7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Vilniaus festivalio inf.

Vilniaus festivalio inf.

23-iojo Vilniaus festivalio belaukiant

Mažiau nei mėnuo beliko iki vieno laukiamiausių sostinės muzikos renginių – Vilniaus festivalio. 23-ią kartą rengiamas šis tradicinis festivalis šiemet vyks birželio 3–21 d., o jo programoje numatyti devyni nepamirštami birželio muzikos vakarai.

Vilniaus festivalio inf.

Hectoro Berliozo „Requiem“ Vilniaus festivalyje suburs galingas muzikų pajėgas

Nuo susikaupimu ir užuojauta persmelkto „Requiem aeternam“ ir gigantiška didybe alsuojančio dramatiško „Dies irae“ iki intymiai paprasto ir dainingo „Sanctus“ bei visa ką vainikuojančio optimizmo ir vilties sklidino „Agnus Dei“ – didingos Mišios nepaliks abejingais šiųmečio Vilniaus festivalio klausytojų. „Prabilkite, dangūs“, kreipiasi festivalis – birželio 15 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės Hectoro Berliozo „Requiem“.

 

Šį „Requiem“ H. Berliozas laikė geriausiu savo veikalu, kupinu „rūsčios didybės“, ir pabrėždavo šio sumanymo ir išraiškos priemonių novatoriškumą: „...jame yra neįtikėtinai siaubingų kombinacijų, kurių dar niekas nenaudojo ir kurios, ko gero, man pirmam atėjo į galvą.“ Jau iš pat pradžių autorius įsivaizdavo to kūrinio grandioziškumą – 500 arba 600 atlikėjų. Didžiulį orkestrą Berliozas čia girdėjo be galo įvairų: spindintį ryškiomis spalvomis, grandiozinį, dramatišką, rūstų, tragišką, o greta –lengvą kaip oras, virtuozišką, dainingą, švelnų ir plastišką. Neveltui poetas Heinrichas Heine apie patį Berliozą yra pasakęs: „Tai erelio didumo vyturys“.

Cyril Diederich. M Aleksos nuotr.
Cyril Diederich. M Aleksos nuotr.
Vilniaus festivalio inf.

Vilniaus festivalį pradeda baletas

 

Muzikinę vasarą Vilniuje tradiciškai atveriantis Vilniaus festivalis šiemet šventę pradėti kviečia efektingu Italijos šiuolaikinio šokio trupės „Aterballetto“ pasirodymu birželio 2 d., 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Trupė Lietuvoje pristatys vieno žymiausių nūdienos šokių kūrėjų, choreografo Mauro Bigonzetti darbus „Come un respiro“ (pagal Händelio muziką) ir „Rossini cards“ (pagal Rossini muziką).

Vilniaus festivalio inf.

Klasikos šedevrai Jurijaus Bašmeto ir „Maskvos solistų“ koncerte

 

Birželio 16 d., sekmadienį, 19 val. Vilniaus festivalio koncerte Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje visu ryškumu sužibės vieno žymiausių Rusijos kamerinių ansamblių – „Maskvos solistų“ parengta programa. Populiariąją XVIII–XIX a. klasiką šis pasaulyje pagarsėjęs kolektyvas grieš su savo vadovu altininku Jurijumi Bašmetu ir svečiu iš Slovėnijos, klarnetininku Darko Brleku.

Jurijus Bašmetas
Jurijus Bašmetas
Vilniaus festivalio inf.

Dosniai žaižaruojantis lotyniškasis džiazas

 

Michel Camilo? Išvydę šį vardą Vilniaus festivalio birželio 20 d. koncerto programoje lotyniškojo džiazo gerbėjai ėmė džiugiai laukti susitikimo su mylimu artistu, tačiau didelei lietuvių publikos daliai tai – naujas vardas. Apie tris dešimtmečius aktyviai koncertuojantis ir dvidešimt keturias autorines plokšteles įgrojęs virtuozas iš JAV mūsų šalyje lankysis pirmą kartą, atverdamas dar vieną džiazo fortepijoninio trio pavidalą – smagų, karštą, svaiginantį, bet kartu pasižymintį intelektu ir precizika, būdingais akademinį išsilavinimą turintiems pianistams.

Michel Camilo
Michel Camilo
Vilniaus festivalio inf.

Gedulo ir vilties dienai skambės Krzysztofo Pendereckio „Lenkiškasis Requiem“

Vilniaus festivalyje viešės ir pats autorius

Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje susitiks gausus būrys Lietuvos ir Lenkijos atlikėjų: solistai, choras ir orkestras suvienys savo jėgas reikšmingam lenkų oratoriniam opusui – Krzysztofo Pendereckio „Lenkiškajam Requiem“ atlikti. Taip bus paminėtas ir vieno žymiausių mūsų dienų lenkų kompozitorių 80-metis. Į Vilnių ketina atvykti ir pats Krzysztofas Pendereckis.

Krzysztof Penderecki
Krzysztof Penderecki
Vilniaus festivalio inf.

Vilniaus festivalio rečitalyje – nepaprastas smuiko ir fortepijono duetas

 

2013 m. birželio 10 d. 19 val. į Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiąją salę klausytojus pakvies neeilinis smuiko ir fortepijono ansamblis. Jaunosios kartos smuikininkė Dalia Kuznecovaitė ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Petras Geniušas pristato spalvingą klasikos programą.

Dalia Kuznecovaitė. L. Masio nuotr.
Dalia Kuznecovaitė. L. Masio nuotr.
Vilniaus festivalio inf.

Vilniaus festivalyje – pianistas Andrius Žlabys ir smuikininkas Sergejus Krylovas

Išskirtinis vakaras Johanno Sebastiano Bacho muzikos gerbėjams

Birželio 7 d., penktadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambės vien tik didžiojo baroko muzikos meistro Johanno Sebastiano Bacho muzika. Jo solinius koncertus su Lietuvos kameriniu orkestru atliks pianistas Andrius Žlabys ir smuikininkas Sergejus Krylovas.

Andrius Žlabys
Andrius Žlabys