7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Simona Žemaitytė

Simona Žemaitytė

Transas laiko labirintuose

Jessica Beshir apie „Faya Dayi“

Kurdama dokumentinį filmą „Faya Dayi“ Jessica Beshir iš sufijų imamų mokėsi kitaip suvokti laiką ir iš naujo atrasti prieš daugelį metų paliktus namus – Etiopiją. Juostos centre – arabinis dusūnas (khatas, lot. Catha edulis), augalas, sukeliantis euforiją bei priklausomybę. Tūkstantmečius susijęs su religija, dabar jis yra priemonė išgyventi šalyje, apimtoje socialinių ir politinių neramumų. Nespalvotame filme, kurį pagrindinėje programoje pristato rugsėjo 23 d. prasidedantis 18-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF), susipina ekonominės, socialinės realijos ir mistika. Pateikiame pokalbį su filmo kūrėja.

Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Kadras iš filmo „Faya Dayi“
Simona Žemaitytė

Apie ,,21 dieną“ judesy

Pokalbis su Tamara Dondurei

Pirmą kartą į senelių slaugos namus Maskvoje įžengusi režisierė Tamara Dondurei nesitikėjo, kad prieš jos akis atsivers juoko ir gyvybės kupinas pasaulis. Dokumentinio filmo ,,21 diena“, kuris bus parodytas pagrindinėje VDFF programoje, autorė, dar prieš atvykdama į Vilnių, papasakojo apie filmo atsiradimo aplinkybes.

,,21 diena“
,,21 diena“
,,21 diena“
,,21 diena“
Simona Žemaitytė

Režisierius turi būti sumišęs

Pokalbis su VDFF viešnia Kim Hopkins

 

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Kim Hopkins su kamera apkeliavo didelę dalį pasaulio. Galiausiai ji įsitikino, kad ypatingos istorijos dažnai laukia jos vos iškėlus koją iš savo kiemo. Kamera ir besisukanti juosta režisierei – metodas struktūruoti sunkiai paaiškinamą pasaulį. Baigusi Nacionalinę kino ir televizijos mokyklą D. Britanijoje, Kim Hopkins jau 15 metų kuria dokumentinius filmus, bendradarbiauja su BBC, „Channel 4“, „Discovery“, „National Geographic“, „Al Jazeera“. Savo filmuose režisierė nagrinėja smurto prieš moteris, skurdo, sveikatos apsaugos sistemos besivystančiose šalyse temas, kuria kino portretus, muzikinę dokumentiką, filmus apie Amerikos indėnus.
Kim Hopkins dėsto dokumentinį kiną, prisidėjo kuriant dokumentinio kino katedrą Kubos nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje, vadovauja Didžiojoje Britanijoje įsikūrusiai kino gamybos kompanijai „Labor of Love Films“.
Filmo „Dviejų pamišimas“, kuris bus rodomas VDFF Specialiojoje programoje, herojus Hopkins stebėjo penkerius metus. Viskas prasidėjo lyg pasakoje, kai pavyzdinga vidutinio amžiaus pora nusprendė įsigyti istorinį pastatą Jorke ir jame atidaryti prabangų viešbutį. Pardavę visą užgyventą turtą, kartu su septyniais vaikais jie persikėlė į „rūmus“, tikėdamiesi netrukus gauti paskolą. Kaip tik tada pasaulį sukrėtė finansinė krizė... Kim Hopkins rugsėjo 19–29 d. viešės Tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje.

 

„Dviejų pamišimas“
„Dviejų pamišimas“