7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LTMKS inf.

LTMKS inf.

Projektų erdvės „Sodų 4“ katalogo pristatymas ir Patrio Židelevičiaus garso pasirodymas

Antradienį, 2020 m. kovo 3 d. 19 val. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga visus džiaugsmingai kviečia į projektų erdvės „Sodų 4“ trejų metų veiklą dokumentuojančio katalogo pristatymą naujojoje galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius). Pristatymo metu Kauno garso menininkas Patris Židelevičius atliks improvizacinę garso kompoziciją (kuratorius Armantas Gečiauskas).

LTMKS inf.

Pavasario sezonas „Atletikoje“ prasideda grupine paroda „Gyvas ornamentas“

Šį penktadienį, vasario 21 d. 19 val., sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaryta grupinė užsienio ir Lietuvos menininkų paroda „Gyvas ornamentas“, siūlanti atidžiau pažvelgti į ornamento ir dekoravimo reikšmę. Parodą pristato kuratorius Yates Norton. „Gyvą ornamentą“ bus galima aplankyti iki 2020 m. kovo 16 d.  

LTMKS inf.

Medijų simpoziumas „Dieta vs. Puota“: Vegeta Congress 2020

Jei įsivaizduotum save medijų dietologu (-e), kokį receptą išrašytum? O jei kartais įsijaustum į medijų harmonisto (-os) vaidmenį, kaip patartum subalansuoti medijų vartojimą? Simpoziume susirinkę jaunieji menininkai, dizaineriai, architektai ir teoretikai savo pranešimais, performansais ir instaliacijomis apmąstys medijas per „dietos“ sąvoką. Kiek ji gali būti produktyvi kalbant ir analizuojant medijų vartojimą ir kūrimą? Šiandieniniame savipagalbos vadovėlių ir kursų debesyje darosi vis sunkiau susigaudyti, ko griebtis. Todėl šis simpoziumas kaip meninis eksperimentas siekia suburti medijų vartotojus, kūrėjus ir kritikus, kad jie pasidalintų patirtimi, o gal net ir siektų bendro tikslo.

LTMKS inf.

Atkirtis kompromisui: Roberto Narkaus performansas-pokalbių šou

Kuriamame kultūros komplekse „Sodas 2123“ (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius) 2019 m. gruodžio 30 d. 19 val. vyks menininko Roberto Narkaus performansas „Atkirtis kompromisui“, kurį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Renginyje dalyvaus menininko kolegos iš Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros katedros – Valentinas Klimašauskas bei Marta Frėjūtė – bei VDA studentų atstovybė. Į šį į atvirą posėdį-pokalbių šou prisijungti kviečiami visi norintys.


Esame visuomenė, kurioje gebėjimas susitarti yra labai vertinamas, nors dažnai tai veda į status quo, štilį, galios pusiausvyrą, tereiškiančią progresyviai augančią politinę įtampą, klimato kaitą, socialinę neteisybę.

LTMKS inf.

Galerijoje „Atletika“ gruodžio mėnesį – „Pabaigai atspari situacija“

2019 m. gruodžio 10 d. 19 val. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaroma neseniai įkurto dviejų menininkių dueto pavadinimu „Technologies of Non/Self“ (liet. ne/savęs technologijos) paroda „Pabaigai atspari situacija“. Kolektyvas „Technologies of Non/Self “ – tai lietuvė garso menininkė Gailė Griciūtė bei tarp įvairių disciplinų kurianti menininkė iš Vokietijos Thuy-Han Nguyen-Chi. Parodą bus galima aplankyti iki 2020 m. sausio 10 d.

LTMKS inf.

Nauja Lauros Garbštienės paroda „Ašmenys pamažu sinchronizuojasi“ „Atletikoje“

Šį ketvirtadienį, spalio 17 d. nuo 19 val. galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) atsidarys jau antroji paroda. Ją pristatys menininkė Laura Garbštienė, kuri kartu visus pakvies jungtis į medžio drožybos, peilių galandimo bei gamybos dirbtuves. Pirmosios medžių drožybos dirbtuvės vyks jau atidarymo vakarą su Augmantu Žygūnu Cibu.  


