7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Artifex inf.

Artifex inf.

Lietuvoje daugumai žmonių esu rusė, o Rusijoje būsiu lietuvė

06 18 – 06 29
Artifex galerijoje (Gaono g. 1)

Atidarymas Birželio 18 d. 18 val.


Savas ir tuo pačiu svetimas – tai emocinė forma suprantama nemažam ratui žmonių. Meninis tyrimas „Lietuvoje daugumai žmonių esu rusė, o Rusijoje būsiu lietuvė“ yra apie emocinę Lietuvoje gyvenančių rusų tautybės žmonių būseną – kiek savu ar svetimu jis gali jaustis savo Tėvynėje, Lietuvoje.


Kodėl mes sukuriame nematomas ribas tarp savęs ir kitų žmonių, dėl ko atsiranda „mes-kiti“ apibrėžimas? Parodoje pristatomi trys video-interviu bei tapybos darbai yra bandymas atsakyti į šiuos klausimus. Pagrindinis informacijos šaltinis – interviu, o jo dalyviai – Lietuvoje gyvenantys rusai arba žmonės glaudžiai susiję su rusų kultūra Lietuvoje. Jauni Lietuvos rusai pasakoja apie santykį su Tėvyne ir kaip juos tai įtakoja. Kaip Lietuvos rusų dramos teatre susigyvena dvi tautybės ir kodėl tarp jų kartais kyla konfliktai? Kaip žmones veikia tai, kad jie yra baigę rusų, o ne lietuvių mokyklą? Ar mokiniai iš rusiškų mokyklų bendrauja su lietuviais? Visuose video darbuose yra paliestas tapatybės klausimas ir jo svarba žmonių gyvenime.

Anastasija Kodzisova (g. 1995) Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos bakalauro (2017) ir magistro (2019) laipsnius. Bakalauro projektas „Mano močiutė gimė Mogiliove, aš – Vilniuje“ 2017 metais apdovanotas specialiąja vertinimo komisijos premija Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotame baigiamųjų mokslų darbų konkurse tautinių mažumų tematika.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Artifex inf.

Suomių menininkės Lauros Soisalon-Soininen paroda „Takas“

Pristatome menininkę Laurą Soisalon-Soininen (Suomija) ir kviečiame į jos personalinę parodą POLKU |TAKAS – apie Vilnių, kitus miestus, patirtis, kasdienes keliones, keliavimą, paraleles su audiniais.
Parodos laikas: liepos 12-27d.

Susitikimas su menininke: liepos 17 (antradienį), nuo 14 iki 18 val.
Parodą lydės netikėtai atsirandantis ir ją keičiantis performatyvus veiksmas.

Parodos kūriniai suformuoti kelionių: keliavimo ir grįžimo į konkrečias vietas. Laura Soisalon-Soininen kelis metus dirbo Vilniuje, Helsinkyje ir Jeruzalėje, dėmesį sutelkdama į audimo ir vaikščiojimo procesus.


Tekstilės galerijoje “Artifex” autorė pristato seriją darbų, išaustų naudojant vilną, liną ir kitas natūralias medžiagas. Daugumą darbų sukurti Vilniaus dailės akademijoje, studijuojant pagal pasikeitimo programą, tačiau kūrybos procesas tiek prasidėjo, tiek tęsėsi Helsinkyje. O Vilniuje, tarp gatvių, telkiančių žydų istoriją, ir upės, šalia kurios įsikūrė dirbtuvės “Audykla” (Vilnelės, kur Laura ir praleido nemažai laiko – vert.p.), autorė išaudė konkretų skaičių kasdienių kelionių žingsnių, kurį vėliau pervežė ir performatyviai atkartojo Jeruzalėje, o dar vėliau – Helsinkyje.

Lauros Soisalon-Soininen darbai akcentuoja procesualumą ir jo patyrimo prigimtį. Per materialius ir fizinius apribojimus vieni pasiduoda esamiems procesams, kaip pagrindui, autorė jų nulemtus veiksmus ir potyrius suaudžia į metaforines ir realias audinių bendratis.

