7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LDS inf.

LDS inf.

Jurbarke Sinagogų aikštės memorialas įamžino bičiulystę, tragediją ir viltį

Renginyje dalyvavo Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė ir daugybė žinomų Lietuvos menininkų: scenografė ir fotografė Aleksandra Jacovskytė, skulptorės Dalia Matulaitė, Aušra Jasiukevičiūtė, Asta Vasiliauskaitė, skulptorius Romualdas Inčirauskas, tekstilininkė Zita Inčirauskienė ir kiti. Svečiai lankėsi Jurbarko krašto muziejuje dailininkės, tekstilininkės Minos Levitan-Babenskienės pastelių ir gobeleno parodos „Senelių atminimui“ atidaryme ir choro koncerte.

Aikštę ir vietą memorialui statyti išrinko Jurbarko savivaldybė, paminklą sukūrė Jurbarke šaknų turinti Izraelyje gyvenanti Zundelovičių šeima: skulptorius Dovydas Zundelovičius, architektė Anna Zundelovič bei meno direktorius Grigorijus Zundelovičius. „Istoriją formuoja žmonių prisiminimai, išgyvenimai. Jurbarko istorija – liūdna, žinant tai, kad per karą buvo nužudyti beveik visi miesto žydai ir dalis lietuvių. Tačiau tai – paminklas ne Holokaustui. Marmure įkūnyta idėja, kad dvi skirtingos kultūros gali gyventi drauge, ką įrodė istorija. Tai – paminklas istorijai ir žmonėms“, – sakė D. Zundelovičius.


Sinagogų aikštės atidarymo šventėje skambėjo Klaipėdos choro „Aukuras“ balsai, V. Grybo memorialiniame muziejuje vyko susitikimas su memorialo kūrėjais –  projekto retrospektyva, kurią moderavo LDS narė, muziejaus vedėja Rasa Grybaitė.

LDS inf.

„Susitikimai“ LDS Šv. Jono gatvės galerijoje

Smagūs neplanuoti vasaros susitikimai tapo pirmąja kibirkštimi šiai parodai. Atrodo, nuolat kažką sutinkame, bet kai susitinka 20 puikių, gerai žinomų menininkų, tai – jau visa puota. Taigi jums tikrai pasisekė, mieli lankytojai! Užsukę į šią erdvę, pamatysite skirtingų autorių, Lietuvos dailininkų sąjungos narių įvairialypę kūrybą: tapybą, piešinius, skulptūras ir grafikos darbus.

Vienas bendras juos siejantis vardiklis – nors jų, be abejo, galima rasti ir daugiau – yra linija. Jos sinonimais tampa: potėpis, briauna, kraštas, nugarėlė. Vienur linija ekspresyvi, ilga, banguojanti, ritminga, plati, kitur - vos matoma, paskendusi vaizdo visumos harmonijoje. Juk viskas ir prasideda nuo liniją (b)rėžiančio rankos mosto. Tylus paties menininko susitikimas su savimi.

Jei manote, kad menininkai šiais laikais jau nelabai piešia ar tapo, o tik tyrinėja tyrinėja, rašo ilgiausius straipsnius ir rengia performansus, šis mitas jums tikrai grius. Ir ne kartą. Jei manote, kad skulptoriai dažniausiai tik lieja iš bronzos ar kala didžiules akmenines skulptūras, čia irgi rasite visai kai ką kito. Vasarai ir susitikimui su savimi.

Dailėtyrininkė Ieva Elena Baublytė

 

Paroda veiks nuo š. m. liepos 16 iki rugpjūčio 3 d.

LDS inf.

