7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VDA inf.

VDA inf.

Retrospektyvi apžvalginė paroda, skirta Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos įkūrimo 75-mečiui

Tradicija ir kaita
Retrospektyvi apžvalginė paroda, skirta šiais metais minimam
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos įkūrimo 75-mečiui.

Ekspozicijoje rodoma virš 150 Dailės skyriaus mokinių darbų, kurie buvo sukurti nuo jo įsteigimo 1960 metais iki šiandien.

VDA inf.

Paroda „Covid 20“

Atidarymas spalio 27 d., antradienį, 18 val.

Paroda „Covid‘ 20“ susiformavo netikėtai (kaip ir pati pandemija bei jos sąlygotas karantinas, taip pat visi su tuo susiję pavojai, netektys, baimės) ir spontaniškai. Keturi tam tikrais geografiniais ryšiais, kuriuos galima lokalizuoti pietiniu Lietuvos regionu, bei pažintimis ar giminystėmis (tėvas-sūnus, tėvas-sūnus) menininkai eksponuoja savo pirmosios viruso/pandemijos/karantino bangos metu ir poveikyje atsiradusius darbus. Išraiškos prasme tai jungtinė instaliacija iš piešinių, tapybos, asambliažų, skulptūros objektų, ‚ready-made‘ ir panašiai.

VDA inf.

Ievos Trinkūnaitės personalinė paroda „Instinktas“

Atidarymas spalio 9 d. 18 val. VDA Titanikas
Ieva Trinkūnaitė „Instinktas“

VDA inf.

Audriaus Janušonio paroda „Signalai ir Giesmės“

Atidarymas spalio 8 d. 18 val. VDA Titanikas
Audrius Janušonis „Signalai ir Giesmės“

VDA inf.

Jungtinė septynių tekstilės menininkių paroda „Sienos”

VDA galerija Artifex​ 

2020 09 15–09 26

Parodos dalyvės: Marija Žiemytė, Kotryna Danytė,

Gabrielė Žiogelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė,

Klaudija Armonavičiūtė, Augustė Zukaitė, Saulė Poškutė.

VDA inf.

Saulius Vaitiekūnas. Paroda „Nešantys lietų“

Vilniaus dailės akademijos ekspozicinė erdvė „Kreatoriumas / meno krosnys“

Atidarymas: IX 14, 18 val.

IX 14–27

Saulius Vaitiekūnas yra žinomas kaip menininkas, kurio pagrindinė kūrybinio darbo medžiaga yra akmuo (ir metalas). Paradoksalu (o gal ir ne), kad jau beveik dvidešimt metų jis nuosekliai kuria tai, ką galima pavadinti „Debesimis“. Nuo šio tūkstantmečio pradžios tartum viena didelė serija, ilgiausias serialas, randasi objektai ir instaliacijos, įvairiais aspektais susijusios su atmosferiniu reiškiniu – vandens lašelių, ledo kristalų sankaupomis danguje. Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje erdvėje „Kreatoriumas“ pakibę „Nešantys lietų“ yra logiška šio kūrybinio proceso išraiška, dar vienas (ir tikrai nepaskutinis) debesų susiniaukimo etapas. 

VDA inf.

VDA Mados dizaino katedros studentų paroda „Prototipų teorija“

2020 09 02–09 12 

Projekto vadovas dizaineris doc. Dainius Bendikas

„Prototipų teorija“ projektas yra kilęs iš žmogiškosios kategorizacijos teorijos, kurios esmė – pasaulio skirstymas į tam tikras kategorijas, atstovaujamas prototipų. Kiekviena klasifikacija yra suvokiama kaip viena žinių struktūra, o prototipas – kaip mentalinis tam tikros kategorijos esminių (kognityvių) bruožų atspindys. 

VDA inf.

Vilniaus dailės akademijos absolventų (MA) baigiamųjų darbų paroda

VDA parodų salės „Titanikas“ (II aukštas)

Atidarymas: 2020 07 10, penktadienį, 17 val.

2020 07 10 – 08 15

 2019 metų liepos 10 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ (II aukšte) veikianti VDA absolventų baigiamųjų darbų paroda „Dokumentacija“, sutampanti su iškilminga diplomų įteikimo ceremonija bei švente, viena vertus, pristato šių metų Akademijos magistrų diplominius kūrinius įvairiausių laikmenų pavidalais – t. y. reprezentuojant juos virtualiai, vaizdinės ir tekstinės informacijos pavidalais, monitorių, projektorių ir kitų išmaniųjų įrenginių dėka. Tokiu būdu realizuojamas konkretus kiekvienais metais, anksčiau parodų „Meno celės“ metu siektas tikslas – pristatyti visus ar beveik visus tais metais baigiančiuosius studentus, jų meninius ir mokslinius pasiekimus. Iš kitos pusės – „Dokumentacijai“ esant kuruojamu sumanymu, beveik penkių šimtų kvadratinių metrų plote eksponuojami šią – dokumento, dokumentavimo, dokumentacijos koncepciją atitinkantys artefaktai.

VDA inf.

Pauliaus Juškos tapybos darbų paroda „Dėl savos eilės“

VDA galerijoje Akademija (pilies g. 44, Vilnius. Darbo laikas I – VI, 12-18 val.)
Paroda veikia iki kovo 21 dienos

Mano paveikslai - paskirų tikrovės fragmentų samplaikos, o jų pagrindinis veikėjas yra žmogus. Beveik visada tai realus asmuo, kurį nors šiek tiek pažįstu, ar bent esu kur nors matęs, kuris man įdomus charakteriu ir kūno formomis. Domiuosi daugiausia išore, galvoju, ką ji kalba, kuo ją galima papildyti.

Paulius Juška, Nuo stalo! Belšazaro puotos motyvais. 2015 m.
Paulius Juška, Nuo stalo! Belšazaro puotos motyvais. 2015 m.
VDA inf.

XX amžiaus 5-6 dešimtmečių tapyba iš VDA muziejaus rinkinių

Paroda veikia nuo 2020 02 25, Titaniko II a.

Parodos „Revizija“ objektas yra Vilniaus dailės akademijos muziejaus fonduose saugoma XX amžiaus 5 ir 6 dešimtmečių akademinė – studentiška (ne vienos vėliau Lietuvos dailės klasikais tapusių asmenybių) tapyba.

  PUSLAPIS IŠ 22  >>> Archyvas