7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LTMKS inf.

LTMKS inf.

Saturno jaunuolių grupės archyvo pristatymas galerijoje „Atletika“

Septyni menininkai, suburti „SID YOUNG“ ir Saulės Noreikaitės kuratorių kolektyvo, ištisus metus aktyviai ieškojo įvairių dokumentų, rinko archyvo likučius ir bandė atskleisti Saturno jaunuolių grupės istoriją. 2020 m. liepos 29 d. 19 val. galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaroma paroda, kuri kvies žiūrovus susipažinti su šį tyrimą pristatančia Saturno jaunuolių archyvo medžiaga. Kitą dieną po atidarymo, liepos 30 d. 19 val. vyks ekskursija bei vieša diskusija su parodos menininkais.

LTMKS inf.

Aštuoni FAMM (Fotografijos ir medijos meno katedros) magistrantai kviečia į parodos atidarymą

Aštuoni FAMM (Fotografijos ir medijos meno katedros) magistrantai kviečia į parodos atidarymą birželio 25 d. 18.00 val., kuriame patys suks vinilus (Local Girls). Kadangi pagrindinis magistro programos tikslas yra vykdyti meninį tyrimą įvairiose veiklos zonose, todėl ir parodoje pamatysite, kaip dažnai jos išeina ir už įprastinių menininko sampratos ribų. Pavadinimas nurodo į tekstinio formato failą, kuriame telpa ir teorinė meninio tyrimo dalis, ir kūrybinis projektas. Tuo pačiu bandoma apžaisti situaciją per menininko kaip darbuotojo problematiką. Kas nutinka, kai menininkas tampa savo parodos atidarymo vakarėlio didžėjumi, kokteilių plakėju ir svečių linksmintoju, plakato dizaineriu, dokumentuotoju, logistikos vadybininku, staliumi, o visų pirma ir tyrėju. Kaip atrodo menininko materialus ir nematerialus darbas?

LTMKS inf.

Paroda #FAMM.BA2020: mes atradom paslaptį

Baigiamojoje bakalauro darbų parodoje galerijoje „Atletika“ 15 jaunųjų menininkų dėlioja savo pozicijas išplėstiniuose animacijos, fotografijos, medijų meno ir šiuolaikinio meno laukuose. Visi jie baigia ketverių metų studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje (VDA FMMK) ir viešai pristato savo kūrinius ar meninius tyrimus.

LTMKS inf.

Grupinė jaunųjų menininkų paroda „>iltys“ „Atletikoje“

Ilgai žiūrint į sieną, ji ima judėti. Vingiuoti, kraipyti uodegą, mesti lapus arba ošti, urgzti, tiksėti, rodyti veidus filtruotus,
flirtuoti internetu,
kol šis, pratrūkęs, palieka vieną. 

Prieš Facebook’o sieną, kur mainosi Zoom’o nuorodos. 

Pasimetu.

Grupinė jaunųjų menininkų paroda >iltys yra vieta atsargiam pasivaikščiojimui tarp to, kas iškrito dar prieš keletą mėnesių. Dulkės ir padriki prisiminimai; reikšmės, pamestos vertimuose ir pirmasis žmogus, rastas prie pasaulio medžio kažkur šalia; patarimai, kaip jaustis gyvu po traumuojančio lūžio iš to medžio iškritus (arba pametus galvą); drono žvilgsnis, stebintis džiūstančius skalbinius rajono kieme ir nesantys miestai, ūžiantys tekstuose… kaip skardinėse sausainių dėžutėse saugomi įvairiausi, skirtingomis aplinkybėmis ten atsidūrę daiktai, parodos kūriniai šypsosi, šiepiasi, rodo, ko ilgisi. 

