7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LFS inf.

LFS inf.

Andriaus Repšio fotografijų paroda

Kovo 17 d. (antradienį) 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) atidaroma Andriaus Repšio paroda „4 m²“ laisvės.

Žemė ne tik graži, joje daugybė paradoksų ir paslėptų prasmių. Kai kurios atsiveria tik iš viršaus. Labai svarbu jas pamatyti. Būtent tai Andriui Repšiui pavyko naujausiame Lietuvos kalėjimų kiemų cikle. Šiose fotografijoje lemtingai susitiko dvi panoptikinės sistemos – kalėjimas ir dronas. Tai dvi kontrolės, biovaldžios, sekimo ir žmogaus sudaiktinimo priemonės, kurios A. Repšio darbuose įgauna veidrodinių atspindžių principą ir radikaliai vizualizuoja pavergimo technikas.
Mes matome uždarus, skurdžius, geometriškai aštrius kalėjimo kiemus, kurie yra dar kartą įkalinami iš viršaus banalią kalinių kasdienybę stebinčio nebaudžiamo drono akimi. Tai kas nuo mūsų buvo ilgus metus slepiama aukštomis spygliuotomis tvoromis, šiandien laisvai apžvelgiama drono skrydžiu.

LFS inf.

„Prospekto“ fotografijos galerijoje atidaroma Dovilės Dagienės paroda „8:20“

Kovo 5 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Dovilės Dagienės paroda „8:20“, kurioje pristatomi pastaruosius metus Vilniaus dailės akademijos doktorantūros studijų metu atlikto meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ darbai.

LFS inf., LFS inf.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos leidiniai Vilniaus knygų mugėje


Vasario 20-23 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyks gausia renginių programa pasižyminti 21–oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jau kelintus metus iš eilės mugėje dalyvaujančios ir leidinius pristatančios Lietuvos fotomenininkų sąjungos stendas (5.A17) – vienintelis visoje mugėje skirtas tik fotografijos menui.
Besidomintieji fotografija šiais metais turės galimybę ne tik įsigyti naujų leidinių, bet ir gauti savo mėgstamo menininko autografą. Stende skirtingomis dienomis lauks 2019 m. savo autorinius albumus išleidę:

21 d. 17:00 val. Romualdas Požerskis;
21 d. 18:00 val. Giedrius Liagas;
22 d. 12:00 val. Rimaldas Vikšraitis;
22 d. 13:00 val. Algis Griškevičius;
22 d. 15:00 val. Gintautas Trimakas;
22 d. 17:00 val. Rokas Pralgauskas.

LFS inf., LFS inf.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos leidiniai Vilniaus knygų mugėje


Vasario 20-23 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyks gausia renginių programa pasižyminti 21–oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jau kelintus metus iš eilės mugėje dalyvaujančios ir leidinius pristatančios Lietuvos fotomenininkų sąjungos stendas (5.A17) – vienintelis visoje mugėje skirtas tik fotografijos menui.
Besidomintieji fotografija šiais metais turės galimybę ne tik įsigyti naujų leidinių, bet ir gauti savo mėgstamo menininko autografą. Stende skirtingomis dienomis lauks 2019 m. savo autorinius albumus išleidę:

21 d. 17:00 val. Romualdas Požerskis;
21 d. 18:00 val. Giedrius Liagas;
22 d. 12:00 val. Rimaldas Vikšraitis;
22 d. 13:00 val. Algis Griškevičius;
22 d. 15:00 val. Gintautas Trimakas;
22 d. 17:00 val. Rokas Pralgauskas.

LFS inf.

Marijos Kapajevos paroda „Nuostabi svajonė, nors ir neaiški“

Vasario 19 d., trečiadienį, 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 9) atidaroma Marijos Kapajevos paroda „Nuostabi svajonė, nors ir neaiški“.

Londone gyvenanti estų menininkė Maria Kapajeva pristato 2014–2017 m. savo gimtajame mieste, Narvoje, sukurtą instaliaciją. Kūrinyje menininkė nagrinėja 150 metų veikusio ir 2010 m. uždaryto tekstilės fabriko „Kreenholm“ socialinį palikimą. Šio fabriko istorija yra giliai įaugusi į vietinių miestelio žmonių gyvenimus, o jo uždarymas – eros pabaiga – paliko traumą Narvoje gyvenančioms šeimoms. Paroda grįsta menininkės atliktais interviu su buvusiais fabriko darbuotojais, šeimų albumais, dienoraščiais ir kitais prisiminimais. Kartu su šia paroda M. Kapajeva atskleidžia ir platesnę regiono istoriją: stiprus pokytis pereinant nuo vėlyvojo socializmo į griežtą kapitalizmą pašalino ištisas industrijas ir jų gaminamus produktus.

LFS inf.

Gerdos Paliušytės paroda „Ceciliui“

Sausio 29 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Gerdos Paliušytės paroda „Ceciliui“.