Interaktyvus naujų Lietuvos dailininkų sąjungos narių parodos atidarymas

Liepos 18 dieną, ketvirtadienį, 17:30 val. Lietuvos dailininkų sąjungos būstinėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) vyks naujų LDS narių parodos atidarymas. Šventės metu įstojusiesiems bus įteikti nario pažymėjimai. Į šventę kviečiami ne tik naujieji LDS nariai, bet ir visi meno kūrėjai bei gerbėjai.
Šviežiai priimtuosius tikrais nariais pasijusti padės performansas „Įšventinimas“, raginantis tapti sąmoningu Sąjungos nariu, žinančiu savo teises, privilegijas ir pareigas. Performanso autorė – aktorė, šokėja, performatyvaus meno kūrėja Greta Bernotaitė, priklausanti LDS tarpdisciplininio meno sekcijai.
 2019 m. gegužės 24 dieną vyko Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Tarybos posėdis, kurio metu slaptu balsavimu buvo vertinama kandidatuojančių į narius kūryba ir kūrybinė biografija.
Šiemet LDS narių gretas papildė 41 kūrėjas. Šiuo metu LDS narių bendruomenėje – net 1467 kūrėjai.
Daugiausiai narių šiemet pretendavo į LDS Vilniaus tapytojų sekciją. O LDS demografinė ir kūrybinė įvairovė tampa vis didesnė. Sąjunga džiaugiasi tarp naujųjų narių pavardžių regėdama visiems gerai pažįstamus meno lauko grandus, avangardistus, pozityviuosius taikiuosius kūrybos pankus, perspektyvius, postmodernia XXI amžiaus kalba idėjas transliuojančius jaunesniosios kartos kūrėjus. Kas vienija patekusiuosius į LDS? Jie nestokoja talento, įdirbio, meistrystės ir savitumo.


Parodoje išvysite naujųjų narių stojamiesiems pristatytus kūrinius. Šiemet į LDS įstojo: Andriuškevičius Aleksas (Kauno skyrius), Bielinytė Aelita (Vilniaus keramikų sekcija), Blažienė Ana Marija (Individualistai), Dambrauskaitė Viktorija (Klaipėdos skyrius / grafika), Daujotas Mantas (Vilniaus tapytojų sekcija), Dubauskienė Sigita (Vilniaus scenografų sekcija), Juršėnaitė Ieva (Vilniaus tapytojų sekcija), Kamarauskaitė Justina (Vilniaus monumentalistų sekcija), Kardišiūtė Greta (Kauno skyrius), Kavaliauskas Nerijus (Vilniaus skulptorių sekcija), Kavaliauskienė Rūta Glinskytė (Vilniaus skulptorių sekcija), Kišonaitė Agnė (Vilniaus monumentalistų sekcija), Leipuvienė Rima (Vilniaus keramikų sekcija), Liekytė Greta Alice (Vilniaus grafikos skyrius), Matulevičiūtė Rūta (Vilniaus tapytojų sekcija), Mažeikaitė-Teiberė Saulė (Vilniaus dailėtyros sekcija), Mikuckytė-Mateikienė Austėja (Vilniaus dailėtyros sekcija), Mikuličiūtė Irena (Vilniaus tapytojų sekcija), Milašius Saulius (Vilniaus skulptorių sekcija), Minkutė Živilė (Vilniaus grafikos skyrius), Norkutė Eglė (Vilniaus tapytojų sekcija), Paukštelis Viktoras (Vilniaus tapytojų sekcija), Povilaitienė Jurga (Vilniaus grafikos skyrius), Prapuolenis Bangutis (Kauno skyrius), Pupelis Rimvydas (Panevėžio skyrius), Ruškienė Danguolė (Klaipėdos skyrius / dailėtyra), Sadauskienė Milda (Vilniaus tapytojų sekcija), Slavinskaitė-Zujienė Vilma (Vilniaus monumentalistų sekcija), Spūdytė Živilė (Šiaulių skyrius / grafika), Stanevičiūtė Kamilė (Kauno skyrius), Šimelionytė Rūta (Vilniaus tapytojų sekcija), Šiupinskas Albinas (Kauno skyrius), Šliaupa Paulius (Vilniaus tapytojų sekcija), Šlipavičius Rimantas (Vilniaus monumentalistų sekcija), Tamašauskas Artūras (Klaipėdos skyrius / skulptūra), Tankevičienė Daiva (Kauno skyrius), Trakimavičius Virgilijus (Kauno skyrius), Tūras Leonardas (Vilniaus grafikos skyrius), Vaitekūnas Jonas (Vilniaus tapytojų sekcija), Vaivada Karolis (Kauno skyrius), Židonytė Violeta (Kauno skyrius).
Daugiau apie performanso autorę: https://gretabernotaite.com/.

