VDA galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) gruodžio 12 d. atidaroma Rūtos Spelskytės paroda „Nesulūžusio taisymas“. Parodą aplankyti galima nuo gruodžio 12 d. 12 val. Veiks iki 2024 m. sausio 12 dienos.
Diletos Deikės instaliacija „Krentantys šešėliai“ sukurta ilgai vaikštant ir fiksuojant šviesos ir šešėlių žymes buvusiame Vilniaus žydų gete. Ji eksponuojama Gaono gatvės pirmame name įsikūrusioje galerijoje „Artifex“ – visai šalia buvusių geto vartų. Diletos kūrinys yra apie atmintį – lėtai, bet neišvengiamai ataidinčius buvusių gyvenimų pėdsakus. Tai beveik neapčiuopiamas, ir kartu labai materialus darbas. Darbas kaip tuštumos atvėrimas ir atminties pulsavimo užrašymas siuvinėjimo dygsniais. Lėtas dygsniavimas (angl. slow stitching) įkvepia veiksmo ir sąmoningo įsigilinimo sąveiką ir siuvinėtojai, ir žiūrintiems.
2022 11 29 – 12 16
VDA galerija „Artifex“
„Vienas akmuo gali atspindėti neprilygstamą ir tobulą gamtos atvaizdą“– rašė Plinėjus Senasis. Užtiktas klaidžiojant paupiais, parneštas į studiją ir apgyvendintas dėžutėje, akmuo atitrūksta nuo savo geologinio pamato - tampa autentiška žemės istorijos atskala, įgerta istorijų apie ištakas ir atradimą.
2022 11 08–11 25
Staiga atsiduriu tarp savęs ir tarp žemės, ieškanti vaizdinio, galinčio įkūnyti kūno ir kraštovaizdžio sintezę.
Mano procesas yra nuolatinė vizualinės kalbos paieška, galinčios įkūnyti sąveikaujančius žmogaus prigimties elementus, tokius kaip emocijos, fiziniai pojūčiai, intelektas ir mistinis pradas. Ir kaip šie žmogiškieji elementai kryžminasi su gamtoje esančiais: aplinkiniais kraštovaizdžiais, metų laikų kaita ir kitais virsmais. Kūrinio erdvėje tai pasireiškia per formas ir figūras, kūniškos linijos mainosi su peizažo kūnu, jausmai ir troškimai pinasi tarp šių gaivališkų scenų.
2022 10 18 – 11 04
Parodos kuratorė Lenka Sýkorová
Karolina Lizurej jau seniai domisi vokiečių okupuotoje Varšuvoje vykusio sukilimo, kuris buvo ir tragiškas, ir didvyriškas, istorija. Tai buvo didingos Lenkijos istorijos ir mažų asmeninių gyvenimo istorijų metas. Dabartis mums rodo, kad istorija kartojasi. Karas Ukrainoje atskleidžia šiuolaikinės visuomenės, kuriai būdingas subjektyvaus pasitenkinimo jausmo ir sėkmės ieškojimas, trapumą. Tačiau vertę žmogus turi nepriklausomai nuo savo sėkmingumo, nes žmogiškumas yra vertybė savaime. Vis dar mokomės, kad galime ištverti badą, karą, skurdą ir ligas, bet niekas negali ištverti per didelės gausos, nes gerovė daro mus apatiškus.
2022 09 27 – 10 14
Daukantė Subačiūtės baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, grafinio dizaino specialybę, magistratūroje mokėsi Design Academy Eindhoven (Olandijoje). Eidhoveno akademija, garsėjanti konceptualumu ir eksperimentiniu dizainu, paskatino Daukantę į kūrybą žvelgti kiek kitaip, idėjų ieškoti kasdieniškuose, buitiškuose, švelniai obsceniškuose dalykuose, atkreipti dėmesį į nereprezentacinę aplinką arba lesioti iš aplinkos „neskanius“ trupinius.