7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Auksė Kancerevičiūtė

Auksė Kancerevičiūtė

Prasmė pagal Sergejų Bukovskį

Baigėsi Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

„Rodyti, kad gyvenimas bjaurus, šiais laikais paprasčiau nei sakyti, kad vis dėlto jis turi kažkokią prasmę“, – teigia ukrainiečių režisierius Sergejus Bukovskis. Jis – vienas žymiausių kino autorių Ukrainoje, kurio filmuose „Pasakyk savo vardą“, „Gyvieji“, „Rytoj šventė“, „Dislokacija“, „Stogas“ persipina tragiškos epochos ir neįmenamos lemties ženklai. Sluoksnis po sluoksnio, tarsi restauruojant senąsias ikonas, atidengiami XX amžiaus istorijos siužetai, žmonių liudijimai, bylojantys apie karus, badą, pažeminimus ir... šviesą, kuri tūno giliame sielos kamputy ir neleidžia paskęsti purve. Laikas Bukovskio filmuose teka lėtai, kaip ir prieš keletą dešimtmečių, o su herojais bendraujama nuoširdžiai ir paprastai, tarsi jie būtų seni geri draugai.
Sergejaus Bukovskio filmų retrospektyva šiemet papuošė festivalio programą, su juo kalbėjosi Auksė Kancerevičiūtė.

„Rytoj šventė“
„Rytoj šventė“
„Dislokacija“
„Dislokacija“
„Stogas“
„Stogas“
Auksė Kancerevičiūtė

Emocijų sūkuryje

Pokalbis su belgų režisieriumi Felixu van Groeningenu

Režisieriui Felixui van Groeningenui, filmo „Lūžęs gyvenimo ratas“ autoriui, 2013-ieji buvo sėkmingi. Filmo premjera įvyko tarptautiniame Berlyno kino festivalyje, ji pelnė „Panoramos“ žiūrovų simpatijų prizą. Amerikiečių žurnalas „Variety“ įtraukė van Groeningeną į keliolikos jaunų režisierių, su kuriais siejama kino ateitis, sąrašą, aktorė Veerle Baetens gruodį tapo geriausia 2013 m. Europos kino aktore.

Felix van Groening
Felix van Groening
„Lūžęs gyvenimo ratas“
„Lūžęs gyvenimo ratas“
Auksė Kancerevičiūtė

Daugiau jokio karo

Jonas Mekas, Briuselis ir kinas.Paroda vizualiųjų menų centre „Bozar“

 

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga, Briuselyje, Vizualiųjų menų centre „Bozar“, iki sausio 26 dienos veikia paroda „Jonas Mekas / Fluxus siena“. Salėse eksponuojami  J. Meko kūriniai nuo 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų, atskira parodos dalis skiriama Fluxus performansų menui. Apie parodą ir daugiafunkcinę menui skirtą erdvę kalbamės su parodų koordinatore Alberta Sessa ir kino kuratoriumi Xavieru García Bardónu.

 

Jonas Mekas
Jonas Mekas
Jono Meko rašyti haiku
Jono Meko rašyti haiku