Laura Soisalon-Soininen (g.1982) gyvena ir dirba Helsinkyje. 2018m. apsigynė skulptūros magistro laipsnį Helsinkio vaizduojamųjų menų akademijoje.

Artifex inf.

Projekto „Antiidealas“ pristatymas

 Maloniai kviečiame į projekto „Antiidealas“ pristatymą, kuris galerijoje „Artifex“ vyks  liepos 12d. 18 val. Jaunosios kartos kūrėjai pristatys išskirtinę drabužių kolekciją,  kurioje bandomas vizualiai atskleisti dizainerio ir jo modelio tarpusavio ryšys. Šis projektas jau pristatytas aštuoniuose Lietuvos miestuose, yra apdovanotas specialiu prizu šiuolaikinio meno ir mados festivalyje VIRUS 2016, dalyvavo „Dizaino savaitėje 2017“.  Galerijoje "Artifex" iki liepos 29d. bus galima pamatyti šio projekto dokumentaciją (fotografijas ir filmą).

Projektas „Antiidealas“ prasidėjo 2015 metų rugpjūčio mėnesį Vilniaus „Markučių dienos veiklos centre“. Projekto metu drabužių dizainerės, menininkės Vidmina Stasiulytė, Modesta Kremerytė KREMER, Rūta Lendraitytė UTALLA, Aleksandra Glušinaitė, Elzė Sakalinskaitė ir Milita Balčaitytė (dizaino ir meno studija INDIGO TEXTILE) lankėsi centre bei bendravo su jo klientais - proto negalią turinčiais žmonėmis. Užsimezgusi draugystė bei įgyta unikali patirtis įkvėpė menininkes sukurti vienetinius originalius rūbus, skirtus jų modeliams ir atspindinčius juos kaip asmenybes.  Parodoje bus pristatytos Raimondos Vyšnios fotografijos, kuriose užfiksuoti kolekciją pristatantys, patys ją įkvėpę modeliai: Ramūnas Nausėdas, Indraja Kalnikaitė, Petras Liutkevičius, Aliona Zborovskaja,  Marius Mikoliūnas, Oksana Tulko, Giedrius Supranavičius ir Jolanta Dobralovič. Taip pat sukurtas dokumentinis filmas, atskleidžiantis kolekcijos kūrimo procesus ir dizainerių  bei modelių bendravimą.

"Neįgaliojo esame įpratę „nepastebėti“ arba žiūrėti į jį su gailesčiu, baime, o kartais – ir su pasibjaurėjimu. Tai, deja, per ilgus metus susiformavęs požiūris į "kitokius" žmones – ir šis požiūris trukdo iš tiesų pažinti ir suvokti, kad kitoniškumas - labai sąlyginis, kad jis egzistuoja tik mūsų galvose, mūsų požiūryje. „Antiidealas“ suteikia progą pamatyti modelį su negalia menininkių akimis, lyg per tarpininką, vertėją, interpretatorių. Menininko ir modelio kontaktas, jo forma, spalva, intensyvumas, jų besikeičiantys vaidmenys "Antiideale" tapo tiesiogine inspiracija meno kūriniams. Tai ne tik socialinius klausimus liečiantis projektas. Pirmiausiai "Antiidealas" tai judantis meno kūrinys, alternatyvus, spalvingas pasaulis, atvirai ir su džiaugsmu pasakojantis apie žmogų tokį, koks jis yra," -  sako projekto sumanytoja ir kuratorė menininkė Irma Bogdanovičiūtė.


Daugiau informacijos apie projektą - socialiniame tinkle Facebook:
https://www.facebook.com/antiidealas/

Taip pat internete:
http://www.madeinvilnius.com/lt/gyvenimas/dizaino-meno-projektas-antiidealas-madinga-ir-laisva-netobulybe/i/
http://stilius.lrytas.lt/karamele/fotografiju-modeliais-tapo-proto-negalia-turintys-lietuviai.htm
http://www.alfa.lt/straipsnis/50106248/siuolaikinio-meno-festivalyje-isskirtine-mados-kolekcija?ref=astromanija-web

 

Artifex inf.