Ši paroda yra apie perteklių ir mastelį. Apie tai, kiek iš tikrųjų žmogui reikia. Aplinka mus išmoko vartoti, bet jeigu daiktus reikėtų pasidaryti pačiam, viskas būtų suvokiama visai kitais laiko, darbo masteliais. Parodoje pristatoma naujausia menininkės Lauros Garbštienės instaliacija, kurioje svarstoma apie ekologijos, vartotojiškumo ir mūsų kiekvieno vaidmenį sprendžiant šias dabarties pasaulyje itin aktualias temas ir problemas. Parodoje esantys objektai ir instaliacija yra nedideli ir iš pirmo žvilgsnio nežymūs. Bet galbūt toks ir yra tikrasis mūsų poreikis, kurio mes nesuvokiame kai aplink mus yra daiktų perteklius.

Ypač daug dėmesio šioje parodoje yra skiriama procesui, kuris čia tampa tam tikru mato vienetu. Tad menininkė kviečia pasinerti į veiksmą, tiksliau, peilių galandimo, gaminimo ir medžio drožybos dirbtuves, kurias ves savo srities žinovai. Bet svarbu įsidėmėti, kad šios dirbtuvės skirtos ne daiktų, o proceso kūrimui. Jis šiuo atveju tampa tuo svarbiausiu santykio tarp mūsų ir daiktų elementu. Svarbiausia, anot filosofo ir antropologo Gregory Batesono, yra tai, kas yra tarp, kitaip tariant santykis tarp vieno dalyko ir kito, kas yra tarp jų. Menininkė savo parodos kontekste šį teiginį perfrazuoja taip - svarbesnis yra ne daiktas, o jį supantys procesai.

Laura Garbštienė mokėsi Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2002 m. kūrė videofilmus, instaliacijas, fotografijas, performansus, kuriuose dažniausiai narpliojamos tokios temos kaip eksperimentavimas kalba, žodžių prasmių ir reikšmių kaita, atsitiktinumas, subjektyvumas. Menininkės kūrybai būdingas akylas savęs, rutinos ir aplinkos stebėjimas. Nuo 2014 m. Garbštienės kūrybinis laukas pakrypsta į gamtos reiškinių, ekologinės sąmonės, buities ir nykstančių kaimo procesų apmąstymą. Šiuo metu menininkė gyvena Marcinkonių apylinkėse, čia organizuoja įvairius renginius, dirbtuves, simpoziumus, o taip pat Marcinkonių traukinių stoties pastate įkūrinėja parodinę erdvę ir menininkų rezidencijas.

Parodą lydės peilių gamybos, galandimo ir medžio drožybos dirbtuvės, paskaita apie ekofilosofiją ir Lauros Garbštienės filmų peržiūra. Renginiai bus anonsuojami atskirai.    


Parodos atidarymas galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) 2019 m. spalio 17 d. 19 val. su medžio drožybos dirbtuvėmis, kurias ves Augmantas Žygūnas Cibas.
    
Paroda veikia spalio 18-31 d. trečiadieniais – šeštadieniais 16-19 val.

Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Daliniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

www.letmekoo.lt/atletika

 

LTMKS inf.

Grupinės parodos „TT” atidarymas naujoje šiuolaikinio meno erdvėje „Atletika“

„TT“ – viena iš Vilniaus galerijų savaitgalio metu pristatomų parodų, rengiamų kartu su naujos šiuolaikinio meno erdvės „Atletika“ atidarymu būsimame kultūros komplekse „Sodas 2123“ (Vitebsko g. 21, 23 Vilnius). Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos jau ketvirtąjį kartą organizuojamas Vilniaus galerijų savaitgalis šiemet vyks rugsėjo 5–8 dienomis, o į parodos atidarymą visi kviečiami rugsėjo 6-osios vakarą 19 val.