Cecilis Robertas – to paties pavadinimo „YouTube“ kanalo įkūrėjas ir administratorius, savo paskyroje talpinantis prenumeratorių užsakytus dainų remiksus, skambančius „kaip iš kito kambario“. Sukurti tokį efektą gana paprasta – užtenka „Pro Tools“, „Ableton“ ar kitos panašios programos pagalba paryškinti muzikoje skambančius bosus, prislopinti aukštus dažnius ir pridėti „reverb‘o“ (angl. „atgarsio“) efektą, garsui suteikiantį aidėjimo. Rašytoja ir savaitraščio „The New Yorker“ žurnalistė Jay Tolentino 3 val. nakties išgirdusi grupės „Toto“ dainą „Africa“ (1982), Cecilio pakeistą taip, kad skambėtų „tarsi grojama tuščiame prekybos centre“, rašo apie netikėtą ilgesio ir paguodos jausmų derinį: „Išgirsti mėgstamą dainą grojant iš kitur yra raminanti, izoliuota patirtis: vienu metu pasijunti ir vienišas, ir globojamas“.

LFS inf.

Mikko Waltari fotografijų paroda „Dokumentinis spektaklis“

Dokumentinis spektaklis

Sausio 13 d. 17:30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19) atidaroma suomių kilmės menininko Mikko Waltari fotografijų paroda „Dokumentinis spektaklis“.

Laikas (bent jau taip kaip dažniausiai jį suprantame) sudarytas iš linijinių įvykių, kuriančių tam tikrą istoriją. Tuo tarpu pati istorija atspindi dalį mūsų individualaus ir/ar kolektyvinio identiteto. Šioje M.Waltari fotografijų serijoje stipriai jaučiama melancholija, atsirandanti iš įvykių, kuriuose tampama stebėtoju, o ne dalyviu.

LFS inf.

Fotografijų paroda „24 kadrai per sekundę ir lėčiau“

Gruodžio 10 d. 17:30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19) atidaroma kino fotografijų paroda „24 kadrai per sekundę ir lėčiau“.

Paroda konstruojama dvejopai: remiantis kino aikštelėse fotografavusių autorių darbais bei pirmuoju lietuvišku filmu, sukurtu naudojantis tik fotoaparatu, „Nerutina“ (2007). Į ekspoziciją patenka ir klasikais vadinami autoriai, tokie kaip Algimantas Mockus ar Audriaus Zavadskis, ir iki šiol niekur nepublikuoti operatoriaus Viktoro Radzevičiaus aktorių ir kino veikėjų portretai. Rodomos ir rečiau eksponuotos Juozo Budraičio fiksuotos kino aikštelės, kuriose kuriama pietų pertraukos, laukimo ar darbo dienos pabaigos nuotaika. Neseniai anapilin iškeliavusio Audriaus Zavadskio fotografijos komponuojamos su jo sūnaus Pauliaus Zavadskio šiandieninėmis kino aikštelės nuotraukomis – taip atsiranda iš pirmo žvilgsnio netikėtas, bet puikiai vienas kitą papildantis duetas. Tuo tarpu Pauliaus Makausko ir Audriaus Solomino instaliatyvi kino fotografijos kompozicija tampa lyg atsvara anų laikų „lėtajai“ fotografijai ir, tikriausiai, gyvenimo būdui. Šia instaliacija stengtasi sukurti simbolinį autoriaus darbastalį, kurį turi kiekvienas menininkas, darydamas savo darbų atranką.

LFS inf.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga švenčia penkiasdešimties metų sukaktį

Šiais metais Lietuvos fotomenininkų sąjunga švenčia 50-ies metų veiklos jubiliejų. Šia proga lapkričio 19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko šventinis vakaras, kurio metu buvo skaitomi pranešimai, apdovanoti profesionalai, labiausiai prisidėję prie fotografijos lauko, bei prisiminta visa institucijos istorija, kuri palyginta su šiandien vykdoma veikla.

Renginio metu pranešimus skaitė menotyrininkė Dr. Margarita Matulytė bei Lietuvos dailės muziejaus direktorius Dr. Arūnas Gelūnas, o sąjungos narius sveikino kultūros viceministrė Regina Jaskelevičienė.

LFS inf.

Gintauto Trimako kūryba pristatyta pagrindiniame fotografijos centre Škotijoje „Street Level Photoworks“

Lapkričio 16 d. pagrindiniame fotografijos centre Škotijoje „Street level Photoworks“ pristatytas naujausias menininko Gintauto Trimako leidinys „Išėjimai“.

Po 26 metų G. Trimakas sugrįžta į Glazgą su albumu, nagrinėjančiu kone mažiausiai analizuotus menininko kūrybos darbus. „Išėjimų“ seriją menininkas sukūrė Tarptautinio fotografijos simpoziumo metu, keliaudamos Neringos pakrante nuo Juodkrantės iki Nidos ir fiksuodamas pajūrio pakrantėse esančius laiptus, taką nuo jūros bei kitus žmonių paliktus pėdsakus, juos jungdamas į vientisą vaizdą su jūriniu peizažu. „Išėjimai“ išsiskiria kūrinių talpumu: serijoje analizuojamos tokios temos kaip rutina ir joje pradingstantis laikas, meditatyvumas ir gyvenimo, tarsi performanso, dokumentavimas. Analizuojamos temos ypač aktualios šiuolaikiniam žmogui, gyvenančiam greitame ir besikeičiančiame pasaulyje, tad albumas būtų puiki priemonė šiandieninį gyventoją skatinti giliau analizuoti esamas problemas ir jį supantį pasaulį pasitelkiant G. Trimako kūrybą.  

  < PUSLAPIS IŠ 8  >>> Archyvas