7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kiti anonsai

NTŽ inf.

NŽT pristato: Molotovo-Ribentropo pakto žemėlapis ir kiti unikalūs eksponatai parodoje „Lietuva Europoje“

Signatarų namuose Vilniuje, Štralio salėje, nuo kovo 22 d. iki balandžio 7 d. bus eksponuojami unikalūs istorinės kartografijos darbai. Žemėlapių parodą „Lietuva Europoje“ ir mokslininkų diskusiją ta pačia tema rengia Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos (NŽT).

Pirmas Lietuvos (Letoini pagani) paminėjimas žemėlapiuose – Pietro Vesconte 1311 m.  pasaulio žemėlapyje
Pirmas Lietuvos (Letoini pagani) paminėjimas žemėlapiuose – Pietro Vesconte 1311 m. pasaulio žemėlapyje
Monika Krikštopaitytė

Pasidalinimai savo matymu

Gedimimo Pranckūno fotografijų knyga „Truputį lėtai. Poco adagio“ (Ariel Ink, 2024)

Daugiau nei dešimtmetį teko stebėti Gedimino Pranckūno fotografijos raidą nuosekliai pristatomose parodose. Šuolis nuo įdėmaus vėliavų laikiklių (2006) ir vandens kolonėlių Vilniuje fiksuotojo iki savito fotografinio matymo kūrėjo yra didžiulis. Jau 2010–2013 m. cikluose „Tylos skliautas“ ir „Apšvietos žymės“, kur dominuoja Vilniaus bažnyčių interjerų nuotraukos, galima įžvelgti, kad pramuša tapybinis žvilgsnis. Čia galime prisiminti, kad Pranckūnas studijavo tapybą, o tapyboje abstraktūs plotai ir painios erdvės kompozicijos labai įprastas dalykas. Kai persuki galvoje visas parodas, tikrai justi, kaip Pranckūno matymas vystosi, mainosi, sudėtingėja, nors vis išlieka kažkas pastovaus – gal bandymas sukurti, išsakyti patirtį. Visada domimasi tuo, kaip veikia laikas ir kaip galima jį perkonstruoti lėtinant žvilgsnį, o dirbant vis taikomas ilgas vaikščiojimas ir tupinėjimas, įdėmus stebėjimas.

Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Fonografija“ ir „Nykstanti idilė“
Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Fonografija“ ir „Nykstanti idilė“
Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Tylos skliautas“ ir „Valandos. Katedra“
Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Tylos skliautas“ ir „Valandos. Katedra“
Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Tylos skliautas“
Gediminas Pranckūnas, iš ciklo „Tylos skliautas“
ŠMC inf.

Šiuolaikinio meno centro edukacinės programos „Viskas gerai

Kovo 20 d., trečiadienį, 18.30 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Aušros Vartų g. 5 / Pasažo skg., Vilnius) vyks edukacinės programos „Viskas gerai“ renginys „Tólimos svar̃bos“. Trečius metus gyvuojanti programa kviečia ieškoti atsakymų, kaip kinta visuomenės savijauta, tarpusavio santykiai bei kultūrinis identitetas. Šie klausimai, keliami Šiuolaikinio meno centrui (ŠMC) bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojais, apžvelgia meno ir politikos santykio problematiką.

Jogilė Ulinskaitė, Vytenis Burokas. YOKO ONO edukacija. E. Kinaičio nuotr.
Jogilė Ulinskaitė, Vytenis Burokas. YOKO ONO edukacija. E. Kinaičio nuotr.
„Baltų lankų“ inf.

Kelionę pradeda ypatinga kilnojamoji paroda – skleis žinią apie autizmą

Nuo kovo 18 d. kelionę po įvairias Lietuvos bei užsienio įmones ir organizacijas pradeda svarbią žinią skleidžianti kilnojamoji paroda „Autizmas – dalis manęs“.

Tyrimas nustatė, kad kultūrinio gyvenimo dalyviai yra pilietiškesni ir laimingesni

Lietuvos kultūros tarybos užsakymu atliktas gyventojų tyrimas apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimą, jų prieinamumą ir kokybę atskleidė, kad aktyviausiai į kultūrą įsitraukia Kauno ir Klaipėdos miestų bei Alytaus apskrities gyventojai, o kultūros prieinamumas geriau nei vidutiniškai vertinamas Vilniuje ir Kaune, kultūros kokybė – Vilniuje ir Kauno bei Alytaus apskrityse.

LTMKM inf.

Naujajame Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus pastate – atviros ir modernios saugyklos, turiningo laisvalaikio erdvės

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus plečiasi ir dalį sukauptų gausių meno kolekcijų perkėlė į naują pastatą, kur vertybės eksponuojamos atvirose saugyklose ir yra prieinamos žiūrovui. Eksponatus apžiūrėti ir pažinti bus galima ekskursijų metu, su gidu.

Po šešiolika metų trukusios rekonstrukcijos kovo 14 d. duris atvėrė rekonstruotų pastatų patalpos: 7 saugyklos, parodų erdvės, skaitykla, šiuolaikiška multifunkcinė renginių salė, mažoji konferencijų salė, modernūs muziejaus darbuotojų kabinetai, kavinės erdvė.

LTMKM naujosios patalpos. Didžiųjų instrumentų muzikos saugykla. Z. Nekrošiaus nuotr.
LTMKM naujosios patalpos. Didžiųjų instrumentų muzikos saugykla. Z. Nekrošiaus nuotr.
MKČDM inf.

Remigijaus Ščerbausko „Bučiniai“

Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, nuo kovo 8 d. kviečiame į Remigijaus Ščerbausko fotografijų parodą „Bučiniai“.

Rengėjų inf.

„Kelias į Vasario 16-ąją: „Auszra“ ir aušrininkų karta“

Minėdami pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) 140-ąsias sukaktuves ir pristatydami naują rinkinio leidimą maloniai kviečiame į renginį „Kelias į Vasario 16-ąją: „Auszra“ ir aušrininkų karta“.

MKČDM inf.

Čiurlionis ir dizainas

Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55), siekdamas skatinti šiuolaikinius dizaino, meninių industrijų kūrėjus naudoti neišsemiamą Čiurlionio kūrybą, pritaikant jos idėjas mūsų kasdieniniame gyvenime, pradeda mini parodų ciklą „Čiurlionis ir dizainas“.

  < PUSLAPIS IŠ 563  >>> Archyvas