Kas yra tamsumas ir požemiai (plačiąja prasme) tokiuose reiškiniuose kaip - fake news, mistifikacija, nerimas, dark side, sąmokslo teorijos, juodasis humoras, triksterizmas ir tt. Žiūrovui siūloma pabandyti užčiuopti ar įsivaizduoti tamsumo branduolį. Bet visos šios temos suvokiamos be didaktikos ir pamokslavimo, o su lengva ironijos gaidele, kaip neišvengiami dabarties pasaulio reiškinių ir problemų atspindžiai. Kritinė prieiga čia svarbi, bet ne esminė, tad siūlome pamiršti viską, ko tikėjotės.

TT - turi daugybę prasmių ir reikšmių. Tai ir verkiantis emotikonas (vertikalūs brūkšneliai - ašaros, o horizantalūs - akys), ir trending topic trumpinys. TT - populiariausia populiariausios Pietų Korėjos merginų KPOP muzikos grupės “Twice” daina, kurią itin mėgsta interneto forumuose sėdintys meme’ų kūrėjai. TT - žiūrint iš toli panaši į Pi (skaičių be pabaigos). TT - du neužbaigti kryžiai. TT - totorių kalbos trumpinys. Ir T.T.


„Atletika“ - nauja šiuolaikinio meno erdvė įsikūrusi kultūros komplekse „Sodas 2123“. Galerija pristato kylančius ir pripažintus Lietuvos ir užsienio menininkus. „Atletikos“ parodų programa yra atvira eksperimentavimui, naujų procesų mene paieškoms bei įvairiakryptėms idėjoms.

Kultūros kompleksas „Sodas 2123“ atsivers 2020-ųjų pavasarį. Bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikiančioje erdvėje bursis per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. „Sodo 2123“ patalpose ruošiamos įvairių meno sričių dirbtuvės ir įranga, o kiekvienas komplekso rezidentas bus atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei. Komplekso operatorius - Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.


Dalyviai: Tomas Daukša, Justė Venclovaitė, Robertas Narkus, Aistė Viršulytė, Rokas Dovydėnas, Vitalij Červiakov, Rūtenė Merkliopaitė, Adomas Danusevičius, Darius Žiūra ir kt.
Kuratorė Danutė Gambickaitė    
Dizainerė Laura Grigaliūnaitė

Parodos atidarymas galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) 2019 m. rugsėjo 6 d. 19 val., garso programa (TBA) nuo 20 val.

Naujos šiuolaikinio meno erdvės „Atletika“ atidarymui – išskirtinis menininko iš Meksikos Andrés Padilla Domene video kūrinys „Reperkusija“


„Reperkusija“ – viena iš Vilniaus galerijų savaitgalio metu pristatomų parodų, rengiamų kartu su naujos šiuolaikinio meno erdvės „Atletika“ atidarymu būsimame kultūros komplekse „Sodas 2123“ (Vitebsko g. 21, 23 Vilnius). Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos jau ketvirtąjį kartą organizuojamas Vilniaus galerijų savaitgalis šiemet vyks rugsėjo 5–8 dienomis, o į parodos atidarymą visi kviečiami rugsėjo 6-osios vakarą.
    
Menininko Andrés Padilla Domene video kūrinys „Reperkusija“ pasakoja apie garsinių ženklų paiešką istorinių geologinių įvykių teritorijoje: „prieš 65 milijonus metų nežinomos kilmės uoliena keliavo kosmine erdve, kol trenkėsi į Žemę ir nulėmė trijų ketvirčių šios planetos gyvybės baigtį. Tyrėjų grupė leidosi į Majų uolos, esančios Žemės ir uolienos susitrenkimo paveiktame regione, tamsą tyrinėti jos akustikos. Siekdami atgaivinti kosminio susidūrimo situaciją jie pradėjo keistą techninį ritualą“.

