Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras nepamiršta savo mažųjų žiūrovų ir siūlo žiemos savaitgalius namuose praskaidrinti vaikiškais spektakliais. Jau sausį internete jie galės stebėti baleto „Pelenė“, operų „Penki Merės stebuklai“, „Buratinas“ įrašus, o vėliau – ir kitus LNOBT vaikams skirto repertuaro spektaklius.
Artėjant Lietuvos operos 100-mečiui dedikuotai „Traviatos“ premjerai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kalbiname anksčiau šį teatrą garsinusią Violetą, o dabar ateities Violetas scenai ruošiančią profesorę, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Sigutę Stonytę.
Buities darbų namuose nesikračiusi primadona prisipažįsta į sceną kartais skubėdavusi... pailsėti. Ji pasakoja apie žiemines kepures primenančius perukus ir sunkias krinolino suknias, kuriomis vilkint tekdavo apskaičiuoti kiekvieną judesį. Ir liudija, kad Alfredą „Traviatoje“ dainavęs Virgilijus Noreika savo jaunąją partnerę spektaklyje kartais nužvelgdavo anaiptol ne įsimylėjėlio, o reiklaus teatro direktoriaus žvilgsniu...
Lapkričio 18 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į virtualią diskusiją, skirtą „Traviatai“ – operai, su kuria daugybę metų teatro salėje išlydėdavome senuosius metus.
Spalio 29 d. 17 val. LNOBT Raudonojoje fojė vyksiančios ceremonijos metu 95-ąjį gimtadienį švenčiančiai operos solistei Irenai Jasiūnaitei bus iškilmingai suteiktas LNOBT emeritės garbės vardas.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras prieš spektaklius kviečia pasiklausyti „Pokalbių prieš uvertiūrą“ – gyvų pasakojimų, kurie paskatins kitaip pamatyti ir išgirsti scenoje vaizduojamus įvykius.
Ankstėliau į teatrą atskubėjusiems žiūrovams muzikologai bei spektaklių kūrėjai atskleis tokių būsimo vaidinimo niuansų, į kurias galbūt atkreipsite dėmesį tik „Pokalbių prieš uvertiūrą“ dėka. O ir sužinotos kūrėjų biografijų detalės daug ką paaiškins ir paskatins naujomis akimis pažvelgti netgi į žinomą veikalą.
Spalio 19-ąją, eidamas 84-uosius gyvenimo metus, Vilniuje mirė legendinis operos bosas Vaclovas Daunoras.
V. Daunoras laikomas vienu ryškiausių artistų Lietuvos operos istorijoje. 1960 m. jaunas solistas debiutavo operoje „Karmen“ Eskamiljo vaidmeniu. 1962 m. iškovojo trečią vietą M. Glinkos konkurse Maskvoje. 1966 m. tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje pelnė ketvirtą vietą.
Spalio 12 d. (pirmadienį) 16.45 val. LNOBT Kamerinėje salėje vyks susitikimas su Gaetano Donizetti operos „Ana Bolena“ pastatymo muzikos vadovu, teatro Operos meno vadovu Sesto Quatrini.
Tuo metu, kai nemažai garsiųjų pasaulio teatrų pasirinko užverti žiūrovams savo salių duris, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras renkasi kitą kelią: kviečia publiką į spektaklius ir rengia premjeras. Spalio 4 d. 18 val. Vilniaus žiūrovai išgirs pirmąkart Lietuvoje skambėsiančią Gaetano Donizetti operą „Ana Bolena”. Ši premjera – tai bendras LNOBT ir Opera di Roma pastatymas.
Rugsėjo 23-iosios vakarą buvo įteikti apdovanojimai II tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso laureatams. Specialųjį prizą dviem iš jų įsteigė ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, sopraną Julią Muzychenko iš Rusijos ir tenorą Kyounghan Seo iš Pietų Korėjos pakvietęs dainuoti 2021–2022 m. sezono „Traviatos“ spektakliuose.
Rugsėjo 22 d. (antradienį) operos solistui ir pedagogui Virgilijui Noreikai (1935–2018) sukaktų 85-eri. Šios sukakties proga Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fojė bus atidengtas V. Noreikos memorialinis biustas, kurį sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras. Šį Maestro atminimo ženklą LNOBT dovanoja ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo „Vilniaus klubas" ir paramos fondas „Orfėjo lyra".