7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LNM inf.

LNM inf.

M. Baranausko fotografuoti Šv. Lauryno atlaidai po 50 metų sugrįžta į Palūšės bažnyčią

Minint unikalios Palūšės bažnyčios 270 metų sukaktį, Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su vietos bendruomene parengė ir rugpjūčio 9 dieną joje atidaro Mariaus Baranausko fotografijų parodą „Sugrįžimai“. Fotografo objektyve prieš penkis dešimtmečius atsidūrusi Šv. Lauryno atlaidų šventė į Palūšę vėl sugrįžta parodos pavidalu.

Šv. Lauryno atlaidai Palūšėje. Mergaitės prie šventoriaus tvoros. 1971 m. rugpjūčio 8 d. Fot. M. Baranauskas. LNM
Šv. Lauryno atlaidai Palūšėje. Mergaitės prie šventoriaus tvoros. 1971 m. rugpjūčio 8 d. Fot. M. Baranauskas. LNM
LNM inf.

Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą

Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1 d. parodos atidarymą lydės net tris dienas truksiančios edukacinės programos.

„Paroda Nidoje sulaukė itin didelio dėmesio. Palangoje ją norime pristatyti kaip potyrį. Išskirtines pažintines programas parengė ir muziejaus restauratoriai, ir archeologai. Restauratoriai savo programą pristatys Jono Šliūpo muziejuje, o archeologai – prie Palangos tilto, kur bus paruošta archeologinė perkasa“, – sako Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijole Laužikienė.

LNM inf.

Pamario galerijoje Juodkrantėje atidarome parodą „Laikrodininkas“. Tos pačios dienos vakare 20 val. vyks Sholto Dobie performansas

Atidarymas liepos 11 d., šeštadienį, 16 val.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje Juodkrantėje atidarome parodą „Laikrodininkas“. Tos pačios dienos vakare 20 val. vyks Sholto Dobie performansas.

Paroda kviečia naujai pažiūrėti į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus liaudies meno rinkinį. Parodą kuruojantys menininkai Žilvinas Landzbergas ir Marija Repšytė muziejuje saugomus, iš savo kasdienio ritualo ištrauktus buities daiktus bei liaudmeistrių kūrybą šnekina šiuolaikinio meno kūrinių kontekste. Šiuolaikinio meno ir dizaino kūrėjų darbai, kai kurie sukurti specialiai šiai parodai, galerijoje susitinka su muziejaus saugyklose gyvenančiais eksponatais ir kviečia į kelionę, kurioje kuriamos naujos prasmės ir patirtys.

LNM inf.

Muziejuje vyks diskusija, įkvėpta paplūdimio ir „Pliažo“

Liepos 3 d. 18 val. Buvusioje areštinėje (T. Kosciuškos g. 1) vyks diskusija apie meną, visuomenę ir laisvo veiksmo (ne)galimybes, įkvėpta vieno kūrinio parodos „Pliažas“ ir neseniai Vilniaus Lukiškių aikštėje atidaryto paplūdimio. 

LNM inf.

Nemokamas muziejų sekmadienis: saugūs virtualūs žaidimai ir audiogidas telefone

Lietuvos nacionalinis muziejus pasibaigus karantinui paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojams dovanoja saugių, interaktyvių ir nemokamų veiklų – penkis virtualius žaidimus ir išskirtinį audiogidą, nukelsiantį į priešistorinius laikus.

LNM inf.

Archeologijos dienos Lietuvos nacionaliniame muziejuje: gyvai, virtualiai, bet svarbiausia – saugiai

Birželio 19–21 d. Lietuvoje vyks Europos archeologijos dienos. Prie prancūzų tarptautinės iniciatyvos šiemet prisijungs 5 šalies muziejai, iš jų trys – nacionaliniai. Oficialus šių dienų organizatorius Lietuvos nacionalinis muziejus bendradarbiaudamas su Kultūros paveldo departamentu pasiūlys gausiausią renginių programą.

LNM inf.

Tautodailės metams skirtoje parodoje – grafikos ir keramikos susitikimas

Birželio 11 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje pradeda veikti Tautodailės metams skirta paroda „Tradicijų sąskambiai“. Parodoje pristatomi liaudies grafikės Onos Pusvaškytės ir puodžių karaliumi vadinamo Vytauto Valiušio darbai, kuriose atsispindi ir tautodailės tradicijos, ir inovatyvių formų paieška.

V. Valiušio sukurta vaza. LNM nuotr.
V. Valiušio sukurta vaza. LNM nuotr.
LNM inf.

Buvusioje areštinėje – vieno kūrinio paroda „Pliažas“

Birželio 5 d. Buvusioje areštinėje, viename iš Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių, jaunosios kartos tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis atidaro vieno kūrinio parodą „Pliažas“. 

Kūrinio idėja kilo lankantis 2019 metų Venecijos meno bienalėje. Tądien smarkiai lijo ir į Arsenalo pastatą užsukę lankytojai buvo kviečiami palikti savo šlapius skėčius plastikiniuose „La Biennale Di Venezia“ maišuose.  

„Čia dingtelėjo mintis paimti kiek įmanoma daugiau tų maišelių. Kol juos gnybdavau po tris keturis vienu metu, draugė Eglė mane užstodavo nuo apsauginių, kurie tikrino įeinančius ir išeinančius lankytojus. Kai pavargdavau – pasikeisdavome. Tada ji bandydavo paimti jų kuo daugiau“, – pasakoja menininkas D. Kolomyckis.

LNM inf.

Paroda „Optinis žaismas“: optinė iliuzija, kuriama šilko siūlais

Birželio 3 d. Kazio Varnelio namuose-muziejuje atidaroma menininkės Danguolės Brogienės tekstilės paroda „Optinis žaismas“. Parodoje eksponuojama daugiau kaip 30 darbų, kviečiančių pasinerti į optinę iliuziją. Tokį efektą autorė sukuria naudodama originalią šilko vyniojimo techniką.

D. Brogienės dekoratyvinės kompozicijos traukia žvilgsnį ir dėl ypatingos spalvų harmonijos, ir dėl šilko siūlui būdingo spindesio. Parodoje eksponuojama daugiau kaip 30 tekstilės kūrinių, kurių matmenys siekia nuo 20 centimetrų iki daugiau nei 2 metrų. 

D. Brogienė, Miškas po lietaus
D. Brogienė, Miškas po lietaus
LNM inf.

Skandinavijoje paplitęs patyriminių žaidimų formatas pritaikomas parodoje „Pažadinti“

Lietuvos nacionalinis muziejus, iki metų pabaigos pratęsdamas dėmesio sulaukusią parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“, kartu su VšĮ „Tartum be ribų“ pristato naujovę – patyriminį žaidimą, sukurtą pagal Buvusioje areštinėje šiuo metu veikiančią parodą.

Žaidimas nukelia į 1863–1864 metų sukilimo laikus, o dalyviai, atstovaudami vienam iš sukilime dalyvavusių luomų, nagrinėja laisvės, bendrystės, kovos temas, svarsto, kaip ir ar apskritai verta kovoti už savo idealus, kokia to kaina ir ką reiškia aktyviais savo veiksmais kurti istoriją.

  PUSLAPIS IŠ 12  >>> Archyvas