Andrés Padilla Domene, gimęs 1986 m. Gvadalacharoje, Meksikoje, yra multimedijų menininkas, dirbantis Meksikoje bei Prancūzijoje, medijų meno studijas baigęs Meksikoje bei Le Fresnoy – Nacionalinėje šiuolaikinių menų studijoje Prancūzijoje. Jo individualūs bei bendradarbiaujant sukurti kūriniai buvo eksponuoti įvairiose tarptautinėse parodose bei festivaliuose. Menininko projektus įkvepia technologinių prietaisų, pritaikytų kurti kūrinius, vystymas. Jis yra projekto „SEFT-1 Apleistų geležinkelių tyrimų zondas“ bendraautorius. Andrés Padilla Domene taip pat yra menininkų kolektyvo „Astrovandalistas“ menininkas bei Casa de Vélazquez Prancūzijos akademijos Madride narys menininkas.

Parodos veikimo laikas:
Rugsėjo 7 d. 14-20 val.
Rugsėjo 8 d. 17-19 val.
Rugsėjo 11-28 d. antradieniais – penktadieniais 14-19 val.

Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Dalinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.
www.letmekoo.lt
www.vilniausgalerijusavaitgalis.lt

 

LTMKS inf.

Atviras kvietimas nuomuotis patalpas naujame kultūriniame komplekse Vitebsko g. 21 ir 23 (Rasų kolonija)

Ant istorinės kalvos buvusių Rojaus sodų vietoje besikuriantis kultūros kompleksas jau subūrė spalvingą kūrėjų, tyrėjų ir organizatorių būrį, bet dar liko savo šeimininkų laukiančių erdvių. Tad kviečiame menininkus, organizatorius, kuratorius, scenos menų atstovus ir kitus kultūros kūrėjus dalyvauti patalpų nuomos konkurse bei kartu kurti vizionierišką dalyvaujamąją kultūrą.

 

DIY (pasidaryk pats) ir savivaldos principais veikiančioje erdvėje susiburs per keturiasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, kelia klausimus, klausosi, kuria naujus formatus ir reaguoja į aktualias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. Komplekse kiekvienas atvykęs taps svečiu, galinčiu pabandyti, pažiūrėti, pasiklausyti, pa(si)daryti. Planuojama, kad patalpose bus įvairių meno sričių dirbtuvės ir įranga, o kiekvienas nuomininkas, ateinantis ir prisidedantis prie esamos infrastruktūros bus atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei.

LTMKS inf.

Meno judančių vaizdų archyvas. Projekto „Letmefix“ viešas pristatymas

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į kelis metus vykdyto projekto „Letmefix“ viešą pristatymą, kuris vyks lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyriaus 102 auditorijoje (Malūnų g. 3).

 

„Letmefix“ – tai nuolat pildoma nuo 1987 m. iki šių dienų sukurtų Lietuvos video, instaliacijų, garso bei performanso meno kūrinių internetinė biblioteka, kurios pagrindinis tikslas yra suteikti plačiajai visuomenei bei meno profesionalams ir studentams laisvą prieigą prie galbūt mažiau žinomų ar primirštų, rečiau eksponuojamų lietuvių tarpdisciplininio meno kūrinių kuruoto archyvo. Tokiu būdu yra papildoma ir praplečiama kitų Lietuvos meno institucijų kaupiamų archyvų pristatoma panorama, pateikiamas iš dalies alternatyvus, pačių menininkų perspektyvai artimesnis žvilgsnis į šalies šiuolaikinio meno istoriją, o kūriniai ir jų dokumentacija ištraukiami iš kolekcijų saugyklų, menininkų asmeninių archyvų bei parodų salių.

 

Pristatymo metu vyks diskusija, kurioje dalyvaus „Letmefix“ projekto kuratorė  Gabrielė Radzevičiūtė ir archyvo videomeno, performanso bei garso meno skilčių kuratoriai Danutė Gambickaitė, Kęstutis Šapoka ir Tautvydas Bajarkevičius. Diskusiją moderuos kultūros ir meno tyrėjas Jurijus Dobriakovas.

