7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Goethe’s instituto inf.

Goethe’s instituto inf.

Legendinis vokiečių ir žydų nebylusis filmas suskambės Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje

Kovo 28 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje bus rodomas restauruotas Ewaldo André Dupontʼo filmas (1923) su modernia Philippe Schoellerio muzika. Muzikinę kompoziciją gyvai atliks Danielio Grossmanno diriguojamas „Orchester Jakobsplatz München“.

 

68-ojo Berlyno tarptautinio kino festivalio kino klasikos programoje „Berlinale Classics“ pristatytas Ewaldo André Dupontʼo filmas „Senasis įstatymas“ („Das alte Gesetz“, Vokietija, 1923) tapo ypatingu nebyliojo kino ir koncertinės muzikos įvykiu. Šio Vokietijos kinotekoje skaitmeniniu būdu atnaujinto filmo, kuriam naują muziką sukūrė prancūzų kompozitorius Philippe Schoelleris, pasaulinė premjera įvyko 2018 m. vasario 16 d. Berlyno teatre „Friedrichsstadt-Palast“.

 

Filmo pristatymas Berlyno tarptautiniame kino festivalyje – tai jo turo po kadaise garsias žydų gyvenamąsias vietoves, pirmiausia Rytų Europoje, įžanga. Pirmoji šio turo vieta – Lietuvos nacionalinė filharmonija Vilniuje. Po to filmas keliaus į Budapeštą, Varšuvą, Vieną, Miuncheną ir San Franciską.

Filmo „Senasis įstatymas“ pristatymas Berlyno tarptautiniame kino festivalyje. Groja „Orchester Jakobsplatz München“
Filmo „Senasis įstatymas“ pristatymas Berlyno tarptautiniame kino festivalyje. Groja „Orchester Jakobsplatz München“
„Senasis įstatymas“. „Deutsche_Kinemathek“ nuotr.
„Senasis įstatymas“. „Deutsche_Kinemathek“ nuotr.
Režisierius Ewaldas A. Dupont’as (kairėje). „Deutsche Kinemathek“ nuotr.
Režisierius Ewaldas A. Dupont’as (kairėje). „Deutsche Kinemathek“ nuotr.
Goethe’s instituto inf.

Susitikimas su Clausu Leggewie „Septyni Europos atminties ratai“

Kviečiame Jus spalio 9 d. (pirmadienį) 17.30 val. Į pranešimą ir diskusiją: Claus Leggewie „Septyni Europos atminties ratai“


Claus Leggewie yra politikos mokslų profesorius, iki 2017 m. vadovavęs Eseno kultūrologijos institutui (KWI) ir Duisburgo globalaus bendradarbiavimo tyrimų centrui (Centre for Global Cooperation Research). Nuo 2016 m. jis yra pirmasis Ludwig Börne vardo profesūros profesorius Gyseno universitete. Diskusiją moderuos kultūros istorikas Aurimas Švedas.


„Europos kolektyvinė atmintis yra tokia pat daugialypė kaip ir jos tautos bei kultūros, jos negalima reguliuoti tik oficialiais valstybiniais aktais ar atminimo ritualais“, – rašo profesorius Claus
Leggewie. Kaip sutaikyti nesutaikomus atsiminimus apie holokaustą ir gulagą? Kaip integruoti kitą istorinę patirtį: prisiminimus apie karą ir deportaciją, kolonializmą ir imigraciją, ir nepelnytai pamirštamą Europos Sąjungos sėkmę?

Diskusija lietuvių – vokiečių kalbomis (su sinchroniniu vertimu) vyks Atviros Lietuvos fondo salėje, Didžioji g. 5, Vilniuje
Maloniai prašome registruotis iki spalio 6 d. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIgU94qLl-Upr9emMtoSRF0PeeOGD2_uAVMrHo_RTtQRIkzA/viewform

Goethe’s instituto inf.

