7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Artifex inf.

Artifex inf.

Simonos Rukuižaitės paroda „Pamatai“

2022 11 29 – 12 16

VDA galerija „Artifex“

„Vienas akmuo gali atspindėti neprilygstamą ir tobulą gamtos atvaizdą“– rašė Plinėjus Senasis. Užtiktas klaidžiojant paupiais, parneštas į studiją ir apgyvendintas dėžutėje, akmuo atitrūksta nuo savo geologinio pamato - tampa autentiška žemės istorijos atskala, įgerta istorijų apie ištakas ir atradimą.

Artifex inf.

Liudvika Sonia Koort: Nuostabaus peizažo, tekantis kūnas

2022 11 08–11 25

Staiga atsiduriu tarp savęs ir tarp žemės, ieškanti vaizdinio, galinčio įkūnyti kūno ir kraštovaizdžio sintezę. 

Mano procesas yra nuolatinė vizualinės kalbos paieška, galinčios įkūnyti sąveikaujančius žmogaus prigimties elementus, tokius kaip emocijos, fiziniai pojūčiai, intelektas ir mistinis pradas. Ir kaip šie žmogiškieji elementai kryžminasi su gamtoje esančiais: aplinkiniais kraštovaizdžiais, metų laikų kaita ir kitais virsmais. Kūrinio erdvėje tai pasireiškia per formas ir figūras, kūniškos linijos mainosi su peizažo kūnu, jausmai ir troškimai pinasi tarp šių gaivališkų scenų.

Artifex inf.

Karolina Lizurej: Aš atversiu tau auksinį dangų

2022 10 18 – 11 04

Parodos kuratorė Lenka Sýkorová

Karolina Lizurej jau seniai domisi vokiečių okupuotoje Varšuvoje vykusio sukilimo, kuris buvo ir tragiškas, ir didvyriškas, istorija. Tai buvo didingos Lenkijos istorijos ir mažų asmeninių gyvenimo istorijų metas. Dabartis mums rodo, kad istorija kartojasi. Karas Ukrainoje atskleidžia šiuolaikinės visuomenės, kuriai būdingas subjektyvaus pasitenkinimo jausmo ir sėkmės ieškojimas, trapumą. Tačiau vertę žmogus turi nepriklausomai nuo savo sėkmingumo, nes žmogiškumas yra vertybė savaime. Vis dar mokomės, kad galime ištverti badą, karą, skurdą ir ligas, bet niekas negali ištverti per didelės gausos, nes gerovė daro mus apatiškus.

Artifex inf.

„Viešieji darbai” – tai trečioji asmeninė Daukantės Subačiūtės paroda

2022 09 27 – 10 14

Daukantė Subačiūtės baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, grafinio dizaino specialybę, magistratūroje mokėsi Design Academy Eindhoven (Olandijoje). Eidhoveno akademija, garsėjanti konceptualumu ir eksperimentiniu dizainu, paskatino Daukantę į kūrybą žvelgti kiek kitaip, idėjų ieškoti kasdieniškuose, buitiškuose, švelniai obsceniškuose dalykuose, atkreipti dėmesį į nereprezentacinę aplinką arba lesioti iš aplinkos „neskanius“ trupinius.

Artifex inf.

Ryšių revizija

2022 09 06 – 09 23

Parodoje Ryšių revizija pristatomi šešių Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros magistrančių – Martynos Plioplytės-Zujienės, Liucijos Dervinytės, Rasos Icen, Ievos Laskevičiūtės, Rūtos Simutytės ir Viktorijos Kuliavaitės kūriniai.

Artifex inf.

Rūta Adomaitienė. Draugė Mano Mūza

2022 07 18–07 30

Parodos kuratorė Julija Mockutė

Parodoje taip pat eksponuojama Rodion Petroff instaliacija

VDA galerija Artifex Gaono g. 1, Vilnius

Atidarymas liepos 19 d. 18 val.

Artifex inf.

VDA tekstilės galerijoje Artifex atidaroma personalinė Felikso Jakubausko paroda

Balandžio 5 d. VDA tekstilės galerijoje Artifex atidaroma personalinė Felikso Jakubausko paroda.

Feliksas Jakubauskas (g. 1949) – vienas ryškiausių šių dienų lietuvių tekstilininkų. Studijavo tekstilę Lietuvos dailės institute (dab. Vilniaus dailės akademija) Vilniuje ir Taikomosios dailės akademijoje (dab. Maholy-Nagy dailės ir dizaino universitetas) Budapešte, kur 1980 m. baigė tekstilės studijas su gobeleno specializacija. Už darbus ir indėlį į Lietuvos profesionalios tekstilės puoselėjimą 1998 m. menininkas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Artifex inf.

Arūnė Tornau. Ligoninė

2022 02 01 – 02 19

Paroda VDA galerijoje „Artifex“ skirta atminti pirmajai Vilniaus ligoninei pradėtai kurti 1702 metais šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios domininkonų vienuolyne. Vieta per daugelį metų keitė savo pavadinimą ir paskirtį – buvo ligoninė, vaisių-daržovių sandėlis, Operos ir baleto teatro dekoracijų saugykla, nuo 1940-ųjų tapo I-ąja  Tarybine ligonine. Su šia vieta A. Tornau yra asmeniškai susijusi: gimė šios ligoninės akušerijos skyriuje (kaip ir jos dvi dukros), joje 56 metus dirbo jos mama, todėl didelę dalį vaikystės praleido ligoninės kieme, stebėjo ten vykstantį gyvenimą.  Iki šiol tie įspūdžiai neišdilo, todėl autorė šioje parodoje nori juos įprasminti.

  PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas