7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Modernaus meno centras kviečia į knygos „Vilniaus skulptūrų kelias“ pristatymą

Lietuvos technikos bibliotekos konferencijų salėje (Šv. Ignoto g. 5 Vilniuje)

MMC inf.
Nr. 42 (1056), 2013-11-15
Anonsai Kultūra

Lapkričio 20 d. (trečiadienį), 17.30 val. Lietuvos technikos bibliotekos (Šv. Ignoto g. 5 Vilniuje) konferencijų salėje pirmame aukšte vyks kultūrinio gido apie skulptūras ir Vilnių „Vilniaus skulptūrų kelias“ (MMC, 2013) sutikimas. Be knygos autorės, meno kritikės, kuratorės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės renginyje dalyvaus menotyrininkė, kritikė, Lietuvos kultūros instituto mokslinė bendradarbė dr. Skaidra Trilupaitytė, miesto antropologė ir kūrybinių iniciatyvų skatintoja dr. Jekaterina Lavrinec ir skulptorius, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Mindaugas Šnipas.

 

„Vilniaus skulptūrų kelias“ – tai knyga, kviečianti į neįprastą pasivaikščiojimą po Vilnių, apžiūrint skulptūras ir paminklus. Joje trumpai pristatomos net 109 Senamiestyje ir centre esančios skulptūros bei jų autoriai, pateikiamas toliau nuo centro esančių pavienių objektų ir skulptūrų parkų sąrašas. Leidinyje aprašomi šeši pagrindiniai skulptūrų maršrutai, kurių pradinė stotelė – Katedros aikštė. Taip pat galima rinktis vieną iš keturiolikos maršrutų pagal dominančias temas, o penkioliktąjį siūloma susidaryti patiems.

 

Miestas – per šimtmečius susiklosčiusių, išsaugotų atsiminimų saugykla. Kiekviena skulptūra ne tik mena savo istoriją, bet ir atskleidžia sociokultūrinio sostinės žemėlapio kaitą. Kas ir kaip lemia skulptūrų ir paminklų atsiradimą? Kaip vertinami kai kurie išlikę sovietiniai paminklai? Kuo skiriasi modernistinis ir postmodernistinis skulptūros supratimas? Tai tiek menininkams, menotyrininkams, tiek visuomenės veikėjams ir miestiečiams aktualios temos. Kelionė skulptūrų keliais žada netikėtus atradimus ir, žinoma, pasivaikščiojimo malonumą.

 

Leidykla: Modernaus meno centras (Literatų g. 8)
Knygos dailininkė: Laura Bautrėnaitė
Viršelio dailininkas: Julijus Balčikonis
Fotografai: Julius Balčikonis, Antanas Kairys, Tomas Ivanauskas

 

Daugiau informacijos apie knygą:

www.vilniauskulptūrųkelias.lt

www.mmcentras.lt