7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Gintauto Trimako personalinė paroda „#Slinktys #Dariniai #Spalva”

LFS inf.
Nr. 12 (1377), 2021-03-26
Dailė Anonsai

Kovo 23 d. – balandžio 10 d. Vilniaus fotografijos galerijoje (Didžioji g. 19 (Stiklių g. 4)) veiks menininko Gintauto Trimako personalinė paroda „#Slinktys #Dariniai #Spalva”.

Parodoje pristatomi pastaruoju metu G. Trimako plėtojami projektai, kurie tęsia menininko vystomas fotografinės raiškos reprezentavimo ir pristatymo galimybių paieškas. Žinomas kaip abstrakčiosios fotografijos šalininkas ir pradininkas G. Trimakas savo kūrybinei praktikai pasitelkia esminius fotografijos meno sandus – šviesą, laiką ir medžiagą. Remdamasis klasikinėmis ir senosiomis fotografinėmis technologijomis autorius sukuria metaforiškus, parodinėje erdvėje įprasmintus, scenovaizdžius pasakojančius apie fotografijos praeitį, dabartį ir prognozuojančius ateitį.

Gintautas Trimakas (g. 1958 m.) gyvena ir kuria Vilniuje, Lietuvoje. Fotomenininkas nuo 1986 m. aktyviai dalyvauja grupinėse ir rengia personalines parodas Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 1989 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. G. Trimako kūriniai yra įtraukti į Lietuvos dailės muziejaus, Šiaulių fotografijos muziejaus, MO muziejaus, Suomijos fotografijos muziejaus, Lodzės fotografijos muziejaus ir kitų institucijų bei privačių asmenų kolekcijas Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. menininkas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Paroda veiks iki balandžio 10 d.

 

Vilniaus fotografijos galerijos darbo laikas:
II–V 12.00–18.00, VI 12.00–16.00

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Žymos:
LFS inf.,