LDS inf.

Meksikos dailininko Amílcaro Riveros Munive kūrybos paroda „Apie kasdienybę“

Liepos 11 d. 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma Meksikos dailininko Amílcaro Riveros Munive kūrybos paroda „Apie kasdienybę“.


Pirmą kartą Lietuvoje personalinę parodą pristatantis menininkas Vilniuje eksponuos savo tapybos darbus – introspektyvių portretų ir figūrinių kompozicijų seriją. Tapytojo kūrinių veikėjai tyliai žvelgia pro savo sustingusią visatą, kurioje tarsi niekas nevyksta, tačiau žiūrovas kviečiamas atrasti istorijas, slypinčias anapus kasdieniškų veidų ir figūrų. Pabrėžtinai statiškos pozos ir pasyvios mizanscenos kontrastuoja su atvirų, intensyvių spalvų koloritu, kuris suteikia darbams papildomų reikšmių ir sąsajų su meksikiečių tradicine daile.


Autorius pasakoja: „Kūryboje susitelkiu ties savo veikėjų vidine jėga ir monologais. Be labai retų išimčių, su gyvais modeliais nedirbu; mano herojai išgalvoti, jų paskirtis – atspindėti universalias žmogiškąsias būkles. Dažnai pradedu nuo dėmės ir leidžiu jai palengva vystytis. Nėra griežtos pradžios ar pabaigos: kartais pirmieji potėpiai pasimeta po daugybe kitų sluoksnių, o kartais išlieka ir įgauna daugiau galios kompozicijoje. Siužetus renkuosi gana impulsyviai, priklausomai nuo poreikių ir aplinkybių. Pati technika savaime nėra esminė; svarbiausia man – veikėjų išraiškingumas, galimybė papasakoti jų istorijas. Siekiu nuolat keistis ir perkurti save, kad kūryboje netapčiau tik amatininku“.


Amílcaras Rivera Munive gimė 1975 m. Meksike. Studijavo vizualiuosius menus Verakruso universitete, o taip pat fotografiją Aktyviojoje fotografijos mokykloje (Escuela activa de fotografía) ir dramaturgiją Kuboje. Surengė personalines parodas Meksikoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, JAV, Ispanijoje ir Tailande. Gyvena, kuria ir dėsto dailę Meksike bei Tlaxcaloje.
A. Riveros Munive paroda „Apie kasdienybę“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki liepos 27 d. Parodos lankymas – nemokamas.


Parodos partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Meksikos garbės konsulatas Lietuvoje, Munive Arte Contemporáneo.

 

 

 

LDS inf.

Socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ paroda

Liepos 10 d., trečiadienį, 12 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma tęstinio socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ paroda, kurioje pristatomi Strūnos ir Prūdiškių socialinės globos namų gyventojų keramikos dirbiniai, sukurti kartu su žinomais keramikos menininkais ir edukatoriais Rimantu Inokaičiu bei Gvidu Raudoniumi.


Nuo 2016 m. vystomas socialinis projektas, jau viešėjęs Pabradės, Adakavo, Dūseikių, Jurdaičių, Linkuvos ir Kupiškio socialinės globos namuose, šiemet vyko Strūnoje ir Prūdiškėse, kur buvo surengtos keramikos dirbtuvės, skirtos žmonėms su negalia. Pastarieji buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus – nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo bei pristatymo parodoje. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turėjo galimybę naudotis naujausia mobilia keramikos įranga – žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja. Raku degimo ypatybės suteikia procesui netikėtumo ir įspūdingumo elementų, idealiai tinka keramikos edukacijai.

