7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LTMKS inf.

LTMKS inf.

„Tai yra tam tikra prasme košmaras“ – personalinė Paulinos Pukytės paroda galerijoje „Atletika“

Nuo rugsėjo 9 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus pristatoma menininkės Paulinos Pukytės paroda „Tai yra tam tikra prasme košmaras“. Šeštadienį, rugsėjo 11 d., 15 val. visi susidomėjusieji kviečiami į ekskursiją po parodą su menininke. Šis renginys yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos rengiamo Vilniaus galerijų savaitgalio dalis.

LTMKS inf.

„Linijos ir raukšlės. Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės“ – po pertraukos gyvai pristatoma personalinė Jurgos Barilaitės paroda

Nuo 2021 m. balandžio 16 iki gegužės 14 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus galima aplankyti gyvai pristatomą Jurgos Barilaitės parodą „Linijos ir raukšlės. Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės“, kurios virtuali versija pasirodė skaitmeninio leidinio formatu pačioje praėjusių metų pabaigoje. Parodoje bus galima ne tik pamatyti ir išgirsti menininkės instaliaciją, bet ir susipažinti su atspausdintu, parodą lydinčiu leidiniu.

LTMKS inf.

Trys pokalbiai apie kūrybinius procesus ir sienas

Kodėl ant vienos sienos „taposi“, o štai ant kitos – nelabai? Kas yra „išėjimo kambarys“? Kaip keramika gali būti susijusi su ekranais? Menininko studija – tai vieta, kurioje neretai kyla patys netikėčiausi klausimai ir vyksta patys įdomiausi daugelio akiai nematomi procesai – naujų idėjų gimimas, įvairios transformacijos, klaidos, atsitiktinumai ir ilgas techninis darbas. 

LTMKS inf.

LTMKS pradeda naują leidinių apie idėjas seriją

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga metus užbaigia pristatydama naują mažo formato leidinių seriją –  „Viena idėja“. 

Pagrindinė serijos mintis ir principas – vienas sąsiuvinis, vienas menininkas, viena idėja, kuri gali reikštis kaskart skirtingais pavidalais – kaip idėjų užrašai, minčių nuotrupos, įvairaus plauko savirefleksija, traukiama iš seniai užmirštų stalčių, kompiurerio kietųjų diskų, o kartais – paskatinant išlipti iš galvos.

LTMKS inf.

Philo Collinso filmas „Tomorrow Is Always Too Long“ rodomas „Perspektyvų kambario“ virtualioje peržiūroje

2020 m. gruodžio 24 d. - 2021 m. sausio 6 d. galerija „Atletika“ ir kuratorė Monika Lipšic kviečia į video peržiūrų serijos „Perspektyvų kambarys“ antrąją dalį internete, kur pristatomas britų režisieriaus Philo Collinso filmas „Tomorrow Is Always Too Long“ (liet. „Rytojus yra visada per ilgai“). 

LTMKS inf.

Jurga Barilaitė. Linijos ir raukšlės

Nuo 2020 m. gruodžio 23 d. „Atletika“ kartu su Jurga Barilaite kviečia pasivaikščioti parodos „Linijos ir raukšlės“ maršrutais, pakeliauti nuorodomis, tik šį kartą mažiau įprastu formatu – skaitmeniniu leidiniu. Šis leidinys, Barilaitės sukurtas kartu su dizainere Gaile Pranckūnaite, pristatomas kaip „pdf“ dokumentas – parodos gyvo pristatymo įžanga. 

LTMKS inf.

LTMKS radijas

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) radijas inicijavo aplinkos įrašų kūrinių seriją, kuriai darbus sukūrė Audrius Šimkūnas, Arturas Bumšteinas ir Vitalij Červiakov.

2020 m. gruodžio 14 d. 20 val. LTMKS radijo platformoje vyks Audriaus Šimkūno kūrinio „S & M“  (Sensors and Measurements / Jutikliai ir matuokliai) premjera. Platformoje taip pat bus galima išgirsti  autoriaus kūrinio pristatymą ir jo sudarytą aplinkos įrašų kūrinių grojaraštį. Renginio nuoroda pasirodys LTMKS socialiniuose tinkluose keletą dienų prieš premjerą. 

LTMKS inf.

Edukuoti ne redukuoti: edukaciniai formatai šiuolaikiniame mene, virtuali Linos Michelkevičės paskaita

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kartu su menotyrininke Lina Michelkeviče kviečia į virtualią paskaitą apie meno edukaciją ir jos iššūkius šiuolaikinio meno kontekste.

Renginys vyks 2020 m. gruodžio 9 d., trečiadienį, 18 val. (nuotoliniu būdu Facebook platformoje). Dalyviai klausimus galės pateikti iš anksto, taip pat tiesiogiai visos paskaitos metu. 

Drawing Lesson. Performatyvi intervencija parodoje documenta 12, Kaselis, Vokietija, 2007. Dalyviai: Trondheimo dailės akademijos studentai ir dėstytojai, documenta 12darbuotojai ir lankytojai, du policininkai iš Kaselio policijos departamento. Nuotrauka: Urbonas Studio
Drawing Lesson. Performatyvi intervencija parodoje documenta 12, Kaselis, Vokietija, 2007. Dalyviai: Trondheimo dailės akademijos studentai ir dėstytojai, documenta 12darbuotojai ir lankytojai, du policininkai iš Kaselio policijos departamento. Nuotrauka: Urbonas Studio
LTMKS inf.

„Perspektyvų kambario“ pirmojoje dalyje – menininkų Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės filmai

2020 m. spalio 22 d. kartu su Vilniaus galerijų savaitgalio programa prasidės kuratorės Monikos Lipšic ir architekto Vlado Suncovo sukurto peržiūrų kambario – „Perspektyvų kambario“ – pirmoji peržiūra sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius). Joje visą savaitgalį 16–19 val. nepertraukiama kilpa bus rodomi trijų menininkų – Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės – video darbai. Vėliau šią programą dar bus galima pamatyti galerijoje lapkričio mėnesį.

Stop kadras iš Morgan Quaintance filmo Ann, Richard ir Paul.
Stop kadras iš Morgan Quaintance filmo Ann, Richard ir Paul.
LTMKS inf.

„Mikroorganizmai ir jų šeimininkai“ – Mindaugo Gapševičiaus paroda apie susidūrimus su mikroorganizmais galerijoje „Atletika“

Šių metų spalio 6 d. 18 val. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaryta menininko Mindaugo Gapševičiaus paroda „Mikroorganizmai ir jų šeimininkai“. Ją bus galima aplankyti kasdien iki spalio 15 d.

  PUSLAPIS IŠ 6  >>> Archyvas