7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LDS inf.

LDS inf.

Mirė talentinga grafikė, knygų iliustratorė Lelija Bičiūnaitė

Su liūdesiu pranešame, kad š. m. vasario 20 d. mirė talentinga grafikė, knygų iliustratorė LDS narė Lelija Bičiūnaitė


1931 08 02 – 2020 02 20

LDS inf.

14-oji Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2020”

Parodos atidarymas vasario 28 d., 18 val. Paroda veiks iki kovo 25 d.
Keramikos paroda „Pavasaris” – vienintelė ilgametė tarptautinė keramikos paroda Lietuvoje jungianti Baltijos šalis.

Parodos pavadinimas „Pavasaris” nubrėžia paralelę tarp naujo etapo pradžios gamtoje ir dailininko kūryboje, yra suprantamas giminingoms lietuvių ir latvių tautoms.

Nuo 2007 metų parodoje „Pavasaris” dalyvavo žinomi autoriai iš Turkijos, Anglijos, JAV, Švedijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos ir Rusijos.

LDS inf.

Mirė grafikė, kino režisierė, animatorė, 
LDS narė Nijolė Valadkevičiūtė (1944-2020)

Su liūdesiu pranešame, kad š. m. vasario 4 d. mirė grafikė, kino režisierė, animatorė, LDS narė Nijolė Valadkevičiūtė (1944-2020)

 Žinoma menininkė Nijolė Valadkevičiūtė didžiąją gyvenimo dalį praleido Vilniuje, aktyviai  dalyvavo kultūriniame gyvenime.  1970 m. baigė Vilniaus dailės institutą, tapybos specialybę, 1975 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą,  1983 m. Maskvoje įgijo animacinių filmų režisieriaus specialybę. Jos kūriniai dalyvavo tarptautiniuose kino ir animacijos festivaliuose, kur pelnė ne vieną apdovanojimą. Menininkė taip pat sukūrė grafikos, tapybos darbų, spektaklių dekoracijų, drabužių eskizų, dalyvavo parodose. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejaus fonduose, MO muziejaus kolekcijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

LDS inf.

Parodoje „Miesto spalvinis kodas“ menininkas Eimutis Markūnas tęsia urbanistinės aplinkos tyrinėjimus

2020 02 07 – 02 27
LDS galerija „Arka“, Aušros vartų g. 7, Vilnius
Parodos atidarymas – vasario 7 d., penktadienį, 18 val. Susitikimas su menininku – vasario 15 d., šeštadienį, 13 val.


Naujausioje tęstinio projekto „Miesto spalvinis kodas“ parodoje menininkas Eimutis Markūnas tęsia urbanistinės aplinkos tyrinėjimus. Anot autoriaus, „miestas gali būti agresyvus ir melancholiškas, spalvingas ir purvinas. Sunku jį apibūdinti žodžiais. Geriau daugialypį miesto veidą atskleisti savo kūriniais”. Tiriamo subjekto įvairiapusiškumą atskleidžia parodos potemė, kuri taip pat nurodo į ankstesnius projektui kurtus ciklus.

LDS inf.

Minos Levitan-Babenskienės kūrybos paroda „Atmintis“

Sausio 23 d., ketvirtadienį, 18.00 val. LDS parodų salėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) atidaroma Minos Levitan-Babenskienės gobelenų ir pastelių paroda „Atmintis“, skirta dailininkės senelio Zusmano Levitano atminimui. Ši paroda praėjusiais metais buvo eksponuota Jurbarko krašto muziejuje, pagerbiant 1941 m. liepos 3 d. Jurbarke per pirmąsias masinės žydų žudynes sušaudytą dailininkės senelį.

Mina Levitan-Babenskienė - viena iš nedaugelio menininkų Lietuvoje, dirbanti vien kūrybinį darbą. Jos kūrybiškumas yra fenomenalus, ji visiškai atsidėjusi kūrybai - tai jos buvimo šiame pasaulyje būdas.

LDS inf.

Paroda skirta paminėti Algirdo Petrulio (1915-2010) gimimo dieną

Galerija Aidas su džiaugsmu kviečia į jau tradicine tapusią sausio
mėnesio tapybos parodą skirtą paminėti Algirdo Petrulio (1915-2010)
gimimo dieną. Tad ir šių metų sausio 16 dieną (ketvirtadienį), 18
valandą lauksime jūsų galerijoje "AIDAS", kurioje kartu pasidžiaugsime
vieno iškiliausių Lietuvos koloristo kūriniais.