Aistės Kisarauskaitės personalinė paroda „Semiramidės sodai“

Maloniai kviečiame į Aistės Kisarauskaitės personalinę parodą „Semiramidės sodai“, kuri Vilniaus dailės akademijos Tekstilės galerijoje „Artifex“ veiks nuo kovo 14d. iki balandžio 1d.  Atidarymas kovo 14d. 18 val.

Semiramidės sodai

„Semiramidės sodai (kabantieji Babilono sodai) – sodų kompleksas, pastatytas senovės mieste Babilone, Eufrato pakrantėje. Neišlikę.

 Terminas „Semiramidės sodai” apjungia dvi, atrodo, vienas nuo kito nutolusias temas – režisūrinės atminties, nebeturinčios materialių įrodymų istorijos, kuri gali būti tik vaizduotės gaminys ir gamtos, tiksliau, augalijos pasaulį.

Paroda sudaryta iš kelių skirtingų segmentų, kurių vienas – mano tėčio Vinco Kisarausko, grįžusio iš Berlyno, kur lankėsi pas ten jau kurį laiką gyvenantį Algimantą Švėgždą, pasakojimas. Po inksto persodinimo ilgą laiką Švėgždai buvo ribojamas geriamų skysčių kiekis ir menininkas kentė nuolatinį troškulį. Tuomet jis intensyviai kūrė grafikus kūrinius, piešdamas susisukusius, sudžiūvusius nuo sausros medžių lapus, taip stengdamasis savo troškulį palikti piešiniuose. Susisukę, skylėti, atspausti rudos spalvos dažu, aš aiškiai prisimenu tuos atspaudus. Jų ieškojau 2011 Nacionalinėje dailės galerijoje surengtoje retrospektyvinėje A. Švėgždos parodoje, vėliau, neradusi, tarp sūnaus Martyno turimų Švėgždos kūrinių, klausinėjau menotyrininkės Jurgitos Ludavičienės, tyrusios menininko palikimą Berlyne. Panašu, kad tokių kūrinių iš viso nėra, nors juos ryškiai atsimenu. Todėl ryžausi tiesiog tai atkurti.

Kita dalis – tęstinis projektas, kurio metu kasmet fotografuotos žydinčios obelys Vilniuje. Skiepyti vaismedžiai, įsiterpę tarp daugiaaukščių, fabrikų kiemuose, šalia geležinkelio ar prie magistralių žymi miesto urbanizacijos sunaikintus kadaise buvusius mažus namelius su sodais aplink.

O tarp šių dalių – pieva. Neturinti aprašymo.„
                                       
Aistė Kisarauskaitė

 

Aistė Kisarauskaitė, „Pieva“ fragmentas
Aistė Kisarauskaitė, „Pieva“ fragmentas
Artifex inf.

Aistės Kisarauskaitės paroda „Baltųjų ėjimai“

VDA tekstilės galerijoje „Artifex”
 

2014.10.15-10.31
Parodos atidarymas – spalio 15 d. 17 val. 


Parodoje pristatomi du projektai: „Baltieji" ir batai-mobili galerija „Ėjimai".
„Baltųjų" bendraautoriais sutiko būti chirurgai: Santariškių ligoninės pilvo chirurgu Andrius Rybakovas, DR klinikos plastikos chirurgai Renaldas Vaičiūnas ir Dainius Balčiūnas, Vaikų ligoninės ortopedijos skyriaus vedėjas chirurgas Kęstutis Saniukas, Santariškių ligoninės kardiochirurgas Kęstutis Bagdonas.

Artifex inf.

Londono karališkojo koledžo profesorės Freddie Robins paroda „Fikcija ir Funkcija”

 

VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ rugsėjo 12–27 dienomis veiks Londono karališkojo koledžo profesorės Freddie Robins (www.freddierobins.com) paroda „Fikcija ir Funkcija”. Parodos atidarymas – rugsėjo 12 d. 18 val.  Taip pat Vilniaus dailės akademijoje Freddie Robins surengs kūrybines dirbtuves studentams rugsėjo 22-26 d.

