažinimo sulaukusį Lietuvos kūrėjų darbą – šiuolaikinę operą „Geros dienos!“. Dešimt dainuojančių kasininkių sostinės publikai pasirodys rugsėjo 28 d. 12 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje. Kitas pasirodymas numatytas lapkričio mėn. Tarptautiniame Kauno šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš Arti“. Vėliau spektaklio komandos maršrutai drieksis link Šanchajaus ir Niujorko (kur dalyvaus festivalyje „Prototype“) teatrų scenų.

Rengėjų informacija

Ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į tradicinę muzikinę popietę Taikomosios dailės muziejuje

 

Paskutinį rugsėjo sekmadienį, 2013 m. rugsėjo 29 d. 16 val.,ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į tradicinę muzikinę popietę Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje. Klausytojų laukia intriguojantis susitikimas su žinomais atlikėjais Laima Šulskute (fleita), Rolandu Romoslausku (altas), Sergejumi Okruško (klavesinas) ir dainininke Rita Novikaite. Autentiškoje senojo Vilniaus Arsenalo erdvėje skambės J. S. Bacho ir jo sūnaus C. Ph. E. Bacho, C. Stamitzo, Ch. W. Glucko, W. A. Mozarto ir G. Rossini muzikiniai perlai bei dviejų lietuvių kompozitorių D. Kairaitytės ir V. Bartulio kūriniai, kurie tarsi laiko tiltas sujungs praeitį su dabartimi.

Rengėjų informacija

Animacijos nebūna daug

Prasideda Tarptautinis animacinio kino festivalis „Tindirindis 2012“

Spalio 22 d. prasidės 10-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Vilniuje jis vyks iki lapkričio 4 d. kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“. Spalio 29 d. festivalis persikels į Kauną, iš ten keliaus į Šiaulius, Klaipėdą, Panevėžį, Raseinius, Jurbarką ir Nidą.
 

Jubiliejinis dešimtasis festivalis sutapo su pasaulinės animacijos gimimo 110-osiomis metinėmis: 1892 m. spalio 28 d. Charles’is Émile’is Reynaud Paryžiuje žiūrovams parodė pirmąjį

Snieguotas raitelis“
Snieguotas raitelis“
Rengėjų informacija

Kviečia Lotynų Amerikos kultūros dienos

Spalio 18 d. prasidėjo tradicinės Lotynų Amerikos kultūros dienos. Jos truks visą savaitę. Septintus metus vykstantis renginys vilios kinu, fotografijų parodomis, muzikos dirbtuvėmis, šokių vakarais ir Lotynų Amerikos literatūros skaitymais, paskaitomis bei susitikimais. Dienas rengia festivalis „Kino pavasaris“.


Lotynų Amerikos kultūros dienos pristatys septynis Lotynų Amerikos kūrėjų filmus, sulaukusius tarptautinio pasisekimo ir prestižinių festivalių apdovanojimų. Jie bus rodomi „Forum Cinemas Vingis“. Renginį atidarys Andreso Woodo filmas „Violeta išėjo į dangų“ („Violeta se fue a los cielos“, Čilė, Brazilija, Argentina, Ispanija, 2011). Tai biografinis pasakojimas apie Čilės kultūros simbolį – dainininkę, poetę ir dailininkę Violetą Parrą (1917–1967). Filme rodomi įvairūs Parros, kurią suvaidino Francisca Gavilan, gyvenimo tarpsniai – vaikystė su tėvu alkoholiku, audringi meilės romanai, gastrolės įvairiuose žemynuose, politiniai ir estetiniai pasirinkimai, iki pat tragiškos ankstyvos mirties išsaugota kūrybos laisvė. Parra buvo ne tik dainininkė, bet ir

„Studentas“
„Studentas“