Kūrybinį procesą vainikuojančioje parodoje žiūrovai išvys pačius įdomiausius dirbtuvių rezultatus – nuo spalvomis žėrinčių indelių iki žaismingų keraminių skulptūrų. Projekto partnerių – Strūnos ir Prūdiškių socialinės globos namų – paskirtis – užtikrinti socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis, ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namų misija – skatinti ir saugoti socialinę gerovę, paremiant silpnuosius bendruomenės narius, teikiant atvirą ir rūpestingą paramą, kuri padėtų jiems jaustis pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais. Tęstinio socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti tvarius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų su nuolatinės slaugos poreikiu.


Paroda „Lipdau pasaulį ir save“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki liepos 24 d. Parodos lankymas – nemokamas. Projekto kuratorius – Gvidas Raudonius. Partneriai: Strūnos socialinės globos namai, Prūdiškių socialinės globos namai. Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Baltaxia“.

LDS inf.

Menų projektas V o l t a O n L i n e gotikinius galerijos požemius atveria pasirodymams

Projektą atidarysime festivaliu Vol.1, kuris vyks liepos 11–13 dienomis LDS Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11 (požemiuose)).


Jei egzistuotų linija lyg riba, skirianti tai, kas jau pažinta ir tai, kas dar hipotetiška, kaip arti jos prieitum? VOL (Volta On Line) – menų projektas, vyksiantis autentiškuose XVI a. gotikiniuose požemiuose. Voltinių konstrukcijų lubos apgaubs terpę, kurioje menininkai pristatys nedidelei interesantų auditorijai (požemiai talpina iki 30 žmonių auditoriją) savo kūrybą, kuri yra tęstinis procesas, neįspraudžiamas į pradžios ir pabaigos rėmus, todėl per praktiką įgytas pažinimas taps improvizacijomis, nutapyti kūriniai kitokioje erdvėje provokuos kitas emocijas ir sąvokas. Vienas pagrindinių projekto tikslų – požemius paversti ta linija, ant kurios stovint, kažkas pakinta ir neturi pasirinkimo, kaip tik žengti žingsnį.


Pirmąjį festivalio vakarą (liepos 11 d. 19 val.) pradėsime Ievos Tarejevos tapybos parodos atidarymu. Tapyba Ievai yra viena natūraliausių komunikacijos priemonių. Ji tapybą tapatina su kūnu. „Paveikslo drobės bei pigmentų kūniškumas gali betarpiškai bendrauti su žmogaus fiziologine atmintim. Tai ir yra mano siekis.“ – pasakoja I. Tarejeva. Kūryboje menininkei svarbu perteikti ne tik estetinį pasitenkinimą, bet ir patirtį nešantį vaizdą. Jos tapybai būdinga daugiasluoksniškumas, perteklius, atspindys. Tai nepatogi, bet jautri, drobės rėmais neapribota abstrakti tapyba. Festivalio atidarymo vakarą muzika pasirūpins saksofonų kvartetas K A T A R S I S 4, kurį sudaro Arminas Bižys, Kazimieras Jušinskas, Algirdas Janonis ir Danielius Pancerovas. Tai – aktyviai kurianti ir pasirodymus rengianti grupė,  jai būdingos struktūriškai laisvos improvizacijos, dėl to grupės nariai lieka nenuspėjami, tam įtaką daro ir instrumento pateikimas. Jie išplečia saksofono panaudojimo galimybes neįprastais metodais, savo muzikoje naudoja ne tik netradicines saksofono garsų išgavimo technikas, bet ir buityje sutinkamus objektus. Tapyba, muzika ir taurė vyno – taip atidarysime festivalį ir nusiteiksime antrajai dienai.  


Liepos 12 d. 19 val. Šv. Jono Gatvės Galerijos voltas užpildys garso menininko Simono Nekrošiaus ir būgnų virtuozo Ginto Gascevičiaus, daugumai žinomo kaip tiesiog GINC, pasirodymai. Abu menininkai į kūrybą žvelgia kaip į pastoviai kintančią, ieškojimų ir naujų potyrių kupiną refleksiją. Kūryba jiems netelpa nei į pradžios, nei į pabaigos rėmus, kūryba gyvena, kinta kartu su kūrėju. GINC, būdamas 14 metų (1980m.), sėdo prie šiauliečių grupės „Bendrabūtis“ būgnų. Viskas prasidėjo nuo klasikinio roko, vėliau Gintas Gascevicius su „Bixais“ atrado kitus ritmus – pankroko, funko, Lotynų Amerikos. Per beveik 40 metų patirtį scenoje išbandė daug įvairių stilių, ritminių struktūrų. Vol. 1 išgirsime Ginto solinį kamerinį „VARAVA“ pasirodymą, muzikos ir nemuzikos instrumentų melodijas, ritminius ieškojimus, kompozicijas.