Į Vilnių atvyksta lietuvių kilmės Vokietijos menininkė Aldona Gustas

Kitą savaitę Vilniuje viešės lietuvių kilmės Vokietijos poetė ir grafikė Aldona Gustas. Ji dalyvaus savo parodos „Moterys su burnomis“ atidaryme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kuris vyks balandžio 11 d. 18.00 val. Tai bus pirmasis menininkės vizitas gimtinėje nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

 

 

Aldona Gustas
Aldona Gustas
Goethe’s instituto inf.

Egipto kultūros gūsis ir svarstymai apie Europos ateitį

Pasaulis tampa vis mažesnis. Už Europos ribų vykstantys politiniai, ekonominiai ir kultūriniai pokyčiai, vienas kitą keičiantys totalitariniai režimai bei karai nelieka be pasekmių ir Senajam žemynui. Vienas tokių pokyčių padarinių — pastaraisiais metais stipriai išaugę migrantų iš Artimųjų Rytų srautai į Europą, kurie nemažai daliai jos šalių visuomenių kelia baimę ir priešiškumą. Geriausias būdas kovoti su stereotipais ir jais paremtomis emocijomis — tiesioginis žmonių bendravimas ir kultūriniai mainai.

 

Todėl Goethe’s institutas Lietuvoje, vykdydamas projektą „CARTE BLANCHE: Kairas Vilniuje“ pakvietė Goethe’s institutą Kaire rengti bendrą programą. Taigi, Lietuvos sostinėje pristatome Egipto — ne tik savo egzotiškais kurortais, piramidėmis ar įspūdingomis šventyklomis įdomios šalies — turtingą kultūrinį bei visuomeninį gyvenimą.

 

Pagrindiniai projekto renginiai vyks 2016 m. lapkričio 30 d. – gruodžio 9 d.

Ramūno Danisevičiaus nuotrauka
Ramūno Danisevičiaus nuotrauka
Goethe’s instituto inf.

Vokiško kino dienos

 

Istorinės praeities įvertinimas, tapatybės paieškos, socialinė įtampa, seksualumas, virsmas suaugusiu žmogumi, meilė – tai tik keletas aktualių temų, kurias nagrinėja šių metų Vokiško kino dienos.
Jau ketvirtą kartą Goethe’s institutas kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje į Lietuvą atveža kino naujienas iš vokiškai kalbančio Europos regiono – Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos. Vasario 26 d. Vilniuje prasidedančiose Vokiško kino dienose bus parodyta 12 įvairių temų ir žanrų naujų kino filmų. Per mėnesį jie aplankys septynių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir Nidos – kino teatrų sales.

„Tamsioji pusė“. © Alamode Filmverleih
„Tamsioji pusė“. © Alamode Filmverleih
„Vilko vaikai“. © Leah Striker
„Vilko vaikai“. © Leah Striker
„Pasaulio matavimas“. © Filmladen Filmverleih
„Pasaulio matavimas“. © Filmladen Filmverleih
Goethe’s instituto inf.

Prie Sereikiškių Matthiaso Schampo projektas „Mito grilis“

Birželio 29 d. – liepos 7 d.

Kurti nėra lengva, tai ir fizinis darbas. Taip galima net suprakaituoti. Kai savo idėjas įgyvendina Matthiasas Schampas, net dūmai rūksta. Mat menininko iš Vokietijos kūrybinis projektas „Mito grilis“ („Mythos-Grill“) yra neatsiejamas nuo bulvyčių gruzdinimo. Birželio 29 d. – liepos 7 d. Goethe’s instituto kvietimu Vilniuje įsikurs laikinasis „Mito grilio“ filialas.

 

Dar 1997 m. menininkas Matthiasas Schampas įkūrė menamą įmonę – gruzdintų bulvyčių kioską (vok. Pommesbude) „Mito grilis“. Laikui bėgant muziejų ir kitų meno erdvių prieglobstyje savo vietą surado jau daugiau nei 30 „Mito grilio“ laikinųjų filialų. Vienas iš jų netrukus įsikurs Vilniuje ir lauks lankytojų.

 

 

Gruzdintų bulvyčių šachmatai (laikinajame „Mito grilio“ filiale Heilbrone, 2010). © Matthias Schamp
Gruzdintų bulvyčių šachmatai (laikinajame „Mito grilio“ filiale Heilbrone, 2010). © Matthias Schamp