 

Bet koks archyvas neišvengiamai pristato tam tikrą ideologinį požiūrį ir pasaulėžiūrą, todėl diskusijos metu kartu su publika bandysime kritiškai išsiaiškinti, ką ir kam sako, ką būtent fiksuoja, ir kokias skyles lopo „Letmefix“ archyvas. Ieškosime atsakymų į šiuos klausimus: kiek atviras gali būti tokio archyvo turinys, ką jame pakeičia „wiki“ technologija, ir kokios jo perspektyvos ateityje? Ar tokius archyvus kada nors galės pildyti ir keisti kiekvienas panorėjęs? Kokia yra „Letmefix“ ir panašių laisvai prieinamų archyvų (ne)nauda menininkams? Kodėl verta prisiminti praėjusių dešimtmečių meno kūrinius, kai neretai nespėjame sekti šiandien vykstančių meno procesų, ir ar „Letmefix“ archyvas nėra dar vienas „tarpdiscipliniškumo kapinynas“? Galiausiai, kai 90-ųjų mados ir estetika įgyja fetišo statusą, o nauji meno muziejai, pasak rinkodaros specialistų, gali tapti madingu reiškiniu, galbūt kada nors į madą ateis ir meno archyvai?

 

Įėjimas į renginį atviras.

www.letmefix.lt

http://www.letmekoo.lt/

Tomas Andrijauskas, video kūrinio Gamyklos ir mes fragmentas. 1992 m.
Tomas Andrijauskas, video kūrinio Gamyklos ir mes fragmentas. 1992 m.
LTMKS inf.

3-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia pagarsinti šiuolaikinį meną

Naujas šiuolaikinio meno parodų sezonas sostinėje prasideda su Vilniaus galerijų savaitgaliu. Rugsėjo 6–9 dienomis Vilniuje vyksiantis ir į jo pakraščius išsiplėsiantis renginys kvies užsukti į 27 galerijas ir meno erdves, kuriose – naujų parodų atidarymai, susitikimai su menininkais, koncertai ir diskusijos.


Jau trečiąjį kartą Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos organizuojamas savaitgalis siekia atkreipti dėmesį į plačią sostinės šiuolaikinio meno panoramą. Renginio erdvių žemėlapyje ne tik gerai žinomi Šiuolaikinio meno centras ar Nacionalinė dailės galerija, bet ir mažos, nepriklausomos meno projektų erdvės – „Editorial“, „Studium P“, „Sodų 4“, „Autarkia“ ir daugelis kitų. Vienas pagrindinių Vilniaus galerijų savaitgalio tikslų – nubraižyti įdomiausių ekspozicinių erdvių maršrutą, tikintis, kad jį kartoti po renginio taps įpročiu.


Stengdamasis paneigti uždaro ir ambicingo šiuolaikinio meno įvaizdį, renginys tampa dar didesniu ir atviresniu. Be centre įsikūrusių galerijų, šiemet savaitgalio renginiai išsiplės į rytus ir vakarus nuo Vilniaus. Lentvario geležinkelio stoties pastatų komplekse jau antrąjį kartą bus pristatyta specialiai šiai progai organizuojama jaunų menininkų paroda. O rudenį Naujojoje Vilnioje pradėsiantis veikti tarptautinis muzikos kultūros centras „EMPTY BRAIN RESORT“ kvies į pirmąjį pasimatymą su erdvėmis ir iniciatyvos organizatoriais.


Didelį dėmesį Vilniaus galerijų savaitgalis šiemet skirs garsui. Ne tik įtraukdamas naujas muzikantams skirtas meno erdves, ar įkurdindamas parodą Kompozitorių namų pastate, bet ir kviesdamas diskusijai apie meno garsinimą. Klausdamas apie šiuolaikinio meno reklamą, komunikaciją, garsius ir mažiaus žinomus kūrėjus, renginys sieks apmąsti savo tikslus populiarinti šiuolaikinio meno erdves, procesus ir menininkus.


Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Vilniaus galerijų savaitgalio programą sekite čia.


Renginio organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Renginio koordinatorė: Milda Dainovskytė ([email protected])

Informacinis Vilniaus galerijų savaitgalio taškas: LTMKS projektų erdvė „Sodų 4“ (Sodų g. 4-32, Vilnius)

Daugiau informacijos: www.letmekoo.lt

  < PUSLAPIS IŠ 7  >>> Archyvas