Paroda vyks iki vasario 15 dienos.

Iki pasimatymo,

Galerija Aidas

Jakšto g. 9 (centrinis įėjimas)

 

LDS inf.

Algimanto Stanislovo Kliaugos kūrybos paroda „Tapatybės ženklai“

2020 01 15 – 02 04

LDS galerija „Arka“, Aušros vartų g. 7, Vilnius

Parodos atidarymas – sausio 15 d., trečiadienį, 17 val.

Savo darbus ir mintis dailininkas sieja su gimtąja šalimi, kurios turtinga istorija, kultūra, gamta žadina vaizduotę ir pažinimo alkį. Dar jaunystėje meninė nuojauta kuždėjo, kad visa, kas mus supa, turi bendrą genetinį kodą. Kliauga išvystė koloristinį, ekspresyviai apibendrintą tapybos stilių bei praplėtė arsininkų suformuotą tautiškumo mene suvokimą, akcentuodamas ne tik plastinės raiškos ieškojimus, bet ir paliesdamas šalies istorijos aspektus, tyrinėdamas valstybingumo simbolius, archeologinius etninio tapatumo ženklus. Šios temos, atsispindinčios dailininko kūriniuose, su laiku įsirašė į platų tarpkultūrinį kontekstą bei įgavo šiuolaikiškos pasaulėvokos paženklintas gaires.

LDS inf.

Stiklo meno studijos moksleivių paroda „Nebūtinai, bet labai“

2020 01 16 – 02 04

LDS galerija „Arka“, Aušros vartų g. 7, Vilnius

Parodos atidarymas – sausio 16 d., ketvirtadienį, 18 val.

„Nebūtinai labai technologiški, nebūtinai labai konceptualūs, nebūtinai labai „giliamintiški“, nebūtinai labai novatoriški, kartais jaunatviškai naivūs, kartais truputį juokingi, bet visada labai nuoširdūs, visada gaivūs, kartais mielai vaikiški, kartais nevisai pavykę, bet labai džiuginantys mokytojus pirmieji bandymai „prisijaukinti“ stiklą, pirmieji eksperimentai, pirmieji nusivylimai, pirmasis džiaugsmas, kai po ilgo darbo, galų gale kažkas pavyksta.....

LDS inf.

Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma Angelinos Banytės kūrybos paroda „Monumentalumas tyloje“

Sausio 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma Angelinos Banytės kūrybos paroda „Monumentalumas tyloje“.


Parodos rengėjas – LDS Klaipėdos skyrius. Kuratorė – Neringa Poškutė-Jukumienė. Multimedijų projekto autorius – Gintautas Beržinskas.


Angelina Banytė (g. 1949) per daugiau nei keturis kūrybinio darbo dešimtmečius sukūrė nemažai monumentaliosios tapybos kūrinių (kai kuriuos – kartu su bendraautoriais). Jos kūrybos siena užpildytų daugiau kaip 1000 kv. metrų plotą ir tai yra parodos „Monumentalumas tyloje“ kertinė ašis.
A. Banytės monumentaliosios tapybos darbų daugiausiai yra Vakarų Lietuvoje (Klaipėdoje, Palangoje, Juknaičiuose), taip pat Vilniuje ir Druskininkuose. Dauguma freskų prašosi restauravimo, todėl ypač svarbus tampa jų užfiksavimo, pamatymo šiuolaikiniame kontekste aspektas.

LDS inf.

Osvaldo Juškos tapybos darbų paroda

Parodos ,,Antra ( ne ) galimybė“ atidarymas sausio 10 d. 17 val.
Paroda veiks 2020 01 10 - 02 06

LDS ,,Galerija XX“ Laisvės a. 7., Panevėžys

2019 m. sukurtas darbų ciklas panaudojant antrines žaliavas (senų kalendorių, knygų, žurnalų puslapius, kartono pakuotes) bei medienos atliekas, taip suteikiant antrąją galimybę naujam kokybiniam tų medžiagų egzistavimui.  

              

  PUSLAPIS IŠ 17  >>> Archyvas