 

Freddie Robins veikla peržengia meno, amatų ir dizaino kategorijas. Menininkė pasitelkdama mezgimą tyrinėja šį amatą gaubiančius aktualius šeimos, lyties ir žmogiškojo būvio klausimus bei kultūrines nuostatas. Savo darbais ji siekia sugriauti mezgimo amatą lydinčias nuostatas, jog tai pasyvi ir gerietiška veikla. Jos kūriniuose labai dažnai susijungia humoras, baimė bei kiekvieno kūrinio apdailos kokybėje įžvelgiamas beveik obsesiškas perfekcionizmas.

Artifex inf.

Žydrūnės Kriūkaitės paroda „Manochromija“

 

Tekstilės galerijoje „Artifex“  liepos 2–12 dienomis veiks VDA Telšių fakulteto Aprangos ir mezgimo dizaino studijos vadovės ir dėstytojos Žydrūnės Kriūkaitės paroda „Manochromija“.  Atidarymas liepos 2 d. 18 val.

 

Jaukiu monochrominiu koloritu autorė dygsniuoja intymius pasaulėžiūros fragmentus. Tai tarsi „žaidimas šešėlinio teatro personažais, visuomet paslaptingais ir iki galo nepažintais“. Temų įvairovę (nuo asmeniškų jausmų interpretacijų, iki globalesnių, tautinį prieskonį turinčių kūrinių) menininkė aiškina pirminio įspūdžio galia. Neatitoldama nuo tradicinių tekstilės technikų Kriūkaitė-Juciuvienė ieško ir alternatyvių kūrybinių sprendimų, taip atranda flizalino klijavimo technologiją. Ši, pasak autorės, „minkšta, jauki, plačių galimybių išraiška“ suteikia jos kūrybai netikėtumo efektą ir autorinės technikos braižą.

Artifex inf.

Paulinos Pukytės ir Lino Jablonskio darbų paroda

„Katinėlis & Gaidelis“ pristato galerijoje „Artifex“ (Gaono 1, Vilnius)

Galerijoje „Artifex“ (Gaono 1, Vilnius) „Katinėlis & Gaidelis“ pristato naujausius Paulinos Pukytės ir Lino Jablonskio darbus. Parodos atidarymas vyks gruodžio 18 d. 18 val. Paroda veiks iki sausio 11 d.

Abu menininkai dirba su aproprijuotais vaizdais, ir nors perkuria juos skirtingomis priemonėmis, jų meninės taktikos panašios. Jablonskis iš rastų skaitmeninių vaizdų į savo piešinius surenka įvairiausius šiaip nesusitinkančius veikėjus,  o Pukytė, judančio vaizdo pagalba gretindama senas kažkieno kelionių skaidres, atranda neįtikėtinų sutapimų. Savo piešinius Jablonskis vėl grąžina į skaitmeninį ekraną, o Pukytės rastas scenas-prakartėles galima pamatyti ir pro akutes sienoje – lyg tolimus ar paralelinius pasaulius.

Artifex inf.

Eglės Rakauskaitės (Rakės) paroda „Ne(į)vykę projektai“

VDA tekstilės galerijoje „Artifex"

VDA tekstilės galerijoje Artifex rugsėjo 4– 21 d. veiks vienos iš žinomiausių lietuvių šiuolaikinio meno atstovių Eglės Rakauskaitės (Rakės) personalinė paroda „Ne(į)vykę projektai“.

Parodos atidarymas rugsėjo 4 d. 18.00 val.

„Ne(į)vykę projektai" – įvairūs neįgyvendinti projektai, įstrigę tarp šiapus ir anapus. Tai keistos fotografinės manipuliacijos, pristatančios utopinį Vilnių; garso takelis nesukurtam filmui, nesankcionuotų performansų dokumentacija. Fotošopu sukurtos architektūrinės intervencijos į gerai pažįstamus miesto pastatus ir erdves provokuoja susimąstyti apie viešųjų erdvių politizavimą.

Parodos atidarymo dieną, 17.00 val., prie Gedimino paminklo vyks autorės performansas.
Galerijos Artifex (Gaono g. 1, Vilnius) darbo laikas: II–V  12–18 val.; VI 12–17 val.

 

 

 

  < PUSLAPIS IŠ 4  >> Archyvas