7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VDA inf.

VDA inf.

Vilniaus dailės akademijos absolventų (MA) baigiamųjų darbų paroda

VDA parodų salės „Titanikas“ (II aukštas)

Atidarymas: 2020 07 10, penktadienį, 17 val.

2020 07 10 – 08 15

 2019 metų liepos 10 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ (II aukšte) veikianti VDA absolventų baigiamųjų darbų paroda „Dokumentacija“, sutampanti su iškilminga diplomų įteikimo ceremonija bei švente, viena vertus, pristato šių metų Akademijos magistrų diplominius kūrinius įvairiausių laikmenų pavidalais – t. y. reprezentuojant juos virtualiai, vaizdinės ir tekstinės informacijos pavidalais, monitorių, projektorių ir kitų išmaniųjų įrenginių dėka. Tokiu būdu realizuojamas konkretus kiekvienais metais, anksčiau parodų „Meno celės“ metu siektas tikslas – pristatyti visus ar beveik visus tais metais baigiančiuosius studentus, jų meninius ir mokslinius pasiekimus. Iš kitos pusės – „Dokumentacijai“ esant kuruojamu sumanymu, beveik penkių šimtų kvadratinių metrų plote eksponuojami šią – dokumento, dokumentavimo, dokumentacijos koncepciją atitinkantys artefaktai.

VDA inf.

Pauliaus Juškos tapybos darbų paroda „Dėl savos eilės“

VDA galerijoje Akademija (pilies g. 44, Vilnius. Darbo laikas I – VI, 12-18 val.)
Paroda veikia iki kovo 21 dienos

Mano paveikslai - paskirų tikrovės fragmentų samplaikos, o jų pagrindinis veikėjas yra žmogus. Beveik visada tai realus asmuo, kurį nors šiek tiek pažįstu, ar bent esu kur nors matęs, kuris man įdomus charakteriu ir kūno formomis. Domiuosi daugiausia išore, galvoju, ką ji kalba, kuo ją galima papildyti.

Paulius Juška, Nuo stalo! Belšazaro puotos motyvais. 2015 m.
Paulius Juška, Nuo stalo! Belšazaro puotos motyvais. 2015 m.
VDA inf.

XX amžiaus 5-6 dešimtmečių tapyba iš VDA muziejaus rinkinių

Paroda veikia nuo 2020 02 25, Titaniko II a.

Parodos „Revizija“ objektas yra Vilniaus dailės akademijos muziejaus fonduose saugoma XX amžiaus 5 ir 6 dešimtmečių akademinė – studentiška (ne vienos vėliau Lietuvos dailės klasikais tapusių asmenybių) tapyba.

VDA inf.

Irinos Peleckienės „Ilumine/Interpretations

2020 02 25–03 14
Procesas – momento kadruotės – transformacija – virsmas – medžiagiškumo peržengimas – ribų naikinimas – šviesos bangavimas – susiliejimas. „Ilumine/Interpretations" – trečioji kūrybos proceso interpretacijos dalis, pratęsianti, apjungianti parodų Ontology of Shadows(2019), Illumine (2019) tematiką.

VDA inf.

Jauna Kauno tapyba’20

Kviečiame Jus į parodos „Jauna Kauno tapyba’20“ atidarymą, kuris vyks vasario 11 d., antradienį, 17 val. VDA galerijoje „Akademija” (Pilies g. 44, Vilnius).
Paroda veiks - 2020 02 11 – 02 29
Galerijos darbo laikas: I-VI 12:00-18:00.

Jauna Kauno tapyba’20 – tai jau ketvirtoji, apžvalginė VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros absolventų ir dar tebestudijuojančiųjų jaunųjų tapytojų paroda.
2020-jų metų paroda sumanyta taip, kad galima būtų patirti realią ir virtualią erdves. Ekspozicijoje žiūrovui pristatomi jaunųjų tapytojų kūriniai įprastu būdu, eksponuojant realioje erdvėje su visu kūrinio fiziniu, apčiuopimu kūnu.

Lukas Marciulevičius, Išorė, vidus ir kitos erdvės. 2019 m.
Lukas Marciulevičius, Išorė, vidus ir kitos erdvės. 2019 m.
Sandra Kvilytė, Puolimas. 2019 m.
Sandra Kvilytė, Puolimas. 2019 m.
Sonata Riepšaitė, Tolimas artumas, mišri technika, 2018 m.
Sonata Riepšaitė, Tolimas artumas, mišri technika, 2018 m.
Vytenis Mikulevičius Akatoch iš ciklo Kultūra 2019 m.
Vytenis Mikulevičius Akatoch iš ciklo Kultūra 2019 m.
Akvilina Šimkevičiūtė, F48.1. 2018 m.
Akvilina Šimkevičiūtė, F48.1. 2018 m.
VDA inf.

