7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LNOBT inf.

LNOBT inf.

LNOBT durys atsivers koncertu „Baleto gala. Nepapasakotos istorijos“

Balandžio 23 ir 24 dienomis 18.30 val. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras po beveik pusmetį trukusios pertraukos vėl pakvies žiūrovus į Didžiąją salę. Jie išvys unikalų koncertą „Baleto gala. Nepapasakotos istorijos“, kuriame baleto artistai pristatys gražiausias scenas iš karantino metu neparodytų spektaklių.

M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.
LNOBT inf.

Vaikų kambariai sekmadieniais virs muzikos karalyste

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras nepamiršta savo mažųjų žiūrovų ir siūlo žiemos savaitgalius namuose praskaidrinti vaikiškais spektakliais. Jau sausį internete jie galės stebėti baleto „Pelenė“, operų „Penki Merės stebuklai“, „Buratinas“ įrašus, o vėliau – ir kitus LNOBT vaikams skirto repertuaro spektaklius.

„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
LNOBT inf.

Operos solistė Sigutė Stonytė: „Svarbu išskleisti sparnus, kuriuos visos turim“

Artėjant Lietuvos operos 100-mečiui dedikuotai „Traviatos“ premjerai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kalbiname anksčiau šį teatrą garsinusią Violetą, o dabar ateities Violetas scenai ruošiančią profesorę, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Sigutę Stonytę.

 

Buities darbų namuose nesikračiusi primadona prisipažįsta į sceną kartais skubėdavusi... pailsėti. Ji pasakoja apie žiemines kepures primenančius perukus ir sunkias krinolino suknias, kuriomis vilkint tekdavo apskaičiuoti kiekvieną judesį. Ir liudija, kad Alfredą „Traviatoje“ dainavęs Virgilijus Noreika savo jaunąją partnerę spektaklyje kartais nužvelgdavo anaiptol ne įsimylėjėlio, o reiklaus teatro direktoriaus žvilgsniu...

Sigutė Stonytė (Violeta) „Traviatoje“. LNOBT nuotr.
Sigutė Stonytė (Violeta) „Traviatoje“. LNOBT nuotr.
LNOBT inf.

Daugiau nei šventinė tradicija: virtuali diskusija apie „Traviatą“

Lapkričio 18 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į virtualią diskusiją, skirtą „Traviatai“ – operai, su kuria daugybę metų teatro salėje išlydėdavome senuosius metus.

M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.
LNOBT inf.

Irena Jasiūnaitė tampa trečiąja LNOBT garbės emerite

Spalio 29 d. 17 val. LNOBT Raudonojoje fojė vyksiančios ceremonijos metu 95-ąjį gimtadienį švenčiančiai operos solistei Irenai Jasiūnaitei bus iškilmingai suteiktas LNOBT emeritės garbės vardas.

Irena Jasiūnaitė (Eboli) operoje „Don Karlas“. LNOBT archyvo nuotr.
Irena Jasiūnaitė (Eboli) operoje „Don Karlas“. LNOBT archyvo nuotr.
LNOBT inf.

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras prieš spektaklius kviečia pasiklausyti „Pokalbių prieš uvertiūrą“ – gyvų pasakojimų, kurie paskatins kitaip pamatyti ir išgirsti scenoje vaizduojamus įvykius.

 

Ankstėliau į teatrą atskubėjusiems žiūrovams muzikologai bei spektaklių kūrėjai atskleis tokių būsimo vaidinimo niuansų, į kurias galbūt atkreipsite dėmesį tik „Pokalbių prieš uvertiūrą“ dėka. O ir sužinotos kūrėjų biografijų detalės daug ką paaiškins ir paskatins naujomis akimis pažvelgti netgi į žinomą veikalą.

M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.
LNOBT inf.

Netekome operos solisto Vaclovo Daunoro (1937–2020)

Spalio 19-ąją, eidamas 84-uosius gyvenimo metus, Vilniuje mirė legendinis operos bosas Vaclovas Daunoras.

 

V. Daunoras laikomas vienu ryškiausių artistų Lietuvos operos istorijoje. 1960 m. jaunas solistas debiutavo operoje „Karmen“ Eskamiljo vaidmeniu. 1962 m. iškovojo trečią vietą M. Glinkos konkurse Maskvoje. 1966 m. tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje pelnė ketvirtą vietą.

Vaclovas Daunoras LNOBT. 2017 m. M. Aleksos nuotr.
Vaclovas Daunoras LNOBT. 2017 m. M. Aleksos nuotr.
LNOBT inf.

Dirigentas Sesto Quatrini supažindins su „Anos Bolenos“ tvirtove

Spalio 12 d. (pirmadienį) 16.45 val. LNOBT Kamerinėje salėje vyks susitikimas su Gaetano Donizetti operos „Ana Bolena“ pastatymo muzikos vadovu, teatro Operos meno vadovu Sesto Quatrini.

LNOBT inf.

Operos premjera „Ana Bolena“

Tuo metu, kai nemažai garsiųjų pasaulio teatrų pasirinko užverti žiūrovams savo salių duris, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras renkasi kitą kelią: kviečia publiką į spektaklius ir rengia premjeras.  Spalio 4 d. 18 val. Vilniaus žiūrovai išgirs pirmąkart Lietuvoje skambėsiančią Gaetano Donizetti operą „Ana Bolena”. Ši premjera – tai bendras LNOBT ir Opera di Roma pastatymas.

Spaudos konferencija LNOBT. M. Aleksos nuotr.
Spaudos konferencija LNOBT. M. Aleksos nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas