7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rupert inf.

Rupert inf., Rupert inf.

Atviros studijos: atsimokymas

Penktadienį, birželio 5 d., nuo 21.00 val. trys Rupert rezidentės Aistė, Margarita ir Marija kviečia apsilankyti atvirų studijų sesijoje, kurioje menininkės ir tyrėjos pristatys rezidencijos metu plėtojamus projektus, netikėtai pokalbių ir susitikimų metu apjungtus atsimokymo (unlearning) motyvu.

Renginys vyks „Pakrantės“ galerijoje ir pastato prieigose. Dėl renginio metu pristatomų Aistės Ambrazevičiūtės sukurtų projekcijų, renginys tęsis iki saulėlydžio siekiant sulaukti visiškos tamsos. Taip pat renginio metu kviesime pabendrauti ir atsigaivinti gėrimais.

Rupert inf., Rupert inf.

Atviros studijos: atsimokymas

Penktadienį, birželio 5 d., nuo 21.00 val. trys Rupert rezidentės Aistė, Margarita ir Marija kviečia apsilankyti atvirų studijų sesijoje, kurioje menininkės ir tyrėjos pristatys rezidencijos metu plėtojamus projektus, netikėtai pokalbių ir susitikimų metu apjungtus atsimokymo (unlearning) motyvu.

Renginys vyks „Pakrantės“ galerijoje ir pastato prieigose. Dėl renginio metu pristatomų Aistės Ambrazevičiūtės sukurtų projekcijų, renginys tęsis iki saulėlydžio siekiant sulaukti visiškos tamsos. Taip pat renginio metu kviesime pabendrauti ir atsigaivinti gėrimais.

Rupert inf.

Kvietimas teikti vizijas

Pastaruosius kelis mėnesius gyvename situacijoje, kurios nuojautomis jau senokai dalijosi ne tik kultūros pasaulis. Pokytis buvo staigus, radikalus ir globalus. Krizinis periodas atsivėrė kaip galimybė naujiems pasaulio scenarijams vien dėl to, kad grįžti į ankstesnį būvį – nebeįmanoma. O gal ir nereikia? Susigyvenus su pirmine šoko būsena atėjo suvokimas, kad fundamentalūs klausimai niekur nedingo. Taip pat suvokimas, kad net ir pasibaigus pandemijai teks pakeisti kai kuriuos įpročius, atprasti, at(si)mokyti. Naujas gyvenimo etapas jau dabar reikalauja naujų vizijų. Procesas prasideda.


Tarpdisciplininis meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert drauge su Vilnius Tech Park komanda kviečia teikti atvirų, radikalių ir provokuojančių kultūrinių, meninių, biologinių, technologinių, socialinių bei politinių vizijų pasiūlymus, atliepiančius šiandien aktualius klausimus. Atrinktų atviriausių, labiausiai provokuojančių ir įdomiausių vizijų autoriai bus apdovanoti 150 Eur premijomis, jų pasiūlymai atsiras kuriamame viešame vizijų banke bei pasitarnaus kaip unikalus šio neįprasto laiko archyvas. Kelios atrinktos vizijos ateityje gali virsti naujais projektais, kuriuos idėjų autoriai plėtotų drauge su „Vilnius Tech Park“ ar kitais partneriais.

Rupert inf.

Kvietimas teikti paraiškas trumpai rezidencijai Rupert

„Rupert“ skelbia papildomą atranką Lietuvoje šiuo metu esantiems menininkams, kuratoriams, tyrėjams 2-4 savaičių trukmės rezidencijai š. m. balandžio – gegužės mėnesiais.
 
Dėl karantino laikinai apribojome „Rupert“ tarptautinės rezidencijos veiklą, todėl kviečiame šalyje šiuo metu esančius menininkus, kuratorius, tyrėjus aplikuoti 2- 4 savaičių trukmės nemokamai rezidencijai. Rezidencijos vyks nuo šių metų balandžio 20 d. iki gegužės 31 d.

Rupert inf.

Kalbant apie negalią ir solidarumą: Davidas Ruebainas ir Rahila Gupta

Rupert kviečia į pirmąjį šių metų viešosios programos renginį skirtą rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temoms. Pokalbyje dalyvaus tarptautiniu mastu pripažintas neįgaliųjų teisių gynėjas, teisininkas ir dabartinis Jungtinės Karalystės Šokio ir dramos konservatorijos vadovas Davidas Ruebainas bei aktyvistė, mokslininkė, kino režisierė ir žurnalistė Rahila Gupta. Renginys vyks vasario 8 d., 16 val., Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.


