7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LDS inf.

LDS inf.

Valentinas Antanavičius „Pasiskraidymai”

Lietuvos dailininkų sąjungos parodų salėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) nuo 2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienio, 17 val. eksponuojama Valentino Antanavičiaus kūrybos paroda „Pasiskraidymai“.

Gera, kad Valentinas Antanavičius mus paskraidina, o ne tik pats paskraido. Pozityviai nusiteikęs, nenusivylęs pasauliu, o ypač Lietuva! ir kūrybiniu darbu, vis dar turi mums ką naujo pasakyti. Kiekvieną dieną dailininkas traukia į dirbtuvę, o paklaustas „kodėl?“ -  šypsodamasis atsako: kad daugiau nieko nemoka, ir daugiau niekas neįdomu… Todėl šioje personalinėje parodoje yra ir nematytų, neseniai sukurtų darbų.

LDS inf.

Simono Skrabulio kūrybos paroda „Spalvos kvapas“

Balandžio 17 d., šeštadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) be atidarymo renginio pradės veikti tapytojo Simono Skrabulio kūrybos paroda „Spalvos kvapas“.

Retrospektyvaus pobūdžio parodoje pristatomi dailininko ankstyvesniojo kūrybos laikotarpio ir pastarųjų metų kūriniai – ekspresyvios, gyvo kolorito, abstrakčių formų tapybos drobės.

LDS inf.

Mingailės Mikelėnaitės paroda „Akmuo + Ugnis + Pelenai“

2021 04 02 – 24

LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius

Nuo senovės meno istorijoje gamtos motyvai yra neišssemiami inspiracijų šaltiniai menininkams. Ne išimtis ir šiuolaikinio meno kūrėjai, darbuose besirenkantys natūralios aplinkos motyvus, darinius ar reiškinius, kuriais aktualizuoja opias gamtos problemas nūdienos kontekste. Šiai kategorijai priskirtina ir lietuvių jaunosios kartos keramikė Mingailė Mikelėnaitė, LDS galerijoje „Arka“ pristatanti keraminių skulptūrų, degtų malkinėje Anagamos krosnyje, kolekciją.

LDS inf.

Tarptautinėje parodoje Vilniuje – 100 autorinių puodukų

Kovo 29 – balandžio 11 d. Lietuvos dailininkų sąjungos Vokiečių g. 2 galerijoje žiūrovams pristatoma jau III-oji tarptautinė mažųjų keramikos formų paroda „Puodukas“. Nors vitrinose eksponuojamos parodos daugeliui asocijuojasi su karantinu, toks puodukų eksponavimo būdas yra nuo 2017 metų puoselėjama tradicija.

Rūta Šipalytė, AUKSINIS HORIZONTAS
Rūta Šipalytė, AUKSINIS HORIZONTAS
Tiina Kaljuste, AŠ NIEKADA NEBUVAU AFRIKOJE. Estija
Tiina Kaljuste, AŠ NIEKADA NEBUVAU AFRIKOJE. Estija
Agnė Šemberaitė, Raganos
Agnė Šemberaitė, Raganos
Eleonora Pastare, Žiema. Latvija
Eleonora Pastare, Žiema. Latvija
Giedra Petkevičiūtė, KANTALO ESPRESO.
Giedra Petkevičiūtė, KANTALO ESPRESO.
Giedrė Bardzilauskė-Keruckienė, KAKARIEKŪŪŪ
Giedrė Bardzilauskė-Keruckienė, KAKARIEKŪŪŪ
Jurgita Jasinskaitė, APELSINO ŽIEVELĖ
Jurgita Jasinskaitė, APELSINO ŽIEVELĖ
LDS inf.

Jolantos Kvašytės kūrybos paroda „Gamtos šiltnamiai”

Kovo 17 d., trečiadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) be atidarymo renginio pradės veikti keramikės Jolantos Kvašytės kūrybos paroda „Gamtos šiltnamiai”.

Parodoje autorė pristatys per pastaruosius kelerius metus sukurtus išraiškingų formų, spalvingo pasakojimo kupinus dvimačius ir trimačius objektus. Savo kūryboje menininkė naudoja įvairias technologijas, tarp kurių – ir juodosios keramikos, raku elementai, ir emalės, liustros bei viršglazūriniai dažai, įvairaus degimo ir rūšių medžiagos (terakota, fajansas, kaulo porcelianas).

LDS inf.

Kazimiero Brazdžiūno kūrybos paroda „Postprodukcija“

Kovo 12 d., penktadienį, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) be atidarymo renginio pradės veikti tapytojo Kazimiero Brazdžiūno kūrybos paroda „Postprodukcija“.

„Vaizduotės skurdas ir asmeninių bei intymių pasakojimų atsisakymas kūryboje pasufleravo postprodukcijos terminą, kurį skolinuosi iš Nicolas Bourriaud knygos „Postproduction“. Joje ši sąvoka yra aiškinama kaip kultūrinių simbolių remiksavimo, reanimavimo reiškinys, kurio dėka kūriniui, objektui yra sukuriama nauja programa, jo tąsa.

LDS inf.

Į galeriją „Arka“ sugrįžta parodos – Lukas Šiupšinskas ir Gintarė Stašaitytė

2021 03 05 – 27

LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius

Kaune gyvenantys ir kuriantys menininkai  – skulptorius Lukas Šiupšinskas ir stiklo menininkė Gintarė Stašaitytė  – bendradarbiaudami sukūrė skulptūrinių objektų kolekciją pavadinimu „Entropija“. Naujausių darbų ekspozicijoje pagrindinis autorių dėmesys skiriamas miesto istorijų impresijoms tūriniu pavidalu.

LDS inf.

Mykolės Ganusauskaitės personalinė paroda „Sija raiste“

LDS galerijoje „Arka“ pristatoma lietuvių jaunosios kartos tapytojos Mykolės Ganusauskaitės personalinė paroda „Sija raiste“, kurioje eksponuojama peizažo žanro kūrinių kolekcija.

„Peizažo žanru šiuolaikiniai tapytojai vėl ima domėtis 90 – jų pabaigoje. Rašydamas apie šį reiškinį, kritikas Robertas Fleckas pastebi, kokį poveikį jų peizažams daro tai, kaip pasikeitė pati gamta. Anot kritiko: „Peizažas šiandieną įsivaizduojamas tik kaip dirbtinis. Europoje industrija, agrarinis ūkininkavimas ir erdvinis planavimas seniai suformavo gamtą iki pat tolimiausių regionų. Tapybai tai privalumas: peizažas nebekelia nostalgijos“.

LDS inf.

Irmos Leščinskaitės tapybos, objektų ir instaliacijų paroda „Tikrovės šešėlių atvaizdai

Vasario 19 d., penktadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) be atidaromojo renginio pradės veikti menininkės Irmos Leščinskaitės tapybos, objektų ir instaliacijų paroda „Tikrovės šešėlių atvaizdai“. Lankytojai kviečiami apžiūrėti parodą per vitrininius galerijos langus.
 

  PUSLAPIS IŠ 22  >>> Archyvas