LTMKS inf.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia menininkus bei menotyrininkus prisijungti prie aktyviai veikiančios meno kūrėjų organizacijos

LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) yra asociacija, vienijanti daugiau kaip 120 jaunų ir jau pripažintų šiuolaikinio meno kūrėjų. Ji organizuoja ir prodiusuoja parodas, renginius, rezidencijas, leidžia leidinius ir atstovauja menininkus sociopolitinėse situacijose. Šiuo metu sąjunga yra inicijavusi ir vysto tokius projektus kaip parodų erdvė „Atletika“, kultūros kompleksas Vitebsko g. „Sodas 2123“, „Vilniaus galerijų savaitgalis“ ir kt.  Daugiau informacijos apie LTMKS įgyvendinamus projektus rasite čia: https://www.letmekoo.lt/about/

Gintarės Grigėnaitėr nuotr.
Gintarės Grigėnaitėr nuotr.
Ona Lozuraitytė ir Petras Išora
Ona Lozuraitytė ir Petras Išora
Gintarės Grigėnaitėr nuotr.
Gintarės Grigėnaitėr nuotr.
LTMKS inf.

Projektų erdvės „Sodų 4“ katalogo pristatymas ir Patrio Židelevičiaus garso pasirodymas

Antradienį, 2020 m. kovo 3 d. 19 val. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga visus džiaugsmingai kviečia į projektų erdvės „Sodų 4“ trejų metų veiklą dokumentuojančio katalogo pristatymą naujojoje galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius). Pristatymo metu Kauno garso menininkas Patris Židelevičius atliks improvizacinę garso kompoziciją (kuratorius Armantas Gečiauskas).

LTMKS inf.

Pavasario sezonas „Atletikoje“ prasideda grupine paroda „Gyvas ornamentas“

Šį penktadienį, vasario 21 d. 19 val., sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaryta grupinė užsienio ir Lietuvos menininkų paroda „Gyvas ornamentas“, siūlanti atidžiau pažvelgti į ornamento ir dekoravimo reikšmę. Parodą pristato kuratorius Yates Norton. „Gyvą ornamentą“ bus galima aplankyti iki 2020 m. kovo 16 d.  

LTMKS inf.

Medijų simpoziumas „Dieta vs. Puota“: Vegeta Congress 2020

Jei įsivaizduotum save medijų dietologu (-e), kokį receptą išrašytum? O jei kartais įsijaustum į medijų harmonisto (-os) vaidmenį, kaip patartum subalansuoti medijų vartojimą? Simpoziume susirinkę jaunieji menininkai, dizaineriai, architektai ir teoretikai savo pranešimais, performansais ir instaliacijomis apmąstys medijas per „dietos“ sąvoką. Kiek ji gali būti produktyvi kalbant ir analizuojant medijų vartojimą ir kūrimą? Šiandieniniame savipagalbos vadovėlių ir kursų debesyje darosi vis sunkiau susigaudyti, ko griebtis. Todėl šis simpoziumas kaip meninis eksperimentas siekia suburti medijų vartotojus, kūrėjus ir kritikus, kad jie pasidalintų patirtimi, o gal net ir siektų bendro tikslo.

LTMKS inf.

Atkirtis kompromisui: Roberto Narkaus performansas-pokalbių šou

Kuriamame kultūros komplekse „Sodas 2123“ (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius) 2019 m. gruodžio 30 d. 19 val. vyks menininko Roberto Narkaus performansas „Atkirtis kompromisui“, kurį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Renginyje dalyvaus menininko kolegos iš Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros katedros – Valentinas Klimašauskas bei Marta Frėjūtė – bei VDA studentų atstovybė. Į šį į atvirą posėdį-pokalbių šou prisijungti kviečiami visi norintys.


Esame visuomenė, kurioje gebėjimas susitarti yra labai vertinamas, nors dažnai tai veda į status quo, štilį, galios pusiausvyrą, tereiškiančią progresyviai augančią politinę įtampą, klimato kaitą, socialinę neteisybę.

LTMKS inf.

Galerijoje „Atletika“ gruodžio mėnesį – „Pabaigai atspari situacija“

2019 m. gruodžio 10 d. 19 val. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaroma neseniai įkurto dviejų menininkių dueto pavadinimu „Technologies of Non/Self“ (liet. ne/savęs technologijos) paroda „Pabaigai atspari situacija“. Kolektyvas „Technologies of Non/Self “ – tai lietuvė garso menininkė Gailė Griciūtė bei tarp įvairių disciplinų kurianti menininkė iš Vokietijos Thuy-Han Nguyen-Chi. Parodą bus galima aplankyti iki 2020 m. sausio 10 d.

  PUSLAPIS IŠ 5  >>> Archyvas