Paskutiniąją festivalio dieną (liepos 13 d. 19 val.) pamatysime tai, kas buvo ieškota, atpažinta ir interpretuota. Tai – teatro pasirodymas „Mizantropas“ pagal Moljero pjesę, rež. Jokūbas Brazys. Šioje Moljero interpretacijoje kalbama apie melą, kuris gelbėja nuo žvilgsnio į baugiąją savastį. Žmonės, užsidengę fiktyvia tiesos skraiste, bando gelbėtis nuo tuštumos ir baimės. Pagrindiniai veikėjai – savo sielos budeliai ir kankiniai, nerandantys, o gal pamiršę ieškoti išėjimo į laisvę – susitaikymo su savimi. Trys vyrai, trys skirtingi žvilgsniai, trys skirtingos tiesos. Vaidina: Saulius Ambrozaitis (Alcestas), Džiugas Grinys (Filintas), Deividas Batavičius (Orontas). Spektaklio trukmė: 50 min., o 20 val. išgirsite šiuolaikinės ir modernios muzikos styginių duetą „Twenty Fingers Duo“: Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė). Twenty Fingers Duo yra nusipelnę ambicingo ir žingeidaus ansamblio vardą, dėl nuolatinių kolaboracijų, performatyvumo tyrinėjimo savo pasirodymuose ir moderniosios lietuvių muzikos propagavimo. Nepaliaujamai ieškodami naujų muzikinių formų, Twenty Fingers Duo atliko virš 50 kūrinių premjerų, autoriai iš viso pasaulio rašo būtent jiems (JAV, Meksika, Argentina, Japonija, Iranas, Kroatija, Rusija, Kanada, Serbija, Vokietija, ir kt.). Meistriškai valdantys visas išplėstines technikas (Extended techniques) ir netikėtai interpretuojantys muzikinį tekstą muzikantai yra nuolatiniai tarptautinių ir nacionalinių muzikos festivalių dalyviai, tarptautinių konkursų laureatai, jie savo pasirodymu uždarys festivalį Vol. 1 ir atvers galerijos voltas visiems norintiems prisijungti prie Volta On Line projekto. Paskutinį festivalio vakarą laukia nuosekli garso kelionė, kai ne sąvokos provokuoja pojūčius ir vizijas, o muzika.
 Festivalio atidarymas jau liepos 11 d. 19 val. Šv. Jono g. 11


Pasirodymai vyks po galerija esančiuose požemiuose, todėl vietų skaičius ribotas (30 žmonių), galima įsigyti išankstinius bilietus Šv. Jono Gatvės Galerijoje (Šv. Jono g. 11) Bilieto kaina vakarui: 5 eur. Trijų dienų bilietas: 12 eur.


K A T A R S I S 4 https://soundcloud.com/katarsis4?fbclid=IwAR1Z3h-aVm7HG-D8DPPwEHWjckvWBq9_ftb8K29weZK-7HKDKtZbUAw4LIg
Simonas Nekrošius https://www.youtube.com/watch?v=2RSX0NC5Hhs
Gintas Gascevičius GINC https://www.pakartot.lt/album/varava
Twenty Fingers Duo https://soundcloud.com/twenty-fingers-duo

Dėkojame Lietuvos Dailininkų Sąjungai, Vilniaus Dailės Akademijai, Lukui Strolia už grafiką.
Kontaktinis asmuo: Giedrė Karpinskaitė: +370 (655) 36 200

 

LDS inf.