Dalyviai aptars įvairias bendradarbiavimo ir tarpasmeninio rūpesčio formas bei svarstys, kokiais būdais galima kalbėti apie konkrečias negalios patirtis neprisidedant prie represinio ir išankstinėmis nuostatomis grįsto požiūrio į negalią. Pokalbį moderuos Rupert viešosios programos kuratorius Yates‘as Nortonas.

Rupert inf.

„Rupert“ pristato 2020 metų renginių programą

Menų ir edukacijos centras „Rupert“ metus pradeda viešų renginių programa, kurios tema – tarpusavio priklausomybė ir rūpestis. Ar jaučiame atsakomybę vieni už kitus ir už savo aplinką? Kaip esame priklausomi vieni nuo kitų? Kaip ši priklausomybė veikia tarpusavio, galios santykius ir solidarumą ne tik mene, bet ir visuomenėje? Šie ir kiti klausimai bus nagrinėjami visus metus vyksiančioje viešų renginių programoje.

Rupert inf.

Povilo Dikavičiaus paskaita „Apie orumą, garbę ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę”

Gruodžio 17 d. antradienį, nuo 18:30 Rupert kviečia į istoriko ir tyrėjo Povilo Dikavičiaus paskaitą „Apie orumą, garbę ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę”. Renginys vyks Rupert (Vaidilutės g. 79, Vilnius). Paskaita vyks lietuvių kalba; renginys nemokamas ir atviras.


Šiandien kalbant apie garbę, dažnam iškyla XIX a. vaizdiniai, kaip kad kilmingųjų dvikovos, kildavusios dėl nesuvokiamų įžeidimų, prisimenamas senojo režimo galantiškasis etiketas, kuris bent prieš šimtmetį užleido vietą šiuolaikiniams papročiams, o taip pat – griežtai apibrėžti socialiniai vaidmenys, kai moterys ir vyrai anuomet privalėjo laikytis įtvirtinto tradicinio elgsenos kodekso. Šie senoviški bruožai pagrįstai atrodo neatitinkantys šiuolaikinės visuomenės gyvensenos, kuri garbę iškeitė į orumą — vertybę, laikomą teisingesne ir tinkamesne mūsų epochai. Amerikiečių istoriko Robert A. Nye teigimu, garbė mirė pirmojo pasaulinio karo apkasuose, o orumo epocha prasidėjo su antrojo pasaulinio karo pabaiga: ji buvo įteisinta tarptautinėse sutartyse ir tapo visuotinių žmogaus teisių pamatu. Ir nors bendrais bruožais žvelgiant, šis požiūris nėra visiškai klaidingas, mano nuomone, garbės mirtis buvo diagnozuota per anksti.

Rupert inf.

Mike Sperlinger paskaita „The Opposite of Experience“

Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. Rupert kviečia į rašytojo ir kuratoriaus, profesoriaus Mike Sperlinger paskaitą „The Opposite of Experience“ (liet.k., „Patirties priešingybė“), kuri vyks Vilniaus dailės akademijoje, „Titaniko“ 112 auditorijoje (Maironio g. 3).


„Būtina apsibrėžti… kad kiekvieno dalyko prigimtis arba galia yra ne kas kita, kaip Dievo valia; kad visos natūralios priežastys nėra tikrosios, o tik atsitiktinės priežastys “. – Nicholas Malebranche
Koks yra ryšys tarp meno kūrinių ir patirčių, kurias jie mums tariamai suteikia? Kai kankiniesi nuo Stendalio sindromo stovėdamas priešais, pavyzdžiui, Giotto freską, kyla klausimas, ar išties tavo ekstazes sukėlė tapyba? O kaip mąstyti apie priežastis ir pasekmes susiduriant su meno kūriniais šiais laikais, kai mūsų potyriai yra vis labiau medijuoti ir fragmentiškesni, kuriuose, tiesą sakant, iš viso gali nebūti jokios atpažįstamos „patirties“?

  < PUSLAPIS IŠ 8  >>> Archyvas