Darbas ir poilsis — Nyksmas ir nykumas

Nuo sausio 27 d., Kreatoriumas / Meno krosnys
Maironio g. 6, Vilnius (VDA senųjų rūmų II kiemas)

Didžiąją Vilniaus dailės akademijos muziejaus rinkinių dalį sudaro vadinamojo sovietinio laikotarpio – ypač XX amžiaus 7-9 dešimtmečiais datuojami eksponatai. Tai iš įvairių tuometinio Dailės instituto katedrų metodinių kabinetų atitekusi medžiaga. 1944 metais Vilniuje atkūrus Dailės akademiją (netrukus pervadintą Institutu), tuoj pat buvo atidaryta ir Tapybos katedra – savo šaknimis ir tradicijomis pati seniausia. Kaip rašoma 1981 metais išleistame reprezentaciniame institucijos leidinyje /Lietuvos TSR valstybinis dailės institutas, sudarė ir parengė Janina Morkytė, Vilnius, 1981/, „per šešerius studijų metus būsimieji molbertinės tapybos specialistai gilinasi į sudėtingą tapybos priemonių ir plastinio meno specifiką, ruošiasi savarankiškam kūrybiniam darbui.

VDA inf.

Joanos Kairienės paroda „Kitas kailis“

2020 01 14 – 02 01

Parodoje „Kitas kailis” Joana Kairienė pristato pastaraisiais metais rinktą su parodos tema susijusių artefaktų kolekciją. Tai buvo jos tyrimo eiga. Tyrinėdama menininkė palaiko dialogą su abstrakčiu ir nuolat besikeičiančiu pašnekovu. Vykstančio pokalbio metu išryškėja vieno pašnekovo didėjantis noras atpažinti save kito kailyje.

„...Užsimerkiu. Atsimerkiu tavo odoje. Nesuprantu, ar čia vis dar aš, ar jau tu. Kodėl esi ant mano paviršiaus?
Matau tavo raštus visur. Drabužiai, daiktai, TV laidos, parduotuvės…Dar nesupratau šio poreikio kilmės. Kodėl tu mane taip trauki? Kodėl tavo spalva mane taip traukia?
Jaučiu tavo kvėpavimą tarp savo įkvėpimų. Mes tampame viena. Išeinam į gatvę. Atsisuku pažiūrėti, ar tu vis dar ant mano paviršiaus. Matau tave už kampo prie vitrinos. Ryškios šviesos apšviečia manekeną po tavimi. Tada dingsti.

VDA inf.

Paroda „HOT“

Atidarymas sausio 14 d. 18 val. VDA galerijoje „Akademija".(Pilies g. 44, Vilnius)
Paroda veiks sausio 14–31 d.

HOT parodoje pristatoma skirtingų kūrinių sudaroma aplinka, įkvėpta stipriausios individualios motyvacijos. Autorius jungia ta pati akademija, jų kūriniai kalbasi tarpusavyje minties, gamtos ir šiandienos kolektyvios patirties temomis.
Lankiau kiekvieną menininką jų studijose ir kalbėjausi su jais apie jiems dabar svarbiausius dalykus ir apie tai, kaip jie atsispindi kūryboje. Eksperimentinė kūryba, dideli siekiai ir žinių dalijimasis su kitais yra tarp šių menininkų pasikartojantys motyvai.
HOT paroda pristato eksperimentinę instaliatyvią aplinką, sudarytą iš šiuolaikinės kolektyvios patirties refleksijų.
Rūta Matulevičiūtė

Dalyviai: Mantas Daujotas, Anastasija Kodzisova, Rūta Matulevičiūtė, Laura Slavinskaitė, Giedrė Šiaulytė, Tadas Tručilauskas, Rūta Vadlugaitė

VDA inf.

Eglės Gandos Bogdanienės projektas „Antra oda II“

2019 12 16 – 2020 01 11
 
Šiuolaikinės technologijos kuria virtualios realybės potyrius, ko pasekoje materialus kūnas tampa vis labiau izoliuotas nuo tiesioginio fizinio kontakto su kitu žmogumi ir įvairiais taktiliniais paviršiais.
Projektas „Antra oda“ skatina grįžti prie kūno pojūčių  ir intuityvios juslinės patirties. Tai meninių performansų ciklas interpretuojant lytos (taktilinės ir haptinės) ir odos – paviršiaus, sluoksnio, dangos, membranos, gyvo organo, ribos  tarp skirtingų fizinių ir mentalinių pasaulių sinergijos klausimus.


Akcijų metu veliama ant žmonių kūnų tikintis, kad veliamame pluošte įsipins individualaus kūno ląstelės, nešančios nematomą, užkoduotą asmens biologinę tapatybę. Lytėjimas, kūniškos ir dvasinės saveikos tarp autorės, akcijų dalyvių ir žiūrovų kuria naujas menines raiškas ir unikalų pirmapradį patyrimą. Taktiliškumas naudojamas kaip priemonė praplėsti meno kūrinio ir paties kūno suvokimą šiuolaikinio meno kontekste.

VDA inf.

Aistės Jančiūtės pojūčių laboratorija „Svoris“

2019 11 26 – 12 14
Parodos atidarymas lapkričio 26 d. (antradienį) 18 val. VDA galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius)

Pojūčių laboratorija „Svoris“, tai dviejų metų meninio tyrimo rezultatas, apimantis VDA KDI baigiamojo magistro darbo, „Magic carpet“ projekto (rezidencija Folkstone, Dž. Britanija) ir performatyvių „Pojūčių teatro“ praktikų  fragmentus.

  PUSLAPIS IŠ 21  >>> Archyvas