Eglės Vertelkaitės paroda „Paspalvinti" Klaipėdoje Baroti galerijoje

2019 m. liepos 5 d. (penktadienį) 18 val.  Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12,Klaipėda) atidaroma Eglės Vertelkaitės grafikos darbų paroda „Paspalvinti“.


Eglė Vertelkaitė atstovauja grafikų kartai, Lietuvos meno scenoje pasirodžiusiai paskutiniame praeito amžiaus dešimtmetyje ir ją iš esmės pakeitusiai. Bent jau tuo, kad grafika, praplėtusi savuosius horizontus, tapo ne vien technologine šios srities ekvilibristika, bet ir intelektualia ir rafinuota meninės veiklos forma. E. Vertelkaitės ir jos kartos menininkų – Lidos Dubauskienės, Eglės Kuckaitės, Birutės Zokaitytės, galop šiek tiek vyresnių – Ray (Rimvydo) Bartkaus, Kęstučio Grigaliūno, Giedriaus Jonaičio, Audriaus Puipos, Robertos Vaigeltaitės, Kęstučio Vasiliūno – dėka grafika tapo tiesiog meno forma, specifiniais, bet ir kartu universaliais principais pasižyminčia mūsų laikų medija.

E. Vertelkaitės kūryba šiame kontekste pasižymi ypatingu egzistencijos pojūčiu, netgi drastiškumu, nutviekstu amžinybės šviesos ir glūdinčiu tragedijos šešėliuose. Įvairias grafikos technikas išbandžiusi menininkė jau ne vienus metus eksperimentuoja su acetoniniais atspaudais, šelaku, kurdama tapybai ir fotografijai vizualiai artimus kūrinius. Ir šioje parodoje  bus parodyti 20-ies  metų laikotarpyje sukurti darbai, atlikti įvairiomis technikomis. Tai ofortas, akvatinta, minkštas lakas, sausa adata, acetoninis spaudas, koliažas, liejimas tušu, spalvotas lino raižinys. Darbai iš skirtingų rinkinių, skirtingo laikmečio. Juos jungia tam tikras figuratyvas, naratyvas ir paspalvinimas.

Paroda Baroti galerijoje veiks iki liepos 31 d.

Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
LDS inf.

Manto Daujoto paroda „MUMPSIMUS“

2019 06 18 – 07 09
LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
Atidarymas – birželio 18 d., antradienį, 19 val.

„MUMPSIMUS” - tai trečioji solinė tapytojo Manto Daujoto paroda. Sąvoka mumpsimus anglų kalboje nusako žmogų ar įsitikinimą, kurio tas žmogus kategoriškai laikosi, net ir matydamas įrodymus, jog yra neteisingas ar nelogiškas. Taip vadindamas parodą menininkas nekalba apie save, o veikiau atidaro dureles į neapibrėžtumo pasaulį tarp daugelio ”subjektyvių tiesų”.


Faktai nereikalingi, svarbesni tampa tarpai tarp jų, kuriuos užpildome savo iškreiptomis pasaulio vizijomis. Tai nėra paroda apie įtemptas politines situacijas ar socialinių mažumų pozicinius perversmus. Tai veikiau įžvalga į kiekvieno iš mūsų žmogiškąją būklę. Parodoje matysite naujausius autoriaus kūrinius, kol kas dar neviešintus, taip pat ir kai ką pažįstama.


Mantas Daujotas (g. 1993) - tapytojas ir muzikantas iš Kauno. Muzikinę karjerą pradėjęs apie 2010-uosius, tapybinę karjerą vysto nuo 2017-ųjų vasaros, kai baigė Vilniaus dailės akademiją. Menininkas jau yra surengęs dvi asmenines parodas, bei dalyvavęs keletoje grupinių. Daujoto tapybos technika savotiškai konservatyvi ir senamadiška, tačiau paveikslų turinys alsuoja šiuolaikiško pasaulio informacijos kiekio sukeltu nerimu. Autoriaus darbų motyvai varijuoja nuo architektūrinių fragmentų, iki virtuvinių įrankių ar albinoso krokodilo. Pagrindinė paveikslų misija – parodyti užsklęsto vidinio pasaulio gylį, įtampą, nuoskaudas, grožį, permainas, nerimą, ir svarbiausia – įvairialypiškumą. Žvelgiant į nutapytus tuščius interjerus bei eksterjerus, kategoriškas šešėlių formacijas bei atmosferišką šviesos sklidimą, nesunku rasti sąsajų su tokių menininkų, kaip Edward Hopper, Rene Magritte, Jake Longstreth, Mitchell Johnson kūryba.


Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki liepos 9 d.
Paroda yra galerijos kūrybinės programos, iš dalies finansuojamos Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos kultūros tarybos ir LR Kultūros ministerijos, dalis.

Galerija atvira II-V 12-19, VI 12-16
www.arkagalerija.lt

LDS inf.

Rodion Petroff paroda „Triukšmas“

2019 06 19 – 07 09
LDS galerija „Arka”, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
Atidarymas – birželio 19 d., trečiadienį, 18 val.

Parodoje pristatomi naujausi Rodion Petroff kūriniai priverčia suklusti. Kas yra triukšmas šiandieniame gyvenime? Ar gebame jį išgirsti, kai aplink cirkuliuoja tiek daug informacijos? Jei triukšmas įgautų vizualų pavidalą – kaip jis atrodytų?


Menininkas mėgina ne tik dekonstruoti triukšmo pavidalus, bet apčiuopti jo esmę – nuolatinę skirtingų naratyvų fragmentų tarpusavio konkurenciją. Nuo ikoninių kultūros vaizdinių, atpažįstamų veikėjų veidų iki abstrakčių formų virsmo kažkuo kitu, nežinomu, tačiau intriguojančiu. Triukšmas įkūnija perteklių.


Simboliški, ironiški vaizdiniai projektuojasi vonios kriauklėje - tarsi nusileidę iš kolektyvinės pasąmonės, menininkų bendruomenėje iki skausmo pažįstamų institucinių galios žaidimų peripetijų. Arba atsitiktinai iškritę iš šizofreniškos ir triukšmingos realybės stebėjime suklususio menininko barzdos.


Plaukas yra natūralus visraktis į išsamų pažinimą. Juo galima pasitikėti kaip alchemiška visumos dalele. Bet kas, jei šįkart jis tik apsimeta esantis tikru, užpildydamas sąmonę prasmių triukšmu?
 
Rodion Petrov (g. 1985) gyvena ir dirba Klaipėdoje. 2011 m. įgijo dailės magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. 2011/2013 JCE Bienalės laureatas, 2012, 2013, 2014 – Jaunojo tapytojo prizo finalininkas. Surengė 10 personalinių parodų ir dalyvavo virš 30 grupinėse parodose Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Prancuzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Kinijoje.

Paroda „Arkos“ galerijoje veiks iki liepos 9 d.

Paroda yra galerijos kūrybinės programos, kurią dalinai remia Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, dalis.

Galerija atvira: II-V 12-19, VI 12-16

LDS inf.

Jono Grundos kūrybos darbų paroda „Mes – Jūsų visuomenės nariai“

Paroda atidaroma birželio 7 d., penktadienį, 14 val. Ignalinos krašto muziejuje (Ateities g. 43, Ignalina).
Atidaryme (birželio 7 d. 14val.) dalyvaus autorius, Visagino socialinės globos namų gyventojai ir visi, tie, kurie neabejingi menui ir socialinėms realijoms.

„Mes – Jūsų visuomenės nariai“ – tokiu pavadinimu ignalinietis menininkas, Visagino socialinės globos namų užimtumo specialistas J. Grunda pristato žmonių su proto ir psichikos negalia portretų parodą. Šie žmonės gyvena Visagino socialinės globos namuose.


Ekspozicijoje pristatomi 25 menininko J. Grundos kūriniai ir keletas Visagino socialinės globos namų gyventojo Konstantino Poltorackio darbų.

Parodos organizatorius – Visagino socialinės globos namai.

Paroda veiks iki birželio 15 dienos.

 

  < PUSLAPIS IŠ 13  >>> Archyvas